Jump to content

Θερμή παράκληση


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Φέτος θα ήθελα να μην είστε τελείως γομάρια ή παλιόπουστες (όπως το πάρει κανείς).

Πιθανότατα δεν θα πάρουμε το πρωτάθλημα, δεν πειράζει όμως. Επειδή φαίνεται ότι σε αντίθεση με το περσινό τσίρκο φέτος έγινε μια αξιοπρεπής ομάδα, θα ήθελα για μια φορά να μη το παρατήσουμε. Όταν πλέον διαφανεί ότι δεν το παίρνουμε, ας μην αρχίσει να μας κάνει διπλά ο κάθε Κούγιας κι ας κερδίζουμε και κανένα εκτός έδρας, δεν είναι ντροπή, ούτε θα μας κατηγορήσει κανείς.

Πολλές φορές, κάτι 50 βαθμοί διαφοράς από τον πρώτο γίνονται γι αυτόν ακριβώς το λόγο. Γιατί το παρατάμε. Και είμαστε η μόνη ομάδα που το κάνει. Δε γίνεται οι βούλγαροι και οι απόγονοι να σκυλιάζουν να μάσουν όσο περισσότερους βαθμούς γίνεται αλλά εμείς να είμαστε λαρτζ. Ας ζήσουμε και καμια μη πρωταθληματική χρονιά στην οποία θα είμαστε αξιοπρεπείς. Δεν είναι προσβολή στην ιστορία μας να παλεύουμε κάθε ματς μέχρι το τέλος.

Άντε μουνόπανα.

 

ΥΓ: Πάρτε στόπερ ΓΤΧΣ

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικη γαγγραινα αυτο το πραγμα μας εχει στοιχησει σε πολλα επιπεδα πιστευω.Και ξεκιναει απο την διοικηση παντα, οποια και αν ειναι αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό.
Φέτος έχει play off και για τον Πρωταθλητή, οπότε αποκλείω να κάνει διπλά ο Κούγιας και να έχει και ο Ηρακλής δικαίωμα να μας κερδίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωταθλητισμός και στοπ στην μιζέρια των «υπερβάσεων», λέω εγώ επιπροσθέτως.

Θες και 1-2 παίχτες ακόμα παντως για να μπορέσεις να το συζητάς σοβαρά αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

Με 2 παίχτες γίνεσαι ισάξιος διεκδικητής του πρωταθλήματος. (αν δεν γίνει κάτι συνταρακτικό στους άλλους)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Πρωταθλητισμός και στοπ στην μιζέρια των «υπερβάσεων», λέω εγώ επιπροσθέτως.

Θες και 1-2 παίχτες ακόμα παντως για να μπορέσεις να το συζητάς σοβαρά αυτό.

 

Δεν θες κι άλλους παίχτες για να μη γκελάρεις με τον τελευταίο της βαθμολογίας κατά το Φλεβάρη όπως κάνει κάθε χρόνο η ΑΕΚ. Δε λέμε για πρωτάθλημα, αυτό νομίζω ότι δε γίνεται να το διεκδικήσουμε σοβαρά φέτος. Και για λόγους αγωνιστικούς και για εξωαγωνιστικούς. Χάσε όπου είναι να χάσεις, φέρε τα Χ όπου είναι να τα φέρεις, αλλά όλα τα υπόλοιπα ματς κέρδισέ τα. Μη μου παίζεις με Παναιτωλικό ΟΑΚΑ και μου φέρνεις 0-0, δηλαδή α γαμήσου. Τώρα σε κάτι έδρες όπως Ξάνθη, Χαριλάου, Λάρισα κλπ ε αν κέρδιζες εκεί θα έπαιρνες και πρωτάθλημα στο τέλος. Οκ δε λέμε αυτό. Απλά μη γκελάρεις με το κάθε κωλοκαφενείο όταν η διαφορά ανοίξει πάνω από 6 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εγώ πρόσθεσα και πρωταθλητισμό+τέρμα στις υπερβάσεις  (δλδ διεκδίκηση έστω μέχρι κοντά στο τέλος χωρίς μεγάλο ζορι) πράγμα που δεν το βρίσκω δύσκολο με 2 αθλητές ακόμα και φυσικά υπό κάποιες θετικές προυποθεσεις.

Για αυτό που ζητάς εσυ, αρκεί  και το υπάρχον ρόστερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το περσινό ήταν άλλο .Δεν υπήρχε προοπτική και ήταν όλη η χρονιά να μπούμε στους ομίλους . Υπήρχε γκρίνια γιατί βλέπαμε ότι είχαμε μπουρδελοποιηθεί εντελώς απο πριν το κύπελλο και συνεχίστηκε με την αστεία επιλογή για το πάγκο . 

Φετον είναι διαφορετικό γιατί μπήκαμε ομίλους , πλησιάζει το γήπεδο και αποφασησε ο οργανισμός να ασχοληθεί σοβαρά με το αγωνιστικό .

Γι'αυτους τους λόγους χρειάζεται και απο το κόσμο μαζί με την ομάδα να πιστέψει τη κορυφή ( όχι μόνο λόγια) ώστε να κάνουμε μια δυνατή αρχή και μετά όλα γίνονται . 

Πάντα πέρναμε τίτλους όταν είμασταν με το μαχαίρι στο στόμα γι'αυτο πρέπει να γυαλίζει το μάτι όχι μόνο της ομάδας και του κόσμου . 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 7/31/2019 at 12:48 PM, stavros 9-11 said:

Φέτος θα ήθελα να μην είστε τελείως γομάρια ή παλιόπουστες (όπως το πάρει κανείς).

Πιθανότατα δεν θα πάρουμε το πρωτάθλημα, δεν πειράζει όμως. Επειδή φαίνεται ότι σε αντίθεση με το περσινό τσίρκο φέτος έγινε μια αξιοπρεπής ομάδα,

ΥΓ: Πάρτε στόπερ ΓΤΧΣ

ΕΠΟΣ :D 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×