Jump to content

Α.Ε.Κ. - μποακ (5η αγ.): 29/09, 19:30, Nova sports 1


Giallonero
 Share

mvp-κόουτσινγκ- βραβείο Σοιλέδη  

35 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Μπακάκης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Λόπες
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Κρστίτσιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάια
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
    • Ντέλετιτς
    • Κλωναρίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ πάτερ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Σοιλέδης

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
    • Παουλίνιο
    • Λόπες
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κρστίτσιτς
    • Μάνταλος
    • Λιβάια
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Κλωναρίδης
      0


Recommended Posts

Επίσης το γκολ του Μάνταλου είναι κανονικό, τον καλύπτει ο Λημνιός στο βάθος.

 

Εντωμεταξύ πάνε να βγούνε και από πάνω οι κομπλεξικοί που πήραν πέναλτι σαν τα δύο που δεν έδωσε πέρσι στον τελικό.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Εγώ είδα τις φάσεις και θεωρω οτι

1) ήταν κανα μέτρο οφσάιντ (η γραμμή πού πήγε ας μας εξηγήσει η νόβα παντως)

2) η φάση του Κρστιτσιτς ήταν αμφισβητούμενη και στην κρίση του κάθε διαιτητή. 

Δεν βλέπω καμια σφαγή για κανεναν σε πρώτη φάση.

Δεν βλεπουμε που ειναι ο λημνιος και που τα ποδια του αν ο λημνιος πχ εχει απλωσει το ποδι πιθανον να τον καλυβει. Γενικα δεν ξρουμε τι ηταν πρωτη φορα βλεπω να μην υπαρχει ριπλει σε οφσαιντ δεν θυμαμαι αλλη φαση. Επομενως σαφως δεν φταιει ο διαιτητης.

Φαουλ δεν υπαρχει και ειδικα ο συγκεκριμενος που αφηνε γενικα το ματς δεβ παιζει να το δινε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο «φάουλ» βλέπω να ακουμπάει οριακά την μπάλα, άρα διαιτητής που ανέχεται το πιο «αντρικο» παιχνίδι, άνετα συνεχίζει το παιχνίδι. Υπάλληλε Κακο άντε γαμησου btw.

Στο οφσάιντ δεν έχουμε καλη εικόνα, αλλά οι κινήσεις των παικτών με κάνουν να πιστεύω ότι ήταν πολύ πιο μπροστά. Btw ας σταματήσουν οι γραφικότητες με τις παγωμένες εικόνες που κυκλοφορούν στο νετ. Μην γινόμαστε όμοιοι τους αν δεν έχουμε σοβαρά ντοκουμέντα, ανεξάρτητα από την εκτίμηση του καθενός.

Με βάση τα παραπανω παντως δεν βλέπω δόλο Σιδηροπουλου, ούτε διαιτητή. Εξακολουθώ να απορώ με τη νόβα παντως. Σοβαρό τεχνικό λαθος της. Φαντάζομαι.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να το δείξουν από κάμερα που να φαίνεται ο Λημνιός για να κρίνουμε. Έτσι δεν βγαίνει ακρη

Link to comment
Share on other sites

Κριτική πρέπει να κάνουμε με βάση το τί έχουμε και όχι το τί θα θέλαμε να έχουμε. Το 3-5-2 που κατέβασε ο πάτερ ήταν το μοναδικό που δεν έπρεπε να κατεβάσει. Γλυτώσαμε από τύχη στο πρώτο ημίχρονο περισσότερα γκολ. Η διαφορά ήταν στο ότι ο ΠΑΟΚ έχει πιο δυνατούς πάικτες, αλλά και στο ότι πάλι έπαιζες χωρίς σέντερ φορ, με ένα σοφτ Αλμπάνη και με το Λιβάγια καλά κλεισμένο, οπότε πάπαλα. Όταν κατάλαβε ο πάτερ ότι θέλει σέντερ φορ, ακόμα και αυτό το Γιακουμάκη, κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Οκ, ευτυχώς που παίζαμε με τους ανύπαρκτους, με γάβρους θα είχαμε μετρήσει πολλά απόψε. Το ότι το γκολ του Μάνταλου έπρεπε μάλλον να μετρήσει δε μου λέει κάτι, μάλλον για τους άλλους λέει. Και να μέτραγε, μπορεί να τρώγαμε άλλο. Ευτυχώς που παίζαμε με τους αφάνελους, που έχουν να κερδίσουν εκτός έδρας από τότε που είχαμε σέντερ μπακ το Δέλλα...Δουλέψαμε για το γάβρο πάντως, που θα μας καθαρίσει και τους δύο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγώ ανάλυση ότι δεν έπρεπε να ξεκινήσει με 3-5-2 όλη την βδομάδα δεν θυμαμαι να διάβασα. Απο οποιον το έγραψε εδώ μέσα ζητω προκαταβολικά συγνώμη.

