Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία- καλοκαίρι 2019


George_D
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Aussie said:

Εγω ειχα γραψει, αλλα οι αριθμοι που εβαλα για τις εναεριες μονομαχιες του δεν ηταν οι ακριβεις. Παραθετω το αρθρο.

 

https://m.sport24.gr/Columns/Charlie/nelson-oliveira-ena-krama-livagia-lymperopoyloy.5553100.html

Ανοιξε το wyscout ο Τσαρλι αραδιασε 5 μαλακιες και εφτιαξε αρθρο.Δεν ειναι καλος με το κεφαλι λεει γιατι εχει βαλει μονο 5 γκολ με κεφαλιες.Ο Αραουχο πρεπει να ειχε βαλει 1 πριν ερθει σε εμας και οταν εκανε αλμα νομιζαμε οτι βλεπαμε εξωγηινο.Eπισης καποιος να πει στον Τσαρλι οτι το 1,3 κερδισμενες εναεριες για επιθετικο δεν ειναι ΜΟΛΙΣ.Εκτος αν εισαι ο Κολερ.Ενδεικτικα ο Ροναλντο φετος ειχε 1.1 στο πρωταθλημα και ο Κειν 1,8.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ανοιξε το wyscout ο Τσαρλι αραδιασε 5 μαλακιες και εφτιαξε αρθρο.Δεν ειναι καλος με το κεφαλι λεει γιατι εχει βαλει μονο 5 γκολ με κεφαλιες.Ο Αραουχο πρεπει να ειχε βαλει 1 πριν ερθει σε εμας και οταν εκανε αλμα νομιζαμε οτι βλεπαμε εξωγηινο.Eπισης καποιος να πει στον Τσαρλι οτι το 1,3 κερδισμενες εναεριες για επιθετικο δεν ειναι ΜΟΛΙΣ.Εκτος αν εισαι ο Κολερ.Ενδεικτικα ο Ροναλντο φετος ειχε 1.1 στο πρωταθλημα και ο Κειν 1,8.

Μπορει να εχεις και δικαιο. Αλλα οι μονομαχιες που χανει μου φαινονται πολλες. Ροναλντο και Κειν που αναφερεσαι ισως να μην εχουν τοσες χαμενες μονομαχιες οσες ο Ολιβειρα. Δεν ξερω...εγω παντως νομιζω οτι αν πηδηξεις 5 φορες το να κερδισεις την 1 μονομαχια δεν λεει κατι. Πανω κατω αυτα ειναι τα νουμερα του. 20% επιτυχια δειχνει πολυ μικρο ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Aussie said:

Μπορει να εχεις και δικαιο. Αλλα οι μονομαχιες που χανει μου φαινονται πολλες. Ροναλντο και Κειν που αναφερεσαι ισως να μην εχουν τοσες χαμενες μονομαχιες οσες ο Ολιβειρα. Δεν ξερω...εγω παντως νομιζω οτι αν πηδηξεις 5 φορες το να κερδισεις την 1 μονομαχια δεν λεει κατι. Πανω κατω αυτα ειναι τα νουμερα του. 20% επιτυχια δειχνει πολυ μικρο ποσοστο.

Κοιτα μπορει να ειναι καλος μπορει να ειναι κακος.Αν δεν τον εχουμε δει τον παικτη δεν μπορουμε να κρινουμε απο τα στατς οπως αυτα δινονται.Τα οποια στατς φυσικα αλλαζουν και με τα χρονια.Οι σαιζον του δηλαδη στα 18-24 που ηταν μισορεξια χωρις μεγαλη εμπειρια για σωστες τοποθετησεις και timing σιγουρα θα του ριχνουν το μεσο ορο.Τωρα πλεον ειναι και ψημενος και εχει βαλει και ογκο

Ο Ολιβειρα επαιξε στη Ρεντινγκ φετος και ειχε 12 κερδισμενες 22 χαμενες εναεριες μονομαχιες σε 10 ματς.35% ποσοστο δηλαδη.Για να παρω μια ιδεα χωρις να εχω δει τα παιχνιδια κοιταξα ποσο ειχαν οι υπολοιποι που επαιξαν φορ στην ιδια ομαδα.Ενας ηταν κοντος δεν μας εκανε για συγκριση.Βρηκα αυτον https://www.transfermarkt.de/jon-dadi-bodvarsson/leistungsdaten/spieler/114090/plus/0?saison=2018

1.90 υψος με 20 συμμετοχες,59 κερδισμενες 85 χαμενες μονομαχιες στον αερα.Ελαχιστα καλυτερος δηλαδη με 41% αλλα του ριχνει και 5cm.

Το δειγμα εκτος του οτι ειναι μικρο,δεν μπορουμε να το παρουμε και στα σοβαρα γιατι δεν ξερουμε τις συνθηκες σε καθε φαση.Ποιος μαρκαρε ποιον,αν ηταν σκοτωμενη μπαλια,τι τροπο παιχνιδιου εχει η Ρεντινγκ κλπ.Παντως ο αμυνομενος εχει παντα το πλεονεκτημα,Εμενα οι αριθμοι μου φαινονται νορμαλ,αν και δεν νομιζω οτι θα μας απασχολησει ιδιαιτερα ο συγκεκριμενος τομεας περα απο τα κορνερ οταν αμυνομαστε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Βλέπω έχουμε και σήμερα φιλικό, έτσι λένε τα στοιχηματικά νέα.

