Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Υπάρχει μια απόσταση ανάμεσα στην αντικειμενικότητα και την εμπάθεια. Δεν γίνεται οταν ο Μελισσανιδης φέρνει Λυμποδελλες, Καρντοσους, Σαχλαμαρινους και παλτουδιες να φταίει μονο αυτός και οι παίχτες "τόσο μπορούν" και οταν φέρνει Χιμένεθ, Πογιετ, Μιλοβανοβιτς, Μαιστοροβιτς, Αραουχο, Βρανιες, Λιβαγια κτλ και παίρνεις Κύπελλο και Πρωτάθλημα τοτε "οι παικταράδες που ειναι μάγκες". Λεω εγώ τώρα...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το θέμα δεν είναι το τι συνέβη μετά την μπούκα του τσετσενου, που δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικό από την τιμωρία του μπαουγκ. Περισσότερο το εντοπίζω στα δύο σφυρίγματα με το γκολ του Γιακουμη που δεν ακυρώθηκε στο Καραισκάκη και ακόμη περισσότερο  στο γκολ του βαρελα που ακυρωθηκε στην Τούμπα, όσο και να λέμε ότι σε τόσο κρίσιμη απόφαση  ο διαιτητής επηρεάστηκε από τον... Λαμπρόπουλο. Τέτοιες διαιτητικές αποφάσεις σε καθοριστικά παιχνίδια και σε δύο καυτές έδρες, δειχνουν ότι η ομάδα δεν ήταν απροστάτευτη παρασκηνιακα. 

Ειναι και η χρονια του Κυπελλου που τους σπασαμε το αηττητο σε ματς που κερδισαμε με πεναλτι ενω ειχαν προηγηθει 2 κοκκινες στον γαυρο. Με Αδαμιδη δεν θυμαμαι τετοια προσωπικα..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το θέμα δεν είναι το τι συνέβη μετά την μπούκα του τσετσενου, που δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικό από την τιμωρία του μπαουγκ. Περισσότερο το εντοπίζω στα δύο σφυρίγματα με το γκολ του Γιακουμη που δεν ακυρώθηκε στο Καραισκάκη και ακόμη περισσότερο  στο γκολ του βαρελα που ακυρωθηκε στην Τούμπα, όσο και να λέμε ότι σε τόσο κρίσιμη απόφαση  ο διαιτητής επηρεάστηκε από τον... Λαμπρόπουλο. Τέτοιες διαιτητικές αποφάσεις σε καθοριστικά παιχνίδια και σε δύο καυτές έδρες, δειχνουν ότι η ομάδα δεν ήταν απροστάτευτη παρασκηνιακα. 

ε, οκ, ο Νετβεντ για τον τσετσενο και την αποφαση λεει, σε αυτο διαφωνησα εγω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το συμπερασμα ειναι οτι αν θελει, εστω και με λιγοτερα λεφτα μπορει να φτιαξει ανταγωνιστικη ομαδα που δεν θα ειναι απροστατευτη.

Link to comment
Share on other sites

περσι παντως φαγαμε -3 για επεισοδια ΕΞΩ απο το γηπεδο (δεν νομιζω να εχει τιμωρηθει ποτε ομαδα με αφαιρεση βαθμων για επεισοδια εκτος γηπεδου) + στον τελικο του κυπελλου (ασχετως αν αγωνιστικα ημασταν χαλια) το κορακι που εφερε ο περειρα επνιξε καθαρο πεναλτι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

στο διαιτητικο ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα απο την μερα που επεσε η παραγκα γαυρου και αυτο οφειλεται και σε αυτον.

 

ειναι στα 3 βασικα καλα του Μελισσανιδη που εγραψα και παραπανω (που εγω λεω οτι κατα 90% θα παραμεινουν τρια μεχρι να φυγει -οκ το κυπελλο δεν το θεωρω και κανα κατορθωμα ωστε να το βαλω, μια χαρα ειναι τα κυπελλα αλλα ως εκει-) :

γηπεδο, 1 πρωταθλημα, συμμετοχη στο γκρεμισμα της παραγκας των γκαιη.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε στη ζυγαρια για τον Μελ γερνει το γηπεδο αυτη τη στιγμη.