Για να είμαστε δίκαιοι ως προς αυτό δλδ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Παντως εγώ ανάλυση ότι δεν έπρεπε να ξεκινήσει με 3-5-2 όλη την βδομάδα δεν θυμαμαι να διάβασα. Οποιος το έγραψε εδώ μέσα ζητω προκαταβολικά συγνώμη.

Για να είμαστε δίκαιοι ως προς αυτό δλδ.

ΕΚ του αποτελεσματος ειμαστε ολοι προπονητες. Καλα εκανε και το ξεκινησε, ο φερειρα το διελυσε με τα τρικακια του. 

Καλα ανταποκριθηκε ο Κωστε στην αλλαγη του συντηματος, είμασταν και τυχεροι γιατι το κοντερ εγραφε μονο 0 - 1 ( αραγε θυματε κανεις εκει το παιχνιδι με τη ριεκα στο οακα ? )

Κατα τα αλλα, μας λειπουν παιχτες, αθλητικοτητα, ομοιογενεια .

Επισης εχουμε θεμα στη διαχειριση του ροστερ προς το παρων.

Ας κερδιζουμε τα μικρα, να μην εχουμε περιεργα στο Καραισκακη και στη τουμπα το διπλο θα ναι πιο ευκολο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Παντως εγώ ανάλυση ότι δεν έπρεπε να ξεκινήσει με 3-5-2 όλη την βδομάδα δεν θυμαμαι να διάβασα. Απο οποιον το έγραψε εδώ μέσα ζητω προκαταβολικά συγνώμη.

Για να είμαστε δίκαιοι ως προς αυτό δλδ.

Ειχα γραψει απο το ματς με τον Παναιτωλικο,

οτι το 3-5-2 σπανια το ξεκινουσαν και ο Χιμενεθ και ο Πογετ.

Ο μεν Πογετ το γυρναγε σε 5-3-2 οταν νικαγαμε να κρατησει σκορ,

και ο Χιμενεθ μονο σε καποια ματς με μικρες, ή πανω στο ματς που εχει στραυωσει.

Στα μεν ντερμπι και οι 2 παιζανε 4-2-3-1.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nedved21 said:

Ειχα γραψει απο το ματς με τον Παναιτωλικο,

οτι το 3-5-2 σπανια το ξεκινουσαν και ο Χιμενεθ και ο Πογετ.

Ο μεν Πογετ το γυρναγε σε 5-3-2 οταν νικαγαμε να κρατησει σκορ,

και ο Χιμενεθ μονο σε καποια ματς με μικρες, ή πανω στο ματς που εχει στραυωσει.

Στα μεν ντερμπι και οι 2 παιζανε 4-2-3-1.

Από την άλλη με το συγκεκριμένο σύστημα κέρδισες πολλά ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη. Και πρόπερσι και περισυ και φέτος.

Επισης με τον μποακ με αλλά συστήματα πελάτης έγινες τελευταία.

Παντως όλη την βδομάδα να μην λέει σχεδον κανεις τιποτα, ούτε για το σύστημα, ούτε πχ για τον Αλμπάνη φορ κ.ο.κ. και μετά να μιλάμε για εγκλήματα, μου κάνει λίγο σε μετά Χριστον.

Εγω το μονο σοβαρό έγκλημα που είδα ήταν η απουσία Βερντε και Ζεραλδες από τον παγκο, υπό την έννοια ότι θεωρω ότι αποδυναμώσες τον παγκο σου. Για αυτό και για την κακή ψυχολογική προετοιμασία (που είδα προσωπικά, ειδικα στην αρχή), ψήφισα κακό κοουτσινγκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσα μεταφέρω είναι μέσα από το γήπεδο, δεν έχω δει ακόμα φάσεις.

Η ομάδα λίγη, πολύ λίγη. Έχεις 40κ+ κόσμο σήμερα και ξεκινάει το ματς με τον ΠΑΟΚ και πάλι σε θέση κυρίαρχου.

