Jump to content

ΑΕΚ-Τραμπζονσπόρ (Play offs Europa League- 1ο ματς): 22/08, 21:00, NS


AG21
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      26
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Ζεράλδες
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      13
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      2
    • Σιμάο
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισιτς
      4
    • Ζεράλδες
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Τα χα και εγώ κάποτε με μια γκόμενα που την γούσταρα πολύ ώσπου βγήκα με μια άλλη αναλύσαμε το πλάνο μας (στο κρεβάτι) και τελικά ψήθηκα να συνεχίσω μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Δηλαδή ΠΟΣΟΥΣ Έλληνες προπονητές πρέπει να (ξανα)φέρουμε για να καταλάβουμε πως ΔΕΝ υπάρχουν Έλληνες προπονητές; Ο καλύτερος όλων ήταν, είναι και θα είναι ο Άγγελος ο Αναστασιάδης που ίσως τον φέρει ο Τίγραρος όταν είναι να μπούμε στην Αγιά Σοφιά.

Kοιτα, Ελληνας-ξενος, δεν εχει τοσο σημασια. Καθομαστε σχολιαζουμε τους Σβαρνες και τους Κρστιτς αλλα στην τελικη, αυτους εχουμε κ πρεπει να παιξουμε αναλογα. Το πραγματικα ανησυχητικο σημερα ειναι οτι ο καραφλας κατεβασε την ομαδα σα να μην ειχαν προηγηθει τα προηγουμενα ματς. Ιδιο στυλ, ιδια κοψια, ιδια νοοτροπια. Οκ, ας πουμε οτι δεν εχει παιχτες.Ε, ας παιξει επιτελους αναλογως του υλικου του. Ειναι εκτος λογικης να σ'εχουν κανει κουδουνι στο αμεσως προηγουμενο ματς κατι κατσαπλιαδες, και εσυ να κατεβαινεις την ιδια ομαδα. Ο βλαξ ο Ουζουνιδης πχ, θα επαιρνε γραμμη απο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα, θα εβαζε 3 μπακ (ή 3 χαφ), θα εδινε εντολη στους ακραιους να μην περναν τη σεντρα, θα εβαζε την ομαδα να μαρκαρει πισω απ'τη σεντρα, θα εκανε κατι. Ο αλλος κατεβηκε σα να μην ειχε προηγηθει η Κραιοβα. Ή δεν ξερει να κανει τπτ αλλο ή ειναι παντελως ηλιθιος κ δεν καταλαβε τι συνεβη στο προηγουμενο παιχνιδι

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Κουραστηκε και η κουραση ρε πουστη πουστη με τους ερασιτεχνες που μαζευτηκαν στην ομαδα. Και η κουραση ρε πουστη μου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Δηλαδή ο ΤΔ Λυμπερόπουλος είτε με Χιμένεθ είτε με Καρντόσο προπονητή θα έβγαινε... σπαθένιος.

Ο λυμπε ειναι σαν τον μαρινο εχει αβαντα απο τους δημοσιογραφους .γιατι δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Τι υπονοείς μωρέ ότι δεν είναι το ''καλό παιδί του ελληνικού ποδοσφαίρου'' σπαθένιος;

Τι γαμιέσαι με τον Λυμπερόπουλο ρε . Τι σου έχει κάνει Θα κλείσει η εφημερίδα που γράφεις Επειδή σου έδιωξε τον άνθρωπο που είχες βάλει στην ΠΑΕ και δεν σε βοήθησε με το βιβλίου που ήθελες ασχολείσαι μαζί του. Ρε είναι καλό παιδί ο Λυμπερόπουλος τίμιος , εργατικός νοικοκύρης. Ντροπή σου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

Σιγα μη πει ο σιμαο η ο ολιβειρα εγω δεν παιζω χωρις καρντοσο τιποτα δεν θα γινει.μια χαρα θα παιξουν οπως και για τον αλλον

Δεν γράφω για παίκτες. Όμως στη θεωρία κάποιοι τον εισηγηθηκαν... Άμα τον διώχνεις πριν αρχίσει το πρωτάθλημα τους βγάζεις μαλακές. Το θες; εγώ νομίζω όχι.

