Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Αυτό αναρωτήθηκα και εγώ. Που είναι τα ΑΕΚ φαμιλυ; Οι βαθυστόχαστες αναλύσεις; Πολλή μαγκιά ξαφνικά ο κυρ Αντρικος μήπως του έκλεψε κανεις τους κωδικούς;

Μεταξυ μας δεν τον ειχα για τετοιον αλλα απο την αλλη μου αρεσε. Φτανει η μουγκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Καλά είναι αυτά αρκεί να μην αρχίσουν οι τέσσαρες πάλι 

Αυτο ηθελα να πω. Οτι καλες ειναι οι απντησες στα σοσιαλ αλλα φτιαξε και ομαδα να τους γλεντας και στο χορταρι. ΚΑι ας ειναι και  3αρες ,και ασσοι  

Link to comment
Share on other sites

Ο Σταύρος Καζαντζόγλου στο σημερινό σχόλιο για την ΑΕΚ τονίζει πως η «Ενωση» έχει πλέον τις προσωπικότητες που χρειάζονται για να κάνει πορεία πρωταθλητισμού.

οκ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geologos said:

Καταρχας, εχει ρον Μιχαλη Μπακακη και τον Πετρο Μανταλο.

Στανταρακι ετσι ξεκιναει το σχολιο

η αληθεια ειναι οτι δεν το ανοιξα να το δω. Αλλλλλλλααα  σε αλλο αρθρο ειδα οτι με Αραουχο και Βρανιες η ομαδα λεει εχει 6 πρωταθλητες απο την ομαδα του 18

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
55 minutes ago, nedved21 said:

Για ντεμολαγνους θαυμαστες του εμπορου ηρωινης λες;

Καμια σχεση,μα καμια.οι πειρατες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Καμια σχεση,μα καμια.οι πειρατες ειναι.

Α οκ, νομιζα οτι αναφεροσουν στο φορουμ που εχουμε εξεχοντα περιστατικα πρωσοπολατρειας προς τον αποτυχημενο κοκακια.

Για τους πειρατες τι να σου πω, δεν εχω ιδεα τι κανουν, δεν ειχα και ποτε. Δεν ξερω και τι ρολο βαρανε και γιατι εχει σημασια μια ανακοινωση τους.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε όλη την ανακοίνωση γιατί με μια μεμονωμένη πρόταση κάποιος που δεν θα το Γκουγκλαρει για να το ψάξει παραπάνω, ίσως βγάλει λανθασμένο συμπέρασμα. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

Α οκ, νομιζα οτι αναφεροσουν στο φορουμ που εχουμε εξεχοντα περιστατικα πρωσοπολατρειας προς τον αποτυχημενο κοκακια

Εχουμε?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aris2168 said:

Εχουμε?

Ε ναι. 

Οταν εχουν ειπωθει πραγματα οπως,

"Η ΑΕΚ οφειλει την υπαρξη της το 95-05 στον Νικολαιδη," και

"το επιπεδο του Ντεμη ηταν πολυ υψηλο για την ΑΕΚ,"

εχουμε χρηστες που πρωτα ειναι Ντεμης και στο πολυ βαθος ισως και λιγο ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ΑΕΚ είμαστε Νετβεντ, ο καθένας ανάλογα με τα χρόνια που έγινε ΑΕΚ και δέθηκε με την ομάδα έχει το δικαίωμα να τον εκφράζει διαφορετικά η ομάδα.. Το ότι όλοι είμαστε ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνούμε σε όλα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hoffman21 said:

Όλοι ΑΕΚ είμαστε Νετβεντ, ο καθένας ανάλογα με τα χρόνια που έγινε ΑΕΚ και δέθηκε με την ομάδα έχει το δικαίωμα να τον εκφράζει διαφορετικά η ομάδα.. Το ότι όλοι είμαστε ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνούμε σε όλα. 

