Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

43 minutes ago, parakmiakos said:

Με το χερι στην καρδια ας απαντησει οποιος θελει.

Μελισανιδης με δεδομενο οτι θα σου φτιαξει γηπεδο χωρις δανειο και οτι θα παραδωσει την ομαδα με 0 χρεη ή Σαββιδης που κανει ανοιγμα, φερνει παιχτες και κατα συνεπεια κουπες αλλα οταν την κανει θα βαρανε τα κανονια μεχρι τη Βορεια Μακεδονια;

Αυτό πάντως ότι θα βαράει κανόνια μόνο εμείς το λέμε

Αυτή την στιγμή πάντως άλλον ψάχνει η μισή υφήλιος

Και δεν είναι ο Σαββίδης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

ΣΕ ΖΜΠΡΩΧΝΕΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΑΣ

Πέρσι πάντως αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι τον έσκισε από κάθε τρύπα που είχε και δεν είχε 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγώ προσωπικά ευχαριστώ τον Θεό καθημερινά γιατί χωρίς τον κύριο Μελισσανίδη μπορεί και να έβλεπα την ΑΕΚ να παίζει στην Γ εθνική.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Εγώ προσωπικά ευχαριστώ τον Θεό καθημερινά γιατί χωρίς τον κύριο Μελισσανίδη μπορεί και να έβλεπα την ΑΕΚ να παίζει στην Γ εθνική.

Κατανοητη η ειρωνια.

Ισως αν δεν ειχες πεσει την χρονια του Βλαχου, να επεφτες την επομενη η την μεθεπομενη στην Β.

Απλα να σου θυμισω πως τοτε ακουγοταν κατι για εξαγορα ΑΦΜ αλλης ομαδας.

Οποτε περαν της Γ υπαρχουν και χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 minute ago, Bukowski said:

Ισως αν δεν ειχες πεσει την χρονια του Βλαχου, να επεφτες την επομενη η την μεθεπομενη στην Β.

Όλα είχαν τεθεί σε τροχιά από τον τζαμπατζή. Από Ντέμη εποχή ξεκίνησε το όλο πράγμα.

Βέβαια με αν από μέρους μου ή από μέρους σου δεν θα βγάλουμε άκρη, οπότε αν ήταν ΑΕΚάρας θα μπορούσε να σώσει την ομάδα από αυτό τον διασυρμό. Όπως έκανε το παιδοβούβαλο ή ο τσετσένος. Αυτά κρίνουμε και θα κρίνουμε από την στιγμή που δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ για την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάβριος mode on

Κυρ Μήτσο στον τάφο θα πάρεις μόνο τέσσερα χερούλια  κύριε μαλακα...

Μακάβριος mode off.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Όλα είχαν τεθεί σε τροχιά από τον τζαμπατζή. Από Ντέμη εποχή ξεκίνησε το όλο πράγμα.

Βέβαια με αν από μέρους μου ή από μέρους σου δεν θα βγάλουμε άκρη, οπότε αν ήταν ΑΕΚάρας θα μπορούσε να σώσει την ομάδα από αυτό τον διασυρμό. Όπως έκανε το παιδοβούβαλο ή ο τσετσένος. Αυτά κρίνουμε και θα κρίνουμε από την στιγμή που δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ για την ομάδα.

Αδερφε ο Μελισσανιδης θεωρουσε οτι θα εβγαζε 5m απο τον Ζοριτς τον Νταρκο.

Χεσε με δηλαδη που δρομολογησε καταστασεις απο οταν μπηκε ο Ντεμης με εφοπλιστες διπλα του που ο Μελισσανισης τους μιλαει στον πληθυντικο και αυτοι θα δουν αν του απαντησουν. Δηλαδη κοντευουμε να τον βγαλουμε Ροτσιλντ, Ροκεφελερ και Μπαφετ μαζι τον Μελισσανιδη. 

