Jump to content

Αστέρας Τρ.-ΑΕΚ (2η αγ.): 01/09, 21:30, Novasports1


George_D
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

40 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      12
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      19
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      8
    • Ντέλετιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      24
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      12
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      15
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      16
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      3
    • Αλμπάνης
      0
    • Ντέλετιτς
      3


Recommended Posts

Άσχετο αλλά ο Βέρντε αν και έχει χαμηλό iq το οποίο διαπιστώσαμε στην Ρουμανία είναι καλός.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι καυλωσατε με τον πανηγυρισμο Λιβαγια αλλα πηρε κιτρινη με το σκορ 1-2 ενω ειχαμε ακομα μιση ωρα παιχνιδιου.Το 3-2 αντι για 2-3 ηταν μια μανουρα μακρια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι καυλωσατε με τον πανηγυρισμο Λιβαγια αλλα πηρε κιτρινη με το σκορ 1-2 ενω ειχαμε ακομα μιση ωρα παιχνιδιου.Το 3-2 αντι για 2-3 ηταν μια μανουρα μακρια.

Είχε γράψει ο @Sepultura21 πως ο αρχηγός πρέπει να ναι όμορφος ή έστω να βγάζει αντρίλα. Ο Marko είναι ιδανικός άσχετα αν έχει σφήκες στο κεφάλι του.

Με αφορμή αυτό να πω πως τα ευρωπαϊκά παιχνίδια τα είδα στην Ζαχάρω. Στο ματς με Κραϊόβα στη Ρουμανία στο καφέ βάζει το γκολ και σηκώνεται ο μικρός μου ξάδερφος και φωνάζει "Μαααααρκο" και απαντάνε 2-3 πιτσιρίκια πίσω "Λιβάγιααα". Μου ζήτησε και φανέλα στο μεταξύ για τα Χριστούγεννα οπότε πρέπει να αγοράσω Capelli.

Capelli σ' αγαπώ

Marko σε λατρεύω

Link to comment
Share on other sites

2η φορα που μας καυλωνει ο λιβαγια με πανηγυρισμο 

η πρωτη ηταν στο 1-1 της λεωφορου και να δειχνει τον δικεφαλο μπροστα στη 13 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, George_D said:

Θα μπορούσε. Πάντα όμως θα υπάρχει κάποιος που θα ξεχωρίζει ή που θα υστερεί..έστω και με μικρή διαφορά από τους άλλους.. και έτσι έχει μεγαλύτερη σημασία το Poll αν είναι να ψηφίσουμε εναν

Απλά μου φαίνεται τραβηγμένο  το "σοιλεδης" " ακόμα και σε μεγάλες νίκες η εμφανίσεις. Θα νικήσουμε καμία φορά ξέρω εγώ την μπαρσελονα με τέλεια εμφάνιση και θα πρέπει να ψάχνουμε τον" σοιλεδη". Ούτως ή άλλως ακόμα και τότε η  επιλογή" κσνενας" θα ήταν προεραιτικη. 

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω την εντυπωση οτι χωρις μανταλο η ομαδα απλωνοταν καλυτερα επιθετικα. Αποκορυφωμα η φαση με τις 6-7 πασες που αν εμπαινε γκολ μπορει να ταν και το καλυτερο της χρονιας απο αποψη συνδυασμου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, George_D said:

επισης εχω την εντυπωση οτι χωρις μανταλο η ομαδα απλωνοταν καλυτερα επιθετικα. Αποκορυφωμα η φαση με τις 6-7 πασες που αν εμπαινε γκολ μπορει να ταν και το καλυτερο της χρονιας απο αποψη συνδυασμου

Βγαλαμε απιστευτους αυτοματισμους.Και ο Αλμπανης για τον οποιο ειχα τη χειροτερη αποψη μεχρι χθες,απεδωσε τα μεγιστα στον αξονα.Να τον ξεκινησει με Λαμια να δουμε αν θα συνεχισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τα 60 μέτρα που έκανε ο Αλμπάνης μ τη μπάλα και άφησε πίσω στο σπρίντ τον Ιγκλέσιας χωρίς να φύγει η μπάλα πάνω από 2-3 μέτρα από τα πόδια του, πόσοι από αυτήν την ομάδα μπορούν να το κάνουν. 

