Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ηθελα εδώ και μέρες να το γράψω αλλά το ξεχνούσα.

Έχω την εντύπωση ότι ο τίγρης έβαλε μυαλό. Δε μπορώ να το αποδείξω, δεν έχω ούτε την παραμικρή εξασφάλιση γι αυτό που λέω, αλλά η διαίσθησή μου αναλύοντας όλα όσα γίνονται στην ΑΕΚ, από το χορτάρι μέχρι τα σάιτ μας, λέει ότι πρέπει να έμαθε να μη κάνει μόνο μαλακίες. Δεν εννοώ φυσικά ότι θα δώσει και λεφτά για την ΑΕΚ, αλλά αυτό έπαψε να είναι ζητούμενο πολύ γρήγορα. Εύχομαι να είμαι σωστός και να μη με διαψεύσει τον Ιούνιο. Αλλά επαναλαμβάνω ότι πιστεύω πως κάπου και ο ίδιος κατάλαβε τι εγκλήματα έκανε από το Δεκέμβρη του 17 που έφερε πίσω το μαλάκα τον Λύμπε.

Τίγρη ξηγήσου λογική κι εμείς θα σε στηρίξουμε πάλι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1,5 Σιμανσκι

2,5 Αραουχο (μαλλον)

παμε στα 4 ηδη

χωρις να εχει ενισχυθει η ομαδα απο αυτο που ειναι σημερα

καποια πωληση μυριζει 

για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mobster21 said:

1,5 Σιμανσκι

2,5 Αραουχο (μαλλον)

παμε στα 4 ηδη

χωρις να εχει ενισχυθει η ομαδα απο αυτο που ειναι σημερα

καποια πωληση μυριζει 

για να δουμε 

Η θα πεσει χρημα με καποιο τροπο στη ΠΑΕ γιατι αλλιως θα μπουμε ΑΣ με εμφυλιο

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

1,5 Σιμανσκι

2,5 Αραουχο (μαλλον)

παμε στα 4 ηδη

χωρις να εχει ενισχυθει η ομαδα απο αυτο που ειναι σημερα

καποια πωληση μυριζει 

για να δουμε

Τωρα που εχει ανεβασει τα στατιστικα του ο μανταλις ας τον πακεταρουν με μια ολοχρυση κορδελα?

Link to comment
Share on other sites

Δείπνο Μελισσανίδη – Καρέρα στη Γλυφάδα!

Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ δείπνησε με τον Ιταλό τεχνικό σε γνωστό μαγαζί των νοτίων προαστίων το βράδυ της Παρασκευής (28/2). 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Vargas21 said:

Δείπνο Μελισσανίδη – Καρέρα στη Γλυφάδα!

Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ δείπνησε με τον Ιταλό τεχνικό σε γνωστό μαγαζί των νοτίων προαστίων το βράδυ της Παρασκευής (28/2). 

Είναι πάντως μεγάλη κουφάλα στα ψηστηρια...Άμα μπεις στο κότερο και πας για φαγητό δεν φεύγεις απυροβολητος που λένε...Φτου να μην το ματιάσουμε 

«Ιταλιανε αγόρι μου, θέλω να φτιάξεις την ομάδα των ονείρων μας, να μπούμε μέσα στην Αγία Σοφια, τα τείχη μας με σένα δεν θα πέσουν ποτες»

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει νομιζω να μην περάσουμε στο ντούκου τα πολύ ωραία λόγια του Μελισσανίδη σήμερα, στον αποχαιρετισμό του Κώστα Βουτσα. Το βάζω απλά να υπάρχει...

