Jump to content

Recommended Posts

Λοιπον για να θυμηθουμε και λιγο τα παλια τα ιδια λεγαμε και για Λιβαγια Πονσε οταν ηρθαν. Στην πορεια και οι 2 νγηκαν λιρα εκατο. Πιστευω Ολιβειρα θα βγει και ο βερντε αν και δεν τον ηθελα μετα τα γεγονοτα με Κραιοβα θα εμφανιστει καλυτερος και πιο ομαδικος

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αυτό λέω κι εγώ. Ακόμα στο αν είμαστε. Και μιλάμε για το ρόστερ περισυ που όλοι σχεδόν το έβρισκαν ανεπαρκές. 

Μα φετος ολοι λεμε οτι κινηθηκε καλυτερα στις μεταγραφες. Στοπερ και χαφ θελαμε ακομα .... ετσι δεν συζηταμε? Ειδομεν συντομα

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikos said:

να δουμε λιγο και τις αλλαγες στο ενεργο ροστερ σε σχεση με τον β΄γυρο περισυ?

 

GK

Αθανασιαδης αντι Γιαννικογλου

 

RB

Παουλινιο αντι Γκαλο

 

CB

Βρανιες αντι Τσοσιτς (δεν υπολογιζεται)

 

DM/CM

Σιμαο, Σαμπανατζοβιτς αντι Αλεφ

 

AM

Βερντε, Ζεραλδες, Ντελετιτς αντι Μπογε, Μπακασετα, Γιαννιωτα

 

CF

Ολιβειρα αντι Πονσε

 

(τον Μοραν και τον Λαμπροπουλο δεν τους ανεφερα καν γιατι δεν επαιζαν στον β΄γυρο περισυ)

 

 

υγ. ειμαστε σιγουροι οτι ειμαστε καλυτερα????

 

 

 

Μονο για το Βρανιες>ολης της περσινης μας αμυνας ειμαι σιγουρος.Επισης εχω την υποψια οτι ο Αλεφ θα ανταποκρινοταν καλυτερα απο Σιμαο/Σιμοες εκει κοντα στην περιοχη μας οταν προσπαθουμε να βγαλουμε τη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vargas21 said:

Μα φετος ολοι λεμε οτι κινηθηκε καλυτερα στις μεταγραφες. Στοπερ και χαφ θελαμε ακομα .... ετσι δεν συζηταμε? Ειδομεν συντομα

 

 

Το λέμε με την λογική του ότι όποιον δεν είχαμε δει τον φανταζόμασταν καλύτερο από τον προηγούμενο + ότι τους πήρες νωρίς + ότι ανέβηκε λίγο το μπατζετ.

Κι εγώ μόνο για τον τρελό είμαι σίγουρος ότι σου ανέβασε μια γραμμή.

Για τους άλλους ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν γράφω καμια εξυπνάδα.

Απλά ήθελα να θυμίσω 2 πραγματα

1) δεν αρκει να ψιλό βγουν κάποιοι, αλλά πρέπει να βγουν καλυτεροι των προηγούμενων για να πεις ότι ανεβηκες. Πχ ο Ολιβέιρα πρέπει να βγει καλύτερος του Πόνσε, οι Βερντε+Ζεραλδες καλύτεροι των Μπογε+Μπακασετα, ο  Παουλινιο καλυτερος του Γκαλο κοκ.

2) Καλά τα λέμε για τον προφεσορα αλλά και στο ρόστερ δεν έχει κάνει και παπάδες καμια μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην επίθεση πιστεύω ΔΕΝ είμαστε καλυτεροι ΗΔΗ. Και λογικά δύσκολα ο Ολιβέιρα θα φτάσει Πόνσε. Στις άλλες γραμμές οι περσινές μεταγραφές ήταν ανέκδοτα. Ο παουλινιο κούτσα στραβά θα ανταπεξέλθει.

Link to comment
Share on other sites

@AG21 δημιουργησα νεο τοπικ με τον ιδιο τιτλο ωστε να εχει πρωτο εισαγωγικο ποστ δικο σου με το ροστερ μας ολοκληρωμενο μεχρι ΤΩΡΑ (επειδη το προηγουμενο τοπικ ειχε ξεκινησει περσι το νοεμβρη)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Man Of Faith said:

Γιαννιωτας>=Βερντε

Υπερβολες. Οσο ακατάλληλος μπορεί να αποδειχτεί ο Βέρντε, τις δύο τρίπλες στο πρώτο 25λεπτο του ματς που έκανε ο Βέρντε, ο Γιαννιώτας ούτε στο playstation..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nestoridis21 said:

Υπερβολες. Οσο ακατάλληλος μπορεί να αποδειχτεί ο Βέρντε, τις δύο τρίπλες στο πρώτο 25λεπτο του ματς που έκανε ο Βέρντε, ο Γιαννιώτας ούτε στο playstation..