Σε μια ωρα απο τωρα, νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και μάλλον θα βάλει τη δεύτερη 11άδα . Θα δούμε ομορφιές . 

 

                    

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έπαιξαν λίγο ή καθόλου εχθές 

 

                          Τσιντώτας

Σταμούλης/Μπακάκης   Οικονόμου   Σβάρνας  Λόπες

                         Γαλανό  Σάμπα

                                Σέρβος 

Ντέλετις               Γιακουμής              Μπότος/Σαρβέλης

 

Μου αρέσει αυτό το φιλικό για να παίξουν και οι υπόλοιπο ενώ στο χθεσινό έπαιξαν αρκετά και βρήκαν ρυθμό κάποιοι παίκτες . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Αθλια η εικονα στα πρωτα φιλικα,δεν ξερουν που πατανε και βρισκονται,μπορτελο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμάκης μου θυμίζει τον περυσινό αγώνα με την ΑΕΛ στο 0-0 του πρώτου γύρου όταν μπήκε μέσα και έκανε επιθετικά φάουλ.

Δύο μετράει μέχρι τώρα αν δεν μου ξέφυγε και κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bluesman said:

Ο Γιακουμάκης μου θυμίζει τον περυσινό αγώνα με την ΑΕΛ στο 0-0 του πρώτου γύρου όταν μπήκε μέσα και έκανε επιθετικά φάουλ.

Δύο μετράει μέχρι τώρα αν δεν μου ξέφυγε και κάποιο.

ελπιζω να τον διωξει. ειναι ενας απο τους 3 που προσωπικα μου προκαλουν τρελα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε πολυ ωραίο γκολ ,να τα λεμε ολα. Αυτοί συνδυάστηκαν άψογα .

Μαγική και τρελά old school φάση η σημαια ΑΕΚ Κατερίνη στα διχτυα μας .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tan21 said:

να τολμήσω υπόθεση: γιακουμακης, μανταλος και ...μπαρκας?

οχι. Γιακουμακης, Μπακακης και Γαλανοπουλος. Πες το και προσωπικη εμπαθεια απο ενα σημειο και μετα. αλλα στους αλλους 2 κατι μπορω να βρω, στον Γιακουμακη τιποτα.

 

υγ. με Μανταλο εχω το ιδιο προβλημα που εχουν οι περισσοτεροι. αλλα οχι οτι τον θεωρω κι εντελως ακαταλληλο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tan21 said:

να τολμήσω υπόθεση: γιακουμακης, μανταλος και ...μπαρκας?

Ο Μάνταλος δεν τα ακούει επειδή είναι κακός παίχτης αλλά επειδή φέρει τον τίτλο του ηγέτη ενώ δεν το έχει. Εάν δεν φόραγε το περιβραχιόνιο νομίζω είναι σαφές πως θα άκουγε πολύ λιγότερα.

Ο Μπάρκας τώρα, έχω ξαναγράψει πως είναι ο πιο ταλαντούχος Έλληνας τερματοφύλακας από τον Ελευθερόπουλο (επίσης ταλαντούχος) και μετά. Απλά παίζει μόνο με το ταλέντο τόσα χρόνια (όχι με ευθύνη του όμως).

Ο Γιακουμάκης εμφανώς ΔΕΝ κάνει το παιδί, όμως έχει γράψει ιστορία με εκείνο το γκολ οπότε προσωπικά δεν μου βγαίνει να τον κράξω (αλλά ναι πρέπει να φύγει). Πάντως απόσβεση έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

οχι. Γιακουμακης, Μπακακης και Γαλανοπουλος. Πες το και προσωπικη εμπαθεια απο ενα σημειο και μετα. αλλα στους αλλους 2 κατι μπορω να βρω, στον Γιακουμακη τιποτα.

 

υγ. με Μανταλο εχω το ιδιο προβλημα που εχουν οι περισσοτεροι. αλλα οχι οτι τον θεωρω κι εντελως ακαταλληλο.

Νομιζω το προβλημα με τον Μανταλο που εχουν οι περισσοτεροι,

δεν ειναι στις ικανοτητες του, που εχει αρκετα καλη τεχνικη για Ελληνα παικτη,

αλλα το κεφαλι του και το υφακι του.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nedved21 said:

Νομιζω το προβλημα με τον Μανταλο που εχουν οι περισσοτεροι,

δεν ειναι στις ικανοτητες του, που εχει αρκετα καλη τεχνικη για Ελληνα παικτη,

αλλα το κεφαλι του και το υφακι του.

+ η τραβηγμενη απο την μαλλια προσπαθεια της διοικησης να τον κανει ηγεταρο (δεν φταιει αυτος για το συγκεκριμενο)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

Πονοματος σημερα, η ομαδα δεν βλεπεται...

δεν το βλεπω (εχω βαλει live streaming αλλα δεν μπορω να το δω συγκεντρωμενα).

Καποια στιγμη πρεπει να αρχισουμε να κερδιζουμε κιολας...

οκ με παγκιτες παιζεις, αλλα κανε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα να το βλεπω β' ημιχρονο. Παιδια 20 λεπτα τωρα στο β ημιχρονο, δεν εχουμε πατησει περιοχη, μιλαμε. Μονο μια φορα με τον Γιακουμακη που την εστειλε στα πουλια...

Ααα, μολις μπηκε ο Μανταλος και ο Βρανιες αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Πεεεεετρρρροοοςςςςς μμμμμααααννντααααλλλλοοοοςςςςς

 

Κλεινει στοματα

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×