Jump to content

Κραϊόβα-ΑΕΚ (Γ' Προκρ. γύρος Europa League-1ος αγ.): 08/08, 19:15, CosmoteSport 1


MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

28 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ζεραλδες
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Λιβάγια
      27
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισίτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      2
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      3
    • Βέρντε
      11
    • Μάνταλος
      2
    • Ζεράλδες
      3
    • Κλωναρίδης
      7
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισίτς
      0


Recommended Posts

Κερδισαμε κατακαλοκαιρο σε ευρωπαικο ματς. Αφηστε την κριτικη παμε παρακατω. Θελουμε και νικη εδρας για να φτιαξουμε την βαθμολογια μας. Και στα πλευ οφ  παμε για προκριση. Οχι αλλο σνομπαρισμα της ευρωπαικης συμμετοχης. ΚΑι σιγουρα θα γινουμε καλυτεροι οχι χειροτεροι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Είδα τα τελευταία 35'.

Η ομάδα φάνηκε ασύνδετη, αλλά στη φάση αυτή μετράει το τελικό αποτέλεσμα και μόνο. 

Μάρκο, ο,τι ποιο ποιοτικό έχουμε.

Πρωτα απ ολα τρως μπαν γ τα 35.

Ολα τ αλλα χαριστικως... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Δε θελω μπαν απόψε, όσο κι αν το προσπαθείς. 

Δεν ειχα προθεση για κατι τετοιο.Τι σε ταραξε;Ενιωσα οτι απευθυνοταν το ποστ σου εν μερει σε μενα και σου εδειξα το περσινο τοπικ της μιρλας που λογικα δεν θα το ειχες δει γιατι δεν ειχες εγγραφει τοτε στο ΚΜ.

Link to comment
Share on other sites

Περιμέναμε τους μπάτσους 4 ώρες  στο Κρκ της Κροατίας κι επειδή ήμουν ο μόνος με στοιχειώδη φόρτιση στο κινητό δεν έβαλα στριμ να δω το ματς. Τέλος καλό, όλα καλά, πίνω τζιν τόνικ τώρα και διαβάζω τα ποστ του πρώτου ημιχρόνου και χασκογελάω. :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν ειχα προθεση για κατι τετοιο.Τι σε ταραξε;Ενιωσα οτι απευθυνοταν το ποστ σου εν μερει σε μενα και σου εδειξα το περσινο τοπικ της μιρλας που λογικα δεν θα το ειχες δει γιατι δεν ειχες εγγραφει τοτε στο ΚΜ.

Απευθυνόταν και σε σένα εννοείται, αλλά κ σε άλλους συναεκτζηδες που φέρνουν τη μαύρη καταστροφή την ώρα που η ομάδα χτίζεται. Οκ, μπορεί να αποτύχει η προσπάθεια. Είναι λίγο ρίσκο. Δε φταις εσύ απαραίτητα, έχω ομως μπόλικους σαν κι εσένα στο περιβάλλον μου και αρρωσταίνω. Δε θελω να φτάνω στο σημείο να βριζομαι με συνοπαδους για την ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαρκας - Κλασσικα καθυστερημενος οταν τον πιανει η μαλακια του

Παουλινιο - Θυμαμαι το επικο αρθρο Καζατζογλου για καραβασικο Μπακακη κραμα Καντε/Εμπαπε οταν ηρθε και κλαιω. Εχω ξαναπει οτι πορτογαλος παιχτης και μαλιστα αμυντικος σημαινει καλος παιχτης η τουλαχιστον αξιοπιστος. Θα ναι ευκολα βασικος. Η ασιστ του στον Μανταλο στο γκολ που εχασε και στον Λιβαγια στο οριο του οφσαιντ πριν το πρωτο γκολ (νομιζω αυτος την εβγαλε) δειχνουν πως πολυ απλα ο ανθρωπος ειναι ποδοσφαιριστης (μετριος ισως αλλα κανονικος) ενω σε θεματα ταχυδυναμης ειναι ανωτερος του Μπακακη που ειναι ταχυς σκετο

Βρανιες - Εγγυηση αλλα θελει καλο πασερ πισω του. Ο βασικος λογος που μας παιρνει να παιζουμε πιο ανοιχτα φετος σε σχεση με περσι αφου ειναι καμικαζι

Σβαρνας - Καλος γενικα, μην ξεχναμε τον Λαμπροπουλο στην ηλικια του λολ. Θελει δουλεια, ομως εμενα μου δειχνει πως ανεβαζει στροφες γρηγορα με τις εμπειριες που παιρνει. Θα δειξει. Παντως θελει να βαλει ογκο και να βελτιωσει το αλμα του. 