Σκοράρουν με 40αρα μπαλιά από το μπακ, χάνουν πέναλτι, κάνουν ευκαιρίες οπότε θέλουν και στεκόμαστε τυχεροί να πηγαίνουμε στα αποδυτήρια με 0-1 μόνο. Ίχνος απειλής στο πρώτο ημίχρονο.

Σκοράρουμε από στημένο και ξανά βγάζουν γκολ, φάση ψιλό καρμπον με το πρώτο γκολ, 4-5' μετά.

Φέρνουμε το ματς στα ίσια και στα τελευταία 15' βγάζουν 4 φάσεις. 2 με τον απκομ και 2 με κεφαλιές του βαρέλα (αν είναι δυνατόν βρε πουστηδες να συμβαίνει ξανά και ξανά αυτό).

Γενικά, οπότε ήθελαν έβγαζαν φάσεις οι βου σήμερα. Είμαστε τυχεροί που δεν έγραψε τριμπαλο στο ημίχρονο.

Το Χ δοθέντων των παραπάνω είναι μια χαρά αποτέλεσμα, δοθέντων των παραπάνω ξαναλέω.

Η ομάδα υστερεί σε φυσικές δυνάμεις, ύψος, ποιότητα. Δεν υπάρχει περίπτωση να παραμείνουμε ανταγωνιστικοί μέχρι τέλους.

Ατομικά, μόνο ο Γαλανόπουλος μου άρεσε, αυτό νομίζω τα συνοψίζει όλα.

Κόσμος έκανε ο,τι μπορούσε, δυστυχώς δεν μπορεί να παίξει και άμυνα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ντελετιτς και Γιακουμακης φιλανε την εικόνα της Παναγίας. 

Βερντε και Ζεραλδες όχι. 

Και δεν είναι η πρώτη φορά που τα βλέπουμε αυτά. Γρήγορα προπονητή γιατι το πράγμα φαίνεται να γίνεται άρρωστο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να το κλείσω από μεριάς μου. Κι επειδή μου αρέσει να γράφω αυτά που βλέπω.

Βλεπω ότι αλλάζεις παικτες-προπονητές κλπ και εδώ και δεν θυμαμαι ποσα σερί ματς ο μποακ βγάζει μεγαλύτερη ποιότητα στο γήπεδο. Σαφέστατα.

Ναι, μπορεί η φανέλα να μην τους έχει βοηθήσει να μας ρίξουν καμια τεσσάρα, όπως θα συνέβαινε με γαύροβαζελους.

Καπου είναι ξεκάθαρο ομως ότι η διαφορα «ποιότητας» αφεντικών αντικατοπτρίζεται και στο γήπεδο. Και είναι κρίμα για τον κόσμο μας.

Ειναι πολλά τα σερί ματς για να στρουθοκαμηλισω προσωπικά..

 

υγ. (Και) αποψε ο ένας έπαιζε με παίκτες και ο άλλος με τον κόσμο να «φυσάει» την μπάλα. Ε, δεν γίνεται δουλειά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nedved21 said:

Ειχα γραψει απο το ματς με τον Παναιτωλικο,

οτι το 3-5-2 σπανια το ξεκινουσαν και ο Χιμενεθ και ο Πογετ.

Ο μεν Πογετ το γυρναγε σε 5-3-2 οταν νικαγαμε να κρατησει σκορ,

και ο Χιμενεθ μονο σε καποια ματς με μικρες, ή πανω στο ματς που εχει στραυωσει.

Στα μεν ντερμπι και οι 2 παιζανε 4-2-3-1.

ισχυει. 4-2-3-1 επαιζε ο Χιμενεθ, 3-5-2 καθαρο παιξαμε με μιλαν εντος εκτος και μεσα με ΠΑΟΚ στο 1-0

Screenshot-2019-09-30-1-0-2017-Google.pn


το χαρακτηριστικο του χιμενεθιου 3-5-2 ηταν οτι στο ιδιο ματς μπορει να μεταβαλλοταν σε 4-2-3-1. Ο Μπακακης πχ απο στοπερ αριστερο περναγε αριστερο μπακ και ο λοπες ανεβαινε σε θεση εξτρεμ. (με λαζαρο δεξι εξτρεμ και λιβαγια πισω απο τον εναν επιθετικο)
Προπερσι μη ξεχνατε επαιζε πολλες φορες ο μπακακης αριστερο μπακ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εγώ για να το κλείσω από μεριάς μου. Κι επειδή μου αρέσει να γράφω αυτά που βλέπω.

