Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Εντωμεταξυ τετοιες αρθραρες μου θυμιζουν την επιδειξη πλουτου που δεν θα καναμε.

ΑΠΟΡΙΑ: Εχετε διαβασει σε ρεπορταζ γαυρου, βαζελου και βουλγαρου για τα σκαφη του Βαγγελα, του Αλαφου και του Τσετσενου; Η μονο εμεις ειμαστε οι μαλακες που ειτε εχουμε Μελισσανιδη στην διοικηση, ειτε Δημητρελο θα ενημερωθουμε καθε καλοκαιρι για τις διακοπες της Βερας;

ΥΓ: Σημαια ΑΕΚ δεν εχει ο Γιωργος στο σκαφος. Lol

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/den-pairnei-ton-pepe-an-den-dwsei-ton-semedo/4125588

"Δεν παίρνει τον Πέπε, αν δεν δώσει τον Σεμέδο."

 

Τι μπακαλαρχης ειναι αυτος ο Μαρινακης ετσι; Και μιλαμε για ομαδα που αν δωσει τον Σεμεδο θα εχει βγαλει 50εκ σε 6 μηνες μονο απο μεταγραφες.

Εντωμεταξυ εχει πουλησει το βασικο του χαφ, και για να παρει τον αντικαταστατη του(που κοστιζει λιγοτερα απο τον πρωην βασικο) θελει πρωτα να πουλησει και το βασικο του σεντερ μπακ.

Αλλα ενταξει τουλαχιστον δεν κανουν σιριαλ τις μεταγραφες τους ρε φιλε, απλα απο την πολλη την προβα εγινε επαγγελματιας ηθοποιος ο Πεπε.

 

Α ρε ερασιτεχνες Μαρινακηδες και Μελισσανιδηδες, ελατε εδω να σας μαθουμε πως γινονται οι δουλειες ναουμε. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ίδιες ακριβώς περιπτώσεις ο Μαρινακης με τον Μελισσανιδη στις μεταγραφες ναι. Δύσκολα εντοπίζεις διαφορές. Ελα ρε συ nedved τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ίδιες ακριβώς περιπτώσεις ο Μαρινακης με τον Μελισσανιδη στις μεταγραφες ναι. Δύσκολα εντοπίζεις διαφορές. Ελα ρε συ nedved τώρα.

Η λογικη τους ειναι ακριβως ιδια ναι.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nedved21 said:

Η λογικη τους ειναι ακριβως ιδια ναι.

Erasitexnhs o Marinakhs? Idia logikh me ton Mel? Sovara milas?

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Οκ εντάξει. 

Ε ειναι ρε συ τι να κανουμε;

Και πες ο Μελισσανιδης εχει την δικαιολογια του γηπεδου, ο Μαρινακης τι δικαιολογια εχει για το Εξοδα=Εσοδα/10;

 

Γενικα αυτη η λογικη ειναι η Ευρωπαικη λογικη, σε ολη την Ευρωπη ετσι λειτουργουν οι ομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ε ειναι ρε συ τι να κανουμε;

Και πες ο Μελισσανιδης εχει την δικαιολογια του γηπεδου, ο Μαρινακης τι δικαιολογια εχει για το Εξοδα=Εσοδα/10;

 

Γενικα αυτη η λογικη ειναι η Ευρωπαικη λογικη, σε ολη την Ευρωπη ετσι λειτουργουν οι ομαδες.

Για το γεγονός ότι ο ένας έχει μεταγραφικούς τζίρους 50 εκατομμύρια και ο άλλος 5, τι πιστεύεις ότι ευθύνεται;  
 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Erasitexnhs o Marinakhs? Idia logikh me ton Mel? Sovara milas?

Ειρωνικα το ειπα το ερασιτεχνης. Απλα μου φαινεται αστειο να συζηταμε για διοικησεις με λογικες 1960.

"Να ουμε να τα σκασει ο προεδρας να φερει το βραζιλιανακι τον παικταρα."

 

Ιδια λογικη με τον Μελισσανιδη εχει, ξοδευει το 1/10 απο τα εσοδα της ομαδας,

δεν υπαρχει περιπτωση να φερει παικτη αν δεν ξεφορτωθει τον υπαρχων, και στην συγκεκριμενη περιπτωση αν δεν ξεφορτωθει και 2ο παικτη.

Οι αντικαταστασεις που κανει ειναι παντα πιο φθηνες, στελνει παικτη στην Λιβερπουλ με 16εκ και τον αντικαθιστα με 36χρονο ελευθερο πχ.

