Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία- καλοκαίρι 2019


Recommended Posts

8 hours ago, nikos said:

Για τον προπονητή δεν υπάρχει θέμα γκρίνιας ή μη γκρίνιας για την εμφάνιση ή για την ήττα σε φιλικά της πλάκας, αλλά τιθεται θεμα για τον τρόπο που θέλει να παιξει. Ας το αναλύσουμε λοιπόν.

<...>

Δε διαφωνώ σε τίποτα από αυτά. Σωστά και περιεκτικά. Αυτή είναι όντως η κατάσταση σήμερα, αλλά δε σημαίνει ότι ένας παίχτης που είναι μαθημένος σε κάτι τώρα, δε μπορεί να μάθει κάτι άλλο αύριο και να έχεις άλλη εικόνα σε ένα μήνα ή σε έξι μήνες. Εγώ λέω ότι με ενδιαφέρει πολύ να δω που μπορεί να πάει αυτό που πάει να κάνει ο Καρντόσο, και που ήδη για μένα δείχνει καλά στοιχεία. Και φυσικά πρέπει να φέρεις 2-3 παίχτες ποιότητας για να βγει κάτι, αλλά αυτό το θες είτε έχεις στον πάγκο τον Καρντόσο είτε το Γκώνια είτε τον Γκουαρντιόλα. Δηλαδή με το ρόστερ που έχουμε το πρόβλημα μας έιναι ότι ξεκινάει η επίθεση από το τέρμα; Η γνώμη μου είναι ότι είτε θα πας να κοντράρεις για την κορφή οπότε οφείλεις κάποια στιγμή να χτίσεις (έστω  μακροπρόθεσμο) πλάνο και φιλοσοφία ομάδας, είτε έχεις αποδεχτεί ότι υπολείπεσαι και ελπίζεις απλά να σου κάτσει καμιά στραβή και ψάχνεις ποιο σύστημα θα αυξήσει τις πιθανότητες να σου κάτσει η στραβή από το 3% στο 5%. Ε ναι αν σκεφτόμαστε το δεύτερο τότε προφανώς θα θέλαμε κάτι πιο συντηρητικό από αυτό που κάνει ο Καρντόσο.

Τέσπα και εγώ απαισιόδοξος είμαι για το πείραμα του Καρντόσο, αλλά όχι επειδή δεν θεωρώ αξιόλογο το σύστημα του (όσο το έχουμε δει τέλος πάντων) αλλά επειδή αυτές οι προφητείες είναι αυτοεκπληρούμενες: Αποκλείεται στην ΑΕΚ η διοίκηση και κυρίως ο κόσμος να του δώσει το χώρο και το χρόνο που χρειάζεται για να δοκιμαστεί η φιλοσοφια του. Και αυτό φαίνεται ήδη, μετά από δέκα ημέρες προπονήσεων με τρύπιο ρόστερ.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω στη θεση του καραφλα θα δοκιμαζα το Λιβαγια στα χαφ.Θα του το φερνα με τροπο βεβαια για να μη με δειρει.Μονο ετσι μπορει να δουλεψει το πασινγκ γκειμ.

Κατσε τι εννοεις; Που θα τον εβαζες στο 4-2-3-1; Στο 3 ή στο 2; ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AlexKR21 said:

Κατσε τι εννοεις; Που θα τον εβαζες στο 4-2-3-1; Στο 3 ή στο 2; ?

Πες στο 2.Και πριν με πεις τρελο θα αιτιολογησω.Εχεις 4 χαφ που οταν τα πρεσαρει ο αντιπαλος απο κοντα τα κανουν πανω τους,δεν τσουλαει με τιποτα το τοπι.Λεφτα να φερεις ολοκληρωμενο παικτη εκει δεν εχεις.Ο μονος καλος χειριστης που μπορει ανετα να αδειασει τον προσωπικο αντιπαλο και να κυκλοφορησει τη μπαλα σε κλειστους χωρους ειναι ο Λιβαγια.Οποτε σαν Καρντοσο τι κανεις;Του λες Μαρκο ελα λιγο στο γραφειο μου.Κατσε."Αδερφε δεν εχω χαφ δεν μπορω να κανω τιποτα τα χερια μου ειναι δεμενα,εισαι η τελευταια μου ελπιδα ολοι οι αλλοι ειναι αμπαλοι".Ανοιγεις το λαπτοπ και του βαζεις αυτο το βιντεο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

mantalos.jpg?itok=w2D-WQq2

Εμφανώς αδυνατισμένος ο Πέτρος πάντως.

Του ρουφιξε το μεδούλι μέχρι και από το μικρό δαχτυλακι το αισθημα.. Μακάρι και αναπληρατικοσ του λιβαγια φέτος μπας και ρολαρει λίγο η ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 hour ago, AG21 said:

Του έφυγαν και τα σπιράκια . :P 

Με το Photoshop φευγει και η λεπρα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Hades said:

αν τραυματιστει ξανα, εχουμε ελπιδες 

Στον κυριοτερο τιτλο παντως δεν επαιζε. Αν θελει τιτλους ας δηλωσει οτι δεν μπορει να παιζει στα σημαντικα ματς....για να μην αρχισουμε να παρακαλαμε για κατι αλλο και δεν κανει.....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hades said:

και αν χανονται οι τιτλοι πετρακη το αλλο πρωι να φευγεις μυκονο ξερεις εσυ 

Kαλα κανει.Για ποσα χρονια ακομα θα ειναι νεος και ομορφος;

Θα δουμε Ζεραλντες σημερα;Τι προβλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Kαλα κανει.Για ποσα χρονια ακομα θα ειναι νεος και ομορφος;

Θα δουμε Ζεραλντες σημερα;Τι προβλεπεις;

Σωστό και αυτό, κρίμα να πανε τζάμπα νιάτα και ομορφιά. 

Σήμερα προβλέπω τραυματισμό Ιησού και το παίρνει πάνω του ο τίγρης για τοπ μεταγραφή στοππερ 

Link to comment
Share on other sites

Λένε τα σάιτ για αριστερά μάνταλο δεξιά Κλωνα και κεντρικά ζεραλδες εγώ βλέπω η κεντρικά Κλωνα δεξιά μάνταλο ( δοκιμή ) η κεντρικά μάνταλος με εναλλαγές με ζεραλδες . Πάντως όπως έγραφα δίκαια σε αυτή τη φάση ξεκινάει Κλωνα και πρωταθλήματος δίδυμο Ντιμίτρι βρανιες . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Λένε τα σάιτ για αριστερά μάνταλο δεξιά Κλωνα και κεντρικά ζεραλδες εγώ βλέπω η κεντρικά Κλωνα δεξιά μάνταλο ( δοκιμή ) η κεντρικά μάνταλος με εναλλαγές με ζεραλδες . Πάντως όπως έγραφα δίκαια σε αυτή τη φάση ξεκινάει Κλωνα και πρωταθλήματος δίδυμο Ντιμίτρι βρανιες . 

Στα δεξιά φαίνεται υπάρχει συνωστισμός. Ντελετιτς, Κλωναριδης, Βερντε

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Τον Κλωνα θέλω να πιστεύω ότι θα τον δούμε πιο πολλή κεντρικά παρά στα άκρα .

Κι αυτί δύσκολο αφού υπάρχουν οι μανταλος, ζεραλδες και Λιβάγια 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×