Βλεπω ότι αλλάζεις παικτες-προπονητές κλπ και εδώ και δεν θυμαμαι ποσα σερί ματς ο μποακ βγάζει μεγαλύτερη ποιότητα στο γήπεδο. Σαφέστατα.

Ναι, μπορεί η φανέλα να μην τους έχει βοηθήσει να μας ρίξουν καμια τεσσάρα, όπως θα συνέβαινε με γαύροβαζελους.

Καπου είναι ξεκάθαρο ομως ότι η διαφορα «ποιότητας» αφεντικών αντικατοπτρίζεται και στο γήπεδο.

Ειναι πολλά τα σερί ματς για να στρουθοκαμηλισω προσωπικά..

Από πέρσι στο ματς του δεύτερου γύρου και μετά σου βγάζει διαφορά ποιότητας και είναι λογικό, αφού εσύ έδιωξες Χριστοδουλόπουλο, Κονέ, Αραούχο, Γιόχανσον, για λίγο Βράνιες, Γκάλο και πήρες χειρότερους, ενώ έχεις προπονητές τύπου Ουζουνίδη και Κωστένογλου, πας δηλαδή με αυτόματο πιλότο. Πάντως και οι δύο ομάδες είναι ένα κλικ κάτω από το γάβρο τη δεδομένη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους διαβαζω χρονια.

Η πρωταθληματικη ομαδα ειναι οπως οι μεγαλοι παικτες,δεν χρειαζεται καποιος να σε πεισει για αυτο,το βλεπεις και το καταλαβαινεις.Τα πρωτα χρονια της παραγκας,την πρωτη του σαντος,το 2008,το 2018.Αυτο που ειδα σημερα στο γηπεδο απο το 1 εως το 30 δεν θυμαμαι να το εχω ξαναδει σε ντερμπι στην εδρα μας.Ακριβως την αντιθετη αισθηση ειχα το 2018 οπου μπηκαμε τους καναμε ευκαιριες μαζεμενες και απο το πουθενα το αρπαξαμε(δεν θυμαμαι ποιος εφταιγε τοτε,παλι μπακακης?)Θυμαμαι χαρκτηριστικα τοτε οτι ακομα και στο καραισκακη που το φαγαμε στο 80+ δεν το εκλεισα γιατι πιστευα οτι μπορουμε να το γυρισουμε.Κραταω μια πολυ μικρη ελπιδα λογω ολιβειρα/σιμοες/ιβιτς το γεναρη αλλα αυτη η ομαδα δεν με πειθει.

Τι πρεπει να γινει?Να πεσουν λεφτα.-

Το θεμα εχει λυθει παγκοσμιως,οποιος βαζει τα περισσοτερα θα παιρνει και τους περισσοτερους τιτλους.Ναι αλλα το 2018,ναι αλλα η λεστερ..ναι αλλα η πορτο.Αμα θες 1 πρωταθλημα καθε 10 χρονια συνεχισε ετσι.Ναι αλλα και ο παοκ που βαζει λεφτα τι καταλαβε?Καταλαβε οτι και τις χρονιες που δεν το πηρε,ηταν σχετικα κοντα,τσιμπαγε κανα κυπελλο και του εμενε και καποιος παικτης να χτισει.Αυτη η προσπαθεια γενναει οραμα και πιστη στους οπαδους,μεταφερεται στους παικτες και επιστρεφει στον κοσμο.Οτι κανεις βηματα μπροστα οτι κατι χτιζεται.Στην ΑΕΚ συμβαινει το αντιθετο,σκεφτεσαι οτι το 18 επαιζες με αραουχο λαζρο και τωρα με γιακουμακη αλμπανη.Οτι πιο ευστοχο διαβασα αποψε η συγκριση με παλιοτερα χρονια οπου ο παοκ επαιζε με γιασουμη και εμεις με καλλον και εφταιγε το κατεστημενο της αθηνας.

Στα του σημερινου μια απορια.Εισαι ο κωστενογλου και βλεπεις την προηγουμενη βδομαδα παοκ αρης και ο φετφατζιδης τους εχει κανει κουδουνια και σκεφτεσαι οτι ο βερντε δεν κανει ουτε για 18αδα? για να παρεις γιακουμακη ντελετιτς κλωναριδη?

