Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

Η χρονιά δε σώζεται και δε νομίζω ότι γίνεται ένας τεχνικός διευθυντής να σώσει τη χρονιά όταν έρχεται αφού έχει ήδη ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Να κάνει τι ακριβώς; Να μάθει μπάλα στο Μάνταλο;

Αντικειμενικά αυτό στο οποίο μπορούμε να ελπίσουμε είναι η έλευση ενός αμυντικού σχετικά αξιοπρεπή οπότε η άμυνα σου αναβαθμίζεται αμέσως γιατί σήμερα που μιλάμε έχεις μόνο έναν τέτοιον. Θεωρητικά θα προλάβαινες να φέρεις κι άλλους, αλλά είπαμε, τίγρης είσαι.

Η έλευση Ίβιτς είναι πολύ αισιόδοξη είδηση για έναν λόγο: Θα μπορούσες να φέρεις κι άλλον κανονικό ΤΔ. Θα ερχόταν, θα έβλεπε τι παίζει και κατά τα Χριστούγεννα είτε θα χαιρετούσε, είτε θα τον χαιρετούσαν. Ο Ίβιτς ως κάτοικος Ελλάδας πιθανότατα ξέρει πολύ καλά σε τι τριμπούρδελο έχει έρθει κι επειδή φαντάζομαι ότι τον νοιάζει το όνομά του, υποθέτω (και διαβάζουμε) ότι έθεσε όρους να γίνουμε άνθρωποι.

Αν με ρωτούσες το πρωί τι θα πίστευα, θα έλεγα ότι θα συναντηθούν, θα ακούσει ο τίγρης αυτά τα πράγματα και αμέσως θα διαβάζαμε στο 365 για το πόσο μουνόπανο είναι ο Ιβιτς που αποπειράθηκε να φτωχύνει την ΑΕΚ. Αντί αυτού διαβάζουμε για συμφωνία, οπότε υποχρεωτικά ο τίγρης έκανε πίσω. Άλλο σενάριο δε βγαίνει.

Σε προσωπικό επίπεδο, θα παραμείνω προσγειωμένος. Θα θεωρήσω ότι η κίνηση αυτή είναι αγορά χρόνου από τον τίγρη, ο οποίος με την Ξάνθη ίσως για πρώτη φορά αποδοκιμάστηκε και μάλλον δείχνει λίγο να ενδιαφέρεται για την εικόνα του. Δεν πρέπει να είναι τελείως στ' αρχίδια του. Επίσης θα υποθέσω ότι αυτό το χάλι δεν το περίμενε και τον πείραξε ως έναν βαθμό. Επειδή όμως δε γίνεται άνθρωπος κανείς στα 70φεύγα του, θα παραμείνω με την εικόνα ότι αγοράζει χρόνο μέχρι το γήπεδο και ότι του χρόνου στην ΑΕΚ τέτοια εποχή λογικά δεν θα υπάρχει Ίβιτς αλλά κανένας Λύμπε ή κανένας Γεωργέας.

Το θετικό είναι ότι θα στρώσει κάπως η ομάδα, δεν θα κινδυνεύσεις να υποστείς την ξεφτίλα των play out (με Καρντόζο άνετα έπαιζες play out) και ίσως κρατήσεις λίγο το ενδιαφέρον του κόσμου σου και μετά τον Οκτώβρη. Αλλά μη τρελαθούμε τελείως, δε μπορεί αυτό το πράγμα να κάνει πρωταθλητισμό και δεν είναι και το ζητούμενο αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bukowski said:

Τεραστιο νεο, σπουδαια ειδηση. Ιβιτς κυριως και Πογιετ κατα δευτερο λογο περαν του οτι ξερουν οση μπσλα δεν ξερει ολη η SL επιπλεον θα φτισξουν μια ΑΕΚ που θα τα σερνει. Μπρσβο, μπραβο, μπραβο.

