Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Recommended Posts

Άλλα έλεγαν για τη προετοιμασία πάντως τόσο καίρο, ότι ηταν δυνατη κτλ.

Δεν πιστευω τιποτα, προφανως θα υπαρχει αποδομηση καρντοσο σε ολα τα επιπεδα για πολλους λογους.

Και να δεχθω προφανως οτι σαν κοουτς δεν σκαμπαζει γενικως ( το λιγοτερο ) σαν βοηθος τοσα χρονια; 

Βρωμαει η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Μιαουλη κανε λογαριασμο εδω φιλε να συζητησουμε μη ντρεπεσαι.Να πουμε και για τον Τσοσιτς που κοστισε 1,5εκ και για τον κλεφτοκοτα και για τα παντα ολα.Στο σαιτ του καζαμπουμπου κανω και εγω τον καμποσο.

Link to comment
Share on other sites

Born in Trofa, Cardoso graduated in Physical Education and Sports with specialization in football in 1995 and concluded a Masters in Sports Science in 1998 in the College of Sports Science and Physical Education at the University of Porto.[1] He started his coaching career in 1993, taking over S.C. Espinho's under-12 squad.[2]

Cardoso joined FC Porto in 1996, initially as Fernando Freitas' assistant in the under-10 team.[3] He later progressed through the club's youth setup, becoming a fitness coach of the B-team in 1999,[4] and being appointed in charge of the under-15s in 2003.[5]

In April 2004, Cardoso moved to C.F. Os Belenenses and became the first team's fitness coach.[6] On 10 May 2006, he followed former Belenenses manager Carlos Carvalhal to S.C. Braga, with the same role.[7]

 

Παράλογο να μην έχει δουλευτεί η φυσική κατάσταση, το είπα και νωρίτερα σήμερα. Είναι το αντικείμενο του ουσιαστικά πέρα από τις τικιτακιστικες ιδέες του. 

Link to comment
Share on other sites

+ οτι η προετοιμασια και το γινεται εκει ειναι η καλυτερη δικαιολογια για ολα.

Διαβασα οτι το πε και ο μπακακης στην αντιπροσωπεια της R

Επαγγελματιες αθλητες ειμαι με οριζοντα 5 συμβολαιων, ειναι υποχρεωμενοι να φροντιζουν την φυσικη τους κατασταση.

η ΑΕΚ θελει προπονητη να τους πιει το αιμα με το καλαμακι και να τους πιεσει οσο δεν παει

Link to comment
Share on other sites

Δεν εδωσε ευκαιριες στον Τροιστασον ο Χιμενεθ Μιαουλη;Επειδη δεν του φεραν τον Ρομερο;Μηπως οταν ο Τροιστασον πηγε στη Μαλμε τον εκαναν κεντρικο χαφ γιατι ουτε στο πρωταθλημα Σουηδιας δεν μπορουσε να κανει τη διαφορα στα ακρα;Τα ξερεις αυτα Μιαουλη;Αρχιδια ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, εύκολη δικαιολογία και ταυτόχρονα βγάζεις λίγο πίεση από τον επόμενο που παρέλαβε καμμένη γη με τα εργομετρικά των παιδιών μας που τα άφησαν αγύμναστοι οι πορτογάλοι για να επενδυσουν στην αμυ εεεε στα στημεν εεε στο τρανζισ εεε στα τακουνάκια. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOSS said:

Έτσι είναι, εύκολη δικαιολογία και ταυτόχρονα βγάζεις λίγο πίεση από τον επόμενο που παρέλαβε καμμένη γη με τα εργομετρικά των παιδιών μας που τα άφησαν αγύμναστοι οι πορτογάλοι για να επενδυσουν στην αμυ εεεε στα στημεν εεε στο τρανζισ εεε στα τακουνάκια. 

Μαλακιες λεει ο Μπακακης φιλε.Αν δεν τους ειχε κανει δυνατη προετοιμασια θα ειχαν φτερα στα ποδια αυτη την εποχη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Μαλακιες λεει ο Μπακακης φιλε.Αν δεν τους ειχε κανει δυνατη προετοιμασια θα ειχαν φτερα στα ποδια αυτη την εποχη.