Χουλτ - Τραγωδια και χειροτερος ολων ΑΛΛΑ ΟΚ Σουηδος με 40 βαθμους λογικο καπου

Σιμοες - Μου φανηκε αξιοπρεπης

Σιμαο - Καλος παιχτης, αλλα βαρυ σκαρι που θελει χρονο να ρολαρει. Το στημενο στο κεφαλι του Βρανιες ο Μανταλος το βγαζει σε μιαν αλλη ζωη. Αν διαθετει και καλο σουτ θα ξαι αναντικαταστατος συντομα

Τσικο - Μετριος

Μανταλος - Πρωτο επισημο, εξαιρετικος. Μακαρι να παρει ψυχολογια, κριμα να εμενε 0-0 το ματς και να κραζαμε την ευκαιρια που εχασε

Βερντε - Μετριος αλλα ανοιγε χωρους για Παουλινιο. Θα βοηθησει σιγουρα

Κλωναριδης - Ορθα ξεκινησε, δεν τον πηγε ομως το παιχνιδι. Στο ΟΑΚΑ που αυτοι θα ανοιχτουν θα τον ξεκινουσα ξανα με Μανταλο-Σιμαο-Λιβαγια πισω του και αμυντικα χαφ Σιμοες-Γαλανο

Λιβαγια - Μεσοεπιθετικα δεν υπαρχει αλλος τετοιος παιχτης στην Ελλαδα αλλα εχει σφηκες στο κεφαλι του και το ξερουμε. Mvp και λατρειας. Στην Αγια Σοφια αν ειναι ακομα εδώ πρεπει να ναι αρχηγος

Κρστσιτς - Δεν μπορει να κριθει παντως δεν εδωσε και πολλη φρεσκαδα μολις μπηκε μαλλον οπισθοχωρησαμε κιολας

Ολιβειρα - Παραλιγο να το γραψει στην ασιστ Παουλινιο σημαντικο να ναι μεσα στις φασεις

 

ΥΓ1: Ο Καρντοζο παρελαβε μπουρδελακι και χτιζει νεα ομαδα απο το μηδεν. Θελει στηριξη και χρονο εγω βλεπω ηδη δουλεια. Ας αποκτησει η ομαδα ταυτοτητα φετος και του χρονου θα θελουμε 3 παιχτες

ΥΓ2: 40 βαθμοι και γηπεδο χωραφι ευτυχως δεν θρυνησαμε θυματα

ΥΓ3: Η Κραιοβα ειναι ομαδα 5αδας στην Ελλαδα. Αυτα τα "σιγα την ομαδα μωρε" οταν τις πετσωνουμε να τα αφησουμε γιατι τα Βιντεοκλαμπ-ΠΑΟΚ ειναι προσφατα. Αν θες να μεγαλωσεις στην Ευρωπη πρεπει να γαμας αρχικα αλλα βρεξει-χιονισει ομαδες οπως η Κραιοβα, η Βιντι και μαξιμουμ η Σελτικ. Οταν σταθεροποιηθεις σε τετοιο λεβελ πας για παραπανω δηλαδη ομαδες οπως Αντερλεχτ, Σεντ Ετιεν και ΤΣΣΚΑ. Και μετα μιλαμε για ομαδες CL. Το να κερδιζεις μια στο τοσο την Φιορεντινα σε αδιαφορο ματς και να σε γλεντανε οι Εστερσουντ και οι Βιντι δεν σε αλλαζει επιπεδο. Η μαλλον σε αλλαζει οσο το να νικησει ο ΟΦΗ τον Ολυμπιακο πχ. Να σοβαρευτουμε λιγο, να ξεκαβαλησουμε και να αφησουμε τα "ποια Κραιοβα" και τα "ποια ΑΙΚ". Η ομαδα στην Ευρωπη προσπαθει να ξαναανεβει και μεχρι στιγμης το παει αργα αλλα σταθερα. 