Ναι υπερβολη και μακαρι να με διαψευσει αλλα περιμενουμε καποια πραγματα απο παικτη που δωσαμε για το μπατζετ μας παντα καποια σοβαρα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το θέμα δεν έίναι να έίναι καλοι ή κακοι καποιοι παικτες. Το θέμα είνσι να ταιριάζουν μεταξύ τους και όλοι μαζι να ταιριαζουν σε αυτό που παιζει ο προπονητης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nestoridis21 said:

Υπερβολες. Οσο ακατάλληλος μπορεί να αποδειχτεί ο Βέρντε, τις δύο τρίπλες στο πρώτο 25λεπτο του ματς που έκανε ο Βέρντε, ο Γιαννιώτας ούτε στο playstation..

Δεν αμφισβητειται η ποιοτητα και η ταχυτητα του Βερντε αλλα ο παικτης δειχνει χαμενος.Εχουμε δει και εναν Πατιτο που σε τεχνικη και ταλεντο ηθελε τρεις Βερντε στην καθισια του,αλλα μας βγηκε τελειως παραλιας.Μακαρι να προσαρμοστει ο ψηλος γιατι βαλαμε πολλα αυγα σε αυτο το καλαθι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν αμφισβητειται η ποιοτητα και η ταχυτητα του Βερντε αλλα ο παικτης δειχνει χαμενος.Εχουμε δει και εναν Πατιτο που σε τεχνικη και ταλεντο ηθελε τρεις Βερντε στην καθισια του,αλλα μας βγηκε τελειως παραλιας.Μακαρι να προσαρμοστει ο ψηλος γιατι βαλαμε πολλα αυγα σε αυτο το καλαθι.

Πατίτο ---> Βάζει γκολ στο Καραϊσκάκης ρίχνει και μπουνίδι σε πουστόγαυρο

Βέρντε ---> Χάνει γκολ με Κραϊόνα και κλαίει

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεξηγητες οι εμφανισεις της ομαδας ως τωρα, αλλα δεν φοβαμαι αφου ολο το καλοκαιρι σε καθε μεταγραφη που καναμε γινοταν λογος για παικταρα.

Δεν μπορει, τοσους παικταραδες πηραμε, κατι θα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ολιβέιρα: Το μέγεθος της ΑΕΚ, ο καιρός και ο Καρντόσο με έφεραν εδώ

Ο Πορτογάλος μίλησε για την απόφαση του να μετακομίσει στην Ελλάδα. Συγκλονίζει μιλώντας για τον θάνατο του πατέρα του

 

Συνέντευξη σε πορτογαλική ιστοσελίδα παραχώρησε ο Νέλσον Ολιβέιρα. Ο 28χρονος επιθετικός μίλησε για την απόφαση του να παίξει στην ΑΕΚ και την προσαρμογή του στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

"Πήγα στην Ελλάδα γιατί ο Μιγκέλ Καρντόσο έδειξε ενδιαφέρον για εμένα. Σκέφτηκα ότι ήταν ώρα να αφήσω την Αγγλία γιατί η αλήθεια είναι ότι είχε μπουχτίσει λίγο με τον καιρό. Είναι κάτι περίπλοκο για εμάς τους Πορτογάλους. Τώρα που βρίσκομαι στην Ελλάδα νιώθω ήδη διαφορετικά που υπάρχει συνέχεια ηλιοφάνεια. Μπορείς να πας για ένα δείπνο σε μια ταράτσα, να κάνεις απλά πράγματα που σου δίνουν άνεση και ποιότητα στη ζωή σου, πράγματα που δεν είχα στην Αγγλία. Έπαιξε ρόλο ότι στην Ελλάδα μπορούσα να κάνω αυτά τα πράγματα και ότι πρόκειται για ένα μεγάλο κλαμπ της χώρας με έναν Πορτογάλο προπονητή που με ήθελε. Σκέφτηκα ότι είναι μια καλή ευκαιρία για εμένα να συνεχίσω εδώ την καριέρα μου" τόνισε ο Ολιβέιρα.

 Ο Πορτογάλος τόνισε επίσης ότι η προσαρμογή του στην Ελλάδά πάει πολύ καλά. "Είναι γιατί οι Έλληνες μοιάζουν με εμάς. Τόσοι πολλοί Πορτογάλοι έχουν έρθει εδώ, ο μίστερ Φερνάντο Σάντους ήταν εδώ και δούλευε στην Εθνική και σε τρία μεγάλα κλαμπ. Είναι άνθρωποι μου μοιάζουν με εμάς και έτσι η προσαρμογή πάει πολύ καλά. Επίσης το γεγονός ότι έχουμε Πορτογάλους παίκτες στην ομάδα το κάνει πιο εύκολο" δήλωσε.

Ο Ολιβέρια ρωτήθηκε για το που έχει βγάλει τα περισσότερα λεφτά ως τώρα στην καριέρα του και αν τα επενδύει και τόνισε: "Τα περισσότερα τα βγάζω εδώ στην Ελλάδα. Επενδύω κυρίως σε realestateαλλά έχω και κάποια χρήματα στην τράπεζα".