Δεν διαφωνω, απλα υπαρχουν καποιοι που ειναι πρωτα Ντεμης και μετα ΑΕΚ. Για αυτο αλλωστε μεγαλοποιουν την αξια ενος ποδοσφαιριστη που για τα επιπεδα της ΑΕΚ ειχε μετριες επιτυχιες, ενω σαν προεδρος ηταν η απολυτη αποτυχια, και φτανουν και σε σημειο να τον θεωρουν ανωτερο μεγεθος απο την ΑΕΚ την ιδια. Προσωπολατρεια λεγεται αυτο, καποιοι το ειχαν με την Ντουσκαρα, καποιοι(οπως πιθανοτατα σωστα να λεει ο τονι_μοντανα απο πανω) το εχουν με τον Μελισσανιδη. Ε, οι συγκεκριμενοι το εχουν με τον Ντεμη.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους σαν εμένα που είναι γεννημένοι αρχές 90ς και δεν πρόλαβαν να δουν τα συνεχόμενα πρωταθλήματα και την "καλύτερη μπάλα" στην Ελλάδα, αλλά παρ'ολα αυτά έγιναν ΑΕΚ θαυμάζοντας παίχτες όπως ο Ντέμης, σίγουρα έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να δεθουμε με την ομάδα χωρίς η ομάδα να έχει ιδιαίτερες επιτυχίες, γιατί όπως και να το κάνουμε ο Ντεμης σαν παίχτης ήταν είδωλο για τα παιδιά (ακόμα και για αλλόθρησκους). Εγώ ας πούμε σαν παιδί τίτλο θυμάμαι μόνο το κύπελλο του '02, άρα ναι το ότι ο Ντεμης έπαιξε ρόλο στη δημιουργία νέων οπαδών την περίοδο που ήταν παίχτης της ΑΕΚ έχει μέσα μεγάλη δόση αλήθειας. Αυτό τι σημαίνει ότι είμαι πρώτα Ντέμης και μετά ΑΕΚ; Αυτοί που κρέμασαν σημαία του Ντέμη στα κάγκελα ήταν πρώτα Ντέμης και μετά ΑΕΚ; 

Όλοι ΑΕΚ είμαστε, για την ΑΕΚ είμαστε εδώ μέσα, ούτε για τον Ντέμη, ούτε για τον Μελ, ούτε για το Ντούσκο.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nedved21 said:

Ε ναι. 

Οταν εχουν ειπωθει πραγματα οπως,

"Η ΑΕΚ οφειλει την υπαρξη της το 95-05 στον Νικολαιδη," και

"το επιπεδο του Ντεμη ηταν πολυ υψηλο για την ΑΕΚ,"

εχουμε χρηστες που πρωτα ειναι Ντεμης και στο πολυ βαθος ισως και λιγο ΑΕΚ.

Αν βαλουμε αποσπασματικα φρασεις που εχουν ειπωθει εδω, οι μισοι + θα επρεπε να μπαναριστουν σαν αντιΑΕΚτζηδες.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Λάκης Νικολάου: «Είμαι αντίθετος με την κατάσταση ΑΕΚ-Τσιάρτα!»

Κόντρα στο ρεύμα της καθολικής κατακραυγής της... παραλίγο πρόσληψης του Βασίλη Τσιάρτα από την ΑΕΚ, μια από τις θρυλικές μορφές της Ένωσης, ο γιατρός Λάκης Νικολάου τονίζει ότι η πολιτική δεν έχει θέση στο ποδόσφαιρο, διαχωρίζοντας παράλληλα τη θέση του από τις απόψεις του παλαιμάχου.

Συνέντευξη με αφορμή την υπόθεση Τσιάρτα και την ανακοίνωση της Original παραχώρησε μια από τις σημαίες της ΑΕΚ, ο Λάκης Νικολάου. Ο παλαίμαχος της Ένωσης και επί σειρά ετών γιατρός και παράγοντας, επεσήμανε ότι παρότι δεν συμφωνεί με τις πολιτικές απόψεις του Βασίλη Τσιάρτα, αυτές δεν πρέπει να είναι κριτήριο για την πρόσληψή του στην ομάδα.

Αναλυτικά, όσα ανέφερε μεταξύ άλλων στο «ΦΩΣ»:

Για το αν θυμάται αντίστοιχη περίπτωση κατά το παρελθόν στην ΑΕΚ με το θέμα Τσιάρτα: «Όχι, δεν θυμάμαι! Είμαι τελείως αντίθετος με όλη αυτή την κατάσταση που δημιουργήθηκε στην ΑΕΚ με τον Τσιάρτα. Από τη μια τον θεωρούμε μεγάλο παίκτη στην ιστορία της ΑΕΚ, από την άλλη ανακατεύουμε την πολιτική. Είμαι εντελώς αντίθετος να ανακατεύουν την πολιτική στο ποδόσφαιρο! Ο άνθρωπος αυτός πολλές φορές λέει τις απόψεις του. Όποιος θέλει τις αποδέχεται, όποιος δεν θέλει δεν τις αποδέχεται».