Τα υπολοιπα αυριο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Απευθυνόταν και σε σένα εννοείται, αλλά κ σε άλλους συναεκτζηδες που φέρνουν τη μαύρη καταστροφή την ώρα που η ομάδα χτίζεται. Οκ, μπορεί να αποτύχει η προσπάθεια. Είναι λίγο ρίσκο. Δε φταις εσύ απαραίτητα, έχω ομως μπόλικους σαν κι εσένα στο περιβάλλον μου και αρρωσταίνω. Δε θελω να φτάνω στο σημείο να βριζομαι με συνοπαδους για την ομάδα. 

Κοιτα αλλες εποχες θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει προβλημα να βριστουμε αλλα τωρα τελευταια εχουν σφιξει λιγο οι μοντερειτορες και θα μας στειλουν χωρις δευτερη σκεψη οποτε καλα εκανες και κρατηθηκες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Κοιτα αλλες εποχες θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει προβλημα να βριστουμε αλλα τωρα τελευταια εχουν σφιξει λιγο οι μοντερειτορες και θα μας στειλουν χωρις δευτερη σκεψη οποτε καλα εκανες και κρατηθηκες.

Δεν υπάρχει λόγος, απλά έχουμε διαφορετικο επίπεδο υπομονής και άλλες παραστάσεις. Μόνο ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ζαστρισιαν ανεβασε κειμενο οτι η ΑΕΚ κερδισε ηρεμια και ηρεμησα.

Κανα σεντονι με τα συμβολαια θα ανεβασει εδω περα να δουμε που βαδιζουμε ή θα μας αφησει να πορευομαστε στο σκοταδι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Δεν υπάρχει λόγος, απλά έχουμε διαφορετικο επίπεδο υπομονής και άλλες παραστάσεις. Μόνο ΑΕΚ. 

Οι σκεψεις μου ειναι οι εξης απο την αρχη και δεν μπορω να αλλαξω γνωμη με τιποτα

1)Δεν γινεται να εφαρμοστει το πλανο Καρντοσο με αυτους τους παικτες

2)Ο τιγρης δεν προκειται να ριξει χρημα να παρει στον Καρντοσο τους ακριβους παικτες που χρειαζονται για να εφαρμοστει το πλανο

3)Ο Καρντοσο δεν δειχνει να μπορει να αλλαξει φιλοσοφια

Δεν ειναι θεμα υπομονης δηλαδη ειναι οτι πιστευω οτι ειμαστε σε αδιεξοδο και η χρονια παει για καψιμο.Μακαρι να βγω λαθος και να με κοροιδευει ο Νεντβεντ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Οι σκεψεις μου ειναι οι εξης απο την αρχη και δεν μπορω να αλλαξω γνωμη με τιποτα

1)Δεν γινεται να εφαρμοστει το πλανο Καρντοσο με αυτους τους παικτες

2)Ο τιγρης δεν προκειται να ριξει χρημα να παρει στον Καρντοσο τους ακριβους παικτες που χρειαζονται για να εφαρμοστει το πλανο

3)Ο Καρντοσο δεν δειχνει να μπορει να αλλαξει φιλοσοφια

Δεν ειναι θεμα υπομονης δηλαδη ειναι οτι πιστευω οτι ειμαστε σε αδιεξοδο και η χρονια παει για καψιμο.Μακαρι να βγω λαθος και να με κοροιδευει ο Νεντβεντ.

Εγώ τα βλέπω περισσότερο οπαδικα τα πράγματα, ξέρεις τώρα η ΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα και τέτοια. Νομίζω πάντως ότι ισχύει πως πέρσι η ομάδα κάποια στιγμή διάλυσε. Φυσική κατάσταση, κλίμα στα αποδυτήρια, ο Μανολο δεν ενέπνεε κανέναν πια με τα πήγαινε έλα κι οι ψαλμωδιες του Μελ στα Σπάτα ήταν γραφικές. 

Για μένα 2 είναι τα προβλήματα που ζητάνε λυση: πρώτον ένα βαρβάτο σέντερ μπακ που να τρώει παιδιά και να ξέρει μπάλα και δευτερον να βρεθεί λύση μπροστά με το Μανταλο να μένει στον πάγκο. Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να στρώσει η ομάδα και να μαλακώσει ο Καρντοσο αν δε βγαίνει ολο αυτό 100%.