Εκτός οτι θα τα σέρνει να θυμίσουμε οτι οι τελευταίες (πλην Βράνιες) αξιόλογες πωλήσεις της ΠΑΕ ήταν οι δικές του μεταγραφές. Παπασταθοπουλος, Τοζέρ, Σορεντίνο. Μεχρι και οι Πλιάτσικας, Ταχτσίδης έφεραν λεφτά στην ΑΕΚ. Ο Ιβιτς θα σε ξαναβάλει στις αγορές, θα αγοράσεις και θα πουλήσεις πολύ πιο εύκολα και αυτό είναι το επίσης πολύ σημαντικό για το σύλλογο

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bukowski said:

Τεραστιο νεο, σπουδαια ειδηση. Ιβιτς κυριως και Πογιετ κατα δευτερο λογο περαν του οτι ξερουν οση μπσλα δεν ξερει ολη η SL επιπλεον θα φτισξουν μια ΑΕΚ που θα τα σερνει. Μπρσβο, μπραβο, μπραβο.

Υπερενθουσιαζεσαι,κρατα μικρο καλαθι μεχρι να δουμε φιλε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

αν μπορει να φερει και καμια προταση για τον Μανταλο, εχει καλως. 

Τεχνικο διευθυντη φεραμε οχι θαυματοποιο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

69227076_3170938649614258_82317646720474

Επιτέλους λίγος Ευρωπαικός αέρας. Αν και στα Φιλιατρά παίζει μέχρι και πύργος Άιφελ

Link to comment
Share on other sites

Βαρβατιλικι, ξυλο, γκολ, αλητεια :D

Ενταξει ειναι λιγο πουστογαυρος αλλα απο την βαζελορουφιανια εχω ξαναπει προτιμαω την γαυροαλητεια.

Γνωμη μου βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Για να το θεσω πιο απλα... Προτιμαω Γεωργατους η Μητροπουλους στην ΑΕΚ απο Λυμπεροπουλους η Μπασιναδες.

Ιλια Ιβιτς πηδα τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιλια είναι κανονικός τεχνικός διευθυντής. 

Οταν λέμε κανονικός εννοούμε Σορεντινο αλλά και Μαλμπασα.

Δεν χρειάζεται υπερενθουσιασμος δλδ, ούτε μπάλα θα τους μάθει και θεωρω κι εγώ ότι ισχύουν όπως τα λέει ο Σταύρος πιο πάνω.

Μαλιστα εγώ φοβάμαι ότι δεν θα γίνει καν μια κανονική μεταγραφή τώρα.

ΟΜΩΣ δημιουργεί ένα νέο πιο σοβαρό στάτους στην ομάδα. Δλδ όπως έχεις κανονικό οικονομικό διευθυντή, έχεις πλέον και κανονικό τεχνικό διευθυντή και λογικά μάλιστα άτομο που δεν τον λες και γιες μαν. Και συμπαθής είναι στον οργανισμο και έχει προσφέρει (δευτερευόντως τα αναφέρω αυτά).

Ποιοτικη αναβάθμιση ξεκάθαρα, αν και ως προς τον πρωταθλητισμό τουλάχιστον μάλλον κάηκε η χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβετε ποσο χαρηκα σημερα εκανα ανιγκνορ και Ματζισαν, Νικομποτη και Σαξονα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρος ήταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης στην παρουσίαση του νέου τεχνικού διευθυντή ενώπιων ΟΛΩΝ των μελών του ποδοσφαιρικού τμήματος. Το νέο απόλυτο αφεντικό στο ποδοσφαιρικό τμήμα είναι ο Ιλια Ιβιτς. Με λόγια που δεν αφήνουν περιθώρια ο ηγέτης της ΑΕΚ ξεκαθάρισε ότι έδωσε στον Ιλα τα κλειδιά της ομάδας: «Είμαι ξανά σήμερα εδώ για να σας παρουσιάσω τον νέο μας τεχνικό διευθυντή. Έχει υπάρξει στο παρελθόν και ποδοσφαιριστής αλλά και τεχνικός διευθυντής σε αυτή την ομάδα. Τον ξέρω πολλά χρόνια και έχει τον σεβασμό και την εμπιστοσύνη μου. Του δίνω τα κλειδιά. Αυτός θα αποφάσιζει για όλα! Του ευχομαι καλή επιτυχία! Θα είναι εδώ μαζί μας τα επόμενα τέσσερα χρόνια με ιδιαίτερα αυξημένες αρμοδιότητες. Ο Ίλια θα αποφασίσει ποιος θα είναι ο επόμενος προπονητής σας»