Τωρα αν το κανει για την υστεροφημια του ή αποσκοπει σε μεγαλο οικονομικο οφελος πουλωντας την ομαδα με γηπεδο, αυτο δεν το ξερω.

Σιγουρα θα ηθελε ομως και αυτος πιστευω να παρουμε 3-4 σερι πρωταθληματα ξερω γω.Αλλιως δε νομιζω να συμμαχουσε με τους αλλους να ριξουν την παραγκα.

Γι αυτο λεω οτι δουμε μετα το γηπεδο.Καποιοι πιστευουν οτι ουτε τοτε θα κανει κατι στο αγωνιστικο, μπορει και να εχουν δικιο.

Ας ελπισουμε ο Καρερα να αποδειχθει Χιμενεθ και να αναγκασει τον Μελ να προστατευσει την ομαδα απο τυχον προσπαθεια κλεψιματος του πρωταθληματος που θα δικαιουμαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει εξιστορήσει παράγοντας της ερασιτεχνικής ΑΕΚ μια ιστορία σύμφωνα με την οποία ο Μελισσανίδης όντως επενέβη και τον τρόπο με τον οποίο επενέβη που είναι όπως φαντάζεστε επικός, για να μην δωθεί το πρωτάθλημα στο Βούλγαρο γιατί παρά τη φωτογραφία ο δικαστής είχε ακριβώς αυτό το σκοπό.

Δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι απ' όλα αυτά, απλά οφείλω να το καταθέσω. Και ας πιστεύω ότι ο Μελισσανίδης είναι καταστροφή για την ΑΕΚ όπως ξέρετε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει για να το κλείσω από μεριας μου. Σε βίασε ένας μια φορά και έκλεισες τα πόδια να μην το ξανακάνει και δευτερη στα καπάκια. Ε, «μπραβο για την αμυνα σου» δεν θα εισπράξεις. Από μένα τουλάχιστον.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μου έχει εξιστορήσει παράγοντας της ερασιτεχνικής ΑΕΚ μια ιστορία σύμφωνα με την οποία ο Μελισσανίδης όντως επενέβη και τον τρόπο με τον οποίο επενέβη που είναι όπως φαντάζεστε επικός, για να μην δωθεί το πρωτάθλημα στο Βούλγαρο γιατί παρά τη φωτογραφία ο δικαστής είχε ακριβώς αυτό το σκοπό.

Δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι απ' όλα αυτά, απλά οφείλω να το καταθέσω. Και ας πιστεύω ότι ο Μελισσανίδης είναι καταστροφή για την ΑΕΚ όπως ξέρετε.

Μακάρι να μπούκαρε με ενα διχτυ βόλλευ και ένα πιστολάκι κομμωτηρίου στην τσέπη και να τους είπε όλους μαιμούδες και κεφαλογραβιεροτσουτσουνους

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Όπως και να έχει για να το κλείσω από μεριας μου. Σε βίασε ένας μια φορά και έκλεισες τα πόδια να μην το ξανακάνει και δευτερη στα καπάκια. Ε, «μπραβο για την αμυνα σου» δεν θα εισπράξεις. Από μένα τουλάχιστον.

Αν το λες για το 2018, κάποιος θα μπορούσε να πει ότι και αυτός βίασε τον μπαοκ με το καθοριστικό  γκολ του βαρελα στις καθυστερήσεις στην κατάμεστη Τούμπα, που τελικά δεν μέτρησε, μια φάση που έκρινε και το πρωτάθλημα τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν το λες για το 2018, κάποιος θα μπορούσε να πει ότι και αυτός βίασε τον μπαοκ με το καθοριστικό  γκολ του βαρελα στις καθυστερήσεις στην κατάμεστη Τούμπα, που τελικά δεν μέτρησε, μια φάση που έκρινε και το πρωτάθλημα τελικά. 

Δεν το βλέπω έτσι. Η φάση διαιτητικά ήταν 50-50. Η Σκουτερεια απόφαση δεν ήταν 50-50.

