Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Μακάρι μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια να είχε και άλλες εκρήξεις όπως με τους ΜΑΟ-ΜΑΟ και αλλά τέτοια γλαφυρά...Και παράλληλα τι ωραία θα ήταν να έφερνε και 2-3 παιχταράδες το χρόνο και κανένα προπονητή της προκοπής 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι περα απτο πεντακάθαρο πέναλτυ  που ας ελπίσω ηταν η αφορμή να ξυπνήσει ο Μελισσανίδης απτον χειμέριο υπνο του ..να συνοδευθεί αυτό και με κατα μέτωπον επιθεση όχι στον καθε υπάλληλο του open,sdna κλπ αλλα στον ίδιο τον Σαββίδη και στον ιδιο τον Πρέζα.

Τι σου φταίει ο Κάκος και ο καθε υπάλληλος οταν πρεπει να θρέψει τη φαμίλια του και λαμβάνει sms για τη γραμμη που θα ακολουθησει ολο το συστημα παοκ;

Σε γενικές γραμμές παρα την όλη λεκτική καλτίλα εγω γούσταρα κάργα με την επιθεση Μελισσανίδη . Χάρηκα που καρατομηθηκαν τα εργαλεία του Σαββίδη, Τζηλος και Σκουλάς. Περιμένω το επόμενο επεισόδιο,να βγει επιτέλους μπροστά και να υπερασπιστεί τα συμφέροντα της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Το θέμα ειναι περα απτο πεντακάθαρο πέναλτυ  που ας ελπίσω ηταν η αφορμή να ξυπνήσει ο Μελισσανίδης απτον χειμέριο υπνο του ..να συνοδευθεί αυτό και με κατα μέτωπον επιθεση όχι στον καθε υπάλληλο του open,sdna κλπ αλλα στον ίδιο τον Σαββίδη και στον ιδιο τον Πρέζα.

Τι σου φταίει ο Κάκος και ο καθε υπάλληλος οταν πρεπει να θρέψει τη φαμίλια του και λαμβάνει sms για τη γραμμη που θα ακολουθησει ολο το συστημα παοκ;

Σε γενικές γραμμές παρα την όλη λεκτική καλτίλα εγω γούσταρα κάργα με την επιθεση Μελισσανίδη . Χάρηκα που καρατομηθηκαν τα εργαλεία του Σαββίδη, Τζηλος και Σκουλάς. Περιμένω το επόμενο επεισόδιο,να βγει επιτέλους μπροστά και να υπερασπιστεί τα συμφέροντα της ΑΕΚ.

Αναθαρρησες και βλεπεις ελπιδες για τιτλο;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελπίζουμε σε νέες τηλεοπτικές παρεμβάσεις του και γιατί όχι σε ντου σε στούντιο αλά Κούγια γιατί προσθέτουν ευχάριστες στιγμές στη καθημερινότητα. Τέτοιες ωραίες στιγμές είχαμε να δούμε από εποχές της παλιάς δικής, ζούγκλας και φυσικά από το αξέχαστο ερωτοδικιο με τις επικές λογομάχιες του εθνικού σταρ με το μίστερ μπούτια. Την έχει διαχρονικά αυτή την τηλεοραδιοφωνικη παρέμβαση και τις δυνατες ατακες ο εθνάρχης και είναι άδικο να μην την χαιρόμαστε όλοι οι Έλληνες. 

Κατά τα άλλα και εμένα μου άρεσε πρώτον γιατί σαν ΑΕΚ ζούμε για τέτοιες στιγμές αφού με αυτές μεγαλώσαμε και γιατί έδειξε τουλάχιστον ότι δεν κοιμάται τον ύπνο του δικαίου κυριολεκτικά λόγο της ώρας της εκπομπής και φυσικά μεταφορικά. 

Καλά Χριστούγεννα 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το να ασχολείται ο άνθρωπος που εκπροσωπεί την ΑΕΚ με έναν τυχάρπαστο πρώην διαιτητή δεν μου αρέσει καθόλου. Το ίδιο με τον Κούγια και με το κάθε νούμερο.

