Jump to content

Recommended Posts

Συγγνωμη σε μαλακες αλλα ποιος δεν θα εφευγε για να παει σε ομαδα που θα χε συμπαιχτες τον Σιωπη και τον Τζαβελλα; Ποιος τα κατουραει τα λεφτα μπροστα σε μια τετοια προοπτικη;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ο Νταμπίζας που θεωρητικά είχε μία καλή χρονιά ως τεχνικός διευθυντής, την επόμενη από αυτήν, επίσης ίσως στην Ομόνοια αλλά κυρίως φέτος πάλι στον Παναθηναϊκό τα έκανε κουλουβάχατα.

Και σε επίπεδο χειρισμών ποδοσφαιριστών κλπ. και σε επιλογές. Θα έλεγα ότι αναλογικά ξεπέρασε ακόμα και τον Λυμπερόπουλο!

Ο Νταμπίζας προέκρινε περιπτώσεις τύπου Μολό, Μπεκ που είτε είχαν σωρεία τραυματισμών είτε ήσαν αρκετά άστατοι και ασταθείς αντί να προχωρήσει σε Φετφατζίδη και Τσιλιανίδη που ήταν καλές λύσεις για έναν μνημονιακό Παναθηναϊκό, έφερε έναν κεντρικό αμυντικό από την Πολωνία που έκτοτε έπαιξε λίγο ως χαφ, ενώ επί εποχής του είχε αδρανοποιηθεί ο Χατζηγιοβάννης.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, από τα λίγα που ξερω, ο Μπακασετας δεν ήθελε να φύγει από την ομάδα αλλά τον ανάγκασαν με διάφορους τρόπους να το κανει. Έφυγε με στεναχώρια κι όχι ενθουσιασμό για το ότι πάει σε ευρωπαϊκή ομάδα, όσο ευρωπαϊκή είναι η Αλάνιασπορ. 

Επίσης, επειδή διάβασα πάλι για τον τελικό που έπαιξε αναγκαστικά ο Μανταλος, απορώ γιατί δεν ξέρει περισσότερος κόσμος το θέμα του εξώδικου και το πόσο άνω κάτω έκανε την ομάδα ο κωλογαυρος Λάζαρος πριν τον τελικό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και δεν ειναι μονο το εξωδικο ειναι τι εγινε στις προπονησεις απο την τριτη μεχρι την παρασκευη οταν εμφανιστηκε τελευταια στιγμη και ειπε εγω δεν ξεκιναω και μπηκε ο αλλος ανετοιμος να παιξει 90 λεπτα 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, amd said:

ε ναι βρισκεις πολλα χαφ με 10 γκολ και 10 ασιστ σταθερα εδω και 3 χρονια στην ΑΕΚ ο ανθρωπος που γυρισε απο 2 χιαστους δεν δουλευει? 2 χιαστους και φετος κανει την καλυτερη χρονια του και λες οτι δεν δουλεψε νταξει λιγο ελεος

δεν μου ειναι ιδιατερα συμπαθης αλλα οντως η φετινη χρονια του παιζει να ειναι η καλυτερη που εκανε στην ΑΕΚ

απο εκει και περα, θεωρω οτι δεν εχει την προσωπικοτητα για αρχηγος, τουλαχιστον οπως εγω το αντιλαμβανομαι

δεν εχει την ταχυδυναμη που απαιτει το συγχρονο ποδοσφαιρο, δεν μπορει να ντριμπλαρει ευκολα και το πιο βασικο για μενα ειναι οτι δεν θυμαμαι ενα κρισιμο παιχνιδι το οποιο πηρε μονος του

συν οτι δεν θυμαμαι ενα γκολ του που να εδωσε κρισιμους βαθμους πλην εκεινο το τριτο με την ανατροπη στο ΟΑΚΑ με τον γαυρο

απο εκει και περα φυσικα ειχε δυνατοτητες για κατι καλυτερο και αυτο σε μια θεση στον αξονα και οχι στα ακρα που παιζει και ταλαιπωρειται

αν βρεθει ομαδα να δωσει 4 μυρια για 29χρονο παιχτη με δυο χιαστους εν μεσω πανδημιας θα μιλαμε για μεγαλυτερη επιτυχια απο αυτη του γαυρου με τον Ρετσο

για μενα μακαρι να φυγει και να επενδυσεις τα χρηματα αυτα σε δυο νεοτερους παιχτες (Τανκοβιτς πχ ή σαν τον Σιμανσκι που βρηκαμε απο τα αζητητα της Ρωσιας)

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια όσο και να με εκνευρίζει και να θέλω να το κουτουλισω δεν θέλω να φύγει ο μανταλος γιατί τον θεωρώ χρήσιμο παίκτη σε μια 11αδα αν χρησιμοποιείται σωστά. Θα μου λείψει ο μλκς. Αν έρθει πάντως μεγάλη πρόταση για τα μετά covid δεδομένα προφανώς κορδελιτσα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
On 5/25/2020 at 7:26 PM, Bukowski said:

Fighter εσυ δεν ελεγες για την αξια του Σιμανσκι οτι ηταν 0€;

Όχι. Που το είδες αυτό; Με μπερδεύεις με άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν αντιπαθώ το Μανταλο, θεωρώ ότι δε θα φύγει από την ομάδα όσο είναι εδώ ο Μελ. Επίσης, όπως αναφέρατε κι άλλοι, φέτος έκανε καλά ματς και βοηθάει πολύ απεναντι σε μικρομεσαιους αντίπαλους, με τους μεγάλους φοβάται λίγο. 