Μα συμφωνώ, είναι εκνευριστικό να βγαίνουν κάθε φορά τέτοιες αστειότητες.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, JOSS said:

Μα συμφωνώ, είναι εκνευριστικό να βγαίνουν κάθε φορά τέτοιες αστειότητες.

Ενταξει ο περισσοτερος κοσμος δεν καταλαβαινει και πολλα.Κατοπιν εορτης βγαινουν αρδ παικτες κλπ και θαβουν συνηθισμενη τακτικη.Θα του φορτωσουν του Καραφλα μεχρι και το προπατορικο αμαρτημα.Στις δηλωσεις του καλοκαιριου βεβαια ολοι χα χα χου και χα χα χο και τι καλα περναμε και τι ωραια τακτικη και μας αρεσει το καινουργιο στυλ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και για να το πω καλυτερα.Αν τοσο μπορουν να τρεξουν μετα απο χαλαρη προετοιμασια,ας παραιτηθουν απο μονοι τους,ας πανε στο γραφειο του τιγρη να ζητησουν την ελευθερας,να παρουμε κανονικους αθλητες.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα και σε άλλα άρθρα.

Μιαούλης
 

Αυτό που συνέβη από το πρώτο ημίχρονο είναι πως ο Λιβάγια φόρτωσε με τον Τσίκο που δεν του έδινε μπάλα. Δύο φορές γύρισε στον πάγκο και την είπε στον Καρντόζο. Τα υπόλοιπα είναι αυτά που έγιναν στη συνέχεια. Για να μην γίνω όπως πάντα ο κακός ρωτάω αν ισχύουν κάποια για την προετοιμασία μιας και στην ανάπαυλα άρχισαν να ανοίγουν στόματα για μανούρες στο Κίελτσε.

1. Αληθεύει πώς ο Κροάτης μετά από το 2ο φιλικό και σε προπόνηση που δεν του έδιναν μπάλα οι Ποτογαλοι, κλωτσαγε μπάλες, ο Καρντοσο του έβαλε 20×14=280 πρόστιμο και του είπε να σου δώσω 500;
2. Η άδεια ήταν αναγκαστική από την ομάδα ή την ζήτησε ο παίκτης μόνος του, όπως πέρασε προς τα έξω;
3. Έγινε άλλο επεισόδιο Λιβάγια με Καρντοσο πέρα από αυτό με τις μπάλες;
4. Αληθεύει πως έχουμε χώρια τους Έλληνες, χώρια τους Πορτογάλους και χώρια τους πρώην Γιουγκοσλαβους;

Όταν μειώνεις την αξία ενός περιστατικου όπως αυτό του Λιβάγια που βγαίνει -κακώς όσα δίκια κι αν έχει – και γράφει την ομάδα στα φρύδια του μη πηγαίνοντας στον πάγκο τα αποδυτήρια τα έχεις χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Είτε είναι αληθινος, είτε είναι αλλος, αυτος που τα γράφει αυτά πρέπει να χει μεγάλο κομπλεξ με τον Μανόλο, και σίγουρα δςν πανηγυρισε το τέλος του πρωταθλήματος το 2018, αλλα το τέλος του τελικού κυπέλου.

Link to comment
Share on other sites

εμπαθεια με τον Μανολο, θα τα διαβαζει κανεις ασχετος και θα νομιζει οτι η βασικη αιτια προβληματων στην ΑΕΚ, ειναι ο προπονητης που της πηρε πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια.

 

γελοιοι αρδ, δεν αξιζει να τους διαβαζεις/ακους πλην ρεπορταζ (που και τετοιο σπανια κανουν σωστο).