Το γεγονός ότι είναι πέναλτυ δεν σου δίνει το δικαίωμα να εκθέτεις με τον συγκεκριμένο τρόπο την ΑΕΚ.

Κάνε όσα προβλέπονται. Ζήτα μια συνάντηση για να συμφωνήσετε σε κάτι. Αλλά να δέρνεις τώρα τον τρελό τον Κούγια και να γίνεται πρώτη είδηση ο κάθε Κάκος επειδή ασχολήθηκε ο Μελισσανίδης μαζί του, ε δεν μου αρέσει. Καθόλου.

Καλά Χριστούγεννα. Καλά μυαλά Δημήτρη Μελισσανίδη.

Link to comment
Share on other sites

Ένας μικρός χαμός έχει επικρατήσει από τα ξημερώματα της Δευτέρας και την λεκτική επίθεση που εξαπέλυσε στον τηλεοπτικό αέρα του OPEN ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατά του τηλεκριτικού διαιτησίας, Τάσου Κάκου. Ο ισχυρός άντρας της Ένωσης με αφορμή το σχόλιο του πρώην διαιτητή, ότι η φάση του Αλμπάνη στην Λαμία δεν είναι πέναλτι, «στόλισε» τον Κάκο κατηγορώντας τον μεταξύ άλλων ότι πληρώνεται από τον ιδιοκτήτη του καναλιού και μεγαλομέτοχο του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη.

Εκείνος απάντησε ότι δεν πληρώνεται άρα είναι… εθελοντής με τα ρεπορτάζ από την Θεσσαλονίκη όμως να τον διαψεύδουν πανηγυρικά. Στις 22.11.2018 συγκεκριμένα, ο Παναγιώτης Βαρούχας που σχολιάζει τις αμφισβητούμενες φάσεις στην ΕΡΤ και την «Αθλητική Κυριακή», είχε μιλήσει σε εκπομπή του ραδιοφωνικού σταθμού «Metropolis 95,5» της Θεσσαλονίκης και είχε κληθεί να σχολιάσει τον μηνιαίο μισθό των 7.000 ευρώ που θα λαμβάνει ο συνάδελφος του (ο οποίος μόλις είχε συμφωνήσει με το κανάλι του Σαββίδη), όπως αποκάλυπταν στον ραδιοφωνικό αέρα οι ρεπόρτερ του σταθμού. Κάτι που φυσικά αν αποδειχθεί ότι ισχύει θα πρόκειται για σκάνδαλο αφού ο Τάσος Κάκος είναι πυροσβέστης, άρα δημόσιος υπάλληλος και δεν μπορεί να παίρνει αμοιβή εκτός του δημοσίου.

Το ρεπορτάζ του κορυφαίου αθλητικού ραδιοφωνικού σταθμού της Θεσσαλονίκης στο ρεπορτάζ του ΠΑΟΚ ξεκινούσε έτσι: «Ο Παναγιώτης Βαρούχας μίλησε στο Metropolis 95,5, στην εκπομπή ‘’Στη Σέντρα’’ και σχολίασε τη συμφωνία του Τάσου Κάκου με το κανάλι του Ιβάν Σαββίδη, OPEN. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο βετεράνος διαιτητής θα αμείβεται με 7.000 ευρώ τον μήνα…»

 
 Και ακολουθεί αναλυτικά η συνέντευξη του Παναγιώτη Βαρούχα:

Για τη συγκεκριμένη συμφωνία και για το αν θα ήθελε να είναι στη θέση του Τάσου Κάκου: «Δεν το ήθελα αυτό για πολλούς και διάφορους λόγους. Διότι το OPEN δεν παύει να είναι ένα κανάλι που το έχει ένας μεγαλομέτοχος μιας ομάδας. Όταν ήμουν στον ΣΚΑΙ είχα ακούσει πολλά και διάφορα. Στη προκειμένη περίπτωση λοιπόν πιστεύω ότι έκανα μία πολύ καλή κίνηση. Πολλοί δεν παύουν να λένε «κουβεντούλες» και αυτό δε μου αρέσει.

