Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Ο Αραούχος έκανε και προετοιμασία της πλάκας και είχε κι αρκετούς τραυματισμούς. Με τους Ιταλούς το καλοκαίρι θα πετάει φωτιές του χρόνου. Τα λεφτά για την ποιότητα και την τρέλα του είναι αστεία. 

Εγώ θα ήθελα και Λιβάγια και Μάνταλο που δεν ξέρουν τι θέση παίζουν να χαιρετήσουν και να είχαμε μπροστά Ούχο Νέλσον. Μια χαφάρα, μια εξτρεμάρα, βασικό σεντερ μπακ + Βράνιες και βασικό δεξί κι αριστερό μπακ.

Γενικά το καλοκαίρι θα είναι δύσκολο για Ίβιτς.

Link to comment
Share on other sites

για 3 παιχτες πηγε στην Ολλανδια ο Ιβιτς 

ο ενας ειναι ο κιομουρτζογλου της Χερακλες (διεθνης με την νεων της Γερμανιας) - αμυντικο χαφ που προοριζεται για να καλυεψει το κενο του σιμοες αν καταφερει ο ιβιτς να του βρει ομαδα η του γαλανοπουλου αν ερθει προταση κοντα στα 4-5Μ που εχει μπει σαν στοχος.

 

οι αλλοι 2 ηταν πλαγιοι Χερενφεν - Αγιαξ και Φεγιενορντ - Βιλεμ ηταν τα ματς που ειδε

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ βάζει... μπρος για να δέσει τους Σιμάνσκι, Βράνιες και Αραούχο.

Στο στρατόπεδο της ΑΕΚ βάζουν μπρος για να «κλείσουν» θετικά της υποθέσης των δανεικών.

Όπως αναφέρει η «Ώρα των Σπορ», είναι σαφές όι η ΑΕΚ θέλει να συνεχίσει τη συνεργασία της με τους Σιμάνσκι, Βράνιες και φυσικά με τον Αραούχο.

Το καλό στην υπόθεση είναι ότι και οι παίκτες θέλουν να μείνουν. Και τις τρεις υποθέσεις τις έχει αναλάβει ο Ίλια Ίβιτς, ο οποίος συνεχίζει τις επαφές του εξ΄ αποστάσεως λόγω κοροωνοϊού. 

Η πιο δύσκολη από τις υποθέσεις είναι αυτή του Βράνιες, μιας και δεν υπάρχει συμφωνημένη ρήτρα. Βέβαια, οι Βέλγοι δεν τον υπολογίζουν, κάτι που κάνει την υπόθεση πιο εύκολη.

Παράλληλα, όπως αναφέρει η «Ώρα», πιο εύκολα είναι τα πράγματα στις άλλες δύο υποθέσεις. Σχετικά με τον Σιμάνσκι, η ΑΕΚ για να τον κρατήσει πρέπει να καταβάλλει το πόσό του 1,5 εκατ. ευρώ στην Αχμάτ Γκρόζνι μέχρι τέλος Μαϊού.

Τέλος, για τον Αραούχο η ρήτρα στην Πάλμας είναι στα 2,7 εκατ, ευρώ. Αξίζει να σημειωθεί όμως ότι αν η ΑΕΚ δεν θελήσει να τον κρατήσει θα πρέπει να δώσει 200.000 ευρώ στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αν υπηρχε η παραμικρη αμφιβολλια για το τι θελει ο ιδιος, λυθηκε οριστικα

 

Διαδικτυακή συνέντευξη στην ιστοσελίδα bhfubalκαι τη δημοσιογράφο Λάνα Στάνισιτς παραχώρησε την Τετάρτη το βράδυ. Ο αμυντικός της ΑΕΚ μίλησε για το μέλλον του, την εθνική και τα όσα έζησε τα τελευταία χρόνια.

Σε ερώτηση για το τι θέλει να κάνει ο Βράνιες ήταν ξεκάθαρος πως θέλει να μείνει στην ΑΕΚ και την Αθήνα.