Και οχι δεν ηταν υποχρεωμενος να πληρωσει τα γαμησιατικα της παρεας του Ντεμη. Και μην μου πεις για τον Ιβαν τωρα γιατι ο ΠΑΟΚ εχει και γηπεδο στο κατω κατω της γραφης εσυ ειχες ενα παπαρι καμαρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
43 minutes ago, Bukowski said:

Και οχι δεν ηταν υποχρεωμενος να πληρωσει τα γαμησιατικα της παρεας του Ντεμη. Και μην μου πεις για τον Ιβαν τωρα γιατι ο ΠΑΟΚ εχει και γηπεδο στο κατω κατω της γραφης εσυ ειχες ενα παπαρι καμαρωτο. 

Αυτός να μην πληρώνει ποτέ για τίποτα για αυτό και τον κυνηγάνε από το ΙΡΣ. Να πληρώνουν πάντα οι οπαδοί με τις τσουχτερές τιμές των διαρκείας και γενικά οι πάντες εκτός από αυτόν. Ούτε για το γήπεδο δεν θα βάλει ούτε ευρώ. Να ναι καλά ο Μανόλο πέρυσι κι ο Μαρίνος φέτος.

44 minutes ago, Bukowski said:

Χεσε με δηλαδη που δρομολογησε καταστασεις απο οταν μπηκε ο Ντεμης με εφοπλιστες διπλα του που ο Μελισσανισης τους μιλαει στον πληθυντικο και αυτοι θα δουν αν του απαντησουν. Δηλαδη κοντευουμε να τον βγαλουμε Ροτσιλντ, Ροκεφελερ και Μπαφετ μαζι τον Μελισσανιδη.  

Μια χαρά πόλεμο τους έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ακούγονται διάφορα για τον Μελισσανίδη, ότι δε βγαίνει από την Ελλάδα για κανένα λόγο γιατί φοβάται, επιχειρηματικά δεν έχω ιδέα αν έχει κάτι αυτή τη στιγμή και τι μέγεθος είναι αυτό το κάτι, αλλά η αίσθηση που μου δίνεται είναι ότι η κατάσταση του μάλλον πλησιάζει τις μέρες που έκανε κάγκελο.

Από κει και πέρα, νομίζω απεδείχθη ότι τελικά τουλάχιστον αυτή τη στιγμή είναι αδύναμος και μάλλον δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι δεν υπήρξε ποτέ τόσο δυνατός όσο θέλαμε εμείς να νομίζουμε. Ίσως στα μέσα προς τέλη της προηγούμενης δεκαετίας να είχε όντως ένα α επιχειρηματικό εκτόπισμα, αλλά πλέον εικάζω ότι μιλάμε για αθερίνα.

Φαντάζομαι με λίγα λόγια ότι αυτή τη στιγμή ο Τίγρης είναι σε μια φάση που ελάχιστοι για παράδειγμα θα τον δέχονταν στο γραφείο τους. Δεν ξερω, ούτε μπορώ να ξέρω. Αλλά μου φαίνεται ότι έχει βαρεσει οριστικό κανόνι ο τύπος. Όχι σε προσωπικό επίπεδο βεβαια, θα χει να περάσει τα γεράματα του. Αλλά για παραγοντιλικια και τέτοια νομίζω ότι δεν του σηκώνουν ούτε το τηλ πλέον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Στο μεταξύ ακούγονται διάφορα για τον Μελισσανίδη, ότι δε βγαίνει από την Ελλάδα για κανένα λόγο γιατί φοβάται, επιχειρηματικά δεν έχω ιδέα αν έχει κάτι αυτή τη στιγμή και τι μέγεθος είναι αυτό το κάτι, αλλά η αίσθηση που μου δίνεται είναι ότι η κατάσταση του μάλλον πλησιάζει τις μέρες που έκανε κάγκελο.

Από κει και πέρα, νομίζω απεδείχθη ότι τελικά τουλάχιστον αυτή τη στιγμή είναι αδύναμος και μάλλον δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι δεν υπήρξε ποτέ τόσο δυνατός όσο θέλαμε εμείς να νομίζουμε. Ίσως στα μέσα προς τέλη της προηγούμενης δεκαετίας να είχε όντως ένα α επιχειρηματικό εκτόπισμα, αλλά πλέον εικάζω ότι μιλάμε για αθερίνα.

