Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Κώστας Μιαούλης:

 

" Πριν απ’ όλα θα υπενθυμίσω πως σήμερα γράφονται πράγματα που η στήλη τα κατέγραψε στο τέλος Αυγούστου όπως π.χ πως υπήρξε ιδιαίτερη επιμονή του διοικητικού ηγέτη της ΑΕΚ στον Νίκο Λυμπερόπουλο. Απλά όταν γράφτηκαν σε αυτήν εδώ τη στήλη, χτύπησε το τηλέφωνο της παραγωγής του ΣΠΟΡ FM και στην άλλη γραμμή δεν ήταν κάποιος από …εισπρακτική εταιρεία. Κι ακόμα πιο απλά θα αναφέρω πως μια πρόταση που έπεσε στο τραπέζι, ήταν να μην παραστώ στο αμέσως επόμενο εντός έδρας ματς από την διεύθυνση του σταθμού, αν δεν ένιωθα άνετα, συνεχίζω για τα παρακάτω. Τα γράφω απόψε, γιατί άλλωστε σε αυτή την δουλειά ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και πώς.
"

 

http://www.sport-fm.gr/article/miaoulis/ta-pada-gia-tin-mellodiki-aek-tha-fanoun-sto-pazari-tou-genari/4019269

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σημειωσω οτι αφου ειναι τοσο παντελονατος ο κυρ Δημητρης που αμα φυγει θα εξαφανιστει η ΑΕΚ

επρεπε να "τελειωσει" τον Βρανιες ΠΡΙΝ το Καραισκακη, τί φοβήθηκε? χθες το θυμήθηκε οτι γινεται λαθος προτυπο για τα παιδια ο Βοσνιος?

ή περασαν τα ντερμπυ και οκ δεν υπαρχει και θεμα αν παιξει στα αλλα παιχνιδια ο Οικονομου?

και αφου τιμώρησε Βράνιες, πρεπει να τιμωρησει ΚΑΙ ημιγυμνο Λιβαγια που λογομαχησε με Σιμαο, οπως γραφεται

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobster21 said:

εγω θα σημειωσω οτι αφου ειναι τοσο παντελονατος ο κυρ Δημητρης που αμα φυγει θα εξαφανιστει η ΑΕΚ

επρεπε να "τελειωσει" τον Βρανιες ΠΡΙΝ το Καραισκακη, τί φοβήθηκε? χθες το θυμήθηκε οτι γινεται λαθος προτυπο για τα παιδια ο Βοσνιος?

ή περασαν τα ντερμπυ και οκ δεν υπαρχει και θεμα αν παιξει στα αλλα παιχνιδια ο Οικονομου?

και αφου τιμώρησε Βράνιες, πρεπει να τιμωρησει ΚΑΙ ημιγυμνο Λιβαγια που λογομαχησε με Σιμαο, οπως γραφεται

 

 

Σαφως και απο οτι ειπε θα τιμωρηθουν αλλα αυτα που καναν ο λιβαγια και ο τελετις οκ τα κανουν πολλοι.ο βρανιες το χει τερματησει

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι παιχτες αλλων ομαδων λιγες μερες πριν απο ντερμπυ να πινουν ημιγυμνοι

μπορει να φταιει που δεν ασχολουμαι με το εξωγηπεδικα τους γενικα

αλλα καπου το γαμησαν εκει μεσα

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

δεν θυμαμαι παιχτες αλλων ομαδων λιγες μερες πριν απο ντερμπυ να πινουν ημιγυμνοι

μπορει να φταιει που δεν ασχολουμαι με το εξωγηπεδικα τους γενικα

αλλα καπου το γαμησαν εκει μεσα

 

Κοίτα, και ο Όκο το 89, παραμονές ντέρμπι έριχνε τα ζάρια του στο Μον Παρνές, με παρέα ουισκάκι και ξηροκάρπι, αλλά μέσα στο γήπεδο τα είχε πολύ βαριά και καθάριζε τους πάντες. Για τους συγκεκριμένους που πίνανε στη Γλυφάδα, δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο. Γενικά η κατάσταση είναι αστεία από πέρσι το καλοκαίρι. Και δεν τη σώζουν οι βόλτες του Μελισσανίδη στα Σπάτα, απλά προσθέτουν εξτρά γραφικότητα..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και οι ποδοσφαιριστες ανθρωποι ειναι και βλεπουν τι γινεται... γενικως.Οποτε αφου πρωταθλημα δεν μπορουν να παρουν μεταγραφη δεν θα παρουν, λεφτα δεν θα παρουν.. Δεν θα πω ειναι στα @@ τους , θα πω ειναι τοσο οσο

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, 1989 generation said:

Κοίτα, και ο Όκο το 89, παραμονές ντέρμπι έριχνε τα ζάρια του στο Μον Παρνές, με παρέα ουισκάκι και ξηροκάρπι, αλλά μέσα στο γήπεδο τα είχε πολύ βαριά και καθάριζε τους πάντες. Για τους συγκεκριμένους που πίνανε στη Γλυφάδα, δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο. Γενικά η κατάσταση είναι αστεία από πέρσι το καλοκαίρι. Και δεν τη σώζουν οι βόλτες του Μελισσανίδη στα Σπάτα, απλά προσθέτουν εξτρά γραφικότητα..