Διαφωνω με τους περισσοτερους για το μανταλο που μεχρι στιγμης κανει συμπαθητικη χρονια.Μου θυμιζει τη φαση με το σεζαρ που τον εκραζαν λες και ειχαμε καλυτερο και δεν επαιζε.Φερε καλυτερο απο τον μανταλο και δωστον δανεικο στη β εθνικη.Επισης διαφωνω με την αποψη οτι το 2018 το πηραμε επειδη τραυματιστηκε,εκεινη η ΑΕΚ των πρωτων εβδομαδων ηταν καλυτερη απο αυτη που τελειωσε τη σεζον.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για να το συμπληρώσω. Στα 5 τελευταία ματς με μπαογκ.

Εχεις 1 τελικό κυπέλλου στο ΟΑΚΑ που από πλευράς αποδοσης σε διέλυσαν. 

Εχεις 1 ματς περισυ στην τούμπα που σε πήραν. Έχεις περισυ 1 ματς στο ΟΑΚΑ που θύμισε λίγο το φετινό και τελικά ηρθες χ.

Εχεις άλλον 1 τελικό περισυ στο ΟΑΚΑ που σε πήραν.

Κι έχεις και το αποψινο.

Με Χιμένεθ-Ουζουνίδη-Χιμένεθ-Κωστενογλου αυτά.

Ε, κάτι δεν παει καλά  σε γενικότερη φάση και όχι απλά ότι φταίει ένας Κωστενογλου ή ένας Μάνταλος ξέρω ´γω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τον τελικό του ΟΑΚΑ, που ποιτικά ήσουν καλός, αλλά στο γήπεδο δεν υπήρχες, στα επόμενα παιχνίδια προφανώς υπάρχει διαφορά ποιότητας. Πάντως, σε αγώνα πρωταθλήματος στο ΟΑΚΑ δεν σε κερδίζουν, ενώ στο Καραισκάκη πχ κερδίσανε, στον τελικό σε πήραν, αλλά φωνάζεις δικαιολογημένα για το διαιτητή, ενώ στην Τούμπα πέρσι δε νομίζω ότι ήταν καλύτεροι, όπως πχ με τους γάβρους, φυσικά όμως το αποτέλεσμα μετράει και ήταν ήττα.  Προφανώς είναι αποτυχία να μην παίρνεις σε 5 αγώνες μια νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ, αλλά προφανώς και ξέραμε και πέρσι, όπως και φέτος, ότι ο σχεδιασμός της ομάδας δεν ήταν καλός, άρα δεν πρέπει να μας προκαλεί έκπληξη. Ευτυχώς πάντως που στους τελικούς και απόψε δεν παίζαμε με γάβρο ή βάζελο στα καλά του, θα μετράγαμε πολλά....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Για να το συμπληρώσω. Στα 5 τελευταία ματς με μπαογκ.

Εχεις 1 τελικό κυπέλλου στο ΟΑΚΑ που από πλευράς αποδοσης σε διέλυσαν. 

Εχεις 1 ματς περισυ στην τούμπα που σε πήραν. Έχεις περισυ 1 ματς στο ΟΑΚΑ που θύμισε λίγο το φετινό και τελικά ηρθες χ.

Εχεις άλλον 1 τελικό περισυ στο ΟΑΚΑ που σε πήραν.

Κι έχεις και το αποψινο.

Με Χιμένεθ-Ουζουνίδη-Χιμένεθ-Κωστενογλου αυτά.

Ε, κάτι δεν παει καλά  σε γενικότερη φάση και όχι απλά ότι φταίει ένας Κωστενογλου ή ένας Μάνταλος ξέρω ´γω.

εννοειται δεν φταιει κανενας κωστενογλου. Ουτε αυτος πιστευε πριν 2 μηνες οτι θα καθοταν σαν πρωτος προπονητης με αντιπαλο τον παοκ στο πρωταθλημα. Ολα αυτα ειναι επιλογες-αποτελεσματα των αποφασεων της διοικησης

δεν υπηρξε ποτε προπονητης κωστενογλου για να κατσουμε τωρα να λεμε αν ειναι καλος ή κακος. Οσο καλος ηταν ο κοντης στον  γαυρο οταν αναλαμβανε υπηρεσιακος αλλο τοσο ειναι και ο κωστενογλου

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τις φασεις στην τηλεοραση,τι τραγωδια εισαι ρε μπακακη...