Φαντάζομαι με λίγα λόγια ότι αυτή τη στιγμή ο Τίγρης είναι σε μια φάση που ελάχιστοι για παράδειγμα θα τον δέχονταν στο γραφείο τους. Δεν ξερω, ούτε μπορώ να ξέρω. Αλλά μου φαίνεται ότι έχει βαρεσει οριστικό κανόνι ο τύπος. Όχι σε προσωπικό επίπεδο βεβαια, θα χει να περάσει τα γεράματα του. Αλλά για παραγοντιλικια και τέτοια νομίζω ότι δεν του σηκώνουν ούτε το τηλ πλέον.

Ε καμια φορα συμβαινουν αυτα.

Δεν βαρανε μονο οι ΠΑΕ κανονι.

Το λες και θεια δικη.

Ας φτιαξει το γηπεδο πρωτα να παρει την ομαδα και καποιος αλλος (εστω Αγγελοπουλος) χωρις χρεη (λεμε και καμια μαλακια) να ηρεμησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρεψτε μου ενα προσωπικο post-σεντονι κι οποιος θελει το διαβαζει.

Και το λεω κυριως για αυτους που ηρθαν στο forum μετα απο μενα, αλλα και για να θυμηθουμε οι παλιοτεροι. 

 

Εχετε λοιπον υπ´οψιν καποιοι οτι επι Ντεμη (και πιο πριν και πιο μετα φυσικα) καποιοι ειχαΜε φαει τρελο κολλημα υπερ του Μελισσανιδη. Τρελο ομως. ΤΡΕΛΟ. Σε σημειο που ο,τι και να βλεπαμε μας ξυνιζε γιατι νομιζαμε οτι ο Μελισσανιδης θα τα εκανε πολυ καλυτερα. Και αντε μπαινει φετος και αντε μπαινει το καλοκαιρι και αντε ειπε μια πιπα στα Ποσειδωνια και αντε εγραψε κατι ο Δηματος ή ο αποδυτηριακιας και αντε εσκασε στην εξεδρα, και να τα 70 και να τα δεν γινεται δουλεια με διαχειριση και πού θα παει θα μπει  και ξανα μανα απο την αρχη. Επι χρονια αυτη η κατασταση. Μεχρι και το forum λογω Μελισσανιδη το ειχα ανακαλυψει, εψαχνα χωρο που να λεει κατι υπερ του και το βρηκα τυχαια, τοτε.

Θα μου πει καποιος «και ποιος σας φταιει ρε μεγαλε που τον φανταζοσασταν τοσο μεγαλο και τρανο και εφαγες κολλημα;» 

Εμεις φταιμε. Αλλα φταιει ΚΑΙ αυτος και οι αρδοκολακες του, καταλαβαινετε τις ευθυνες του και δεν χρειαζεται αναλυση, τα εχουμε χιλιοπει. Εχουμε πιστευω και μια επιπλεον δικαιολογια αφου καποτε ηταν πετυχημενος και πλεον ειχε και πολλαπλασια περιουσια. Οποτε τραβηξαμε πορωση μαζι του. Προσωπικα δεν ξερω πώς θα την εβγαζα με την ΑΕΚ αν δεν τον ειχα συνεχεια στο πισω μερος του μυαλου μου. Φταιω κι εγω, αλλα φταιει κι αυτος ξαναλεω.

Οταν λοιπον σου εχει κατσει στο μυαλο οτι ο αλλος θα ειναι (σε ισχυ) κατι σαν τον νεο Κοκκαλη, και αυτο που τελικα ηρθε δεν ειναι ουτε το 1/5 απο αυτο που περιμενες, συμπεριλαμβανομενου παντα και του οτι δεν πληρωσε τα χρεη και επεσες (δεν λεω οτι ηταν υποχρεωμενος), συμπεριλαμβανομενου πλεον οτι το γηπεδο δεν το φτιαχνει ετσι απλα αλλα το φτιαχνει (και) με πολυ μεγαλες ενεσεις απο την ΠΑΕ (που την ξεζουμιζουν), συμπεριλαμβανομενου και του γεγονοτος οτι αλλοι επιχειρηματιες βεληνεκους, ο Μαρινακης κι ο Σαββιδης, στις ομαδες τους βαζουν πολυ περισσοτερα χρηματα και γενικα διοικουν οπως περιμενεις να διοικησει καποιος τετοιου μεγεθους, συμπεριλαμβανομενου γενικοτερα του γεγονοτος οτι αφου ξεχασες τα λεφτα, σιγα-σιγα ξεχασες και την στοιχειωδως σοβαρη οργανωση σε οτιδηποτε στην ομαδα μας,

ε, ολα αυτα οχι απλα σε απογοητευουν, αλλα σου δημιουργουν και τρελα νευρα μαζι του.