Η φάση έκανε καθηγητές διαιτησίας με την άνεση του ρηπλευ να διαφωνούν. 
Αντιθετως η δικαστική απόφαση δεν σήκωνε κουβέντα, διαφορετικά θα έπρεπε όποιος ήθελε να μπαίνει μέσα να διακόπτει ματς χωρίς επιπτώσεις.

Βιασμό εννοω οτιδηποτε βρίσκω τραβηγμένο από τα μαλλιά.

 

υγ. Πάνω που είπα να το κλείσω μου ξεκίνησες νέο κύκλο αίματος ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

Δεν το βλέπω έτσι. Η φάση διαιτητικά ήταν 50-50. Η Σκουτερεια απόφαση δεν ήταν 50-50.

Η φάση έκανε καθηγητές διαιτησίας με την άνεση του ρηπλευ να διαφωνούν. 
Αντιθετως η δικαστική απόφαση δεν σήκωνε κουβέντα, διαφορετικά θα έπρεπε όποιος ήθελε να μπαίνει μέσα να διακόπτει ματς χωρίς επιπτώσεις.

Βιασμό εννοω οτιδηποτε βρίσκω τραβηγμένο από τα μαλλιά.

 

υγ. Πάνω που είπα να το κλείσω μου ξεκίνησες νέο κύκλο αίματος ?

Ανεξάρτητα αν ήταν 50% 50% τέτοιο σφύριγμα στις καθυστερήσεις σε ένα γήπεδο που φλεγοταν κτλ, που να κρίνει και πρωτάθλημα, προσωπικά δεν θυμάμαι ποτέ να μπορούσαμε να το πάρουμε. Αλλωστε και ο ίδιος  ο ιβαν αισθάνθηκε σαν κάποιος να έχει βιάσει τα παιδιά του, μέσ το σπίτι του :)

 

Link to comment
Share on other sites

εκεινο το παιχνιδι δεν επρεπε να ξεκινησει. διαβαζαμε και μεσα στην εβδομαδα ρεπορταζ οτι θα ανεβαινε και ο τιγρης με την αποστολη στη βουλγαρια. δεν ανεβηκε τελικα και εγινε και το ματς με τις οποιες αποφασεις παρθηκαν μετα τα μεσανυχτα. σαν προβατο στη σφαγη πηγαιναμε

οι αρχιδαρες των παιχτωνΕ και του Χιμενεθ ομως μπουκωσαν τους μποακτσηδες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hades said:

εκεινο το παιχνιδι δεν επρεπε να ξεκινησει. διαβαζαμε και μεσα στην εβδομαδα ρεπορταζ οτι θα ανεβαινε και ο τιγρης με την αποστολη στη βουλγαρια. δεν ανεβηκε τελικα και εγινε και το ματς με τις οποιες αποφασεις παρθηκαν μετα τα μεσανυχτα. σαν προβατο στη σφαγη πηγαιναμε

οι αρχιδαρες των παιχτωνΕ και του Χιμενεθ ομως μπουκωσαν τους μποακτσηδες

Και αυτό. Αλλά αν μετρούσε το γκολ το πιθανότερο είναι να μην συζητάγαμε καν για το αν ήταν "παθητικό οφσάιντ" 

Το πολύ να λέγαμε ότι... μας βίασε ο Ιβαν ο τρομερός :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και αυτό. Αλλά αν μετρούσε το γκολ το πιθανότερο είναι να μην συζητάγαμε καν για το αν ήταν "παθητικό οφσάιντ" 

βρε θα αντιδρουσαμε. αλλα εκ των υστερων. κατι κεφτεδες και λοιποι σουβλακοφαγοι θα ειχαν λυσσαξει, τωρα αν ο δηματος και η επισημη ΑΕΚ εβγαζε αντιδραση ειναι αλλο θεμα 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα αλλα για να φτασεις εκει που ολα κρινονται στο γκολ, πρεπει να κανεις πρωταθλητισμο και να εχεις ανταγωνιστικη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Ωραια ολα αυτα αλλα για να φτασεις εκει που ολα κρινονται στο γκολ, πρεπει να κανεις πρωταθλητισμο και να εχεις ανταγωνιστικη ομαδα.