Link to comment
Share on other sites

Οι Πορτογαλοι προπονητες ειναι αξιοπρεπεις γιατι ειναι μεθοδικοι. Καθε Πορτογαλος κοουτς πρωτα κοιταζει η ομαδα του να μαθει 3-4 πραγματα ΜΟΝΟ αλλα να τα κανει ΑΨΟΓ Ακαι μετα παει για το επιπλεον. Η ΑΕΚ φετος θα δωσει εμφαση στα εξης:

1. Να βγαζει την μπαλα σωστα απο την αμυνα στα χαφ

2. Να παιζει με τα πλαγια μπακ ψηλα

3. Να αλλαζουν γρηγορα την μπαλα οι μεσοεπιθετικοι σε μικρο χωρο

4. Να εχει κατοχη

ΑΥΤΑ. Οποιος περιμενει κατι παραπανω ειναι εκτος τοπου και χρονου θεωρω. Στραβες φυσικα και θα ερθουν. Ο Ολυμπιακος του Μαρτινς περσι στο νετρμπι πρωταθληματος αρπαξε τριμπαλο στην Τουμπα. Το θεμα ειναι να υπαρξει στηριξη. Η ΑΕΚ εκει που πασχει ειναι στο τετραγωνο των δυο CB και των δυο DM/CM. Αυτο θα λυθει/αν λυθει του χρονου μετα απο δυο μεταγραφικες περιοδους. Μεχρι τοτε υπομονη. Αν η ΑΕΚ επιμεινει στο πλανο Καρντοζο θα παιξει καποια στιγμη πολυ καλο ποδοσφαιρο. Εγω βλεπω πως μεσα σε 1,5 μηνα πετυχε να βαλει στοιχεια του σε μια ομαδα που επαιζε κατι αλλο για χρονια. Ξαναλεω υπομονη... Ειμαι αισιοδοξος παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Εγώ τα βλέπω περισσότερο οπαδικα τα πράγματα, ξέρεις τώρα η ΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα και τέτοια. Νομίζω πάντως ότι ισχύει πως πέρσι η ομάδα κάποια στιγμή διάλυσε. Φυσική κατάσταση, κλίμα στα αποδυτήρια, ο Μανολο δεν ενέπνεε κανέναν πια με τα πήγαινε έλα κι οι ψαλμωδιες του Μελ στα Σπάτα ήταν γραφικές. 

Για μένα 2 είναι τα προβλήματα που ζητάνε λυση: πρώτον ένα βαρβάτο σέντερ μπακ που να τρώει παιδιά και να ξέρει μπάλα και δευτερον να βρεθεί λύση μπροστά με το Μανταλο να μένει στον πάγκο. Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να στρώσει η ομάδα και να μαλακώσει ο Καρντοσο αν δε βγαίνει ολο αυτό 100%.

Μπροστα οι παικτες βρισκονται,ειναι γρηγοροι εχουν ποιοτητα ακομα και με το Μανταλο μεσα.Ολο το θεμα ειναι πισω και στα χαφ που χρειαζονται ποδοσφαιριστες μπαλαδοροι γρηγοροι,ακριβοι δηλαδη.Με 300 χιλιαρικα αγορα παιρνεις Σιμαο,ενα μετριο αλλα τιμιο ποδοσφαιριστη με καλο ποδι που βλεπει γηπεδο.Σκεψου ποσα θες για ολοκληρωμενο χαφ που κανει οτι κανει ο Σιμαο αλλα ντριμπλαρει κιολας,κοβει και καλυτερα και ειναι και πιο αθλητικος.Ενας τετοιος παικτης ειναι υπεραπαραιτητος,ειναι το Α και το Ω για τον τροπο παιχνιδιου που θελει να βγαλει ο Καρντοσο.

Μετα ειναι ο στοπερ,που πρεπει να ειναι και αυτος ολοκληρωμενος παικτης,καλυτερος απο Βρανιες,επιπεδου Σεμεδο και πανω.Αθλητικος γρηγορος και πολυ καλος με τη μπαλα στα ποδια που αν του αφησεις χωρο θα μπορεσει να κανει και κατεβασια μεχρι την αντιπαλη περιοχη,που θα εχει ακριβεια στην πασα.

