Jump to content

ΑΕΚ-Τραμπζονσπόρ (Play offs Europa League- 1ο ματς): 22/08, 21:00, NS


AG21
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      26
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Ζεράλδες
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      13
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      2
    • Σιμάο
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισιτς
      4
    • Ζεράλδες
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Σας ειχα ενημερωσει πριν την ψωρα γι αυτο,δεν με διαβαζεις φιλε και με στεναχωρας

Θυμάμαι το είχες γραψει ρε. Απλά το επιβεβαιώνει και ο σκαζνι και μεταξύ μας τώρα, λίγες ομάδες είναι χειρότερες στα στημένα από εμάς. Οποιαδήποτε θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Θες το μηδεν την αμυνα.

Αρα αν βαλεις Λιβαγια πισω απο τον επιθετικο θα εχεις -1 παιχτη να μαρκαρει στον αξονα. Αρα υποχρεωτικα θα πρεπει να ξεκινησεις με χαφ πισω του Σιμοες-Γαλανοπουλο σε αυτο το ενδεχομενο.

Προσωπικα θα κατεβαζα τους εξης:

Τερμα: Μπαρκας

Αμυνα: Παουλινιο-Βρανιες-Οικονομου-Χουλτ

Αμυντικα χαφ: Σιμοες-Κρστσιτς η Σιμοες Γαλανοπουλο

"Εξτρεμ": Βερντε δεξια και Λοπεζ αριστερα

"Δεκαρι": Σιμαο

Επιθεση: Λιβαγια

 

Και παγκο για ανακατεμα τραπουλας αναλογα την εξελιξη του ματς Σβαρνα, Τσικο, Μανταλο, Ολιβειρα κτλ.

 

Εννοειται οι πασουλες εξω απο την περιοχη μας και τα μπιλντ απ απο πισω δεν χρειαζονται σε αυτο το παιχνιδι εκτος αν θελουμε να μας ανατιναξουν το απο πισω.

0 στην αμυνα και ελπιδα να φυγει ο Βερντε σε καμια κοντρα και να μην μαλακιστει οπως προχτες, η να κανει κανα μαγικο ο Λιβαγια η να εκτελεσει κανενα στημενο ο Σιμαο στο κεφαλι του Βρανιες η του Λιβαγια η να βγαλει καμια σεντρα καλη ο Λοπες.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2019 at 4:29 PM, AG21 said:

Δεν έχω δει τους Τούρκους αλλά θα πρέπει να ξεχάσει για λίγο τα built up και τα τικι τακ και να παίξουμε στα σίγουρα .

11αδα να χτυπήσω στη ταχύτητα στα άκρα με αμυντική συνοχή και ο μάνταλος κεντρικά για δυνατό κέντρο με μπροστά λιβαγια .

                       Μπάρκας

Παουλινιο   Βρανιες Οικονόμου.  Χουλτ

                    Σιμοες. Σιμάο

 Κλωναριδης  Μάνταλος    Λοπες

                       Λιβαγια

 

 

Μια που δεν παίζει ο Κλωνα θα εβαζα βερντε και θα μπορούσε να γίνει και 5 -3-2 με Λόπες άμυνα χουλτ αριστερό στόπερ βερντε επίθεση . Φυσικά όλα αυτά με καρντοσο ούτε στο ένα εκατομμύριο .

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με Αρναούτογλου, ο Μπακακης είναι έτοιμος εδώ και 25 μέρες..αλλά παραμένει άφαντος.

Επίσης, τι φάση με Αλμπάνη; Μένει εκτός, ενώ την ίδια στιγμή είναι εντός λίστας ο τραυματίας Κλωναριδης κι ο Γιακουμάκης, ο οποίος μέχρι χτες δεν υπολογιζόταν.

Περίεργα μας τα λέει ο Πορτογάλος.

Link to comment
Share on other sites

Σβαρνας, Ζεραλδες,  οξω.

Οι γραμμες πιο πισω και κυριως πιο κοντα μεταξυ τους.

Η ομαδα να εμφανιστει πιο φρεσκια, ακομα κι αν χρειαστει να γινουν χαλαρες οι τελευταιες προπονησεις.

Στον παρτενερ του Σιμοες δεν ξερω ποιον θα διαλεγα, μαλλον Σιμαο.

Προσπαθεια εστω για το μισο-μηδεν.

Αυτα λεω εγω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geologos said:

Κανα λινκ για κινητο προβλέπεται?

Σιγουρα,θα μπουν πριν την εναρξη.Για κινητο μαλλον χωρις περιγραφη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα συστηματος.4-2-3-1 θα παιξουμε.Ολο το ζουμι βρισκεται στην τακτικη.Αν δηλαδη οποτε κανουμε επιθεση το ενα χαφ το κοβει παλι για μπροστα,και τα πλαγια μπακ ακροβολιζονται καπου στη σεντρα για να κανουν παιχνιδι ο Μπαρκας με τον Σιμοες και τα στοπερ,η φαπα ειναι προδιαγεγραμμενη.Οι αποστασεις δηλαδη δημιουργουνται γι αυτον ακριβως το λογο,δεν ειναι οτι ειμαστε σκορπιοι σε σετ παιχνιδι οταν κανουμε αμυνα.Απλα μας βρισκουν ευκολα μποσικους επειδη μαλακιζομαστε με τα build up.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια καινούργια ομάδα απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο ένα γκόλ μπορεί να το δεχθεί.

