Jump to content

ΑΕΚ - Ξάνθη (Super League - 1η Αγωνιστική): 25/8, 22:00, NS1


Bukowski
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

14 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      5
    • Μπακάκης
      1
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Βέρντε
      0
    • Ζεράλδες
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      3
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      1
    • Ζεράλδες
      10
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Η ομάδα είναι χώμα, παίζουμε με ομάδα συμφερόντων Σαββίδη και οι διαιτητές είναι από την ΕΠΣ Μακεδονίας.

Επειδή όμως καλό θα ήταν να μην αρχίσει να γράφει απόσταση από την κορυφή από την πρώτη κιόλας αγωνιστική, επιβάλλεται νίκη έστω με μισό-μηδέν.

Καλό κουράγιο ΑΕΚάρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic

Προσωπική μου άποψη για το παιχνίδι είναι πως η ΑΕΚ για τα επόμενα 8 παιχνίδια πρωταθλήματος + το παιχνίδι στην Τραπεζούντα πρέπει να αρχίσει να παίζει σφιχτά και να βασιστεί σε παίχτες που είτε υπάρχουν στην ομάδα καιρό και την γνωρίζουν, είτε θεωρεί πως αποτελούν prospects. 

Προσωπικά λοιπόν στο επόμενο διάστημα μέχρι ΚΑΙ το ματς στο Καραϊσκάκης (8η αγωνιστική, παραμονές 28ης) θα κατέβαινα κάπως έτσι (σε παρένθεση οι αλλαγές):

 

Τσιντώντας

 

Μπακάκης Βράνιες Τσιγκρίνσκι Λόπες

 

Γαλανόπουλος

Μάνταλος                 Σαμπα

 

Ντέλετιτς         Λιβάγια         Αλμπάνης

 

Με πρώτους αναπληρωματικούς τους εξής: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Χουλτ, Βέρντε, Ολιβέιρα

 

Από 8η αγωνιστική και μετά το συζητάμε και πάλι για τους Μπάρκα, Παουλίνιο, Σιμόες, Σιμάο και Ζεράλδες εκτός αν προκύψει τρομακτική ανάγκη αριθμητικά. Μέχρι τότε πάγκο/εξέδρα.

 

Η χρονιά πλέον έχει 1 αγώνα/βδομάδα οπότε εννοείται πως σε παίρνει να βασιστείς σε 15-16 παίχτες.

 

Σβάρνας, Τσόσιτς, Κρστσιτς, Μοράν και Γιακουμάκης αποδέσμευση χτες (με το αζημίωτο γιατί οι μαλακίες πληρώνονται)

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σκεφτεί και διατάξεις με 3 κεντρικούς αμυντικούς, ο τρίτος να είναι ο Μπακάκης και Παουλίνιο δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Γελαω που συνεχιζετε να βαζετε συστηματα και εντεκαδες,Αντε πες παιζουμε 4-3-3.Με το που παρει τη μπαλα ο Μπαρκας ολοι ξερουμε πως θα απλωθουν οι παικτες και τι θα συμβει.Τι σημασια εχει το συστημα αφου παντα οταν ειμαστε σε φαση επιθεσης μας πηδανε,με το που χανουμε τη μπαλα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Όσο δε θα μπαίνει το πρώτο γκολ και ειδικά αν πάμε στο ημίχρονο με ισόπαλο το σκορ ή και πίσω στο σκορ η γιούχα που θα πέσει θα ακουστεί μέχρι τη Θεσσαλονίκη. Άσε που και η πίεση θα κάνει τους παιχταράδες μας να λακίσουν. Πολύ εύθραυστη η κατάσταση στην ομάδα πλέον... Και όλα αυτά Αύγουστο μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σύστημα ,καμία τακτική δε θέλεις απέναντι στη Ξάνθη του Βρύζα. Σκορποχωρι έδειξε στα φιλικά .

Θέλεις ένα 3-0 καθαρό και ει δυνατόν απτό πρώτο ημίχρονο για να ηρεμήσει ο πικραμένος κόσμος μας αλλά κυρίως η δυσκολη κατάσταση που έχει περιέλθει η ομάδα.

Ένα 3-0 που θα μας κάνει να χαμογελάσουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ένα 3-0 που θα μας κάνει να χαμογελάσουμε λίγο.

και για γιουχάρουμε τουλάχιστον με ευχαρίστηση για το χάλι τις ομάδας.

Υ.Γ. τελευταία φορά που γιούχαρα ΑΕΚ ήταν στο 2-2 με τρίπολη έπι γιδώνη που έφερε τότε και τις εξελιξεις . 