Ο Πορτογάλος αποκάλυψε επίσης ότι πιστεύει πολύ στον Θεό ενώ είναι και πολύ προληπτικός. Τόνισε επίσης ότι δεν έχει τατουάζ αλλά σκέφτεται να κάνει ενώ ανέφερε ότι συλλέγει ακριβά ρολόγια. Όσο για το αν θέλει να κάνει παιδιά τόνισε ότι το σχεδιάζει για όταν κλείσει την καριέρα του στα 36-37 του χρόνια. Για το μέλλον ανέφερε ότι θέλει να μείνει στον χώρο του ποδοσφαίρου και θεωρεί ότι ο ρόλος του αθλητικού διευθυντή του ταιριάζει περισσότερο.

«Έβλεπα τον πατέρα μου να σβήνει»

Συγκλονιστική ήταν η αναφορά στον θάνατο του πατέρα του που πέθανε 2,5 χρόνια πριν. "Δεν μπορώ να πω ότι η μέρα του θανάτου του ήταν η πιο στενάχωρη της ζωής μου. Βλέπετε είχε καρκίνο και την μέρα που πέθανε ήξερα ότι θα φύγει. Έβλεπα τον πατέρα μου μέρα με την μέρα να σβήνει μέχρι να φτάσει στο τέλος. Η οικογένεια μου προσπάθησε να μου κρύψει κάποια πράγματα για να με προστατέψει και να μπορώ να μείνω συγκεντρωμένο στο ποδόσφαιρο. Ήξεραν ότι ήμουν πολύ δεμένος μαζί του και αν μου έλεγαν τα πάντα πιθανότατα θα τα παρατούσα όλα και θα έπαιρνα ένα αεροπλάνο για να είμαι κοντά μου.

Άντεξε οκτώ χρόνια. Και άντεξε για έναν απλό λόγο. Δεν φοβόταν να πεθάνει, ήταν πολύ δυνατός χαρακτήρας και πολέμησε τον καρκίνο. Τίποταδεντοντρόμαζε. Δενσταμάτησεκαννακαπνίζει. Έκανε 8-9 χειρουργεία και δεν σταμάτησε να δουλεύει στο κρεοπωλείο του.

Την τελευταία φορά, όταν αρνήθηκε μια θεραπεία, κατάλαβα ότι δεν υπήρχε λύση. Τότε άρχισε να αδυνατίζει και να γίνεται κίτρινος, ακόμα και τα μάτια του και συνειδητοποίησα ότι το τέλος είναι κοντά. Με λίγα λόγια δεν ήταν η μέρα που πέθανε. Του είπε αντίο πριν φύγω για την Αγγλία και θυμάμαι ότι όταν τον αγκάλιασα ήταν σαν να τον αποχαιρετώ για πάντα. Ήξερε ότι μέσα στις επόμενες μέρες θα πεθάνει. Με πήρε αγκαλιά και μου είπε, "γιέ μου είσαι πολύ καλά με την Μελ (η σύζυγος του Νέλσον)". Εκεί ένιωσα ότι ήταν το αντίο μας. Εκεί ήταν ίσως η πιο θλιβερή μου μέρα".

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω προλαβαίνουμε να γυρίσουμε πίσω το δανεικό Πορτογάλο μάγο της μπάλας γιατί απλά δεν συμφέρει κανέναν ούτε Σπόρτιγκ ούτε ΑΕΚ ούτε τον ίδιο να μείνει ένα χρόνο χωρίς να ακουμπήσει η το πολλή να παίζει στα λίγα ρεπα του μάνταλου και Μάρκο. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Νομίζω προλαβαίνουμε να γυρίσουμε πίσω το δανεικό Πορτογάλο μάγο της μπάλας γιατί απλά δεν συμφέρει κανέναν ούτε Σπόρτιγκ ούτε ΑΕΚ ούτε τον ίδιο να μείνει ένα χρόνο χωρίς να ακουμπήσει η το πολλή να παίζει στα λίγα ρεπα του μάνταλου και Μάρκο. 

Τί είναι άλλος ένας χρόνος? Έχει ξεχάσει πότε έπαιξε τελευταία φορά αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Να πω πως ο Μάνταλος ήταν καλός με πάσες που έπρεπε να χουν φέρει παραπάνω. Η μια και μονο σωστή σεντρα που βγήκε σήμερα πριν το ημίχρονο στον Ολιβειρα, η σκαφτή στον χουλτ που σφυριχτηκε λανθασμένα ως οφσάιντ και το στρώσιμο στον Ολιβειρα στο τέλος που τελικά το έβαλε. Θεωρώ πως κάνει καλή σεζόν φέτος. 

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ οι μόνοι που δεν σέρνονται είναι ο μάνταλος που έκανε κούνια στη Ταϊλάνδη και ο Μάρκο που την έκανε , σοφά από ότι φαίνεται , για μπάνια στη Κροατία . Τυχαίο ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×