Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Recommended Posts

Ο Παπαπετρου μας επαιξε σωστά δυο φορες στο Καραϊσκάκη που νίκησαμε κιολας με το ιδιο σκορ. Την δευτερη φορά είχε δεχθει μεγάλη πιεση ενω σε αμφότερους τους αγωνες υπηρξε εκρυθμη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχε δώσει και πέρσι μια συνέντευξη ο Όγκνιεν όταν είχε φύγει και μου είχε κάνει εντύπωση ότι είχε συγκροτημένη σκέψη και μιλούσε χωρίς κλισέ.

Πέραν της μούρλιας που κουβαλάει (ΟΚ δεν είναι και κανένας 50αρης βέβαια) εντός γηπέδου και στην τωρινή του συνέντευξη είπε ενδιαφέροντα πράγματα, δείχνοντας ξανά πως το κλούβιο του το κεφάλι γενικά μπορεί να λειτουργήσει συγκροτημένα όταν συζητάει. Θεωρώ πως μελλοντικά θα γίνει και προπονητής μας (το χω ξαναπεί).

http://www.aek365.org/a-704093/opou-ki-an-briskomai-h-kardia-mou-einai-panta-edw.htm

 

Βάζω ένα κομμάτι που μου άρεσε:

-Πιστεύεις ότι με το χρόνο ο Καρέρα μπορεί να περάσει κάποια πράγματα και στο δημιουργικό κομμάτι ώστε η ΑΕΚ να γίνει πιο θεαματική;

"Εγώ θα σας κάνω αρχικά μια ερώτηση. Θέλετε να παίζουμε άσχημα και να νικάμε ή να παίζουμε καλά και να χάνουμε; Η ΑΕΚ με το ρόστερ που διαθέτει αυτή τη στιγμή, παίζει όπως πρέπει. Για να περάσει στο επόμενο στάδιο, για να αλλάξει το στιλ της πρέπει να αλλάξει και κάποιους ποδοσφαιριστές και να φέρει κάποιους που θα είναι κατάλληλοι. Όπως είναι τώρα η ομάδα παίζει με τον σωστό τρόπο. Σίγουρα, αν η ΑΕΚ θέλει να ξαναπάρει το Πρωτάθλημα της χρειάζονται παίκτες".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Είχε δώσει και πέρσι μια συνέντευξη ο Όγκνιεν όταν είχε φύγει και μου είχε κάνει εντύπωση ότι είχε συγκροτημένη σκέψη και μιλούσε χωρίς κλισέ.

Πέραν της μούρλιας που κουβαλάει (ΟΚ δεν είναι και κανένας 50αρης βέβαια) εντός γηπέδου και στην τωρινή του συνέντευξη είπε ενδιαφέροντα πράγματα, δείχνοντας ξανά πως το κλούβιο του το κεφάλι γενικά μπορεί να λειτουργήσει συγκροτημένα όταν συζητάει. Θεωρώ πως μελλοντικά θα γίνει και προπονητής μας (το χω ξαναπεί).

http://www.aek365.org/a-704093/opou-ki-an-briskomai-h-kardia-mou-einai-panta-edw.htm

 

Βάζω ένα κομμάτι που μου άρεσε:

-Πιστεύεις ότι με το χρόνο ο Καρέρα μπορεί να περάσει κάποια πράγματα και στο δημιουργικό κομμάτι ώστε η ΑΕΚ να γίνει πιο θεαματική;

"Εγώ θα σας κάνω αρχικά μια ερώτηση. Θέλετε να παίζουμε άσχημα και να νικάμε ή να παίζουμε καλά και να χάνουμε; Η ΑΕΚ με το ρόστερ που διαθέτει αυτή τη στιγμή, παίζει όπως πρέπει. Για να περάσει στο επόμενο στάδιο, για να αλλάξει το στιλ της πρέπει να αλλάξει και κάποιους ποδοσφαιριστές και να φέρει κάποιους που θα είναι κατάλληλοι. Όπως είναι τώρα η ομάδα παίζει με τον σωστό τρόπο. Σίγουρα, αν η ΑΕΚ θέλει να ξαναπάρει το Πρωτάθλημα της χρειάζονται παίκτες".