Οταν ανηκεις στην παραπανω κατηγορια, εισαι και καποιας ηλικιας, πιστευεις ταυτοχρονα οτι δεν πολυ-φαινεται πλεον μελλον πλην γηπεδου,

αρχιζεις και νιωθεις οτι χαθηκε η τελευταια ευκαιρια, καηκε το τελευταιο χαρτι. Σωστο ή λαθος θα δειξει. Και δημιουργει επιπλεον νευρο η κατασταση αυτη, αν πραγματικα δεν τα βλεπεις καθολου μα καθολου καλα τα πραγματα για την ομαδα.

Καλως ή κακως ετσι εχει η φαση με μενα, αλλα και με αρκετους (πανω-κατω).

Πολλοι λοιπον τον ξεσκιζουμε στην κριτικη γιατι δεν μπορουμε να πιστεψουμε οτι μεχρι εκει μπορει, αλλα και να το πιστεψουμε, δεν μπορουμε να χωνεψουμε το ποσο μπρουκλης ηταν πριν μπει, στην απ´εξω βεβαια.

 

πού θελω να καταληξω. 

-παρενθεση αναφερομαι σε σοβαρους ανθρωπους και οχι σε καρικατουρες που θεωρουν οτι οποιος ειναι σαν κι εμενα ειναι γαυρος και τετοια-

1) Δεν εχω κανενα προβλημα με την αντιθετη αποψη, ακομα και με την αποψη οτι ο Μελισσανιδης ειναι ο καλυτερος παραγοντας που εμφανιστηκε ποτέ στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο.

2) Προβλημα εχω οταν στην αντιθετη αποψη δεν αρεσει η δικη μου αποψη και αρχιζουν ειρωνιες, προσωπικες επιθεσεις κλπ. Εκει θα αμυνθω και θα αντεπιτεθω αν νιωσω προσβολη. Το ιδιο με ενοχλει κι οταν συμβαινει εναντιον αλλων.

3) Δεν ξερω γιατι, αλλα αυτοι που συνηθως εχουν προβλημα ειναι καποιοι θετικοι (με τον Μελισσανιδη ή  με την κατασταση της ομαδας). Ευτυχως τελευταια εχει μειωθει το φαινομενο παντως. 

4) Με προσβαλλει απιστευτα να λεγεται οτι υπαρχει Χαμπισμος στο forum και εχει επηρεασει κι πολλους αλλους εδω μεσα. Γραφω τοσα χρονια στο forum, εχω γερασει με την ΑΕΚ και επηρεαστηκα απο τον @XAMΠOΣ. Μου το εχει στειλει στα σοβαρα ανθρωπος σε pm αυτο, ανθρωπος που ισχυριζοταν οτι με εκτιμουσε μεχρι τοτε.

 

Λοιπον αυτα ηθελα να γραψω, αφορουν εμενα προσωπικα, το forum, το θεμα ΑΕΚ του τιγρη και ηθελα να τα πω μαζεμενα καπου.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos said:

αφου καποτε ηταν πετυχημενος και πλεον ειχε και πολλαπλασια περιουσια

 

Δεν ανοίγω το ρημάδι το στόμα μου γιατί θα γίνουμε Κοζλοντούι εδώ μέσα ......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Δεν ανοίγω το ρημάδι το στόμα μου γιατί θα γίνουμε Κοζλοντούι εδώ μέσα ......

Αν δεν εννοεις το γνωστο θεμα βατραχου ανοιξε το, σιγα. Τοσα εχουν γραφτει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Αν δεν εννοεις το γνωστο θεμα βατραχου ανοιξε το, σιγα. Τοσα εχουν γραφτει.

