Jump to content

FIBA World Cup 2019


AG21
 Share

Recommended Posts

43 minutes ago, Macross said:

Ας προσέχανε να μην χανάνε +17 που είχαν με τους βραζιλιάνους.... πούλο τώρα

Και από ομάδα που οι βασικοί της παίκτες έχουν μ.ο. ηλικίας τα 37-38...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σκουρτοπουλε αφήνεις εκτός παγκόσμιο πρωταθλητή Ντούσαν σακοτα για να πάρεις παίχτες β εθνικής τύπου Παπανικολάου 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σκουρτόπουλος: «Είμαι υπεύθυνος, ευχαριστώ τα παδιά για την συνεργασία»

Λίγο μετά την νίκη-αποκλεισμού επί της Τσεχίας, ο Θανάσης Σκουρτόπουλος εμμέσως πλην σαφώς έδειξε και το τέλος του από την Εθνική ομάδα.

Αναλυτικά, ανέφερε:

«Τι να την κάνω την νίκη; Ένα κακό ημίχρονο στο τουρνουά με την Βραζιλία το πληρώσαμε. Επιβάρυνε την αυτοπεποίθηση της ομάδας, δεν κάναμε την επαναφορά. Σήμερα κάναμε μεγάλη προσπάθεια, δεν τελειώσαμε κάθε φάση όπως έπρεπε. Δεν πήραμε σφυρίγματα που νομίζω ότι αξίζαμε, ήμασταν πίσω στις βολές. Δουλέψαμε σκληρά σε καλή ατμόσφαιρα και το αποτέλεσμα δεν μας δικαιώνει. Είμαι υπεύθυνος, η ετυμηγορία είναι δεδομένη. Θα πούμε κάποια πράγματα με τα παιδιά για να ολοκληρώσουμε την συνεργασία μας. Λυπάμαι που απογοητεύσαμε τον κόσμο για τις προσδοκίες του».

Link to comment
Share on other sites

Πάνε να μαζέψεις κανά τραπέζι στην ταβέρνα, για να πάρεις παραγγελία θες δουλειά ακόμη. Άιντε.

Link to comment
Share on other sites

Eχουμε λοιπον στου 8 (βαζω κολλητα τα ζευγαρια που διασταυρωνονται στα ημιτελικα)

Αργεντινη-Σερβια
ΗΠΑ-Γαλλία

Ισπανια-Πολωνια
Αυστραλία-Τσεχια

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hades said:

Παγκόσμιο στους 8 με Πολωνία και Τσεχια 

 

Ας προσέχαν οι "μεγάλες". Πέρασαν και το άξιζαν σε αντίθεση με εμάς πχ,  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σέρβος << αδελφός >> το έδωσε πολλή εύκολα και μάλλον έψαχνε ευκαιρία να το δώσει. Ούτε το είδε καν. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει από πού και έως πού πήρε ο προπονητής μας παίχτες από ομάδα της Α2 στο τουρνουά.

Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

(Σε μια φάση πάντως σήμερα ευχήθηκα μέσα μου να αποκλειστούμε για να μην ξανακούσω τα ουρλιαχτά των ηλίθιων που έκαναν την περιγραφή του αγώνα.)

politicallyincorrect21R

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βλέπω καλά τη Σερβία. 50 πόντους έχει δεχτεί ενώ κοντεύει να τελειώσει στο ημιχρονο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το χάρηκα, απίστευτος Σκόλα, απίστευτη Αργεντινή.Βλέπεις αυτές τις ομάδες και καταλαβαίνεις πόσο μέτριο μπάσκετ έπαιζες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Πολύ το χάρηκα, απίστευτος Σκόλα, απίστευτη Αργεντινή.Βλέπεις αυτές τις ομάδες και καταλαβαίνεις πόσο μέτριο μπάσκετ έπαιζες εσύ.

Αν παίζαμε έστω μέτριο, θα ήμασταν στους 8. Αλλά εμείς παίζαμε σύστημα να βαράει τρίποντα ο Καλάθης. Ο Καλάθης μαλάκα μου, ο οποίος παρεμπιπτόντως δεν φταίει και σε τίποτα, έπαιξε καλά, είναι παίχτης με αρχίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×