Ακόμα και αν σταθεί καλά ανασταλτικά. Έχει σημασία όμως να βγάλει και αντίδραση, ορθότερα λίγη δημιουργία. Εκτιμώ πως θα σκοράρουν και οι δύο ομάδες, φυσικά επειδή με τους ρουμάνους ήμασταν για 1-4 δεν θα γίνει τώρα 1-8(sic).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέει για τα οικονομικά τους αυτό παντως.

1,7 τον χρόνο + 2,2 μπόνους μεταγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω και δεν έχει σχέση μόνο με το αυριανό αγώνα είναι η ανοργανωσιά και τσαπατσουλιά της ομάδας. Ειλικρινά αυτό το μπουρδελιστάν δεν το καταλαβαίνω και είναι το μόνο πράγμα που μου σηκώνει την πίεση σε τέτοιο βαθμό. Μπαίνει στη λίστα της ΟΥΕΦΑ ο Γιακουμάκης το πρωί, το απόγευμα πάει δανεικός στον ΟΦΗ, μετά απο 2 μέρες ακυρώνεται ο δανεισμός και τελικά σήμερα βρίσκεται στη 18αδα, έχοντας φάει στο ενδιάμεσο τη θέση του Αλμπανη. Καταρχήν σε σχέση με τον Αλμπάνη τον πιστεύεις λιγότερο, κατά δεύτερον τι ψυχολογία έχει αυτή τη στιγμή ο χ Γιακουμάκης που τον έχουν κάνει μπαλάκι, τι ψυχολογία έχει ο Αλμπάνης που βλέπει να του τρώει τη θέση κάποιος που θα πήγαινε δανεικός και τελικά τι σκάτα εικόνα δίνει η ομάδα σε όλους τους απέξω....Οργάνωση απο τα Λιντλ, επιτέλους λιγη σοβαρότητα ρε πούστη μου

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Έκπληξη ο αποκλεισμός του χουλτ. Ο προπονητής ξέρει καλύτερα, θεωρητικά, αλλά μιλάμε για κανονικό ποδοσφαιριστή και σε σύγκριση με τον Λοπες εμένα μου αρέσει περισσότερο. Ελπίζω να δικαιωθει ο κόουτς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Έκπληξη ο αποκλεισμός του χουλτ. Ο προπονητής ξέρει καλύτερα, θεωρητικά, αλλά μιλάμε για κανονικό ποδοσφαιριστή και σε σύγκριση με τον Λοπες εμένα μου αρέσει περισσότερο. Ελπίζω να δικαιωθει ο κόουτς 

Ο Χουλτ μπαινει και στον τελευταίο χρόνο. Ελπιζω να μην το έχουν ξεχάσει εκεί στην ΠΑΕ. Ας σταματήσουν να χαιδεύονται

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mporat said:

Βρε μπας κι έχει σκοπό για 3-5-2;

Τότε θα έπρεπε να έχει τον Χουλτ. Σε 3-5-2 ο βερντε δεν θα χρειαζοταν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Τότε θα έπρεπε να έχει τον Χουλτ. Σε 3-5-2 ο βερντε δεν θα χρειαζοταν

Παιζει και ss ο Βερντε.Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω ειχα δει οτι στη Β ιταλιας που ηταν,σε αυτη τη θεση εκανε τα περισσοτερα παιχνιδια του.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χουλτ προφανως είναι τραυματίας έχει χάσει προπονήσεις και τέτοια. Διαφορετικά για φάπες ο Καρντοσο. Αλλα δεν νομίζω.

Με το θέμα Γιακουμάκη/Αλμπάνη «εύχομαι» κι εκεί να είναι ανέτοιμος ο Αλμπάνης, που γενικά τραυματίζεται εκεί που δεν το περιμένεις. Διαφορετικά καμια σοβαρή λογική ούτε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Κάτι λέει για τα οικονομικά τους αυτό παντως.

1,7 τον χρόνο + 2,2 μπόνους μεταγραφής.

Εχει υποσχεθει ο Μητσοτακης μειωση φορολογιας σε ΠΑΕ/ΚΑΕ θα ρθουν και σε μας καλυτερες μερες

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο Γιακουμακης δεν χρειαζοταν αλλα τελοσπαντων

Αυτος δεν χρειαζόταν ακόμα κι αν δεν συμπληρώναμε 18αδα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

Αυτος δεν χρειαζόταν ακόμα κι αν δεν συμπληρώναμε 18αδα

Τωρα που το φιλοσοφω καλυτερα μπορει να γινει χρησιμος.Σε περιπτωση που προηγουμαστε και μας εχουν κλεισει στα τελευταια λεπτα πισω,να τον βαλει στη θεση κανενος Βερντε να δωσει υψος για κανενα κορνερ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×