Επίσης από τότε έχουν περάσει 30 χρόνια, δεν είναι ίδιος ο αθλητισμός. Σήμερα η φυσική κατάσταση είναι το παν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ουδείς γνωρίζει, ποιές είναι οι ηθικές αξίες της ΑΕΚ, που προσεβλήθησαν από τις αναρτήσεις του Βράνιες. Έψαξα στο google, ξεφύλλισα το τεράστιο βιβλίο της ομάδας μας, και τριγύρισα τις αναμνήσεις μου. Δεν βρήκα τίποτα σχετικό, που να έχει προσβληθεί επειδή τέσσερις Σέρβοι χόρευαν μεθυσμένοι ή που ένα σέντερ μπακ μισθωμένο και δανεικό, αντέδρασε σαν άνθρωπος όταν ολόκληρο τηγάνι, του έκανε πλάκα για μια βιζιτού που ελεγε οτι ήταν μικοτσούτσουνος. Κι αυτός απλά έγραψε – για προσωπικό του θέμα – οτι τουλάχιστον αυτός την πήδηξε, ενώ ολόκληρη θύρα 7 απλά την έπαιζε. Και πολύ σωστά έγραψε. Η ΑΕΚ, πού ακριβώς προσεβλήθη; Ποιός είναι τέλος πάντων αυτός ο σημερινός θεματοφύλακας, στον οποίον ο άγνωστος θεός της ΑΕΚ έχει παραδώσει τις πλάκες με τις ηθικές της αξίες; Δεν γαμιόμαστε λέω εγώ. Για να μιλάμε και την γλώσσα των καινούργιων τζακιών, που δόξα τω θεώ την ξέρουμε και πριν τα πανεπιστήμια.

Που τον πείραξε τον εγγυητή οτι την ομάδα την βλέπουν και μικρά παιδιά. Που έγινε και πατέρας τους και νονός τους τώρα, λες κι αυτά δεν έχουν οικογένειες.

Avramidis exthes.....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες εγραψα κάτι για τον ψιψιν στον Αρναούτογλου και αμέσως με μπλόκαρε κάνοντας μου και κήρυγμα περί ομάδων αλλά και για τον χαρακτήρα μου. Ο..Αρναούτογλου αυτά. Πρόλαβα και του εγραψα την απάντηση που του άρμοζε, ελπίζω να την είδε.

 

Πού θέλω να καταλήξω: Πρέπει το  κερασμένο σουβλάκι να έχει γίνει με πίτα πλέον, περιποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Epitaph21 said:

Επίσης από τότε έχουν περάσει 30 χρόνια, δεν είναι ίδιος ο αθλητισμός. Σήμερα η φυσική κατάσταση είναι το παν.

Προφανώς. Αλλά οι μεγάλοι παίκτες, ακόμα και αν υστερούν σε φυσική κατάσταση, φαίνονται στο γήπεδο, θα σου βγάλουν τη μια καλή φάση που θες μόνοι τους, βλέπε Αραούχο που ξημεροβραδιαζότανε στον Αργυρό αλλά στα μεγάλα παιχνίδια ήταν εκεί. Αυτοί δυστυχώς, είναι υπερτιμημένοι..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Χθες εγραψα κάτι για τον ψιψιν στον Αρναούτογλου και αμέσως με μπλόκαρε κάνοντας μου και κήρυγμα περί ομάδων αλλά και για τον χαρακτήρα μου. Ο..Αρναούτογλου αυτά. Πρόλαβα και του εγραψα την απάντηση που του άρμοζε, ελπίζω να την είδε.

 

Πού θέλω να καταλήξω: Πρέπει το  κερασμένο σουβλάκι να έχει γίνει με πίτα πλέον, περιποιημένο.

Τί του έγραψες αν επιτρέπεται??

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνεύτηκα την λέξη «τίγρης» σε ένα άρθρο που εγραφε για «τιγρη που βρυχάται» και κάνει παρατηρήσεις στους παίκτες κάθε χρόνο.