Για το αν ενστερνίζεται τις ιδέες του Βασίλη Τσιάρτα: «Όχι, καθόλου. Όμως μη βάζουμε ταμπέλες και ετικέτες πολιτικές στον αθλητισμό. Αλίμονο, δημοκρατία έχουμε και ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του. Χωρίς να τις επιβάλλει. Δεν συμφωνώ πολιτικά με τον Τσιάρτα και κάποιες απόψεις του τις έχουν χαρακτηρίσει ρατσιστικές. Εγώ δεν είμαι άνθρωπος των σόσιαλ μίντια και δεν τις έχω διαβάσει, δεν θεωρώ τα σόσιαλ μίντια εποικοδομητική επικοινωνία, όμως διαβάζω τι έχουν γράψει ότι λέει ο Τσιάρτας. Με το ποδόσφαιρο τι σχέση έχουν αυτά; Με το αν θα έκανε δουλειά στην ΑΕΚ ή όχι, τι σχέση έχουν αυτά; Σε λίγο θα ζητάμε χαρτί κοινωνικών φρονημάτων!»

Για το αν κάποιος με αυτές τις αντιλήψεις μπορεί να καθοδηγεί νέα παιδιά ως προπονητής: «Γιατί, θα μιλούσαν στην ομάδα για τους μετανάστες; Κοιτάξτε, γενικώς το λέω. Ζούμε σε εποχή δημοκρατίας. Αν κρίνει η ομάδα ότι θέλει κάποιον για προπονητή ή για παίκτη, δεν πρέπει να εξετάζουμε τα πολιτικά του πιστεύω. Και θεωρώ απρεπείς τις θέσεις των οργανωμένων οπαδών στο πρόσωπο του Τσιάρτα! Ρατσιστική ήταν η ανακοίνωση των οπαδών για τον Τσιάρτα! Θα μπω στο μάτι κάποιων τώρα, αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Θεωρώ το μένος τους απέναντι στον Τσιάρτα ότι έχει παρελθόν, είναι κατάλοιπα που τα γνωρίζω καλά, όταν η διοίκηση Ντέμη Νικολαΐδη είχε ζητήσει πολύ μεγάλες περικοπές στα συμβόλαια των παικτών, οι παίκτες αντέδρασαν με πρωτοστάτη τον Τσιάρτα. Οπαδοί πήγαν στους Θρακομακεδόνες, παίκτες εδάρησαν, μπήκε μέχρι και φωτιά στα αποδυτήρια!»

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, billy21 said:

Τώρα είναι σωστό.

o Καζαμπουμπου αγαπάει τον Μπακακη σαν ρουβιτσα. δεν θα τολμήσει να αναφερει ονομα αλλου ποδοσφαιριστη πριν απο αυτον, ακομα και αν ειναι ο Πετρος ο Μανταλος.

Link to comment
Share on other sites

Μαλακίες λέει ο Λάκης. Τα social media είναι κάτι παραπάνω από τον καθρέπτη σου. Θα προσέλαβαν θέλει να μας πει διευθυντή σε μια κλινική του Ιατρικού Κέντρου κάποιον που θα σχολιάζε με τον ίδιο τρόπο στο LinkedIn. Τι να το κάνεις που το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού μας ακούει social media και φωνάζει εξορκιστή. Στη σημερινή εποχή μπορεί να σε διαλύσουν για μια μαλάκια που έγραφες συρόμενος στο προφίλ σου. Μεταξύ μας και καλά θα σου κάνουν. Ψάχναμε για  1ο και μας σύστησαν κάποιον. Γνώσεις, χαρτιά, προ υπηρεσία οκ. Ξεκινάει η κατασκοπία και πέφτουμε πάνω σε ομορφιές στο προφίλ του. 

Θα σας ειδοποιήσουμε... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

o Καζαμπουμπου αγαπάει τον Μπακακη σαν ρουβιτσα. δεν θα τολμήσει να αναφερει ονομα αλλου ποδοσφαιριστη πριν απο αυτον, ακομα και αν ειναι ο Πετρος ο Μανταλος.

Χαχαχαχα εδώ σήμερα μίλησε για 6-7 μεταγραφές ακόμη. Ίσως το βίντεο να είναι ιος.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hoffman21 said:

Για κάποιους σαν εμένα που είναι γεννημένοι αρχές 90ς και δεν πρόλαβαν να δουν τα συνεχόμενα πρωταθλήματα και την "καλύτερη μπάλα" στην Ελλάδα, αλλά παρ'ολα αυτά έγιναν ΑΕΚ θαυμάζοντας παίχτες όπως ο Ντέμης, σίγουρα έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να δεθουμε με την ομάδα χωρίς η ομάδα να έχει ιδιαίτερες επιτυχίες, γιατί όπως και να το κάνουμε ο Ντεμης σαν παίχτης ήταν είδωλο για τα παιδιά (ακόμα και για αλλόθρησκους). Εγώ ας πούμε σαν παιδί τίτλο θυμάμαι μόνο το κύπελλο του '02, άρα ναι το ότι ο Ντεμης έπαιξε ρόλο στη δημιουργία νέων οπαδών την περίοδο που ήταν παίχτης της ΑΕΚ έχει μέσα μεγάλη δόση αλήθειας. Αυτό τι σημαίνει ότι είμαι πρώτα Ντέμης και μετά ΑΕΚ; Αυτοί που κρέμασαν σημαία του Ντέμη στα κάγκελα ήταν πρώτα Ντέμης και μετά ΑΕΚ; 

Όλοι ΑΕΚ είμαστε, για την ΑΕΚ είμαστε εδώ μέσα, ούτε για τον Ντέμη, ούτε για τον Μελ, ούτε για το Ντούσκο.

Ρε ολοι ΑΕΚ ειμαστε δεν ειπα το αντιθετο.

Αλλα καποιοι προφανως ειναι κατι αλλο πρωτα. Για αυτο αλλωστε κουναγανε το δαχτυλο σε οσους τολμησανε, ακουσουν ακουσον, να κοροιδεψουν την Ολυμπιακαρα τους.

Δεν καταλαβαινω που κολλας.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nedved21 said:

Ε ναι. 

Οταν εχουν ειπωθει πραγματα οπως,

"Η ΑΕΚ οφειλει την υπαρξη της το 95-05 στον Νικολαιδη," και

"το επιπεδο του Ντεμη ηταν πολυ υψηλο για την ΑΕΚ,"

εχουμε χρηστες που πρωτα ειναι Ντεμης και στο πολυ βαθος ισως και λιγο ΑΕΚ.

Επειδη το δευτερο αναφερεται σε εμενα, μπορεις καλλιστα να γυρισεις να διαβασεις ΞΑΝΑ τα σχετικα posts που εκανα. Αν τωρα επιμεινεις να βγαζεις το ιδιο συμπερασμα μπορεις να να ξαναπας και σχολειο να επαναλαβεις τα μαθηματα "νεοελληνικη γλωσσα" και "σκεφτομαι και γραφω". Περαν αυτων, προσωπικα ουδεποτε δηλωσα πρωτα Ντεμης (τον οποιο πλεον δεν θελω στην ομαδα) και μετα ΑΕΚ.

Κλεινω λεγοντας πως οταν αναφερεσαι σε εμενα να με κανεις σχετικο mention, οπως κανω παντα εγω ας πουμε, ωστε να διαβαζω τι λες για εμενα και να μην δοξαζεσαι κρυβομενος πισω απο τα συνηθως αναπαντητα "εχουμε χρηστες".

Προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, aris2168 said:

Αν βαλουμε αποσπασματικα φρασεις που εχουν ειπωθει εδω, οι μισοι + θα επρεπε να μπαναριστουν σαν αντιΑΕΚτζηδες.

Και εκτος forum καποιοι εχουν αναφερθει στην Ντροπη του Πειραια ως "Ολυμπιακαρα"

😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bukowski said:

Επειδη το δευτερο αναφερεται σε εμενα, μπορεις καλλιστα να γυρισεις να διαβασεις ΞΑΝΑ τα σχετικα posts που εκανα. Αν τωρα επιμεινεις να βγαζεις το ιδιο συμπερασμα μπορεις να να ξαναπας και σχολειο να επαναλαβεις τα μαθηματα "νεοελληνικη γλωσσα" και "σκεφτομαι και γραφω". Περαν αυτων, προσωπικα ουδεποτε δηλωσα πρωτα Ντεμης (τον οποιο πλεον δεν θελω στην ομαδα) και μετα ΑΕΚ.

Κλεινω λεγοντας πως οταν αναφερεσαι σε εμενα να με κανεις σχετικο mention, οπως κανω παντα εγω ας πουμε, ωστε να διαβαζω τι λες για εμενα και να μην δοξαζεσαι κρυβομενος πισω απο τα συνηθως αναπαντητα "εχουμε χρηστες".

Προχωραμε.

Δεν αναφερομαι σε σενα ρε, το εχω κανει ξεκαθαρο σε ποιους αναφερομαι και με mentions και με quotes. 

Ουτε την ειπες σε κανεναν που κοροιδεψε την Ολυμπιακαρα, ουτε πανηγυρισες σε γκολ/νικη του Ολυμπιακου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×