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nikos said:

«Είμαι ξανά σήμερα εδώ για να σας παρουσιάσω τον νέο μας τεχνικό διευθυντή. Έχει υπάρξει στο παρελθόν και ποδοσφαιριστής αλλά και τεχνικός διευθυντής σε αυτή την ομάδα. Τον ξέρω πολλά χρόνια και έχει τον σεβασμό και την εμπιστοσύνη μου. Του δίνω τα κλειδιά. Αυτός θα αποφάσιζει για όλα! Του ευχομαι καλή επιτυχία! Θα είναι εδώ μαζί μας τα επόμενα τέσσερα χρόνια με ιδιαίτερα αυξημένες αρμοδιότητες. Ο Ίλια θα αποφασίσει ποιος θα είναι ο επόμενος προπονητής σας»

????

Link to comment
Share on other sites

Για ΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ! !!!!!!!!! Και δίνει και κλειδιά? 

Ειναι σοβαρά τα πραγματα :P. 

Τελος οι γιαννακιδες δλδ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Για ΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ! !!!!!!!!! Και δίνει και κλειδιά? 

Ειναι σοβαρά τα πραγματα :P. 

Τελος οι γιαννακιδες δλδ? 

Εγω παντως σε μια φωτογραφια πισω απο τον Ιλια ειδα το πρησμενο προσωπο του Βασιλομπιλαρου σημερα στα Σπατα. Τι εγινε; Δεν λεγανε οτι θα εφευγε κ αυτος;

Link to comment
Share on other sites

Παντως μεταγραφικα οσο ερετικο και να ακουστει,

το νουμερο 1 προβλημα της ομαδας στα ματια μου,

ειναι η πρωτη πασα και ο παικτης σιγουρη πασα.

Η αποτυχημενη κινηση με Κρστσιτς,

και η κακη αποδοση του Σιμαο εως τωρα,

ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της ομαδας.

Ιδανικα χαφ και αμυντικος,

αλλα αν διαλεγα ενα απο τα 2 θα διαλεγα χαφ.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Eγω θεωρώ απίθανο να γίνει μεταγραφή  τώρα πάντως. Έστω και μια. Από αυτά που διαβάζω δυστυχώς μάλλον συνεχίζουμε έτσι και ούτε στόπερ δεν θα αποκτηθει

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι τωρα η κατασταση μεταξυ μας δεν εχει και νοημα ( ενα ματς την εβδομαδα και αν θα εχουμε)  , ας ερθει προπονητης και στρωσει η κατασταση και αν ειμαστε κοντε Δεκέμβρη τοτε το ξανασυζηταμε.  

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινουν 2 μεταγραφές, έστω δανεικοι, το πρόβλημα είναι στα λεφτα. Δεν μπορει να ρχονται τώρα 2 νεα στελεχη υποτιθεται νεα και ικανα και να μην έχουν εστω μια λύση ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

«Νιώθω τιμή και υποχρέωση»

Ο Ίλια Ίβιτς βρέθηκε σήμερα το απόγευμα στα Σπάτα και παρουσιάστηκε από τον Δημήτρη Μελισσανίδη στους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ. Αμέσως μετά, ο νέος τεχνικός διευθυντής της ομάδας έκανε τις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα του ΑΕΚ TV. 
Αναλυτικά τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην ομάδα στην οποία τελείωσα την ποδοσφαιρική μου καριέρα και ξεκίνησα την καριέρα του τεχνικού διευθυντή. Μεγάλη υποχρέωση και μεγάλη τιμή. Δεν είμαι από τους ανθρώπους που μιλούν πολύ και δεν λέω μεγάλα λόγια. Μπροστά μας έχουμε πολλή δουλειά και εύχομαι να πάνε όλα καλά».

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×