 

Οι παίκτες προφανώς θα παίξουν για οποιονδήποτε εκτός ίσως από τον δανεικό ζεραλδες

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι στον παγκο ειχες εναν επαγγελματια στοπερ τον οικονομου με 50+ συμμετοχες σε ιταλια και παιζουμε με τον ερασιτεχνη σβαρνα για καποιο λογο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

Ο λυμπε ειναι σαν τον μαρινο εχει αβαντα απο τους δημοσιογραφους .γιατι δεν εχω ιδεα

Μήπως γιατί είναι ρουφιάνος (από παίχτης ακόμα) και τους είχε κάνει μάγκες με αποκλειστικά; Δεν ξέρω.. Ρίχνω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sepultura21 said:

Kοιτα, Ελληνας-ξενος, δεν εχει τοσο σημασια. Καθομαστε σχολιαζουμε τους Σβαρνες και τους Κρστιτς αλλα στην τελικη, αυτους εχουμε κ πρεπει να παιξουμε αναλογα. Το πραγματικα ανησυχητικο σημερα ειναι οτι ο καραφλας κατεβασε την ομαδα σα να μην ειχαν προηγηθει τα προηγουμενα ματς. Ιδιο στυλ, ιδια κοψια, ιδια νοοτροπια. Οκ, ας πουμε οτι δεν εχει παιχτες.Ε, ας παιξει επιτελους αναλογως του υλικου του. Ειναι εκτος λογικης να σ'εχουν κανει κουδουνι στο αμεσως προηγουμενο ματς κατι κατσαπλιαδες, και εσυ να κατεβαινεις την ιδια ομαδα. Ο βλαξ ο Ουζουνιδης πχ, θα επαιρνε γραμμη απο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα, θα εβαζε 3 μπακ (ή 3 χαφ), θα εδινε εντολη στους ακραιους να μην περναν τη σεντρα, θα εβαζε την ομαδα να μαρκαρει πισω απ'τη σεντρα, θα εκανε κατι. Ο αλλος κατεβηκε σα να μην ειχε προηγηθει η Κραιοβα. Ή δεν ξερει να κανει τπτ αλλο ή ειναι παντελως ηλιθιος κ δεν καταλαβε τι συνεβη στο προηγουμενο παιχνιδι

Σου απαντάω.

Εκτός του ότι ο τύπος είναι εμμονικο καψούλι, ο (διοικητικος) Κιοφτες ειχε πει ότι αν αλλάξει στυλ θα απολυθεί, γιατί ήρθε πείθοντας ότι θα παιξει ωραία μπάλα με αυτό το στυλ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Το κακο ειναι οτι στον παγκο ειχες εναν επαγγελματια στοπερ τον οικονομου με 50+ συμμετοχες σε ιταλια και παιζουμε με τον ερασιτεχνη σβαρνα για καποιο λογο

Γιατι ο Οικονομου δεν νιωθει ανετα να παιξει αριστερος στοπερ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Τα χα και εγώ κάποτε με μια γκόμενα που την γούσταρα πολύ ώσπου βγήκα με μια άλλη αναλύσαμε το πλάνο μας (στο κρεβάτι) και τελικά ψήθηκα να συνεχίσω μαζί της.