Καπως ετσι ανεβαινεις επιπεδο και λυνεις και τα χερια του προπονητη.Και αυτες οι κινησεις που γραφω ειναι μονοδρομος μετα την αλλαγη φιλοσοφιας που εγινε φετος.Δεν γινεται να πατησουμε τωρα ενα κουμπι και να ξαναγινουμε σκληροτραχηλη ομαδα.Πηραμε μια συγκεκριμενη κατευθυνση στην οποια με πορδες δεν βαφονται αυγα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με δυο λογια συμφωνα με τον Μικρο και Ατροπο η ΑΕΚ για να παιξει αυτο που θελει ο Καρντοζο επρεπε φετος το καλοκαιρι να αγορασει τον Ντε Λιχτ στην αμυνα και τον Ντε Γιονγκ στα χαφ. Υπερβολικη αποψη θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Με δυο λογια συμφωνα με τον Μικρο και Ατροπο η ΑΕΚ για να παιξει αυτο που θελει ο Καρντοζο επρεπε φετος το καλοκαιρι να αγορασει τον Ντε Λιχτ στην αμυνα και τον Ντε Γιονγκ στα χαφ. Υπερβολικη αποψη θα ελεγα.

Και ομως ετσι ειναι.Στο κατω κατω δεν λεω τιποτα το τρομερο.Θες πρωταθλημα;Φερε τα καλυτερα χαφ και στοπερ που εχουν ερθει ποτε στην Ελλαδα.Με "εξυπνες" κινησεις δεν γαμας,ειναι δεδομενο αυτο.Και απο του χρονου παμε και για upgrade στα πλαγια μπακ.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Και ομως ετσι ειναι.Στο κατω κατω δεν λεω τιποτα το τρομερο.Θες πρωταθλημα;Φερε τα καλυτερα χαφ και στοπερ που εχουν ερθει ποτε στην Ελλαδα.Με "εξυπνες" κινησεις δεν γαμας,ειναι δεδομενο αυτο.Και απο του χρονου παμε και για upgrade στα πλαγια μπακ.

Ουτοπια αυτο φιλε και συνοπαδε. Μια χαρα γαμας με σωστη ομαδα - οχι παικτες- ομαδα. Εκτος αν μιλαμε για πρωταθλημα τυπου Κοκκαλη που δεν γαμας ΟΥΤΕ με τα καλυτερα χαφ και στοπερ. Παρα πολλοι σε διαφορα πρωταθληματα πηραν τα καλυτερα χαφ αλλα αλλοι πηραν το πρωταθλημα

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει αφήσει βαρύ κουσούρι το περυσινό στραπάτσο που ενω περιμέναμε μεταγραφές και κερασάκια με τα λεφτά του cl , αυτά πήγαν και έγιναν μπετά.

Το λοιπόν, πρέπει να το ξεπεράσουμε πλέον. Αυτό έγινε, η ομάδα δεν πρόκειται με αυτή τη διοίκηση να φέρει παίχτες των δύο και τριών εκατομμυρίων η να κάνει δεκαπέντε μεταγραφές τον χρόνο,  διότι πολύ  απλά ο επίτιμος πρόεδρος δεν έχει όρεξη να καλύπτει ΑΜΚ για να καλύπτει χρέη. 

Η ΑΕΚ θα χτιστεί με άλλο τρόπο. Ο στόχος της φετινής χρονιάς είναι να αποκτήσει ταυτότητα αγωνιστική και ελπίζω ο καρντόσο να το προσφέρει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vargas21 said:

Ουτοπια αυτο φιλε και συνοπαδε. Μια χαρα γαμας με σωστη ομαδα - οχι παικτες- ομαδα. Εκτος αν μιλαμε για πρωταθλημα τυπου Κοκκαλη που δεν γαμας ΟΥΤΕ με τα καλυτερα χαφ και στοπερ. Παρα πολλοι σε διαφορα πρωταθληματα πηραν τα καλυτερα χαφ αλλα αλλοι πηραν το πρωταθλημα

Κανενας δεν κανει συμβολαιο με το πρωταθλημα η το κυπελλο σε ενα νορμαλ περιβαλλον οσο καλη ομαδα και να εχει.Το μονο που μπορει να κανει ειναι να μεγιστοποιησει τις πιθανοτητες του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ομάδα κ έχει κ πλάκα που μετά από 2 μήνες ανάλυση για μπιλντ απ' κ τοταλ φούτμπολ,το ματς το πήραμε με καθαρές ενέργειες του παιχταρα μιλφοκυνηγου Κροατη.

Χειρότερος όλων ο Μανταλος. Πραγματικά δε σταύρωσε σωστή πάσα. Κατά Τάκλα,έχουμε μεσοαμυντικο πρόβλημα. Ακόμα κι αυτοί οι κατσαπλιαδες φταναν εύκολα έξω απτην περιοχή μας.