Το άνοιξα κάποτε και τα είπα όταν δεν υπήρχε ούτε "μυρωδιά". Τώρα που "μυρίζει" όλη η Νέα Φιλαδέλφεια (τουλάχιστον) δεν χρειάζεται Νικόλα ....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Νονός said:

Δεν ανοίγω το ρημάδι το στόμα μου γιατί θα γίνουμε Κοζλοντούι εδώ μέσα ......

image.jpg

Σε ακουμε προσεκτικα

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, The Magician said:

image.jpg

Σε ακουμε προσεκτικα

Zastro γραφει το μπλουζακι?? Ουτε ρουχα δεν ειχε και τον εντυνες ρε τιτανιε? χαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχα ουτε σαγιοναρααααααααααα δεν εχει χαχααχχαχααχαχαχαχαχαχαχ κλαιωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ λοιπόν κάποια πράγματα ως νεότερος που άρχισα να αντιλαμβάνομαι την ΑΕΚ εκεί γύρω στο 1996.

Μεγάλωσα και έμενα σε μια περιοχή 5' λεπτά κοντά στο Νίκος Γκούμας από οικογένεια ΑΕΚτζήδων (από πατέρα) και Γαύρων (από μητέρα).

Δήλωνα ΑΕΚ απλά για να δηλώνω κάτι σε μια περιοχή που στο σχολείο οι 17 από τους 21 μαθητές στην τάξη ήταν ΑΕΚ.

Ο λόγος που δεν με έψηνε η ομάδα για κάτι παραπάνω ήταν πως διαχρονικά μου έβγαζε μια μιζέρια, μια κακομοιριά έναν καημενισμό.

Τον διακόπτη για το κάτι παραπάνω τον γύρισε η μπασκετική ΑΕΚ του Φιλίππου. Σε μια εποχή που έπαιζα και μπάσκετ και μεσουρανούσαν η Bulls το τμήμα αυτό ήταν το καμάρι του συλλόγου σε αντίθεση με το ποδοσφαιρικό τμήμα που το θεωρούσα (και το θεωρώ ακόμα με βάση όσα έχω ζήσει) ντροπή. Δεν είμαι μπασκετικός αλλά θα θυμάμαι πάντα το κλάμα μου στην χαμένη Ευρωλίγκα του 1998, το πανηγύρι μου με το ευρωπαϊκό του 2000 με αποκορύφωμα το πρωτάθλημα του 2002. Επειδή ΑΕΚ είσαι όμως, τον διώξαμε τον Φιλίππου και κάτσαμε πάνω στο αυγό με το τμήμα να πηγαίνει στον διάολο.