Πανω κάτω μου απάντησε ότι είμαι αχάριστος και να γίνω Ολυμπιακός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ατάκα να γίνουμε Ολυμπιακοί όταν λέμε κάτι για τον εκάστοτε "εκλεκτό"¨έχει γίνει μάστιγα...Κρίμα για το Βαγγελάκη, κάποτε έκραζε τις διοικήσεις φουλ, όταν ήταν ακόμα οπαδός βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν κάποια μύγα πρέπει να τον τσίμπησε, δε θυμάμαι να ήταν τόσο κυβερνητικός.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν και υποψήφιος στο Δήμο ΝΦ οπότε μάλλον προσπαθεί να είναι απόλυτα κυβερνητικός.

Link to comment
Share on other sites

Ομιλουμε τωρα για τετοιο επιπεδο ατομων.

 

Το χειρότερο είναι ότι ο Μελισσανίδης ξεφτίλισε τους δημοσιογράφους. Ξινό τους βγήκε το φαγητό. Παιδιά των 400 και 500 ευρώ δεχόντουσαν τις προσβολές του με το κεφάλι σκυμένο και οι άλλοι των 1000 και 1500  ευρώ οι πιο παλαιοί.... χασκογελούσαν  από την αμηχανία...
Οι δημοσιογραφικές νουθεσίες του Μελισσανίδη: " Τρώγεστε μεταξύ σας οι ρεπόρτερ δεν συμβαίνει αυτό σε καμία ομάδα. Προσπαθείστε να το διορθώσετε. Μη μανατζάρετε παίκτες. Θα σας κράξω δημόσια. Καταλαβαίνω τι γίνεται. Αν έχετε ποδοσφαιριστές και τα παίρνετε θα σας κράξω δημόσια. Και αν έχετε προηγούμενο με κάποιον από την ΑΕΚ η λογική λέει ότι δεν πρέπει να τα βάζετε μαζί του..." Το αστείο είναι ότι προηγουμένως είχε ζητήσει να βγάλει φωτογραφίες με όλους τους δημοσιογράφους στο ρουφ- γκάρντεν της εταιρείας του.
Ο Μελισσανίδης τα έβαλε και με κάποιους -ογλου Πχ  τον ΟΓΛΟΥ με το κασκέτο τον ξέσκισε: Τι γαμιέσαι με τον Λυμπερόπουλο ρε . Τι σου έχει κάνει Θα κλείσει η εφημερίδα που γράφεις Επειδή σου έδιωξε τον άνθρωπο που είχες βάλει στην ΠΑΕ και δεν σε βοήθησε με το βιβλίου που ήθελες ασχολείσαι μαζί του. Ρε είναι καλό παιδί ο Λυμπερόπουλος τίμιος , εργατικός νοικοκύρης. Ντροπή σου"
" πρόεδρε δεν είναι να τα λές δημόσια αυτά. Να τα πούμε από κοντά, να καταλάβεις" προσπάθησε ο κασκέτας να πει: " αλλά ο Μελισσανίδης ήταν ανένδοτος.

Link to comment
Share on other sites

Το μενου εκτος απο σουβλακια μπορει να περιλαμβανει και τιποτα ασβερκους κατω απο το σπιτι..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ωρες ωρες σκεφτομαι αν οι αρδ της ΑΕΚ ειχαν κανεναν Μαρινακη ή Σαββιδη τι θα εκαναν. Υπο την  εννοια οτι και πολυ καλυτερα θα ανταμειβονταν και πολυ λιγοτερα θα μπορουσαν να τους προσαψουν.

Link to comment
Share on other sites

Τον πηγαινε πολυ κοντρα τον εθναρχη ο Αρναουτογλου,δεν νομιζω οτι ηταν απλα για να παρει ενα σουβλακι,που σιγα τι δινει κιολας αυτος.Μαλλον νομιζε οτι ειχε προστασια απο Βαγγελα και αρπαξε τιποτα ψιλες απο αυτες που δεν αφηνουν σημαδια και εκανε στροφη 180 μοιρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, felman said:

Δεν θα του δώσω κλικ για να διαβάσω, αλλά για τον συγκεκριμένο είμαι σίγουρος πως είσαι ιδιαίτερα επιεικής στους χαρακτηρισμούς.  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, felman said:

Δεν εχω λογια ρε ... 

Που τον Χειμωνα ο αλλος δεν εκανε μια κινηση της προκοπης. 

Ξεφτυλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λογια για το άρθρο του ΤΤ.

Δείτε τι γράφει για τον Μανολο.:

Και γι' αυτό και για το πρωτάθλημα που κατέκτησε η ΑΕΚ, του πιστώνω πολύ μικρότερο μερίδιο από αυτό που νομίζουν οι περισσότεροι. Αντίθετα, του χρεώνω πολύ μεγαλύτερο για τον κίνδυνο η ΑΕΚ να έχανε εκείνο το πρωτάθλημα

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×