Στους νέους μαρεσει ο Ζεραλδες. Οκ, ήταν άθλιος σήμερα,αλλά παίρνει προσπάθειες,τρέχει μπάλα, ζητάει μπάλα,γενικά συνδέει ωραία τις γραμμές. Μου φαίνεται κι αυτός θα έκανε καλύτερη καριέρα ως Καραγκουνοειδες 8αρι παρά ως 10

Link to comment
Share on other sites

Αηδιαστική εμφάνιση.

Η ομάδα ΔΕΝ είναι καλή και έχει πολλά προβλήματα. Ανάπτυξη αστεία, με λάθη που ούτε στα παιδικά δεν γίνονται.

Το ότι κερδίσαμε μια ομάδα επιπέδου Super League 2, δεν μου λέει το παραμικρό.

Με τέτοια εμφάνιση/κατάσταση, θα είναι απίστευτο θαύμα εάν προκριθούμε στους ομίλους του Europa League. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Μπαρκας - Κλασσικα καθυστερημενος οταν τον πιανει η μαλακια του

Παουλινιο - Θυμαμαι το επικο αρθρο Καζατζογλου για καραβασικο Μπακακη κραμα Καντε/Εμπαπε οταν ηρθε και κλαιω. Εχω ξαναπει οτι πορτογαλος παιχτης και μαλιστα αμυντικος σημαινει καλος παιχτης η τουλαχιστον αξιοπιστος. Θα ναι ευκολα βασικος. Η ασιστ του στον Μανταλο στο γκολ που εχασε και στον Λιβαγια στο οριο του οφσαιντ πριν το πρωτο γκολ (νομιζω αυτος την εβγαλε) δειχνουν πως πολυ απλα ο ανθρωπος ειναι ποδοσφαιριστης (μετριος ισως αλλα κανονικος) ενω σε θεματα ταχυδυναμης ειναι ανωτερος του Μπακακη που ειναι ταχυς σκετο

Βρανιες - Εγγυηση αλλα θελει καλο πασερ πισω του. Ο βασικος λογος που μας παιρνει να παιζουμε πιο ανοιχτα φετος σε σχεση με περσι αφου ειναι καμικαζι

Σβαρνας - Καλος γενικα, μην ξεχναμε τον Λαμπροπουλο στην ηλικια του λολ. Θελει δουλεια, ομως εμενα μου δειχνει πως ανεβαζει στροφες γρηγορα με τις εμπειριες που παιρνει. Θα δειξει. Παντως θελει να βαλει ογκο και να βελτιωσει το αλμα του. 

Χουλτ - Τραγωδια και χειροτερος ολων ΑΛΛΑ ΟΚ Σουηδος με 40 βαθμους λογικο καπου

Σιμοες - Μου φανηκε αξιοπρεπης

Σιμαο - Καλος παιχτης, αλλα βαρυ σκαρι που θελει χρονο να ρολαρει. Το στημενο στο κεφαλι του Βρανιες ο Μανταλος το βγαζει σε μιαν αλλη ζωη. Αν διαθετει και καλο σουτ θα ξαι αναντικαταστατος συντομα

Τσικο - Μετριος

Μανταλος - Πρωτο επισημο, εξαιρετικος. Μακαρι να παρει ψυχολογια, κριμα να εμενε 0-0 το ματς και να κραζαμε την ευκαιρια που εχασε

Βερντε - Μετριος αλλα ανοιγε χωρους για Παουλινιο. Θα βοηθησει σιγουρα

Κλωναριδης - Ορθα ξεκινησε, δεν τον πηγε ομως το παιχνιδι. Στο ΟΑΚΑ που αυτοι θα ανοιχτουν θα τον ξεκινουσα ξανα με Μανταλο-Σιμαο-Λιβαγια πισω του και αμυντικα χαφ Σιμοες-Γαλανο

Λιβαγια - Μεσοεπιθετικα δεν υπαρχει αλλος τετοιος παιχτης στην Ελλαδα αλλα εχει σφηκες στο κεφαλι του και το ξερουμε. Mvp και λατρειας. Στην Αγια Σοφια αν ειναι ακομα εδώ πρεπει να ναι αρχηγος

Κρστσιτς - Δεν μπορει να κριθει παντως δεν εδωσε και πολλη φρεσκαδα μολις μπηκε μαλλον οπισθοχωρησαμε κιολας

Ολιβειρα - Παραλιγο να το γραψει στην ασιστ Παουλινιο σημαντικο να ναι μεσα στις φασεις