Για τη κόντρα της τηλεθέασης ανάμεσα στους δύο σχολιαστές: «Εγώ δεν το βλέπω σαν κόντρα, εγώ δεν ασχολούμαι με τηλεθεάσεις. Σημασία έχει να λέμε τη πραγματικότητα και να εκφράζουμε όλα αυτά που πρέπει. Έχω εμπιστοσύνη στον Τάσο, είναι ένα παιδί που δε νομίζω να μπει σε τέτοια διαδικασία».

Για τη συμφωνία των 7.000 ευρώ και για το αν έχει κάνει καλό ο σχολιασμός των επίμαχων φάσεων: «Στη προκειμένη περίπτωση είναι θέμα επιλογών. Δεν θα ήθελα να πάω. Όσο για τις αναλύσεις έχουν κάνει καλό σε πολλούς και εγώ βάζω όλες τις φάσεις, όχι μόνο εκείνες που θα σχολιαστούν αρνητικά ώστε να καλυφθούν όλοι».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι καραγκιοζηδες οι αθλητικοι "δημοσιογραφοι,"

υπηρχε στον αερα και συζητιοταν σε ραδια,

οτι δημοσιος υπαλληλος και συγκεκριμενα σε σωμα ασφαλειας,

πληρωνεται ξεχωριστα απο ΑΕ για παροχη υπηρεσιων,

και δεν το ειχαν κανει θεμα;

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπήρχε άνθρωπος να πίστεψε όταν έλεγε ο κακος ότι δουλεύει χωρίς μισθό στο open. Έχει ταισει κόσμο και κοσμάκι ο τσετσενος και η μαϊμού με μουστάκι πάει για τη ψυχή της μάνας του. Ακόμα και μέσα στο στούντιο κάποιοι αν προσέξετε κάνουν γκριμάτσες όταν το έλεγε. Από εκεί καταλαβαίνεις την αξιοπιστία του συγκεκριμένου. Το ίδιο όταν αρνήθηκε ότι παρακαλάτε για να γίνει αρχιδιαιτητης ενώ όσα ασχολούνται με διαιτησία ξέρουν ότι για να γίνεις διαιτητής στη πρώτη κατηγορία πρέπει να στήσεις κολο από το τοπικό σε αυτούς που κινούν τα νήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Λιγακι οφ τοπικ. Γενικά τα πολλά λόγια είναι φτωχια, απλά η αγάπη μας για την ομάδα μας κάνει να υπεραναλυουμε. Από το 2013 ισχύουν αυτά. Τον Μελισσανίδη τον ήθελες πίσω για τα λεφτα του και λεφτα δεν εμφανίστηκαν ποτε. Το γυρίσαμε στο τρα λα λα με το γήπεδο αλλά δεν βγαινει η ποδοσφαιρική ζωή έτσι.

Υγ. Μεσολάβησε κι εκείνη η χρονια, η αλήθεια είναι, αλλά ήταν προϊόν πολλών θετικών συμπτώσεων. Τώρα το πραγμα ξέφυγε δυστυχως. Ξέφυγε το καλοκαίρι του 2018 που κλήθηκε κάποιος να αποφασίσει αν θα μεγαλώσει η ομάδα ή αν θα βρει λεφτα για το γήπεδο που εμφανώς δεν είχε βρει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Λιγακι οφ τοπικ. Γενικά τα πολλά λόγια είναι φτωχια, απλά η αγάπη μας για την ομάδα μας κάνει να υπεραναλυουμε. Από το 2013 ισχύουν αυτά. Τον Μελισσανίδη τον ήθελες πίσω για τα λεφτα του και λεφτα δεν εμφανίστηκαν ποτε. Το γυρίσαμε στο τρα λα λα με το γήπεδο αλλά δεν βγαινει η ποδοσφαιρική ζωή έτσι.