 

«Για να λέμε την αλήθεια, αυτή τη στιγμή, όποτε τελειώσει επίσημα αυτή η σεζόν, εγώ αναγκαστικά θα πρέπει να γυρίσω στο Βέλγιο, στην Άντερλεχτ. Δεν μπορώ να αποφασίσω μόνο εγώ για το μέλλον μου αυτή την στιγμή. Πρέπει να πάω εκεί και να δούμε τι θα γίνει» τόνισε αρχικά. Όσον αφορά για τη δική του επιθυμία ανέφερε:  «Αν ήταν μόνο στο χέρι μου, αύριο θα έκλεινα για να μείνω στην ΑΕΚ. Εδώ νιώθω πια να είναι το σπίτι μου. Η ομάδα αυτή είναι το σπίτι μου και την πόλη την νιώθω την δική μου πόλη.Το καλύτερο που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή, είναι να μπορέσω να παίξω αυτά τα χρόνια εδώ στην ΑΕΚ. Και μετά το τέλος της καριέρας μου, θα ήθελα να μείνω εδώ στην Αθήνα».

Ο Βράνιες βγήκε την ηρεμία του στην ΑΕΚ και αναστήθηκε αγωνιστικά και πλέον φαίνεται συνειδητοποιημένος ότι δεν θέλει να μπλέξει σε νέες περιπέτειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 hour ago, nikos said:

Χωρίς Αραουχο και Ολιβέιρα δεν έχει νόημα να πάμε στα πλευ οφ. 

Αυτός υποτίθεται με τη διακοπή θα αναρρωνε και όπως γράφει και ο κεφτές δεν έχει ενοχλήσεις... Εγχείριση βέβαια από όσο γνωρίζω μάλλον δεν έκανε 

Link to comment
Share on other sites

Τελος γενικά γιατί να είναι; 
Εκτος αν ζητάει ευκαιρία η διοίκηση.

Να διαπραγματευτούν να πάνε την οψιον 6 μήνες πίσω λόγω covid ok, να τον αφήσουν επειδή έπαθε θλάση γελοίο ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Αυτός υποτίθεται με τη διακοπή θα αναρρωνε και όπως γράφει και ο κεφτές δεν έχει ενοχλήσεις... Εγχείριση βέβαια από όσο γνωρίζω μάλλον δεν έκανε 

Αυτος αν ήξερε ότι θα τραβήξει τόσο, θα έμπαινε χειρουργείο. Τώρα την κάτσαμε την βάρκα γιατί στο συντηρητικό δεν φαίνεται να πηγαίνουν καλά τα πραγματα. Δεν ανταποκρίνεται αλα Μπογε, εγώ έτσι το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Τελος γενικά γιατί να είναι; 
Εκτος αν ζητάει ευκαιρία η διοίκηση.

Να διαπραγματευτούν να πάνε την οψιον 6 μήνες πίσω λόγω covid ok, να τον αφήσουν επειδή έπαθε θλάση γελοίο ακούγεται.

Λιγο η οψιον και ο τροπος αποπληρωμης, λιγο τα μειωμενα εσοδα, λιγο η θλαση, δεν θελει και πολυ.

Ελπιζω ομως να υπαρχει αποφαση για αγορα του οπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Αυτος αν ήξερε ότι θα τραβήξει τόσο, θα έμπαινε χειρουργείο. Τώρα την κάτσαμε την βάρκα γιατί στο συντηρητικό δεν φαίνεται να πηγαίνουν καλά τα πραγματα. Δεν ανταποκρίνεται αλα Μπογε, εγώ έτσι το κόβω...

Επρεπε να πουληθει τοτε, καποιοι τα γραφαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ολιβειρα οπως Γιοχανσον . Δεν ακουσε τους χωριατες γιατρους της ΑΕΚ και ψαχτηκε μονος του. ΔΕν τον βλεπω ουτε στα πλει οφ  να παιζει . 

Αν δεν κρατησει Αραουχο με αυτες τις συνθηκες ο τιγρης για μια θλαση δεν νομιζω οτι μπορουμε να συζηταμε σοβαρα 

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα έξω ο Αραούχο

 

Σχετικά καλά τα νέα για τον Σέρχιο Αραούχο. Ο Τσίνο υποβλήθηκε σε εξετάσεις έπειτα από τις ενοχλήσεις που αισθάνθηκε στην προπόνηση της Παρασκευής.