Γενικά, οπότε έχω διαβάσει λόγια του, είναι άνθρωπος που δεν κρύβεται και λέει ξεκάθαρες αλήθειες όπως τις αντιλαμβάνεται. Λίγοι ποδοσφαιριστές το κάνουν αυτό και τον παραδέχομαι και για αυτό, πέρα από τις ικανότητες του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Γενικά, οπότε έχω διαβάσει λόγια του, είναι άνθρωπος που δεν κρύβεται και λέει ξεκάθαρες αλήθειες όπως τις αντιλαμβάνεται. Λίγοι ποδοσφαιριστές το κάνουν αυτό και τον παραδέχομαι και για αυτό, πέρα από τις ικανότητες του. 

Γενικά θεωρώ πως για να είσαι καλός σε κάτι (ό,τι και αν είναι αυτό) πρέπει να έχεις στοιχειώδες iq, όχι τίποτα τρελό αλλά σίγουρα στοιχειώδες. Ο Βράνιες το διαθέτει δεδομένα και σε έναν κλάδο που το 95% είναι γρόθοι νομίζω τον κάνει να ξεχωρίζει. Μου αρέσει γενικά να διαβάζω συνεντεύξεις του, καμία σχέση με Μανταλομπακάκηδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Γενικά θεωρώ πως για να είσαι καλός σε κάτι (ό,τι και αν είναι αυτό) πρέπει να έχεις στοιχειώδες iq, όχι τίποτα τρελό αλλά σίγουρα στοιχειώδες. Ο Βράνιες το διαθέτει δεδομένα και σε έναν κλάδο που το 95% είναι γρόθοι νομίζω τον κάνει να ξεχωρίζει. Μου αρέσει γενικά να διαβάζω συνεντεύξεις του, καμία σχέση με Μανταλομπακάκηδες.

Απλά ειναι παρεξηγημενος κυρίως λόγω του χαβαλέ που κάνει μέσω σοσιαλ. Παθιαζεται στο γήπεδο, αλλά με αντίπαλους είναι γενικά σωστός, με τον Ουαρντα ας πούμε όποτε είναι αντίπαλοι υπάρχει σεβασμός, δεν πλακώνονται. Απλά είναι λίγο στυλ Γκατουζο που στο γήπεδο ήταν άγριος αλλά έξω καμία σχέση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλης Τσωχος σήμερα στο γκαζετα κατακεραυνωνει τους μεγάλους που οδηγούν τις ελληνικές ομάδες χαμηλα στη βαθμολογία της uefa και δεν ιδρώνει το αυτί τους. Πολύ αυστηρό και σκληρό αυτό το στρουμπουλο αγόρι. 

Έψαξα μετά στα άρθρα του να δω τι έχει γράψει για το θέμα με την πολυιδιοκτησια της Ξάνθης και δεν είχε τίποτα. 

Σου το κατέβασαν εκείνο το άρθρο Μιχάλη μου; Μήπως δεν το έγραψες ποτέ; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Δηματος ανεβασε στο fb οτι κατι ειπωθηκε σε εκπομπη περι δυσαρεσκειας του Αραουχο για την θεση που παιζει, και οτι ολα ειναι παραπληροφορηση.Απο κατω απαντησε ο Κετσε οτι ολα μπορεις να τα περιμενεις απο ατομα που αλλαζουν ομαδα στα 50 τους.

Ανοησια στα ορια της αλητειας εγραψε ο Ανδρεας τα περι δυσαρεσκειας.

Link to comment
Share on other sites

Καζαντζογλου


Σας το είχα πει πριν από καιρό και το επαναλαμβάνω. Δεν είμαι διόλου βέβαιος, ακόμα και τώρα που σχεδόν όλα μοιάζουν ρόδινα, πως ο Καρέρα είναι ο ιδανικός για να οδηγήσει την ΑΕΚ τη νέα σεζόν. Δεν αμφισβητώ την εργατικότητα και την αποδοτικότητα του Ιταλού, αλλά περιμένω και άλλα σημαντικά ματς για να τον κρίνω. Συν τοις άλλοις, στις ιδιαίτερες συνθήκες που έχει πολλές φορές ο οργανισμός της ΑΕΚ, δεν ξέρω εάν θα μπορεί να γίνει αποδεκτή η μεθοδολογία και η λογική του Καρέρα. Αλλά αυτά, είναι μελλοντικές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Καζαντζογλου