Ειναι η ιδια λογικη που εχει η ΑΕΚ, η Αντερλεχτ, το Ανοβερο κλπ. Γενικα οι μικρομεσαιες Ευρωπαικες ομαδες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για το γεγονός ότι ο ένας έχει μεταγραφικούς τζίρους 50 εκατομμύρια και ο άλλος 5, τι πιστεύεις ότι ευθύνεται;  
 

 

Εκει παει στην ικανοτητα, παει στο μεγεθος της ομαδας, στην στελεχωση κλπ.

Εγω για την λογικη μιλαω, που ειναι ακριβως ιδια, "ξοδευω υποπολλαπλασια απο οσα βγαζω."

Link to comment
Share on other sites

η φιλοσοφια ειναι εσοδα / εξοδα και στον γαυρο

διαφερουν τα εσοδα θα διαφερουν και τα εξοδα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Εκει παει στην ικανοτητα, παει στο μεγεθος της ομαδας, στην στελεχωση κλπ.

Εγω για την λογικη μιλαω, που ειναι ακριβως ιδια, "ξοδευω υποπολλαπλασια απο οσα βγαζω."

Το μέγεθος της ομάδας;

Δλδ τα μεγέθη Ολυμπιακού ΑΕΚ δικαιολογούν 10 φορές μικρότερο μεταγραφικό τζίρο η ΑΕΚ.

Με τον μποακ τι γίνεται; Κι εκεί θέμα μεγέθους είναι; Ο βαζελος τι μέγεθος έχει; και βρίσκεται στα σκατα;  Στους ισολογισμούς τι δειχνουν οι ΑΜΚ των ομάδων;  Με τα χρεη τι γίνεται; Ποιοι πήραν ομάδες με χρεη και ποιος όχι; 

Τωρα να μου λες ότι εν έτη 2020 και μετά από τόσα χρονια διοικησης  ο Μαρινακης είναι μπακαλης επειδή ο Ολυμπιακός ξοδεύει λιγότερα από όσα παίρνει, κάτι που μπορεί να συμβεί από Λεβαδειακους έως Μπαρτσελονες, δεν μου λέει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μιλάμε για εταιρειες:

Δλδ αν ο Α-Β Βασιλοπουλος έχει έσοδα 10 μυρια - έξοδα 9

και το περίπτερο της γειτονιας έσοδα 500 ευρώ έξοδα 400

ομιλουμε για ίδιου τύπου επενδύσεις/ικανότητες/ μπακαλίστικες λογικές
 

οκ ναι.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι οτι ο ένας έχει γεμίσει την ομάδα του με ποδοσφαιρικές προσωπικότητες με πρόσβαση σε αγορές, έχει δίκτυο σκάουτερ σοβαρό και σπρώχνει χρήμα - κάνει εξυπηρετήεις σε μανατζερικά κανάλια ενώ εσυ έχεις έναν ΤΔ που μέχρι πρόσφατα ήταν ο Νικόλας ο Φιλιατρινός, έχεις και 2-3 σκάουτερ που τις περισσότερες φορές δεν περνάνε τις προτάσεις τους και αντιμετωπίζεις τους μάνατζερ σαν τον Εωσφόρο. Οταν λοιπόν ο ένας κινείται με λογική 1990 και ο άλλος 2020 λογικό είναι τα έσοδα να είναι μεγαλύτερα. 

Που και πάλι θα ήταν μεγαλύτερα γιατί ο γαυρος με τις λωποδυτιές έχει παρει 20 πρωταθλήματα άρα έχει μπει στην καλύτερη βιτρίνα 20 φορές, αλλά το θέμα είναι οτι όσο δεν προοδεύεις τεχνοκρατικά τόσο πιθανότερο είναι η ψαλίδα να μεγαλώνει αντί να κλείνει. Το γήπεδο θα κλείσει την ψαλίδα, θα βοηθήσει τα οικονομικά αλλά θα μαλιάσει η γλώσσα μου και δεν θα σταματήσω ποτέ να το λέω πως πλέον το ποδόσφαιρο είναι γνωριμίες. Είναι μασονία, πως να το κάνουμε. Οσο αρνείσαι την πραγματικότητα τόσο θα μένεις πίσω απο τις εξελείξεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Το μέγεθος της ομάδας;

Δλδ τα μεγέθη Ολυμπιακού ΑΕΚ δικαιολογούν 10 φορές μικρότερο μεταγραφικό τζίρο η ΑΕΚ.