Link to comment
Share on other sites

Βσκ ο Καρντοζο τους ξεκωλιασε στην προετοιμασια και ας λενε πιπες οι ΑΡΔ. Αυτα τα λενε τωρα γιατι οταν ο επομενος κοουτς πιστωθει (δεδομενα) την δουλεισ που εγινε το καλοκαιρι και η οποια θα αρχισει να φαινεται σε 1-2 μηνες και θα μας δωσει πλεονεκτημα τα po, αυτοι θα βγουν να πουν "πωπωπω τι γαματη προεδραρα εχουμε που εφτιαξε ομαδρα με την προπονηταρα που εφερε".

1000 μαλακιες εκανε ο Καρντοζο αλλα απο φυσικη κατασταση φετος δεν θα εχουμε θεμα

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bukowski said:

Βσκ ο Καρντοζο τους ξεκωλιασε στην προετοιμασια και ας λενε πιπες οι ΑΡΔ. Αυτα τα λενε τωρα γιατι οταν ο επομενος κοουτς πιστωθει (δεδομενα) την δουλεισ που εγινε το καλοκαιρι και η οποια θα αρχισει να φαινεται σε 1-2 μηνες και θα μας δωσει πλεονεκτημα τα po, αυτοι θα βγουν να πουν "πωπωπω τι γαματη προεδραρα εχουμε που εφτιαξε ομαδρα με την προπονηταρα που εφερε".

1000 μαλακιες εκανε ο Καρντοζο αλλα απο φυσικη κατασταση φετος δεν θα εχουμε θεμα

και εγω αυτο πιστευω , και αυτό ακουγόταν εδω και 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

παντως (ασχετο με τα παραπανω)

χωρις να θελω να πικαρω κανεναν, ουτε να υπερασπιστω τους βλακο-αρδ... καλα αυτα τα "δεν μας τα ειπαν οι αρδ στην ωρα τους",

 

αλλα θυμαμαι εμενα (και καποιους αλλους) να τα γραφουμε στην ωρα τους, πχ προσωπικα εγραφα οτι ειχα παθει σοκ με την εικονα σε ενα φιλικο, επιμενοντας στην λεξη σοκ, γιατι δεν ηταν απλα κακο ή διαφορετικο αυτο που εβλεπα,

 

και ως συνηθως ειχαμε τα ειμαστε βιαστικοι, ειμαστε μιρλες, ενα φιλικο ειναι, να παμε για κανα μπανιο κλπ κλπ.

 

αφου λοιπον δεν αρεσουν σε πολλους τα αρνητικα που βλεπω εγω, σκεφτειτε να τα γραψει κανας αρδ, που ειναι και πιο δημοφιλης και θα του την πεσουν αν δεν δικαιωθει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ritzeri said:

Κι όμως.  Παίκτες της ΑΕΚ έλεγαν όταν γύρισαν από την Πολωνία πως δεν έκαναν καθόλου προετοιμασία. Το έχω γράψει κι αλλού. 

Όλος ο χρόνος αφιερώθηκε στην τακτική. 

 

Το ότι ο Κετσε   γιατί τόσο καιρό έλεγε πως γίνεται πολύ επιστημονική προετοιμασία είναι γεγονός,  αλλά δεν αναιρει την πραγματικότητα. 

 

 

Εγω απο παιχτη της ΑΕΚ που δεν εχει παιξει κιολας επι Καρντοσο αρα δεν εχει λογο να τον υπερασπιστει εχω μαθει το ακριβως αντιθετο. Συγκεκριμενα μου ειπε πως τους.... εψησε.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Vagos21 said:

και εγω αυτο πιστευω , και αυτό ακουγόταν εδω και 2 μήνες.

Καλα δεν χρειαζεται να το αναλυουμε και πολυ.Θελω να πιστευω οτι δεν ειμαστε τελειως μπουρδελο και οτι η ομαδα μπορουσε να πασα στιγμη να ξερει το προγραμμα των προπονησεων,το ποσο ετρεξε ο καθε ποδοσφαιριστης,την ενταση κλπ.Αν βλεπαν οτι ψωλαριζαν θα επρεπε να ειχαν παρεμβει.Υποτιθεται οτι εχουμε και καποιο μονιμο staff πισω απο το προπονητικο τιμ του καθε κοουτς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγω απο παιχτη της ΑΕΚ που δεν εχει παιξει κιολας επι Καρντοσο αρα δεν εχει λογο να τον υπερασπιστει εχω μαθει το ακριβως αντιθετο. Συγκεκριμενα μου ειπε πως τους.... εψησε.

