Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

Quote

Για τη θέση του τεχνικού διευθυντή παίζει το όνομα του Ντίνου Διαμαντόπουλου αλλά και ξένου, με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι είναι πιθανό να προέρχεται από την ισπανική αγορά.

https://www.sportime.gr/aek/aek-entoni-fimologia-gia-katsourani/

Εδω αποψεις και ειδησεις για τον νεο τεχνικο διευθυντη

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Δηλαδή το θρεντ για τον μαλακα που θα έρθει για 6 μήνες μέχρι να επιτρέψει ο Λυμπερόπουλος

για οποιονδηποτε ερθει ολα τα επομενα χρονια. Οπως εχουμε και το προπονητολογια για τον νεο προπονητη

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα κάνει μανατζεροδουλειές και το γραφείο του είναι στη γλυφαδα ( σε μια καφετέρια απόκεντρη :P  )

Μια χαρά είναι ο ίλιε για να φιάξει το ροστερ . 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του Ίβιτς γενικά του έχω μια αδυναμία, αλλά τον πιστεύω κιόλας. Κι ας ήταν ανενεργος.

Θεωρω ότι διασυνδέσεις θα έχει αρκετές ώστε να φέρει 2 παίκτες τον Ιανουάριο, γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει χρόνος και διάθεση για μεταγραφή τώρα.

Το βασικό ομως είναι να βρει φόρμουλα συνεννόησης με το αφεντικό.  Ειδικά σε θέματα αρμοδιοτήτων και μπατζετ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο Ιβιτς. ας ενεργοποιηθει εκ νεου να δουμε τι μπορει πλεον, αλλα θεωρω οτι θα σου φερει αξιολογους παιχτες. παντα βεβαια σε συνδυασμο και με αυτο που λεει ο Νικος, να ριξει χρημα ο μεγαλος 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Εγώ του Ίβιτς γενικά του έχω μια αδυναμία, αλλά τον πιστεύω κιόλας. Κι ας ήταν ανενεργος.

Θεωρω ότι διασυνδέσεις θα έχει αρκετές ώστε να φέρει 2 παίκτες τον Ιανουάριο, γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει χρόνος και διάθεση για μεταγραφή τώρα.

Το βασικό ομως είναι να βρει φόρμουλα συνεννόησης με το αφεντικό.  Ειδικά σε θέματα αρμοδιοτήτων και μπατζετ.

Χρονος μια χαρα υπαρχει.Της πουτανας θα γινεται στα γραφεια της παε το τελευταιο 48ωρο των μεταγραφων απο τις μανατζεροπροτασεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Χρονος μια χαρα υπαρχει.Της πουτανας θα γινεται στα γραφεια της παε το τελευταιο 48ωρο των μεταγραφων απο τις μανατζεροπροτασεις.

Για να φέρει δίκη του τσεκαρισμενη επιλογή εννοώ. Χρόνος υπάρχει πάντα.

Οπως και να έχει το αφεντικό θα θεωρεί ότι ήδη έχει κάνει υπέρβαση, οποτε χλωμό. Αν ήθελε 1 μήνα που κάθεται θα είχε πάρει έστω έναν στοπερ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για να φέρει δίκη του τσεκαρισμενη επιλογή εννοώ. Χρόνος υπάρχει πάντα.

Οπως και να έχει το αφεντικό θα θεωρεί ότι ήδη έχει κάνει υπέρβαση, οποτε χλωμό. Αν ήθελε 1 μήνα που κάθεται θα είχε πάρει έστω έναν στοπερ.

Καλα ναι δεν γινεται να δουλευτει και να εξεταστει λεπτομερως περιπτωση παικτη τωρα.Αλλα οπως ξερει πολυ καλα ο τιγρης στις μπιζνες μερικες φορες πρεπει να παρθουν και καποια ρισκα,ειδικα οταν τα χεις κανει πουτανα ολα.2 παικτες ακριβους λοιπον στα χασομερια αν θελει να τον παρουμε στα σοβαρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ritzeri said:

Δε θέλω Ιβιτς στην ομάδα. 

Αφενός γιατί θέλω ο τεχνικός διευθυντής να μην έχει φιλική σχέση με τον προπονητή αλλά επαγγελματική ώστε να παρεμβαίνει δυναμικά σε ο,τι βλέπει και είναι λάθος. Κάτι που ΔΕΝ έκανε ο Λυμπεροπουλος στο θέμα φυσική κατάσταση παικτών κι ας μην ήταν κολλητός του Καρντόσο. 