Υγ. Μεσολάβησε κι εκείνη η χρονια, η αλήθεια είναι, αλλά ήταν προϊόν πολλών θετικών συμπτώσεων. Τώρα το πραγμα ξέφυγε δυστυχως. Ξέφυγε το καλοκαίρι του 2018 που κλήθηκε κάποιος να αποφασίσει αν θα μεγαλώσει η ομάδα ή αν θα βρει λεφτα για το γήπεδο που εμφανώς δεν είχε βρει.

Παντως πριν ερθει, σε ολες τις συζητησεις που ειχα επι του θεματος με ΑΕΚτζηδες,

ελαχιστοι ανεφεραν τα λεφτα.

Πιο πολυ για το παρασκηνιο, οσον αφορα το ποδοσφαιρο,

αλλα οσον αφορα και το γηπεδο, τον ηθελαν οι περισσοτεροι πιστευω.

 

Προιον θετικων συμπτωσεων μπορεις να πεις οτι ειναι ολοι οι τιτλοι ολων των ομαδων.

Και αλλες φορες τα τελευταια 20 χρονια ειχες ομαδα να το παρεις, και με τον εναν ή τον αλλον τροπο δεν το πηρες.

Η ομαδα του 17/18, με αυτους τους παικτες και αυτον τον προπονητη,

με οποιαδηποτε αλλη διοικηση ειχε η ομαδα τα τελευταια 20 χρονια, πρωταθλημα δεν επαιρνε.

Σιγουρα πρωτα θα πω μπραβο στον Αραουχο, στον Σιμοες και στον Χιμενεθ πχ,

και μετα στον Μελισσανιδη.

Αλλα αντικειμενικα, μονο ο Κοκκαλης θα μπορουσε να αντιμετωπισει,

την ληστεια που επιχειρησε το ποακ με το κρατος, να σου κανουν εκεινη την χρονια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nedved21 said:

Παντως πριν ερθει, σε ολες τις συζητησεις που ειχα επι του θεματος με ΑΕΚτζηδες,

ελαχιστοι ανεφεραν τα λεφτα.

Πιο πολυ για το παρασκηνιο, οσον αφορα το ποδοσφαιρο,

αλλα οσον αφορα και το γηπεδο, τον ηθελαν οι περισσοτεροι πιστευω.

 

Προιον θετικων συμπτωσεων μπορεις να πεις οτι ειναι ολοι οι τιτλοι ολων των ομαδων.

Και αλλες φορες τα τελευταια 20 χρονια ειχες ομαδα να το παρεις, και με τον εναν ή τον αλλον τροπο δεν το πηρες.

Η ομαδα του 17/18, με αυτους τους παικτες και αυτον τον προπονητη,

με οποιαδηποτε αλλη διοικηση ειχε η ομαδα τα τελευταια 20 χρονια, πρωταθλημα δεν επαιρνε.

Σιγουρα πρωτα θα πω μπραβο στον Αραουχο, στον Σιμοες και στον Χιμενεθ πχ,

και μετα στον Μελισσανιδη.

Αλλα αντικειμενικα, μονο ο Κοκκαλης θα μπορουσε να αντιμετωπισει,

την ληστεια που επιχειρησε το ποακ με το κρατος, να σου κανουν εκεινη την χρονια.

Εγώ για τα λεφτα τον ήθελα. Παρασκήνια ξέρουν και οι Μητροπουλοι-Μπεοι-Μακηδες και σια. 
 

Αν δεν ήταν προϊόν συμπτώσεων θα ειχες δει μια συνεχεια, όπως συμβαίνει με όλες τις ομάδες πλην φωτοβολίδων (πχ Λεστερ).

Φυσικα και το πρωτάθλημα το δίνω και σε αυτόν, από αυτόν ξεκινάνε και τα κακά και τα καλά, απλά λέει ότι το πήρε χωρίς προγραμματισμό, του έκατσε, του έκατσαν πολλά. 
 