 

ΥΓ1: Ο Καρντοζο παρελαβε μπουρδελακι και χτιζει νεα ομαδα απο το μηδεν. Θελει στηριξη και χρονο εγω βλεπω ηδη δουλεια. Ας αποκτησει η ομαδα ταυτοτητα φετος και του χρονου θα θελουμε 3 παιχτες

ΥΓ2: 40 βαθμοι και γηπεδο χωραφι ευτυχως δεν θρυνησαμε θυματα

ΥΓ3: Η Κραιοβα ειναι ομαδα 5αδας στην Ελλαδα. Αυτα τα "σιγα την ομαδα μωρε" οταν τις πετσωνουμε να τα αφησουμε γιατι τα Βιντεοκλαμπ-ΠΑΟΚ ειναι προσφατα. Αν θες να μεγαλωσεις στην Ευρωπη πρεπει να γαμας αρχικα αλλα βρεξει-χιονισει ομαδες οπως η Κραιοβα, η Βιντι και μαξιμουμ η Σελτικ. Οταν σταθεροποιηθεις σε τετοιο λεβελ πας για παραπανω δηλαδη ομαδες οπως Αντερλεχτ, Σεντ Ετιεν και ΤΣΣΚΑ. Και μετα μιλαμε για ομαδες CL. Το να κερδιζεις μια στο τοσο την Φιορεντινα σε αδιαφορο ματς και να σε γλεντανε οι Εστερσουντ και οι Βιντι δεν σε αλλαζει επιπεδο. Η μαλλον σε αλλαζει οσο το να νικησει ο ΟΦΗ τον Ολυμπιακο πχ. Να σοβαρευτουμε λιγο, να ξεκαβαλησουμε και να αφησουμε τα "ποια Κραιοβα" και τα "ποια ΑΙΚ". Η ομαδα στην Ευρωπη προσπαθει να ξαναανεβει και μεχρι στιγμης το παει αργα αλλα σταθερα. 

Τα υπολοιπα αυριο.

Ακριβως οτι θα εγραφα και εγω με εξαιρεση τον Μανταλο. Μετριος αν οχι κακος, με μονο θετικο στοιχειο εδω και καιρο οτι βγαζει πολυ καλη συνεργασια με Λιβαγια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bukowski said:

Σβαρνας - Καλος γενικα, μην ξεχναμε τον Λαμπροπουλο στην ηλικια του λολ. Θελει δουλεια, ομως εμενα μου δειχνει πως ανεβαζει στροφες γρηγορα με τις εμπειριες που παιρνει. Θα δειξει. Παντως θελει να βαλει ογκο και να βελτιωσει το αλμα του.

Πριν λίγες μέρες είχαμε πιάσει τη κουβέντα για σβάρνα που έγω το θεωρούσα οκ λύση και όχι για πέταμα και άλλοι χρήστες έλεγαν αλλα . Για να μην παρεξηγηθώ θεωρώ ότι είναι 4-5ος που σε φουλ πρόγραμμα ( κύπελλο πρωτάθλημα όμιλοι) θα παίξει 500-800 λεπτά και δεν θα σε εκθέσει . 

Το θέμα για το ψηλό παιχνίδι και τη δύναμη είναι χρόνων και το έχουν εντοπίσει όλοι οι προπονητές (ο χιμένεθ τον είχε δοκιμάσει σαν δεξί μπάκ) μαζί με την εμπειρία που με την 2ετία στη ξάνθη σαν αγροτικό το διόρθωσε , και γι'αυτο δεν στέριωσε στην ΑΕΚ αν και της ανήκει εδώ και μια 4έτια σχεδόν ( 2015) απο 17 χρονών και ενώ είχε δείξει ότι για την ηλικία του γνώση της θέσης και μπάλας . Φυσικά ο καρντόσο που θέλει παιχνίδι απο τα μπάκ και ταχύτητα για να καλύπτει αποστάσεις όταν χάνουμε τη μπάλα του δίνει ευκαιρίες . 

Φυσικά άλλος ένας που λεγόταν κωστάκης με τα ίδια θέματα (και χειρότερος με τη μπάλα στα πόδια) που λόγο του επίθετου του πήρε εμπειρίες στο κεφάλι μας σε υψηλό επίπεδο και για να λέμε την αλήθεια δούλεψε πολλή σε στίβο και γυμναστήριο για να γίνει ταχείς και αλτικός . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×