Πρέπει να μπει πιο δυναμικά στο rotation.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Η ΑΕΚ πήρε πρωτάθλημα με: Μπάρκα, Μπακάκη, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλο και Λιβάγια. Αυτοί είναι ο κορμός σου και με αυτούς ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινάς. 8/11 είναι και ψάχνεις τους άλλους τρεις. Εγώ λέω πως αυτοί πρέπει να είναι οι Παουλίνιο, Αλμπάνης και Ολιβέιρα. Επειδή όμως ο Μάνταλος πρέπει να παίζει ας μοιράζεται την θέση με τον Αλμπάνη στα αριστερά. 5-3-2 και διάταξη κάπως έτσι:

Μπάρκας

 

Τσιγκρίνσκι

Βράνιες                      Μπακάκης

Παουλίνιο                                                    Λόπες

 

Γαλανόπουλος Σιμόες

Μάνταλος

 

Λιβάγια Ολιβέιρα

 

Μπάρκας, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Λιβάγια είναι ΚΟΡΜΟΣ και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.-

Μπορείς πάντα να το γυρίσεις σε 4-2-3-1 παίζοντας ως εξής:

Μπάρκας

 

Μπακάκης Βράνιες Τσιγκρίνσκι Λόπες

 

Γαλανόπουλος Σιμόες

Βέρντε Λιβάγια Μάνταλος

 

Ολιβέιρα

 

Παίζεις ένα παιχνίδι την εβδομάδα οπότε θα χρειαστείς 15-16 παίχτες την σεζόν. Ε αυτοί πρέπει να ναι οι εξής:

1. Μπάρκας

2. Μπακάκης

3. Βράνιες

4. Τσιγκρίνσκι

5. Λόπες

6. Γαλανόπουλος

7. Σιμόες

8. Λιβάγια

9. Μάνταλος

10. Βέρντε

11. Ολιβέιρα

 

12. Τσιντώτας

13. Παουλίνιο

14. Χούλτ

15. Σιμάο

16. Αλμπάνης

 

Τον Γενάρη φέρνεις CB στην θέση του Τσόσιτς αριστεροπόδαρο για να μην έχεις εκεί τον Μπακάκη όταν παίζεις 5-3-2 και DM αθλητικό στην θέση του Moran στυλ Γιόχανσον για να μην παίζεις με Γαλανόπουλο.

 

Αν κάνεις αυτά και φέρεις έναν κόουτς τύπου Πογέτ ή Αρουαμπαρένα θα κάνεις πρωταθλητισμό...

 

ΥΓ: Έχει γίνει επαφή με Hannes Wolf (38 ετών 2 χρόνια στην Στουτγκάρδη, 1 χρόνο στο Αμβούργο και στις ακαδημίες της Ντόρτμπουντ). Να μας πει ο @SpiRos άποψη

media.media.ba415a85-1def-41cb-aa11-41c2

wolf8-1554794440.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Επίσης να μην ξεχάσω γαμημένε Καρντόσο με τα μπιλντ απ σου. Στο 3-5-2, βγήκε ο Τσιγκρίνσκι σαν αμυντικό χαφ όταν είχαμε κατοχή και οργάνωνε μαεστρικά το παιχνίδι. Μπαλιές μέχρι 30μ ίσως να έχει 95% επιτυχία. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμπάνης αμα πιάσει θα ναι πολύ καλή εσωτερικη μεταγραφη(ορος που αρεσκονται να χρησιμοποιούν και οι Αρδ όταν δεν χαιδευουν το τυρι στο τσουτσούνι τους) και είναι σημαντικό ότι είναι και ψηλός, κατι που πραγματικά λέίπει απο την ομάδα.

Με Ολιβέιρα στην κορυφή, όλοι οι μεσοεπιθετικοί μας πιστευω θα φανούν πολύ μέσα στη σεζόν, 

Link to comment
Share on other sites

Just now, yiannis_21 said:

 Επίσης να μην ξεχάσω γαμημένε Καρντόσο με τα μπιλντ απ σου. Στο 3-5-2, βγήκε ο Τσιγκρίνσκι σαν αμυντικό χαφ όταν είχαμε κατοχή και οργάνωνε μαεστρικά το παιχνίδι. Μπαλιές μέχρι 30μ ίσως να έχει 95% επιτυχία. 

Τώρα που είπατε για build up και χαφ τον Ντμιτρο, δίνουμε τον λόγο στον Τιάγκο Μότα για το σύστημα 2-7-2 του μέλλοντος με τον τερματοφύλακα στα χαφ

psg1.jpg

https://www.contra.gr/podosfairo/2-7-2-thiago-motta-back-to-the-future.7421974.html

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτό με την τριάδα έτσι πρεπει να παει, ο μεσαιος να ξέρει λίγη μπαλα. Και αναλογα πως το παίζεις, επιθετικα ή αμυντικα, είτε θα βγει ψηλά και θα μοιάζει με χαφ ανα περιπτωση είτε θα παιζει πίσω Λιμπερο στιλ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yiannis_21 said:

Αλήθεια τα 60 μέτρα που έκανε ο Αλμπάνης μ τη μπάλα και άφησε πίσω στο σπρίντ τον Ιγκλέσιας χωρίς να φύγει η μπάλα πάνω από 2-3 μέτρα από τα πόδια του, πόσοι από αυτήν την ομάδα μπορούν να το κάνουν. 

Πρέπει να μπει πιο δυναμικά στο rotation.