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε τι σανο μετα εχει Τουρκια το μενου,θα φυλαξουν τον κωλο τους

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Apo thn allh ena 3 4 0tha krupsei th gymnia ths omadas k tha vgoun oi payrollades mas me ta non paper g na mas poulhsoun sano

Μα γι'αυτο μιλάω για γιούχα όπως και να έχει και το λέω εγώ που δεν είμαι των ακραίων αντιδράσεων όπως φυσικά δεν χειροκροτάω σε ήττες ισοπαλίες .

Γενικά νομίζω ότι ο κόσμος έχει εξαγριωθεί και δεν νομίζω ότι μια νίκη με ξάνθη θα αλλάξει τπτ γιατί λόγο κεκλεισμένου δεν εκτονώθηκε ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites

Οι μεταγραφες στην ΑΕΚ εχουν τελειωσει @CHⓇIS . 31/8 τελειωνουν για τους υπολοιπους. ΝΑ επανερχεται και ο Τσιγκρινσκι 

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που χρειαζεται η ομαδα προς το παρων είναι το λιγοτερο 20.000 κόσμο τη Κυριακή, μπας και ξυπνήσουν οι μαλάκες (αυτό δεν πάει μονο για τους παικτες) και συνειδητοποιήσουν σε ποια ομαδα βρίσκονται.

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς αντίθετο εγώ πιστεύω . πολλή κόσμος και γιούχα σε όσους έχουν ευθύνη μπάς και τρομάξουν λίγο μήπως κλιμακωθεί . 

Το να περάσουν όλοι ένα ανώδυνο βράδυ θα προκαλέσει εφησυχασμό και ότι <<τη βγάλαμε καθαρή>> και μπορούμε να το γυρίσουμε . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Το ακριβώς αντίθετο εγώ πιστεύω . πολλή κόσμος και γιούχα σε όσους έχουν ευθύνη μπάς και τρομάξουν λίγο μήπως κλιμακωθεί . 

Το να περάσουν όλοι ένα ανώδυνο βράδυ θα προκαλέσει εφησυχασμό και ότι <<τη βγάλαμε καθαρή>> και μπορούμε να το γυρίσουμε . 

δεν εγραψα το αντιθετο..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν είμαι Αθήνα... 

άχαστο ματς μόνο και μόνο για τις αντιδράσεις του λάου (1000-1500 όσοι ηρωικοί πάνε τέλοςπάντων...) στο μπιλντ-απ...

θα δίνει πασούλα Μπάρκας σε Σιμόες... και μες στην οχλαλοη της δυσαρέσκειας θα ακουγέται ένα στεντόρειο "ΔΙΩΧΤΗΝΑ ΓΑΜΩΤΗΜΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΥΥΥΥ..."

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Και αφού θα διώχνουν  στα επίσημα ,δλδ όπου να ναι ,θα ακούγεται το "καλά της έκανες" εννοώντας της μπάλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MikrosKaiAtropos said:

Γελαω που συνεχιζετε να βαζετε συστηματα και εντεκαδες,Αντε πες παιζουμε 4-3-3.Με το που παρει τη μπαλα ο Μπαρκας ολοι ξερουμε πως θα απλωθουν οι παικτες και τι θα συμβει.Τι σημασια εχει το συστημα αφου παντα οταν ειμαστε σε φαση επιθεσης μας πηδανε,με το που χανουμε τη μπαλα δηλαδη.

Κι εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα να μπαινουν συστηματα και εντεκαδες.Καλα κανουν τα παιδια που τα βαζουν αλλα εδω μιλαμε για ενα τυπο που κανει copy paste και συστηματα και ενδεκαδες απο το ενα ματς στο αλλο και μετα καθεται και κοιταει.Ουτε που εχει καταλαβει τι εχει συμβει μια εβδομαδα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Κι εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα να μπαινουν συστηματα και εντεκαδες.Καλα κανουν τα παιδια που τα βαζουν αλλα εδω μιλαμε για ενα τυπο που κανει copy paste και συστηματα και ενδεκαδες απο το ενα ματς στο αλλο και μετα καθεται και κοιταει.Ουτε που εχει καταλαβει τι εχει συμβει μια εβδομαδα τωρα.

Πως μοιαζει το 4-2-3-1 του Καρντοσο οταν κανουμε επιθεση

yWN4k24.png

 

 

Πως θα μοιαζει το 4-3-3 του Μπουκοφσκι οταν κανουμε επιθεση,με Καρντοσο στον παγκο.

yWN4k24.png

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×