Με τον μποακ τι γίνεται; Κι εκεί θέμα μεγέθους είναι; Ο βαζελος τι μέγεθος έχει; και βρίσκεται στα σκατα;  Στους ισολογισμούς τι δειχνουν οι ΑΜΚ των ομάδων;  Με τα χρεη τι γίνεται; Ποιοι πήραν ομάδες με χρεη και ποιος όχι; 

Τωρα να μου λες ότι εν έτη 2020 και μετά από τόσα χρονια διοικησης  ο Μαρινακης είναι μπακαλης επειδή ο Ολυμπιακός ξοδεύει λιγότερα από όσα παίρνει, κάτι που μπορεί να συμβεί από Λεβαδειακους έως Μπαρτσελονες, δεν μου λέει τίποτα.

Λαθος το εθεσα, το μεγεθος της ΠΑΕ πιο σωστα. Επισης σου ειπα οτι ειναι και η ικανοτητα και η στελεχωση.

 

Το ποακ εχει βγαλει εδω και 2 χρονια στο κλαρι ολους τους παικτες του και δεν τους θελει κανεις. 

Ο βαζελος εχει θεμα οικονομικο σοβαρο δεν μπαινει αυτη την στιγμη στην ιδια κουβεντα.

ΑΜΚ μονο το ποακ κανει.

Τι γινεται με τα χρεη;

 

Το μπακαλης το ειπα ειρωνικα, ολες οι σοβαρες ομαδες ξοδευουν λιγοτερα απο οσα βγαζουν.

Η ΑΕΚ κινειται με την ιδια λογικη που κινειται και ο Ολυμπιακος, με πιο ανικανα στελεχη θες να πουμε; Με χειροτερο ιδιοκτητη; ΟΚ.

Αλλα η λογικη ειναι η ιδια ρε Νικο, τι να κανουμε; Καρμπον.

 

Link to comment
Share on other sites

Και ο παοκ πλεον παει στην φιλοσοφια εσοδα / εξοδα γιατι δεν υπαρχει αλλος δρομος

τωρα οι συγκρισεις ειναι στο ρεπερτοριο του καθενος

αλλος δινει περισσοτερο ποσοστο εσοδων αλλος λιγοτερο 

Link to comment
Share on other sites

Καλα μαλακες μου λετε για Μαρινακη που αμα γουσταρει παιρνει 25 σερι νταμπλ και τρολαρει τους παντες, οταν εμεις για να ηρεμησει ο γαμιας Ιβαν για το 1 (ολογραφως ΕΝΑ) που πηραμε μετα απο 358 χρονια του στησαμε κωλο σε σερι τελικους Κυπελλου, διαλυσαμε πρωταθληματικη ομαδα, χαρισαμε προοπτικη CL και ποιος ξερει τι ακομα. Για να καταλαβουμε δηλαδη τι συγκρινουμε.

 

?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Επειδή μιλάμε για εταιρειες:

Δλδ αν ο Α-Β Βασιλοπουλος έχει έσοδα 10 μυρια - έξοδα 9

και το περίπτερο της γειτονιας έσοδα 500 ευρώ έξοδα 400

ομιλουμε για ίδιου τύπου επενδύσεις/ικανότητες/ μπακαλίστικες λογικές
 

οκ ναι.

Δεν ειναι η σωστη συγκριση αυτη.

Η σωστη συγκριση ειναι ο Βασιλοπουλος με τα 10εκ εσοδα και το mymarket με τα 2εκ εσοδα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μου ειναι παντελως αδιαφορο τι συγκρινει ο καθενας στο δικο του μυαλο

εγω κοιταω την φιλοσοφια των ομαδων και οι 3 πλεον πανε με εσοδα / εξοδα 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έσοδα έξοδα πως ακριβώς τα υπολογίζουμε; Παίζουμε τζοκερ και αν μας κάτσει αυξάνουμε τα έσοδα άρα κ τα έξοδα; Μήπως πρέπει να επενδύσεις κιόλας; Μήπως πρέπει να ρισκάρεις και να το δεις σε ένα βάθος πχ 5ετιας; Έσοδα έξοδα με προγραμματισμού τριμήνου δεν κάνεις πάντως. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Τα έσοδα έξοδα πως ακριβώς τα υπολογίζουμε; Παίζουμε τζοκερ και αν μας κάτσει αυξάνουμε τα έσοδα άρα κ τα έξοδα; Μήπως πρέπει να επενδύσεις κιόλας; Μήπως πρέπει να ρισκάρεις και να το δεις σε ένα βάθος πχ 5ετιας; Έσοδα έξοδα με προγραμματισμού τριμήνου δεν κάνεις πάντως. 

ο μοναδικος που επενδυσε ηταν ο σαββιδης και αυτο του στοιχησε να κανει πιο βιαιη μεταγωγη στα εσοδα / εξοδα 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×