Κι αφετέρου γιατί θέλω κάποιον έτοιμο,  ήδη ενεργό.  Μέχρι να ξαναπιάσει τις διασυνδέσεις του  ο Ίλια φέξε μου και γλίστρησα. 

 

Το ότι κάνει μανατζεροδουλειες από ένα γραφείο στα Ν. Προάστια  είναι αστείο. Ποιον παίκτη δλδ ανέλαβε ή  ποια μεταγραφή έκλεισε τα τελευταία χρόνια; 

 

Γνώμη μου πως πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του γαυρου με τον Καρεμπε. Δώσε τη θέση σε έναν παικταρά παγκόσμιου επιπέδου  με άκρες και κονε, προσωπικότητα και  επαγγελματισμο . Έναν σε στυλ Μπουφον,  Ραούλ, Τότι,  Τσαβι,  Ιμπραημοβιτς. Μίλα με τέτοιους παιχταράδες και δώσε τη θέση σε όποιον αισθανθείς ότι έχει την  καυλα να δημιουργήσει κάτι μεγάλο

Και τέλος  κόλλα έναν δικό μας άνθρωπο στο πακέτο για τη θέση του Μοαγιεβιτς,  κατά προτίμηση τον Ντεμη ή  πχ τον Τσιγκρινσκι κλπ

Απο που και εως που να ερθει ο Μπουφον και ο Τσαβι στην ΑΕΚ να κανουν τον ΤΔ;

Ο Καρεμπε στον γαυρο επαιξε και 2-3 χρονια, ενω κρατησε επαφες με Ελλαδα,

και του αρεσε, αφου τελειωσε την καριερα του.

Ο Τσαβι και ο Ιμπραιμοβιτς δεν θα πανε στην Κινα και στην Αμερικη να χεστουν στο ταληρο μονο για την φατσα τους,

θα ερθουν στην ΑΕΚ ή γενικοτερα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο να κοιτανε τους -ιτς και τους -πουλους αυτου του πλανητη.

 

Ο Τσιγκρινσκι περαν του οτι φαινεται να ειναι ενα κλικ πιο πανω σε νοητικο επιπεδο απο τον μεσο ποδοσφαιριστη,

απο που και εως που λεμε να τον κανουμε ΤΔ, ΓΔ, προπονητη και εγω δεν ξερω τι αλλο;

Ο Ντεμης ουτε δικος μας ανθρωπος ειναι, ουτε ΑΕΚτζης ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι πριν λιγα χρονια στο στίβο που πηγαινα το γιο μου (γσ γλυφαδας) και εφερνε η πετρουλακη της κορες της ( συχνα πυκνα εσκαγαν γωγο δεσποινα τραγανος και σια για παρεα , ντεμης ποτε)  τον ιβιτς να σκαει παντα με κουστουμι ακρυβο και σοβαρο λευκο πουκαμισο και παπουτσι απο αυτα που σκοτωνουν κατδαριδα στη γωνια.  Εκτος φυσικα τα ραντεβου που τον εχω πετυχει στη καφετέρια Γραφείο..

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unlocked this topic

Ο Stamatis Voulgaris είναι με τον Σταμάτης Βούλγαρης.

4 λεπτά · 

Ο Ίβιτς θέλει εγγυήσεις για να αναλάβει! Ότι δε θα του χρεωθούν πράγματα για αυτή τη σεζόν, ότι θα έχει ξεκάθαρο λόγο και θα είναι το αφεντικό κάτω από το Boss στο οποίο θα λογοδοτεί! Θέλει και ένα περιθώριο τριών μηνών για να ζυγίσει πράγματα και να πάρει αποφάσεις! Να τρέξει με σίγουρα βήματα το club. Αν του τις δώσει ο Μελισσανίδης θα του πει το «ναι»!
Δεν είναι εύκολος, αλλά είναι η καλύτερη επιλογή γιατί ξέρει τι είναι η ΑΕΚ, ξέρει τις απαιτήσεις του club, ξέρει τον Μελισσανίδη και έχει το know how που σε καμία περίπτωση δεν είχε ο «μαθητευόμενος», αλλά ανεπίδεκτος μαθήσεως Λύμπε... 
Το καλύτερο, το πιο σωστό, είναι να κλείσει πρώτα ο ΤΔ και μετά ο προπονητής... 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×