Η μαγνητική απεικόνιση έδειξε θλάση δευτέρου βαθμού στον δεξιό τετρακέφαλο. Ο Αργεντινός επιθετικός ξεκίνησε ήδη θεραπεία για την αποκατάσταση του τραυματισμού του. Ήδη σήμερα ένιωθε καλύτερα και υπολογίζεται ότι θα χρειαστεί περίπου τέσσερις εβδομάδες για να επανέλθει. Αυτό σημαίνει πως θα προλάβει αρκετά παιχνίδια των πλέι οφ, αν τελικά η σέντρα τους γίνει στις 7 Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Κλωναριδης λέει κλείνει στο αποελ. Και ποιον θα έχουμε να παίξει στα προκριματικά :P

Καλώς να φύγει και τον ευχαριστούμε για την συμβολή του σε δύο bacl2back μεγάλες αγουστιατικες ευρωπαϊκές προκρίσεις. Μακάρι να έρθει στη θέση του ένας κανονικός ακραίος επιθετικός και όχι πολυεργαλείο όπως ο αγαπητός Βίκτωρας. 

Μόνη απώλεια είναι ότι έφυγε ένας παίκτης από ακαδημίες για την ευρωπαϊκή λίστα. 

Link to comment
Share on other sites

Το εντυπωσιακό με τον Μάνταλο (κι αυτό κάτι λέει φυσικά...) είναι πως όλοι οι προπονητές που έχουν βρεθεί στον πάγκο της Ένωσης τον εμπιστεύονται στο 100%. Αυτό συμβαίνει και με τον Μάσιμο Καρέρα. Ο Ιταλός είναι στην ΑΕΚ από τον περασμένο Δεκέμβρη και πλέον έχει μάθει άριστα το ρόστερ. Η άποψή του για τον Πέτρο Μάνταλο είναι πλέον ξεκάθαρη: είναι παίκτης που διαθέτει μεγάλη ποιότητα και η θέση η οποία του ταιριάζει καλύτερα είναι αυτή πίσω από τον επιθετικό. Εκεί δηλαδή θα τον βλέπουμε περισσότερο στα πλέι οφ. 

 

http://www.aek365.org/a-721403/se-auth-th-thesh-protima-ton-mantalo-o-karera.htm

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έχουμε καταλήξει προ πολλού στο ότι ο Μελισσανίδης δίνει ρητή οδηγία στον εκάστοτε προπονητή ότι ο Μάνταλος πρέπει να παίζει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2020 at 11:45 AM, Bluesman said:

Το εντυπωσιακό με τον Μάνταλο (κι αυτό κάτι λέει φυσικά...) είναι πως όλοι οι προπονητές που έχουν βρεθεί στον πάγκο της Ένωσης τον εμπιστεύονται στο 100%. Αυτό συμβαίνει και με τον Μάσιμο Καρέρα. Ο Ιταλός είναι στην ΑΕΚ από τον περασμένο Δεκέμβρη και πλέον έχει μάθει άριστα το ρόστερ. Η άποψή του για τον Πέτρο Μάνταλο είναι πλέον ξεκάθαρη: είναι παίκτης που διαθέτει μεγάλη ποιότητα και η θέση η οποία του ταιριάζει καλύτερα είναι αυτή πίσω από τον επιθετικό. Εκεί δηλαδή θα τον βλέπουμε περισσότερο στα πλέι οφ. 

 

http://www.aek365.org/a-721403/se-auth-th-thesh-protima-ton-mantalo-o-karera.htm

Αρθρο της πουτσας...αφου ειναι τοσο παικταρας, γιατι δεν εχει ενδιαφερθει καμια ομαδα στο εξωτερικο να τον αποκτήσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nestoridis21 said:

Αρθρο της πουτσας...αφου ειναι τοσο παικταρας, γιατι δεν εχει ενδιαφερθει καμια ομαδα στο εξωτερικο να τον αποκτήσει;

Από 10 και πάνω ακατέβατα τον δίνει ο εθνάρχης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×