Ευτυχώς σχετικά κοντά στο 2002, το 2004 ο Ντέμης με κάποιους σοβαρούς ανθρώπους μπήκαν στην μπάλα, σώζοντας την από Ψωμιάδηδες και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις. Ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα ότι η ΑΕΚ αποτινάσσει από πάνω της την διαχρονική μιζέρια. Ονειρικές διαδοχικές σεζόν, φαινόμενα Dortmund ουσιαστικά, πράγματα πρωτόγνωρα για ελληνικά δεδομένα με 45,000 κόσμο σε αγώνες με Καλλιθέα, πρώτη φορά έπιασα τον εαυτό μου να περιμένω να πάω στο επόμενο εντός, το πρώτο μου διαρκείας τότε. Αποκορύφωμα οι νίκες με Μίλαν (είχα πάει καρφί μετά το φροντιστήριο στο Μαρούσι - έδινα πανελλαδικές τότε, θυμάμαι το χέσιμο που έφαγα όταν γύρισα σπίτι αργά με γονείς να χουν ανησυχήσει) πράγματα τρομερά. Και μια μέρα άρχισαν τα "the party is over". Λάθη έγιναν προφανώς, αλλά κανένα λάθος δεν δικαιολογούσε τον ανένδοτο που ξεκίνησε. Κάπου εκεί έπαιζε και ο Μελισσανίδης στην επικαιρότητα της ΑΕΚ. Ως αντιπολίτευση. Όταν έκανε πρόταση για το γήπεδο ήμουν της άποψης "δεν μας γαμάει κι αυτός με την ΝΦ", όταν έκανε πρόταση για τα 70 είπα "καλά νταξ". Ο Μελισσανίδης για μένα ήταν ένα απολίθωμα του παρελθόντος, κατηγορία Τροχανάς, Γιδόπουλος κτλ. Ο πατέρας μου βέβαια λύσσαγε υπέρ του όπως και όλοι της γενιάς του. Τελικά κατάφεραν οι τότε μέτοχοι να το βουλιάξουν το καράβι. Για εμένα οι τότε μέτοχοι είναι οι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΙ υπεύθυνοι του φαλιμέντου. Ο Μελισσανίδης έκανε αντιπολίτευση. Σιγά τα ωά. Αυτό δεν δικαιολογεί τις δικές του παλινωδίες. Στον Μελισσανίδη μπορώ να προσάψω προσωπικά πως περίμενε σαν κοράκι να πάει την εταιρεία σε τιμή ευκαιρίας. Αυτό στα μάτια μου του στερεί το δικαίωμα να παρουσιάζεται ως ΑΕΚτζης. Αλλά στο κάτω κάτω της γραφής και ο Μπάρλος Άρης ήταν όταν ήρθε. Θέλω να πω, πως πήξαμε στους ΑΕΚτζήδες τα προηγούμενα χρόνια. Προσωπικά θα ήθελα να χαμε ακόμα Ντέμη πρόεδρο, θεωρώ πως θα χαμε πάρει ένα πρωτάθλημα, δεν θα χαμε πέσει κατηγορία και απλά θα παίζαμε ακόμα στο ΟΑΚΑ πράγμα που συμβαίνει ούτως ή άλλως τώρα που γράφω αυτό το post. Να το πάω ένα βήμα παρακάτω θεωρώ πως Παπάς, Νοτιάς, Πόλυς θα χαν βρει μια χαρά δίαυλο επικοινωνίας με τον Βαγγέλη που μπήκε... μετά. Ψιλά γράμματα. Σημασία έχει πως μετά τον Φιλίππου κάψαμε μια ακόμα φουρνιά επιφανώς ανθρώπων που θα μπορούσαν τουλάχιστον να κρατήσουν το καράβι στο top3. Όπως και στο μπάσκετ μετά τον Φιλίππου έτσι και εδώ μας πήρε ο διάολος.