Μάλλον τους έκαψε . βασικά απο ότι φαίνεται και επειδή ειναι βλάκας δεν κοίταξε να ελαφρύνει τα πόδια στα προκριματικά και για τη δυνατή αρχή που σε συνδυασμό με τη εμφανή προπονητική ανεπάρκεια του σε κάθε επίπεδο μας έκανε να παίζουμε τόσο τραγικά . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
6 minutes ago, Bukowski said:

Εγω απο παιχτη της ΑΕΚ που δεν εχει παιξει κιολας επι Καρντοσο αρα δεν εχει λογο να τον υπερασπιστει εχω μαθει το ακριβως αντιθετο. Συγκεκριμενα μου ειπε πως τους.... εψησε.

Ο κέτσε είχε πει, νομίζω μετά τον αγώνα με τους Τούρκους, ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει θέμα φυσικής κατάστασης γιατί ο Καρντόσο έκανε τριπλάσια δουλειά από ότι ο Ουζουνίδης πέρσι.Επίσης ο Τσατάλης έγραψε κάτι ανάλογο αφήνοντας υπονοούμενα ότι οι παίκτες κράζουν επειδή κάνουν πολλές ώρες προπόνηση.Και εμένα μου φαίνεται από δύσκολο έως αδύνατο μετά την περσινή ''κουρασμένη'' χρονιά να μην έδωσε καθόλου βάση στην φυσική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθούσε ένα γράφημα με το πόσο έτρεξαν στα ευρωπαϊκά παιχνίδια. Αν και μεγαλύτερο θέμα είχαν στην ένταση που έβγαζαν, και στην κάθετη πτώση της απόδοσης στο β μέρος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

παντως (ασχετο με τα παραπανω)

χωρις να θελω να πικαρω κανεναν, ουτε να υπερασπιστω τους βλακο-αρδ... καλα αυτα τα "δεν μας τα ειπαν οι αρδ στην ωρα τους",

 

αλλα θυμαμαι εμενα (και καποιους αλλους) να τα γραφουμε στην ωρα τους, πχ προσωπικα εγραφα οτι ειχα παθει σοκ με την εικονα σε ενα φιλικο, επιμενοντας στην λεξη σοκ, γιατι δεν ηταν απλα κακο ή διαφορετικο αυτο που εβλεπα,

 

και ως συνηθως ειχαμε τα ειμαστε βιαστικοι, ειμαστε μιρλες, ενα φιλικο ειναι, να παμε για κανα μπανιο κλπ κλπ.

 

αφου λοιπον δεν αρεσουν σε πολλους τα αρνητικα που βλεπω εγω, σκεφτειτε να τα γραψει κανας αρδ, που ειναι και πιο δημοφιλης και θα του την πεσουν αν δεν δικαιωθει.

Ε προφανως και στην προετοιμασια να τους αφηνε ο Καρντοσο τιποτα δεν θα εγραφαν,γι αυτο σπαμε πλακα με τον Μιαουλη.Εχει πεθανει το επαγγελμα του αθλητικογραφου,οποιος παρεκλινει λιγο απο τη γραμμη τον τρωει το μαυρο φιδι.Γι αυτο δεν βλεπουμε κανεναν σοβαρο ανθρωπο στο χωρο εδω και πολλα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Δυο διπλές προπονήσεις καθημερινά ότι και να έκαναν θα έσταζαν...Επίσης δεν είναι εικόνα παιχτών αυτή να σέρνονται αν είχαν κάνει χαλαρή προετοιμασία...Το αντίθετο συμβαίνει...Δεν τους φρέσκαρε όταν έπρεπε και πιστεύω έγινε σκόπιμα για να πάρει μπρος η ομάδα μετά τη διακοπή...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×