 

Αναλυτικά όσα όσα είπε, στον επικήδειό του, ο Δημήτρης Μελισσανίδης:

"Αγαπητέ φίλε Κώστα,
Σε αποχαιρετούμε, με αισθήματα βαθιάς ευγνωμοσύνης γιατί επί 65 ολόκληρα χρόνια, μας χάριζες τα πιο πανάκριβα αγαθά. Τη Χαρά, το Γέλιο, την Αγάπη, τη Λύτρωση.
Οι Έλληνες, χωρίς διάκριση, πλούσιοι και φτωχοί, άνδρες, γυναίκες και παιδιά, σε αποχαιρετούμε όλοι με τα ίδια ακριβώς συναισθήματα.
Σαν τον δικό μας άνθρωπο, που μπαινόβγαινε δεκαετίες και θα μπαινοβγαίνει για πολλά πολλά χρόνια στα σπίτια μας, σχεδόν κάθε μέρα.
Εμείς σαν ΑΕΚ υποκλινόμαστε στον άνθρωπο που λάμπρυνε την ιστορία του Συλλόγου μας. Πίστεψες στα ιδεώδη και τα ιδανικά της ομάδος μας. Ένας δικέφαλος εσπερινός ήταν η παρουσία σου, τόσο στην Τέχνη όσο και στην Κοινωνία.
Μας έμαθες να πιστεύουμε στο ανθρώπινο θαύμα. Εμείς στην ΑΕΚ χαιρόμαστε διπλά, γιατί ενώ είσαι πολύ δικός μας, σε καμαρώνουν και σε θέλουν όλοι οι Έλληνες. Όλοι σε θεωρούν δικό τους.
Εγώ δεν θα μιλήσω για τον καλλιτέχνη, αλλά μπορώ να πω με απλά λόγια, αυτά που λέει ο απλός Έλληνας και Ελληνίδα, ότι πρόσφερες περισσότερα απ’ όσα μας πρόσφεραν όλα αυτά τα χρόνια οι εκάστοτε εξουσίες. Το αντίδωρό σου στο μόχθο, την αδικία και το μεροκάματο, ήταν η χαρά, το γέλιο και η αγάπη.
Μέσα από τη μαγεία του κινηματογράφου και πάνω στο θεατρικό σανίδι, έκανες τους ταπεινούς και καταφρονεμένους να αισθάνονται ίσοι με όλους τους άλλους ανθρώπους.

Κώστα,
Η καρδιά όλων των Αεκτζήδων έχει τώρα ραγίσει, γιατί δεν θα είσαι εσύ που – όπως είχαμε πει και συμφωνήσει να είσαι ο πρώτος που θα εγκαινιάσεις το νέο μας γήπεδο. Εκεί που θα στεγάσουμε και πάλι τα κοινά μας όνειρα.
Θα είσαι όμως για πάντα εκεί! Θα ζεις για πάντα μέσα στην Αγιά Σοφιά! Ψηλά στα νέα μας τείχη! Γιατί ήσουν πάντα Αετός! Και είμαι σίγουρος ότι από εκεί θα κάνεις πολύ καλή παρέα σε όλους, και είναι πολλοί, που δεν πρόλαβαν να δουν την ομάδα μας να μπαίνει και πάλι υπερήφανη στο σπίτι των προσφύγων προγόνων μας!

Η Κωνσταντινούπολη, η Μικρασία, οι αλησμόνητες πατρίδες, σε έστρεψαν να γνωρίσεις τον εαυτό σου νωρίς και ν’ αγαπήσεις την Τέχνη, τον Άνθρωπο και τη Ζωή.

Απ’ αυτή τη φύτρα ήσουνα Κώστα.
Αγωνιστής, ενωτικός και όχι διχαστικός, άνθρωπος, η χαρά της ζωής.
Εσένα έπρεπε να σε φωνάξουν οι μεγάλοι και οι τρανοί αυτού του τόπου, για να τους μάθεις το μάθημα πώς ενώνονται οι Έλληνες.
Αυτό δεν μας το έμαθε κανένας μέχρι σήμερα. Εσύ το ήξερες από την κούνια σου. Ξόρκιζες τις εχθρότητες, τη διχόνοια των Ελλήνων, και έδινες πνοή και ανάσα στη ζωή.
Εσύ μας ένωσες όλους τους Έλληνες με έναν μαγικό τρόπο που δεν θα σβήσει ποτέ, όπως δεν θα σβήσει ποτέ η εικόνα σου από τη συνείδηση των Ελλήνων.
Τώρα ξέρω ποιο ήταν το μυστικό σου. Έβλεπες μέσα στον κάθε Έλληνα ολόκληρη την Ελλάδα.
Σε αποχαιρετούμε και σου λέμε ότι δεν θα ξεχάσουμε τα δάκρυα λύπης που έριξες όταν γκρεμίστηκε το γήπεδο της ΑΕΚ, όπως δεν θα ξεχάσουμε τα δάκρυα χαράς στον αγιασμό, όταν βάλαμε το θεμέλιο λίθο της Αγια-Σοφιάς.
Ήσουν πάντα μαζί μας, στις χαρές και τις λύπες και μαζί μας θα μείνεις για πάντα.
Εκτός από τις ταινίες, θα σε βλέπουμε όρθιο εκεί, στο Μουσείο της ΑΕΚ, όπου θα στηθεί το κέρινο ομοίωμά σου και θα μείνει εκεί όσο υπάρχει η ΑΕΚ, όσο υπάρχει η Ελλάδα.