Με εντυπωσίασε και η πάσα-επιλογή συμπαίκτη εμένα.

Είχε βγάλει και τον Βέρντε μόνο του λίγο πριν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Με εντυπωσίασε και η πάσα-επιλογή συμπαίκτη εμένα.

Είχε βγάλει και τον Βέρντε μόνο του λίγο πριν.

Η πάσα ήταν απίστευτη. 1 μέτρο πίσω από τα πόδια του αμυντικού που έτρεχε, που τον αναγκάζει ενστικτωδώς να αλλάξει πορεία και μετά έχει όσο χρόνο θέλει ο καυλέουρας να το μπουμπουνίσει. Που εν τω μεταξύ σε εκείνο το σημείο, αριστερό ή δεξί πόδι, θα γράψει μέσα, είναι απίστευτη η ευστοχία του σέ τέτοια θέση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανααγράψει ότι εκτός τους τραυματισμούς οπως είπε και ο σωκράτης που τον έζησε είχε θέμα και με τη δύναμη αφού ήταν σοφτ κάτι που εγώ πλέον δεν βλέπω γιατί μπορεί και προστατεύει τη μπάλα και έτσι δεν χάνει κατοχή όπως μάνταλος πέρσι η ζεραλδες κτλ . Μπορει να ειναι ίσως πιο χρήσιμος σαν 12 παίκτης πάντως δλδ να μπαίνει νωρίς στο 55-60 max να ανακατεύει και να δίνει ενέργεια και στους άλλους και λόγο ότι η άμυνα του αντιπάλου είναι κουρασμένη να βρήσκει χώρους να βγαζει φάσεις . 

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα χθες μεσοεποθετικα ήταν κούκλα. Και αυτό να προβληματίζει τον μανταλο λέω εγώ. Δεν είδαμε παθογένειες του στυλ κοντρολάρω, κάνω σβούρα γύρω από τον εαυτό μου δίνω πίσω αργώ κτλ κτλ 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AG21 said:

Το έχουμε ξανααγράψει ότι εκτός τους τραυματισμούς οπως είπε και ο σωκράτης που τον έζησε είχε θέμα και με τη <<δύναμη>> αφού ήταν σοφτ ( λόγο χαμηλών τόνων ατόμου / χαρακτήρα όπως είπε ) κάτι που εγώ πλέον δεν βλέπω γιατί δείχνει αποφασιστικότητα όποτε μπαίνει και γιατί μπορεί λόγο τεχνικής και προστατεύει τη μπάλα και έτσι δεν χάνει κατοχή όπως μάνταλος πέρσι η ζεραλδες κτλ . Μπορει να ειναι ίσως πιο χρήσιμος σαν 12 παίκτης πάντως δλδ να μπαίνει νωρίς στο 55-60 max να ανακατεύει και να δίνει ενέργεια και στους άλλους και λόγο ότι η άμυνα του αντιπάλου είναι κουρασμένη να βρήσκει χώρους να βγαζει φάσεις .

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AG21 said:

Το έχουμε ξανααγράψει ότι εκτός τους τραυματισμούς οπως είπε και ο σωκράτης που τον έζησε είχε θέμα και με τη δύναμη αφού ήταν σοφτ κάτι που εγώ πλέον δεν βλέπω γιατί μπορεί και προστατεύει τη μπάλα και έτσι δεν χάνει κατοχή όπως μάνταλος πέρσι η ζεραλδες κτλ . Μπορει να ειναι ίσως πιο χρήσιμος σαν 12 παίκτης πάντως δλδ να μπαίνει νωρίς στο 55-60 max να ανακατεύει και να δίνει ενέργεια και στους άλλους και λόγο ότι η άμυνα του αντιπάλου είναι κουρασμένη να βρήσκει χώρους να βγαζει φάσεις . 

Την δήλωση του Παπασταθόπουλου την είχα ερμηνεύσει ότι δεν έχει τσαμπουκά, νεύρο. Όχι ότι δεν έχει δύναμη. Επειδή είχε πεί ότι είναι καλό παιδί και δεν χρειάζεται να είναι έτσι στο γήπεδο και άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Epitaph21 said:

Την δήλωση του Παπασταθόπουλου την είχα ερμηνεύσει ότι δεν έχει τσαμπουκά, νεύρο. Όχι ότι δεν έχει δύναμη. Επειδή είχε πεί ότι είναι καλό παιδί και δεν χρειάζεται να είναι έτσι στο γήπεδο και άλλα τέτοια.

Έτσι και τον έκανε αδύναμο soft στο παιχνίδι του . Δεν είχε τσαμπουκά και τον έπερναν φαλάγγι κάτι που δεν φαίνεται πλέον αφού με την ποιότητα του μπορεί να το καλύπτει . 

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανοπουλε πέρασες καμια βόλτα από Τρίπολη χτες? Εμαθες τίποτα ενδιαφέρον? 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×