Διαφωνώ ότι έκανε κάτι το ιδιαίτερο με τον μποακ. Απλά απέτρεψε 2ο διαδοχικό  βιασμό, μονο κάτι καρπαζοεισπράκτορες τύπου Θανοπούλου και τέτοιων υπάρχει περίπτωση να έτρωγαν και 2ο βιασμό. Τον Μπέο να ειχες πρόεδρο αποκλείεται να γινόταν κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Εγώ για τα λεφτα τον ήθελα. Παρασκήνια ξέρουν και οι Μητροπουλοι-Μπεοι-Μακηδες και σια. 
 

Αν δεν ήταν προϊόν συμπτώσεων θα ειχες δει μια συνεχεια, όπως συμβαίνει με όλες τις ομάδες πλην φωτοβολίδων (πχ Λεστερ).

Φυσικα και το πρωτάθλημα το δίνω και σε αυτόν, από αυτόν ξεκινάνε και τα κακά και τα καλά, απλά λέει ότι το πήρε χωρίς προγραμματισμό, του έκατσε, του έκατσαν πολλά. 
 

Διαφωνώ ότι έκανε κάτι το ιδιαίτερο με τον μποακ. Απλά απέτρεψε 2ο διαδοχικό  βιασμό, μονο κάτι καρπαζοεισπράκτορες τύπου Θανοπούλου και τέτοιων υπάρχει περίπτωση να έτρωγαν και 2ο βιασμό. Τον Μπέο να ειχες πρόεδρο αποκλείεται να γινόταν κάτι διαφορετικό.

Καλα ο Μπεος δανεικους απο το ποακ παιρνει,

και ψαχνει ολη του ζωη του τυπους σαν τον Μελισσανιδη,

για να εχει πλατες.

 

Το θεμα στο πρωταθλημα ειχε παει δικαστικα και πολιτικα,

καμια τυχη δεν ειχε ο Μπεος και ο καθε Μπεος σε τετοιο επιπεδο.

Για να απειλησει κανα διαιτητη, ως εκει ειναι.

Βασικα οχι δεν ειναι μονο οι Θανοπουλοι,

ειναι ολες οι διοικησεις της ΑΕΚ.

Με πιστολια, δικαστες και πρωθυπουργος προσπαθησε να στο κλεψει ο αλλος,

και δεν το καταφερε. Σου εχουν παρει πρωταθλημα με παρατυπια γραφειοκρατικη,

και απλα εβγαινες στις καμερες και εκλαιγες.

 

Καμια πυγμη δεν ειχε η ΑΕΚ παρασκηνιακα,

και στην πιο αισχρη αποπειρα κλοπης που εχει συμβει,

επιτελους ειχε λογο παρασκηνιακα.

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο γάβγισμα και λίγο τσαμπουκά στις κάμερες χρειαζόταν και τίποτε άλλο (μαζί με το όποιο μπραντ της ομάδας φυσικά).
 

Το να θεωρούμε μαγκιά ότι δεν τον πήδηξαν και 2η φορά (ενώ ΗΔΗ τον πήδηξαν μια, λίγες ώρες πριν και δεν έβγαλε κιχ) σε ένα θέμα που όλη η υπόλοιπη Ελλάδα έλεγε ότι έχεις ΚΑΙ ΠΑΛΙ απολυτο δίκιο, δεν ξέρω πραγματικα ποιος θεωρει ότι ήθελε παρασκηνιακό παιχνίδι ή μεγάλες ικανότητες, εγώ παντως όχι.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

Λίγο γάβγισμα και λίγο τσαμπουκά στις κάμερες χρειαζόταν και τίποτε άλλο (μαζί με το όποιο μπραντ της ομάδας φυσικά).
 