Και πάνω που όλα έμοιαζαν σκοτεινά και ακούγαμε κάτι ιστορίες για ΑΦΜ άλλης ομάδας και συγχωνεύσεις (γιατί αυτή ήταν η εναλλακτική που κάποιοι προωθούσαν - ο Γιδόπουλος το χε πει) εμφανίζεται ο Μελισσανίδης. Ο οποίος σαφώς, σαφέστατα περίμενε ως κοράκι να τσιμπήσει το πτώμα της ΑΕΚ. Είπε ότι θα φτιάξει γήπεδο. Είπα ευκαιρία να δούμε, γιατί κάποτε δεν τον πίστευα. Και όμως το σηκώνει. Θα πει κάποιος "ναι αλλά θα έβαζε 70". Σωστό. Όμως υπάρχουν δύο σημαντικές διαφορές. Τα 70 θα τα έβαζε με Ρέστη, Λαυρεντιάδη και Γεωργόπουλο νομίζω. Ας πούμε ο ίδιος θα έβαζε το 1/4 δηλαδή γύρω στα 17m. Επίσης άλλες εποχές οικονομικά τότε άλλες σήμερα. Ωστόσο θεωρώ πως τα 17m μέσες άκρες θα τα βάλει και σήμερα. Γνώμη μου αυτά, μπορεί να ναι και μαλακία. Η ομάδα ξεκίνησε από την Γ και παράλληλα με το γήπεδο που σηκωνόταν, την επόμενη 5ετία πραγματοποίησε μια εξωφρενικά ανοδική πορεία που οδήγησε πέρσι στο πρωτάθλημα και φέτος στο CL. Ε την 6η χρονιά φάγαμε φόλα. Όποιος θεωρεί πως αξίζει η φόλα αυτή για να τον διώξουμε και αυτόν (όπως διώξαμε Φιλίππου, Πολυμετοχικούς) να το πει. Προσωπικά θεωρώ πως θα διαλυθούμε οριστικά αν τα βροντήξει. Θα ήταν καλό να μην το ξέρει και ο ίδιος αυτός, αλλά δυστυχώς το ξέρει. ΟΚ ας μάθουμε να ζούμε με αυτό, συνηθίσαμε τόσα και τόσα. Μαλακίες έχει κάνει πολλές. Και εγώ δεν τον πάω ιδιαίτερα. Όμως δεν μπορώ να αγνοήσω πως αυτός επανέφερε την ΑΕΚ, αυτός χτίζει γήπεδο, αυτός επεκτείνει προπονητικό, αυτός εξασφαλίζει 6 χρόνια τώρα ρευστότητα σερί, αυτός ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ αν τεθεί θέμα ρευστότητας θα βάλει τα καλά του λεφτάκια για να σχολιάζουμε εμείς τα σάπια του τα δόντια και τα γελοία του κοστούμια. Τώρα αν κάποιοι τον θεωρούσαν περίπου Rothschild ε sorry guys αλλά δεν φταίει αυτός τόσο. ΟΚ αυτός κάνει την μόστρα του, εδώ την κάνουμε εμείς αν έχουμε 5 φράγκα πόσο μάλλον αυτός που χει και μερικά εκατομμύρια. Σημασία για εμένα όμως έχει το... όλον. Και στο όλον παίρνει σχεδόν άριστα, αντικειμενικά μιλώντας. Εμένα με έχει διαψεύσει πάντως που ήμουν Ντεμικός φόλα. Τώρα αν κάποιοι τσιμπάνε με το ξέπλυμα του Ρώσου, όπως τσιμπούσαν οι Βαζέλες με τις απευθείας αναθέσεις του Σωκράτη, ε ας το ψάξουν λίγο. Ειδικά όταν τα έχουν ζήσει με την απείρως σοβαρότερη του Ιβάν Enic. Αν ένα πράγμα απαγορεύεται στον πλανήτη ΑΕΚ μετά από όλα αυτά είναι η... χαζομουνίαση. Έχω βαρεθεί να γίνεται η ΑΕΚ τόπος που βγάζει ο κάθε ένας τα κόμπλεξ του. Παρατηρώ να κράζουν τον Μελισσανίδη άνθρωποι που επί Ντέμη πάλι έσπαγαν πούτσες. Και εγώ πχ που μουν ντεμικός να μαι πιο εγκρατής. Ε sorry αλλά στο δικό μου κεφάλι αυτοί που και με Ντέμη έκραζαν επειδή περίμεναν τον γαμιά Μελισσανίδη και τώρα με Μελισσανίδη κράζουν πάλι επειδή δεν είναι τόσο γαμιάς όσο φαντάζονταν για χρόνια έχουν θέματα που πρέπει να τα κοιτάξουν λίγο κάποια στιγμή. Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά. Αν κάνω κάπου λάθος, να μου το πείτε όμως και αν με πείσετε να αρχίσουμε τα "Μελισσανίδη πουσταρά, βάλε στον κώλο τα λεφτά" και να κάνουμε και κανά συλλαλητήριο μπας και αναπνεύσουμε ελεύθεροι.

 

ΥΓ: Μαλακίες και υποθέσεις του στυλ "έχει τάξει το πρωτάθλημα στον Ιβάν", "έριξε ο ίδιος την ΠΑΕ", "παντελονιάζει έσοδα της ΠΑΕ" προσωπικά θα τις κοροϊδεύω μέχρι να τις αποδείξουν αυτοί που τις υποστηρίζουν. Τα ίδια είχαμε κάποτε και με Νατσούρα κτλ. ΑΙΛΑΙΩΣ. Τώρα αν κάποιος επιμένει να σπάει αρχίδια και να πετάει ξανά και ξανά "αυτός έριξε την ΠΑΕ" θα πρέπει να ναι έτοιμος να δεχτεί τον αντίλογο τον δικό μου. Ότι δηλαδή "αυτός ίδρυσε ξανά την ΠΑΕ". Και άμα θέλει να τα βάλουμε κάτω τα δεδομένα, να δούμε ποιος θα έχει δίκιο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×