Σας το είχα πει πριν από καιρό και το επαναλαμβάνω. Δεν είμαι διόλου βέβαιος, ακόμα και τώρα που σχεδόν όλα μοιάζουν ρόδινα, πως ο Καρέρα είναι ο ιδανικός για να οδηγήσει την ΑΕΚ τη νέα σεζόν. Δεν αμφισβητώ την εργατικότητα και την αποδοτικότητα του Ιταλού, αλλά περιμένω και άλλα σημαντικά ματς για να τον κρίνω. Συν τοις άλλοις, στις ιδιαίτερες συνθήκες που έχει πολλές φορές ο οργανισμός της ΑΕΚ, δεν ξέρω εάν θα μπορεί να γίνει αποδεκτή η μεθοδολογία και η λογική του Καρέρα. Αλλά αυτά, είναι μελλοντικές ιστορίες.

cc @stavros 9-11

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει ο Τσαταλης με αρθρο οτι τελικα δεν εφταιγε η στανη (εννοει το ροστερ το οποιο ηταν καλο) αλλα ο τσοπάνης και μεταξυ αλλων γραφει:

Δεν θέλω ποτέ να είμαι υπερβολικός. Προφανώς υπάρχουν πολλοί προπονητές καλοί, που θα μπορούσαν σε πρώτη φάση να κάνουν τα βασικά πράγματα που έλειπαν από την διαχείριση της ΑΕΚ. Κι έχουμε ακόμη πολύ ψωμί μπροστά μας για να δούμε πως κολλάει το ΑΕΚ – Καρέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

αρχισαμεεεε. γιατι αεκ σημαινει διαφορετικοτητα.. και οι αρδ της πρωτοστατουν στην μλκια... 

 

Ε στο Χαριλαου δεν ξεκινησε ο Μανταλος, χτες βγηκε αλλαγη, στο μεταξυ ειχαμε και μεσοβδομαδες διαρροες για εκρηξη Καρερα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι ιδιαίτερες συνθήκες που έχει πολλές φορές ο οργανισμός της Α.Ε.Κ., εκτός από τη μαλακία που μας δέρνει, και δεν υπάρχει σε άλλο φούτμπολ κλαμπ στον κόσμο, μουνόπανο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για ένα σουβλάκι μια πάστα και μια είδηση τον γλυκοπαιρνουν τα αρδακια μας. Πούλο όλοι . Και κανονικά δεν πρέπει να τους διαβάζει κανείς και Φατούρο όπου τους βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Κατανοουμε νομιζω ολοι πως η μεσοβδομαδη διαρροη για εκρηξη Καρερα μον οκ τυχαια δεν ηταν. Αν στραβωνε το ματς χτες θα ειχαμε σημερα τις πρωτες μαχαιριες. Δυο ενδεχομενα παιζουν:

1. Η Μανταλος, Σιμοες κτλ νιωθουν καπως ανασφαλεις στην θεση των χαφ.

2. Η εχουν γιβει διερευνητικές επαφες με Καρερα και καταλαβαν πως θα ζητησει μπατζετ

Link to comment
Share on other sites

Ξερουν τι κανουν οι αρδ μας εν οψει πλει οφ και κυπελλου.Γιατι οταν υπαρχει απολυτη αποδοχη ως προς τις ικανοτητες του προπονητη κατι αλλο θα πρεπει να φταιει αν δεν επιτευχθουν οι στοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Δεν νομίζω ότι έχουν γραμμή από διοίκηση. Γιατί υπάρχουν αρδ που στηρίζουν Καρερα. Απλά οι γνωστοί σφουγκοκωλαριοι ξεκίνησαν πάλι τα ίδια 

Η απλα εβγαλαν δυσαρέσκεια συγκεκριμενοι παιχτες...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vargas21 said:

Για ένα σουβλάκι μια πάστα και μια είδηση τον γλυκοπαιρνουν τα αρδακια μας. Πούλο όλοι . Και κανονικά δεν πρέπει να τους διαβάζει κανείς και Φατούρο όπου τους βλέπουμε

εντωμεταξυ εγω δεν τους πολυ-διαβαζω αλλα ηταν πρωτη ειδηση στο enwsi.gr το αρθρο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×