Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, agelos said:

Έγραψε κανείς "να βάλει 20 εκατομυρια η Μιμή από την τσέπη της;"

ένα (μικρό) μέρος των εσόδων του cl θέλησαν αρκετοι να επενδυθεί στην ομάδα, πράγμα που ποτέ δεν έγινε, that's it.

ειναι δεδομενο οτι αλλα γραφονται και αλλιως προσλαμβανονται παρα πολλα. 1.000 φορες να γραψεις κατι και 1.895 επιχειρηματα να γραψεις  οποιος θελει να σε πει γαυρο ή οτι κανεις κουμαντο στα λεφτα των πλουσιων ή οτι προσβαλεις την ΑΕΚ (και οχι τον Μητσαρα που υπεραγαπαει πχ), ή οτι δεν παιζουν ρολο τα μπατζετ (ενω εχεις αναφερθει σε αλλο θεμα) θα το πει.

 

οπότε καλη καρδια δεν θα πεθανουμε κιολας  ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Έγραψε κανείς "να βάλει 20 εκατομυρια η Μιμή από την τσέπη της;"

ένα (μικρό) μέρος των εσόδων του cl θέλησαν αρκετοι να επενδυθεί στην ομάδα, πράγμα που ποτέ δεν έγινε, that's it.

Ναι, μπορεί να μην το είπες εσύ αλλά αυτό σημαίνει ο χαρακτηρισμός "καβούριας". Επίσης όταν γίνεται κουβέντα για τα λεφτά που υποτίθεται ακουμπάνε ο σαββίδης και ο ναρκέμπορος (ασχέτως με το αν και πως), το παράπονο είναι που δεν τα ακουμπάει και ο δικός μας. Είναι δύο διαφορετικά θέματα που καλώς τα συζητάμε, αλλά να τα συζητάμε _παράλληλα_  και _διακριτά_.

ΘΕΜΑ 1: Βάζει λεφτά ο Μελ στην ομάδα; Θα έπρεπε να βάζει;

ΘΕΜΑ 2: Διαχειρίζεται καλά τα οικονομικά της ομάδας; Διαιρείται σε ΘΕΜΑ 2Α (αγωνιστικό κομμάτι) και ΘΕΜΑ 2Β (εξω-αγωνιστικό, πχ γήπεδο).

Για το 2ο καλώς το συζητάμε, και ειδικά για το 2Α γράφεται πολύ έυστοχη κριτική. Για το 1ο θέμα, Ντάνι ντε Βίτο.

Link to comment
Share on other sites

μονο που και αυτος το 2009 (στην απ'εξω) ασχοληθηκε με τα λεφτα των αλλων

 

 

Διαπίστωσα διαφορά στη μεταξύ μας φιλοσοφία για το ποδόσφαιρο, που έγκειται στο ότι εγώ εκτιμώ ότι η ΑΕΚ χρειάζεται ριζικές λύσεις και γενναία χρηματοδότηση προκειμένου να δημιουργήσει τις απαραίτητες για την ιστορία της προϋποθέσεις πρωταθλητισμού και ότι δεν της είναι αρκετή ακόμη και η ορθολογική διαχείριση των εσόδων της,όταν μάλιστα με τις σημερινές συνθήκες θα υπολείπονται σταθερά των αντίστοιχων εσόδων των ανταγωνιστών της. Κατόπιν τούτου θα ήθελα να δηλώσω ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως ενδεχόμενο να επιστρέψω στη διοίκηση της ομάδας

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ, δεν έχω καμία εμπάθεια στο συγκεκριμένο θέμα (και αν έχω τότε είμαι εμπαθής κατά του Μελισσανίδη και όχι κατά των επικριτών του). Απλά λέω να το βλέπουμε ορθολογικά όσο γίνεται. Εγώ δε γουστάρω να ζητάω φράγκα από κανένα μαφιόζο για την ομάδα μου, οπότε κοιτάζω μόνο το θεμα της διαχείρισης. Για διαχειριστή τώρα αυτόν έχουμε, αν είχαμε και άλλους να διαλέξουμε θα εξέφραζα και προτίμηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν το επαιζε μπρουκλης πριν μπει ή

αν ήταν σούπερ ωμος κι έλεγε (αλήθεια ή ψέμα δεν με αφορά)

«οι δυνατότητες μου οικονομικά είναι μονο για γήπεδο και με την ομάδα θα το παλέψουμε με διαχείριση και όπου βγει»

δεν θα είχα πει ποτέ κουβέντα για τα λεφτα του. Ποτέ.

Τωρα από την μια να μας το παίζει μάγκας (με το απαραίτητο γλείψιμο που τα κάνει χειρότερα) και από την άλλη άφραγκος Ωνασης, μου προκαλεί μια ναυτία η φαση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 11:45 PM, DiK-Reloaded said:

Το ότι φτάσαμε σε φόρουμ της ΑΕΚ (και καλά) να λέμε επενδυτές τους Βαγγεληδες από τη Μπογκοτά, με ξεπερνάει. Κατάντια ρε φίλε...είπαμε να κάνουμε κριτική στον καβούρια που γαμω την παππδγια του, αλλά εσείς του γαμησατε τη μανα

Και επειδη ποτέ δεν ήμουν φαν της δημοκρατίας , ΓΑΜ.........ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΙΤΡΙΜΟΜΑΥΡΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΚΑΙ ΠΟΑΚΤΖΗΔΕΣ, με τις αντίστοιχες Παν......... Και ναι, η κατάργηση των ΑΕΚομετρων είναι κατάντια πλέον.

Άιντε μ......... εδώ μέσα.

Βαγγέλης, πρωτονουμεροσκοπετο

 

 

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ Dik-Reloaded

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nestoridis21 said:

Λόγω μπαογκ το παραπάνω για να μην ξεχνιόμαστε..

Εδώ να πούμε για τους μη μυημένους ότι τον θεωρεί κολόμπο, δηλαδή κολομπαρά. Που είναι αυτός που τον...δίνει σε έναν ανδρα, ο ενεργητικός.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
22 hours ago, Bukowski said:

Και το Καραισκακης απληρωτο ειναι και τα Σπατα απληρωτα επισης αν δεν λανω λαθος γι αυτο και τα τσιμπησαμε κοψοχρονια. Αν κανω λαθος με διορθωνετε φυσικα ετσι; Εκτος αν αυτο που εγραψα ειναι λογος να παω για προσκυνημα στην Αλεξανδρας..

Εμας ομως μας κοστισε εναν Βρανιες

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Eddie said:

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ Dik-Reloaded

Ela re siga. Hto mia stigmh entasis k pathous..... 

Vaggelis o enas vagelis k o allos..... 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×