Καλά φέτος το πολύ να κριθεί η τρίτη θέση για μας, στο γκολ. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά φέτος το πολύ να κριθεί η τρίτη θέση για μας, στο γκολ. 

Μαλλον ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ανεξάρτητα αν ήταν 50% 50% τέτοιο σφύριγμα στις καθυστερήσεις σε ένα γήπεδο που φλεγοταν κτλ, που να κρίνει και πρωτάθλημα, προσωπικά δεν θυμάμαι ποτέ να μπορούσαμε να το πάρουμε. Αλλωστε και ο ίδιος  ο ιβαν αισθάνθηκε σαν κάποιος να έχει βιάσει τα παιδιά του, μέσ το σπίτι του :)

 

Επειδή είσαι μεγας ρετρό φαν να σου θυμησω ότι πριν από αυτόν θυμαμαι 2 σοβαρους τελικούς πρωταθλήματος. 
Το 0-1 του 89 και το 4-3 του 2002.

ΚΑΙ στους 2 πήραμε αμφιλεγόμενα σφυρίγματα.

Κοινο σημείο ότι είχαμε αφεντικά αλάνια, Γιδοπουλο και Ψωμιαδη και όχι κόκκινο-μαγουλους Ντέμο-Κουληδες και σια. Και ήταν πολύ πιο δύσκολα τα τοτε, από μια προφανή δικαστική απόφαση κι αφού είχε υπάρξει άλλη εναντίον σου πιο πριν.

 

Γνωμη μου πάντα, έτσι;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

Επειδή είσαι μεγας ρετρό φαν να σου θυμησω ότι πριν από αυτόν θυμαμαι 2 σοβαρους τελικούς πρωταθλήματος. 
Το 0-1 του 89 και το 4-3 του 2002.

ΚΑΙ στους 2 πήραμε αμφιλεγόμενα σφυρίγματα.

Κοινο σημείο ότι είχαμε αφεντικά αλάνια, Γιδοπουλο και Ψωμιαδη και όχι κόκκινο-μαγουλους Ντέμο-Κουληδες και σια. Και ήταν πολύ πιο δύσκολα τα τοτε, από μια προφανή δικαστική απόφαση κι αφού είχε υπάρξει άλλη εναντίον σου πιο πριν.

 

Γνωμη μου πάντα, έτσι;

Ναι, το θυμηθηκα μετά του 89. Τους γαυρους να πανηγυρίζουν έξαλλα, εμείς να χουμε παγωσει, μέχρι που κάποιος δίπλα μου λέει "μα ακυρώθηκε"  και μόλις το πήραμε χαμπάρι όλοι, να πανηγυρίζουμε εμείς έξαλλα σαν να χε σκοράρει η ΑΕΚ,  δικοί μας να τρέχουν προς τις θύρες των γαυρων στο κάτω διάζωμα που ήταν μισοάδειο, για τα καθιερωμένα κωλοδάχτυλα πάρτε τα αρχιδια μας κτλ. 

Νομίζω του 2002 είναι διαφορετική περίπτωση, αφού δεν κρίθηκε ο αγώνας από αυτά τα σφυρίγματα, το 89 αν  μετρούσε του γαυρου στο 75ο λεπτό ,θα χαμε χάσει σίγουρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό εγώ έχω γενικά την αποψη ότι τους αλανιάρηδες δεν τους αδικείς και ευκολα. 
Για αυτό και τα παραδείγματα με Μπεους κλπ παραπανω κι ας μην έχουν μέγεθος. Ο Γιδο τοτε είχε άκρες βέβαια, να το πούμε κι αυτο. Αλλά κι επι Μάκη μπορεί να μην καθόρισε τελικα την εξέλιξη, αλλά ειδικα το πεναλτυ στον Τσιαρτα δεν δινόταν καθόλου ευκολα εναντίον του Κόκκαλη.

 

Τεσπα..
 

Και προς όλους.