Πάντως, τόσες συνεντεύξεις έχει δώσει φέτος, κανείς δεν τον έχει ρωτήσει ακόμα τι στον πουτσο έκανε στο ματς με το βαζελο φέτος και παράτησε τη φάση. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fighter21 said:

Όχι. Που το είδες αυτό; Με μπερδεύεις με άλλον.

Μπορεί γι αυτο ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Μανταλος ενας καλος ρολιστας που το βαφτισαμε παιχταρα και τον κραζουμε γιατι δεν ειναι . ενα πραγμα με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι δεν σουταρει εξω απ την μεγαλη περιοχη ενω θυμαμαι ξεκαθαρα να το κανει και με επιτυχια στην σκοντα . 

 μπακασετας = αργος .

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος πρέπει να πουληθεί γιατί ο οργανισμός ΑΕΚ Τον έχει αναγάγει σε ηγέτη που δεν είναι 

Αν θα πουληθεί ; ΟΧΙ 

Διότι είναι απλά ένας καλός ρολιστας αξίας max 2 μυριων

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
8 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ο Μανταλος πρέπει να πουληθεί γιατί ο οργανισμός ΑΕΚ Τον έχει αναγάγει σε ηγέτη που δεν είναι 

Αν θα πουληθεί ; ΟΧΙ 

Διότι είναι απλά ένας καλός ρολιστας αξίας max 2 μυριων

Η προοπτική να αναλάβει τον ρόλο του ηγέτη έχει χαθεί εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια. Κυρίως απο το 2018 που πήραμε το πρωτάθλημα με τον Μάνταλο τραυματία στη μεγαλύτερη διάρκεια της χρονιάς. Πράγματι είναι ένας ρολίστας που σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να κάνει και τη διαφορά ιδιαίτερα σε περιόδους με κανονική προπονητή όπως είναι ο Καρέρα που μπορεί να πάρει το κάτι παραπάνω απο κάθε παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Μανταλος την χρονιά του πρωταθλήματος και μέχρι να τραυματιστεί ήταν από τους καλύτερους μας παίχτες, έτρεχε όσο δεν τον θυμάμαι να ξανά έχει τρέξει έπαιζε ασταμάτητα και βοήθησε ουσιαστικά, για μένα ήταν η καλύτερη του περίοδος στην ΑΕΚ. 

Φέτος είναι οκ, βοηθάει πολύ έχει καλούς αριθμούς αλλά δεν θα μου λείψει αν φύγει, δεν πρέπει και είμαι σίγουρος ότι δεν θα το κάνεις να τον δώσεις με ψυχούλα. Με 3 εκατομμύρια αν συνυπολογίσουμε και τις συνθήκες της αγοράς θεωρώ πως είναι καλα και μπορείς να βρεις παίκτη με χαρακτηριστικά που ταιριάζουν περισσότερο στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ο Μανταλος που θεωρειται ρολιστας πολυτελειας για την Ελλαδα και ειναι μια χαρα και ο Μανταλος ο ηγετης που ειναι αρχηγος και βαραει ολα τα στημενα ο οποιος ειναι για τον μπουτσο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 εκ λεει ειναι διατεθειμενη να προσφερει η μπεσικτας, 6 ζηταμε εμεις

Link to comment
Share on other sites

Εγκληματικό να μην παίρνεις 3 εκατομμύρια αν ισχύει.. 

Στο τέλος θα πάρουμε τα 3 με το μακρύτερο 

Link to comment
Share on other sites

αν δε τον δώσουν για 3 μύρια θα μιλάμε για προδοσία κατά της ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Ο Μάνταλος δε φεύγει με 3 κι η Μπεσίκτας δεν έχει ούτε 3 ούτε 2. Πρέπει να μπουκάρουν σε καμιά τράπεζα για ληστεία για να βρουν λεφτά αυτοί. Με 3 δεν τον πουλούσα κι ας ήμουν και προδότης και Εφιάλτης. Με 4 τον πάω αεροδρόμιο και κερασμένη τυρόπιτα στο Γρηγόρη.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προταση ρε τι καθοσαστε και υπολογιζετε, αν ερθει προταση σε χαρτι 4Μ ο πετρακης θα ταξιδεψει σε αλλες πολιτειες

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MARILLION said:

Ο Μάνταλος δε φεύγει με 3 κι η Μπεσίκτας δεν έχει ούτε 3 ούτε 2. Πρέπει να μπουκάρουν σε καμιά τράπεζα για ληστεία για να βρουν λεφτά αυτοί. Με 3 δεν τον πουλούσα κι ας ήμουν και προδότης και Εφιάλτης. Με 4 τον πάω αεροδρόμιο και κερασμένη τυρόπιτα στο Γρηγόρη.

Αν είχαν λίγο χιούμορ θα έσκαγαν πρόταση για δανεισμό με option  :D

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα υπάρξει μαλάκας που θα πληρώσει εμάς για το δικαίωμα να πληρώνει τον Μανταλο να στερεί στην ομάδα του τη θέση 10 από κάποιον άλλο παίχτη. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×