Το να θεωρούμε μαγκιά ότι δεν τον πήδηξαν και 2η φορά (ενώ ΗΔΗ τον πήδηξαν μια, λίγες ώρες πριν και δεν έβγαλε κιχ) σε ένα θέμα που όλη η υπόλοιπη Ελλάδα έλεγε ότι έχεις ΚΑΙ ΠΑΛΙ απολυτο δίκιο, δεν ξέρω πραγματικα ποιος θεωρει ότι ήθελε παρασκηνιακό παιχνίδι ή μεγάλες ικανότητες, εγώ παντως όχι.

Καλα σιγουρα δεν ηταν μονο το γαβγισμα και ο τσαμπουκας στις καμερες.

Οκ, δικαστες και πολιτικοι ειχαν μπλεχτει, μη τα μηδενιζουμε ολα.

Ειχε καταριφθει καθε εννοια δικαιου εκεινη την χρονια,

με δικαστικα σκανδαλα και πολιτικη εμπλοκη ανευ προηγουμενου.

Οποτε σιγουρα χρειαστηκαν να γινουν και πραγματα στο παρασκηνιο,

που ποτε δεν μαθαμε.

 

Εχεις χασει πρωταθλημα για μια γραφειοκρατικη παρατυπια το 07-08,

το 17-18 δουλευε ολοκληρο το κρατος για να μη παρεις πρωταθλημα,

σιγουρα η μονη περιπτωση διοικησης ΑΕΚ που προστατευσε την ομαδα.

Απο αυτες που εχω ζησει τουλαχιστον.

Πραγματικα ουτε να φανταζομαι την ξεφτιλα που θα βιωναμε,

να σου εχουν κλεψει ενοπλα πρωταθλημα,

και να καθεσαι με σταυρωμενα χερια.

Γιατι με οποιαδηποτε αλλη διοικηση θα γινοταν ακριβως αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ διαφωνούμε. Η υπόθεση Βαλνερ  ήταν εντελως διαφορετική.

Εδω μπήκε ο ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ και διεκοψε το ματς (με όπλο στην μέση κιόλας). Ο νομος ήταν σαφης. Ο Σκουτέρης είχε ήδη πάρει πριν το ματς σκανδαλώδη απόφαση υπέρ του ΠΑΟΚ. Ήταν παρα πολύ δύσκολο να το ξανακάνει με οποιονδηποτε πλην τύπου Ντέμο-Κουληδων που θα έλεγαν οι ίδιοι να επαναληφθεί, ή Θανοπουλων που ήταν εντελως της φάπας.

Γνωμη μου και γνώμη σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νίκο εδώ διαφωνώ.

Πήγες Καραϊσκάκη και δεν σου έδωσαν φάουλ το γκολ του Γιακουμάκη στο 90.

Πήγες Τούμπα και έδωσαν οφσάιντ το γκολ του Βαρέλα στο 90.

Και τα δύο έπρεπε να γίνουν όπως έγιναν. Ποτέ όμως δεν θα έπαιρνες τέτοια σφυρίγματα σερί εκτός έδρας. 

ΠΟΤΕ.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mobster21 said:

Νίκο εδώ διαφωνώ.

Πήγες Καραϊσκάκη και δεν σου έδωσαν φάουλ το γκολ του Γιακουμάκη στο 90.

Πήγες Τούμπα και έδωσαν οφσάιντ το γκολ του Βαρέλα στο 90.

Και τα δύο έπρεπε να γίνουν όπως έγιναν. Ποτέ όμως δεν θα έπαιρνες τέτοια σφυρίγματα σερί εκτός έδρας. 

ΠΟΤΕ.

 

Αυτα ειναι τα προφανη,

σιγουρα γινανε και πραγματα που δεν ξερουμε.

Ειχε ταχθει εκεινο το πρωταθλημα απο 10 μεριες,

η διαιτησια ηταν ο τελευταιος κρικος της αλυσιδας.

Το πιο μαγκικο πρωταθλημα που εχει παρει ομαδα,

απο καθαριστριες μεχρι προεδρο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×