Αίσχος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Το κακο ειναι οτι στον παγκο ειχες εναν επαγγελματια στοπερ τον οικονομου με 50+ συμμετοχες σε ιταλια και παιζουμε με τον ερασιτεχνη σβαρνα για καποιο λογο

Το κακό είναι πως έτρεξες να ανανεώσεις πέρσι τον Τσόσιτς (επειδή στο τσάμπα θα κέρδιζες έναν παίχτη) τον οποίο μετά παρόπλισες, δεν τον πήρες προετοιμασία για να τον καψονάρεις και να φύγει και παίζεις με Σβάρνα. Που ο Τσόσιτς στο μεταξύ μια χαρά παίχτης είναι με προετοιμασία ή τέλος πάντων καλύτερος από Οικονόμου και Σβάρνα. Α επίσης είναι και αριστερό μπακ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Το κακό είναι πως έτρεξες να ανανεώσεις πέρσι τον Τσόσιτς (επειδή στο τσάμπα θα κέρδιζες έναν παίχτη) τον οποίο μετά παρόπλισες, δεν τον πήρες προετοιμασία για να τον καψονάρεις και να φύγει και παίζεις με Σβάρνα. Που ο Τσόσιτς στο μεταξύ μια χαρά παίχτης είναι με προετοιμασία ή τέλος πάντων καλύτερος από Οικονόμου και Σβάρνα. Α επίσης είναι και αριστερό μπακ.

Αυτοε ειναι ξενο σωμα .

Ο προπονητης ειχε να επιλεξει οικονομου η σβαρνα 

Ε ειναι βλακας για να διαλεγει τονσβαρνα τελος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

Αυτοε ειναι ξενο σωμα .

Ο προπονητης ειχε να επιλεξει οικονομου η σβαρνα 

Ε ειναι βλακας για να διαλεγει τονσβαρνα τελος

Τον ανανέωσαν δηλαδή πέρσι και μια βδομάδα μετά αποφάσισαν ότι είναι ξένο σώμα.

Μαλάκα Μελισσανίδη, βάζεις που βάζεις ελάχιστα στα τρώνε κιόλας ρε άμπαλο πεπόνι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παντως την εντεκαδα θα την κατεβαζα με 

Μπαρκα

Χουλτ οικονομου βρανιες μπακακη 

Λοπες Σιμοες γαλανο ζεραλδες η βερντε 

Μανταλο 

Λιβαγια   

Ο χουλτ ομως εκτος αποστολης αν ειναι δυνατον..

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sepultura21 said:

Kοιτα, Ελληνας-ξενος, δεν εχει τοσο σημασια. Καθομαστε σχολιαζουμε τους Σβαρνες και τους Κρστιτς αλλα στην τελικη, αυτους εχουμε κ πρεπει να παιξουμε αναλογα. Το πραγματικα ανησυχητικο σημερα ειναι οτι ο καραφλας κατεβασε την ομαδα σα να μην ειχαν προηγηθει τα προηγουμενα ματς. Ιδιο στυλ, ιδια κοψια, ιδια νοοτροπια. Οκ, ας πουμε οτι δεν εχει παιχτες.Ε, ας παιξει επιτελους αναλογως του υλικου του. Ειναι εκτος λογικης να σ'εχουν κανει κουδουνι στο αμεσως προηγουμενο ματς κατι κατσαπλιαδες, και εσυ να κατεβαινεις την ιδια ομαδα. Ο βλαξ ο Ουζουνιδης πχ, θα επαιρνε γραμμη απο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα, θα εβαζε 3 μπακ (ή 3 χαφ), θα εδινε εντολη στους ακραιους να μην περναν τη σεντρα, θα εβαζε την ομαδα να μαρκαρει πισω απ'τη σεντρα, θα εκανε κατι. Ο αλλος κατεβηκε σα να μην ειχε προηγηθει η Κραιοβα. Ή δεν ξερει να κανει τπτ αλλο ή ειναι παντελως ηλιθιος κ δεν καταλαβε τι συνεβη στο προηγουμενο παιχνιδι