Καλό σου ταξίδι Κώστα".

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
14 minutes ago, Skepastos said:

Είναι πάντως μεγάλη κουφάλα στα ψηστηρια...Άμα μπεις στο κότερο και πας για φαγητό δεν φεύγεις απυροβολητος που λένε...Φτου να μην το ματιάσουμε 

Ο Μανόλο δεν είχε πάει στο κότερο και του έκατσε βαρύ το κοκορέτσι;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Vargas21 said:

Δείπνο Μελισσανίδη – Καρέρα στη Γλυφάδα!

Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ δείπνησε με τον Ιταλό τεχνικό σε γνωστό μαγαζί των νοτίων προαστίων το βράδυ της Παρασκευής (28/2). 

Όλοι ξέρουμε ποιος πλήρωσε τον λογαριασμό και ποιος κατεβάζει τον αμπακο.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όλοι ξέρουμε ποιος πλήρωσε τον λογαριασμό και ποιος κατεβάζει τον αμπακο.

Μακριά από τη Τζένη Μήτσομ, όλα είναι καλύτερα. Και τα παϊδάκια με το φτυάρι.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Ο Μανόλο δεν είχε πάει στο κότερο και του έκατσε βαρύ το κοκορέτσι;

Είχε συμφωνήσει. Ο Μελισσανίδης δεν κράτησε το λόγο του 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest MARILLION

Τη φωτογραφία του Μίμη με τον παππου και τη γιαγια, την είχε ξεχασμένη. Εγώ του την έδωσα. Εδώ στο ΚΜ τη γνωριζαν πριν χρόνια.Τώρα θα του δόκω και μία οικογενειακή στη Σουμελα του 1966. Με την Όλγα και το Γιακουμπ αγκαλια. Θα την πληρώσει με σουϊτα. Ο τζάμπας πέθανε. Φιλιά στη θεία από τη Βολιβία.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, MARILLION said:

Τη φωτογραφία του Μίμη με τον παππου και τη γιαγια, την είχε ξεχασμένη. Εγώ του την έδωσα. Εδώ στο ΚΜ τη γνωριζαν πριν χρόνια.Τώρα θα του δόκω και μία οικογενειακή στη Σουμελα του 1966. Με την Όλγα και το Γιακουμπ αγκαλια. Θα την πληρώσει με σουϊτα. Ο τζάμπας πέθανε. Φιλιά στη θεία από τη Βολιβία.

Οι αλληνοί δύο στα παπάρια μου.

Κάνε crop Ζαβό και δίνω όσα - όσα.

"Έχω και ζεστό φυστίκι Αιγίνης. Παίζω και μονά - ζυγά"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Μελ δωρισε 75000 ευρω στο Αττικο για ιατρικο υλικο εναντιον του κορωνοιου....Ε ρε το γκολ του Κλωναριδη, ποσους θα ευεργετησει...?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Κοντά στα 15 χρόνια κάτοικος Χαϊδαρίου Αγ. Παρασκευής 9 ο Μήτσος, ευαισθητοποιήθηκε. Ας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει μία συνέντευξη του Μελισσανίδη γύρω στο 1991-92, έγραφε ότι έμενε στο Δάσος Χαϊδαρίου άρα και πολύ κοντά στο Αττικό.

 

Link to comment
Share on other sites

κατσε μεσα ΒΡΕ μλκ μεχρι να τελειωσει το γηπεδο μην εχουμε λαχταρες

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×