Η ουσία είναι ότι το 18 τελικά το πήρες,και για να μην το κουράζω άλλο, έχω πει επανειλημμένα ότι έτσι κι αλλιώς θεωρω ότι ολα (αρνητικά ΚΑΙ θετικά) ξεκινάνε από το αφεντικό, ανεξαρτητα από το τι και πώς. Τα υπόλοιπα ήταν απλά για την κουβέντα. Παντως δεν θεωρω τον εαυτόν μου εμπαθή, στο θέμα ειδικά του γηπεδου πχ έχω υποστηρίξει το θέμα παρα πολύ και θα το υποστήριζα και περισσότερο αν δεν είχε γίνει η φάση με τα λεφτα του τσου του λου. Επισης το 18 είχα πει ότι αν συνεχίσει να είναι καταφερτζής δεν με νοιάζει να μην βάλει ποτε ούτε μισό ευρώ στην ΑΕΚ ή να κινείται με Λυμπεροπουλους και Μπακακηδες. Ελα ομως που ο ποδοσφαιρικός θεός μια φορά κάνει θαύματα..

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ παρελκυστικό το αφήγημα για την πρώτη διετία και την βαθμολογική απόσταση από τον ήδη κραταιό και πανίσχυρο Ολυμπιακό.

Είναι λογικό αφήγημα μόνον για την τελευταία διετία(τρέχον έτος).

Aστε τον Μελισσανίδη, Σαββίδης και Αλαφούζος χωρίς υποβιβασμό και με σχετικές επενδύσεις ήσαν επίσης πολλούς βαθμούς πίσω από τον πρώτο την περίοδο 2015-18. Με πολλαπλάσιο προϋπολογισμό από την ΑΕΚ ειδικά το 2015-17. Που το αφήσαμε? Ρητορικό το ερώτημα.

Ας πάρουμε ένα υποθετικό υπόδειγμα με ανάληψη της διοικητικής ηγεσίας το 2015 από τον Καλτσίδη με διάθεση για ξόδεμα ποσών.

2015-16:

Έστω δίνει 15-20 εκατομμύρια για μεταγραφές. Πιστεύει κανείς με βάση απλώς την κοινή λογική, τίποτα λιγότερο ή περισσότερο, πως η ΑΕΚ ως νέα ομάδα φραγκάτη με νέους παίκτες και νέα διοίκηση θα έκανε 28-1-1 στο πρωτάθλημα? Το φυσιολογικό θα ήταν να πάρει το κύπελλο όπως και έγινε και να τερματίσει 12-15 βαθμούς πίσω έναντι του εξωπραγματικού 28-1-1 και χωρίς βοήθεια παράγκας. Και αυτά με ευστοχία 100%, όπερ άτοπο. Γιατί χρειάζονται χρήματα αλλά με νέα διοίκηση και τεχνικό διευθυντή ελλοχεύουν λάθη στις μεταγραφές, τα έκανε και ο πολυμετοχικός Παναθηναϊκός. Και ο Σαββίδης ακόμα και πρόπερσι έκανε γκέλες και μετά έστρωσε ενω από το 2015 επένδυε.

2016-17

Ας υποθέσουμε ότι ο φραγκάτος Καλτσίδης έσπρωχνε και άλλο χρήμα. Ο Βαγγέλας εκείνη την χρονιά πήρε 10 εκατομμύρια από Γιουρόπα και πούλησε Ιντέγε, Μιλιβόγιεβιτς μια 25αρα, συνολο 35. Αναφέρομαι στα επίσημα στοιχεία, δεν θα το παίξω εισαγγελέας. Πάλι είχε ένα προβάδισμα, δύσκολα η ΑΕΚ θα απέκλειε την Σεντ Ετιεν ακόμα και ως φραγκάτη αλλά και πάλι δεν θα πρόκανε. Άντε να κόντραρε λίγο τον Ολυμπιακό όσο ο ΠΑΟΚ ή ο...Πανιώνιος. Εντούτοις θα έβγαινε δεύτερη όπως και συνέβη στα πλει-ωχ και ίσως να έπαιρνε το κύπελλο(σημαντικό).

2017-18

Πλέον η αρμάδα του Καλτσίδη θα διεκδικούσε το πρωτάθλημα, όπως και έγινε και το πήρε.