Θα το ξαναπώ πως το θέμα είναι ότι ο Καρντόσο αυτός είναι. Αυτός ήταν και σε Ρίο Άβε (και πέτυχε) και σε Ναντ και Θέλτα (και απέτυχε), έτσι ακριβώς μας συστήθηκε και έτσι παίζει. Εγώ ένας πουθενάς στα του ποδοσφαίρου ρώτησα έναν άλλον πουθενά γνωστό μου Πορτογάλο και το πρώτο που μου πε είναι πως ο τύπος έχει ένα πλάνο και αν του βγει έχει καλώς. Και δεν το ξέρανε αυτοί; Δεν μιλήσανε με ανθρώπους, δεν είδαν αναλυτικά τι έκανε στις ομάδες που ήταν προηγουμένως; Δεν μιλήσανε ακόμα και με τον ίδιο να τους πει πως αντιλαμβάνεται το άθλημα μες το κεφάλι του;

Ξέρανε ακριβώς τι φέρνανε και οι Λυμπερόπουλοι και οι Γιαννάκηδες και οι Μελισσανίδηδες. Γιατί 5 χρόνια τώρα, όχι απλά έχουν μπάτζετ φακές, αλλά απαιτούνε και τοταλ φούτμπολ. Αυτοί είναι, αυτά τα μυαλά έχουνε και με αυτά θα φέρουν και τους επόμενους.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ αν σουτάρουν πριν την Ξάνθη τον Καράφλα, παίζει να ναι και ο πρώτος κόουτς της ιστορίας μας που σουταρίστηκε πριν συστηθεί στο κοινό της ομάδας σε επίσημο παιχνίδι. Έπικ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Τον ανανέωσαν δηλαδή πέρσι και μια βδομάδα μετά αποφάσισαν ότι είναι ξένο σώμα.

Μαλάκα Μελισσανίδη, βάζεις που βάζεις ελάχιστα στα τρώνε κιόλας ρε άμπαλο πεπόνι;

Ενταξει το γαμησε και αυτος σε κατι φωτο που δα πρεπει  να ναι 100 κιλα .

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ σήμερα οι καλύτεροι παίχτες μας ήταν ο Λόπεζ και ο Λιβάγια τους οποίους έφερε ο Μπράνκο ο Μιλοβάνοβιτς αλλά εμείς θέλουμε τον Λύμπε το καλό παιδί (Καλό παιδί=Σκατό παιδί έλεγε η γιαγιά μου).

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου έναν προπονητή πλην του Γκωνια που έπαιζε στην Ελλάδα τοταλ φουτμπολ με τριγωνάκια στην περιοχή σου και τέτοια.

ΕΝΑΝ.

Αυτον προσέλαβαν.

υγ. Όσο για την Ριο Αβε που ήταν η μοναδική του επιτυχία την σεζόν 2017/18 (την ίδια σεζόν ο Χιμενεθ που απολυθηκε σε μας πήρε πρωτάθλημα ας πούμε) , οκ, την έβγαλε 5η, ενώ τις 2 προηγούμενες σεζόν είχε έρθει 6η και 7η.

 

Link to comment
Share on other sites

Όσους ονειρεύονται προπονητές και παίχτες να ξαναπούμε άλλη μια φορά ότι ο καράφλας θα μείνει μέχρι να πέσει πάλι καμία φάπα από τους γαυρους, όπου και η επιλογή θα είναι διαχείρισης από κανέναν τύπου Κωστένογλου. Επίσης θα ενεργοποιηθούν και τίποτα αστείες περιπτώσεις τύπου Τσοσιτς, Μοραν γιατί ο προηγούμενος είχε κολλήματα μπλα μπλα μπλα...Τέτοιος θα είναι ο αντικαταστάτης λοιπόν και οι μεταγραφές σου θα είναι Τσοσιτς, Μοραν....Πάει η χρόνια, τελείωσε πριν καν ξεκινήσουν τα σχολεία 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μαζι  με την χρονια του Δωνη και του αποκλεισμου απο την Ομονοια δεν πρεπει να εχει τελειωσει γρηγοροτερα ποδοσφαιρικη χρονια. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×