Μέχρι το 2018 ακόμα και με κάποιες αξιοπρεπείς επενδύσεις η ΑΕΚ θα είχε απόσταση από την κορυφή. Εντάξει, αν εμφανιζόταν κανας κροίσος και έριχνε με την μία 60-70 εκατομμύρια ευρώ μπορεί και να το έπαιρνε άμεσα. Μιλάμε όμως για ένα σχετικά λογικό εγχείρημα επενδύσεων.

Δύσκολα όμως και ένας Σαββίδης της ΑΕΚ για να το θέσω έτσι θα κατόρθωνε να διεκδικήσει τα πρωταθλήματα 2016, 2017 και να είναι κοντά, όπως ανέπτυξα, για αυτό και δεν ήταν κανένας κοντά.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αν και προφανως στηριζω Μελισσανιδη,

εχω παραπονα απο την πεποιθηση του οτι ξερει μπαλα.

Οκ, πιθανοτατα απο εμας να ξερει καλυτερη μπαλα,

την εχει ζησει αμεσα σε αρκετα υψηλο επιπεδο.

Αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε χρηματοοικονομικα θεματα πχ,

εχει αλλους ανθρωπους να παιρνουν αποφασεις σε λεπτομερειες,

γιατι το ξερει οτι δεν εχει αρκετες γνωσεις επι του θεματος.

 

Αυτο πιστευω οτι ειναι το μεγαλυτερο λαθος του.

Επρεπε να εχει τον Λυσανδρου οπως ο Παππας τον Αδαμιδη,

ο οποιος Λυσανδρου ειναι ενας αποδεδειγμενα ικανος και εξυπνος ανθρωπος,

σε ηλικια που μπορει να "μαθει" και να "εξελιχτει."

Το μακροχρονιο πλανο του Μελισσανιδη για την ομαδα δεν ειναι κακο.

Θελει να αναπτυξει τις υποδομες της, και να την κανει το πιο ελκυστικο ποδοσφαιρικο μαγαζι της χωρας.

Επισης ειναι με διαφορα η μονη διοικηση που εχω δει να μενει πιστη στο πλανο της.

Και εμενα αυτο με εξεπληξε θετικα, τον περιμενα πολυ πιο ιδιοτροπο και αποτομο στις αποφασεις του.

Σκεφτειτε ο Ντεμης που οκ, προφανως ξερει την καλυτερη μπαλα απο ολους τους προεδρους που ειχε η ΑΕΚ,

αλλαζε πλανο καθε χρονο και εν τελει δεν αφησε τιποτα πισω του, δεν "εχτισε" τιποτα, ειτε μεταφορικα ειτε κυριολεκτικα.

 

Αλλα δεν γινεται να ασχολειται αμεσα με την ομαδα ο κυρ Δημουτρης,

δεν εχει αρκετες γνωσεις για να διαχειριστει ενα συνοθυλευμα 20-25 αθλητων.

Δεν γινεται να διαλεγει την ιεραρχεια μεταξυ παικτων,

δεν γινεται να εχει λογο στις μεταγραφες κλπ.

Πρεπει να αποστασιοποιηθει απο τα εσωτερικα του αγωνιστικου,

και νομιζω οτι αυτο εχει κανει μεγαλυτερο κακο στην ομαδα απο την ελλειψη χρηματοδοτησης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πλάνο και ποιες υποδομές μιλάμε ακριβώς; Κάθε ημερολογιακό έτος η ομάδα αλλάζει 4-5 προπονητές και "προπονητές", είναι τίγκα στους δανεικούς και τα περιουσιακά της στοιχεία είναι για τον πούτσο παίχτες και οι ακαδημίες της ΑΕΚ είναι το πιο σύντομο ανέκδοτο στο χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το μόνο πλάνο που έχει η ΑΕΚ είναι να γίνει μια Ξάνθη με κόσμο. Να μη χρωστάει, να μη κινδυνεύει, αλλά να μη διεκδικεί και τίποτα. Αυτή τη στιγμή μια Ξάνθη είμαστε με περισσότερο κόσμο και η βαθμολογία λέει ακριβώς αυτό το πράγμα. Η βαθμολογική κατάσταση της ΑΕΚ αυτή τη στιγμή απεικονίζει με σχετική ακρίβεια τη δυναμική της.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×