Χαλαει το τεχνητο στο πρωτο γκολ και μετα παει και βαζει τη χερουκλα ενω ξερει οτι υπαρχει βαρ.Οποτε ειναι στο ενας με ενα βηματα πισω μεχρι να μπει ο αλλος με τη μπαλα στα διχτυα για να μην φαει καμμια τριπλα και εκτεθει.Κλασσικος παικτης που τα χανει υπο πιεση,με δυο τετοιους στην ενδεκαδα κατεβαινεις στα ντερμπι εκτος εδρας χωρις ΚΑΜΜΙΑ τυχη.Ο αλλος στον παγκο μετα απο αυτα αποφασισε να βγαλει τον παουλινιο

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μας φταίει ο Κωστένογλου και βέβαια φταίει η 18αδα που κατεβάζει και εννοείται ακόμα χειρότερα η 11αδα που παρουσιάζει. Εννοείται πως παίχτες τύπου Ντελετιτς Γιακουμάκη κλπ είναι για γέλια για την ΑΕΚ. 

Δεν ξέρω τι θα με πονάγε περισσότερο όμως να πω αλήθεια. Το ότι τον προπονητή που πληρώνω 2 εκατομμύρια του κάνει πλάκα πρώτα ο Τέρζης και την επόμενη Κυριακή ο πάτερ; Η μήπως δεν είναι πλάκα να προηγείσαι 2 φορές εκτός έδρας σε ντέρμπι και να μην μπορεις να κερδίσεις; Του άλλαξε το σύστημα ο οσιος Νικολας και άλλαξε πλευρό ο Ποροτογαλος. Μπορεί να με ενοχλούσαν οι αστειες αλλαγες του πχ με Ζαμπα και Μαουριτσιο κατευθείαν από χιαστους την ώρα που ήθελε κοντρόλ παιχνίδι. Επίσης μπορεί να με ενοχλούσε ακόμα περισσότερο ότι οι παίχτες της 11αδας μου κάνουν όσο η 18αδα του αντιπάλου, κάτι βέβαια που με έχει οδηγήσει ένα βήμα πριν την ποινή για παραβίαση του ffp, ωστόσο το τελευταίο διπλό στην έδρα του αντιπάλου ήταν μια δεκαετία πίσω περίπου.

Ούτε τώρα η Μπαρτσελονα, άρα ποτε; Και κυρίως με διαιτησία που έσπρωχνε με τρόπο στα φάουλακια και βέβαια για μένα το γκολ που ακυρώθηκε ήταν κανονικό.

Με λίγα λόγια, είχαν όλες τις συνθήκες μαζί τους και πάλι δεν μπόρεσαν. Την ίδια ώρα εμείς γκρινιάζουμε. Γιατί; Γιατί η φανέλα έχει απαιτήσεις και ειδικό βάρος...

Αντε καλό βράδυ και υπομονη. Έχουμε αλλά τρία παιχνίδια μαζί τους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,έχεις φτάσει να έχεις εμφανώς χειρότερο υλικό απο τον μπαοκ αλλά δεν σε παίρνει πια να έχεις για αρχηγό τον νερόβραστο Μάνταλο.

Μπράβο στον κόσμο,φάνηκε απο την τιβι ότι βοήθησε.Μέγα πλήθος,μέγα πάθος.

Link to comment
Share on other sites

Προσγείωση στην πραγματικότητα, ευτυχώς δηλαδή που δεν είχαμε κανά γκρεμοτσάκισμα. Ευτυχώς, όπως είπατε, που η φανέλα τους έχει ειδικό βάρος φωτωτυπικού χαρτιού.

Στη ζωή βαριέσαι πράγματα χωρίς να έχουν ελαττώματα, απλά επειδή θέλεις κάτι άλλο. ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΜΠΑΚΑΚΗ ΜΑΝΤΑΛΟ ΒΑΣΙΚΟΥΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ? ΣΤΑ ΧΑΠΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΡΙΞΕΤΕ!

Τέλος πάντων, η μόνη ελπίδα είναι πως όντως ο Ίβιτς εδώ και ένα μήνα πλέον κάνει όντως δουλειά με κάποιο υπαρκτό και συγκεκριμένο μπάτζετ, οπότε οποιοδήποτε αποτέλεσμα δεν του βάζει επιπλέον πίεση χρόνου, μας κρατάει ζωντανούς. Δεν είναι μακριά ο Γενάρης, το πολύ ως τότε θα μάθουμε.

ΥΓ: Κι εγώ εκνευρίζομαι με τα κοράκια, αλλά προσπαθώ να αφαιρώ το πάθος όταν προσπαθώ να κάνω απολογισμό. Κι εγώ νομίζω πως δεν ήταν οφσάιντ, και αν ήθελε να σε καθαρίσει, εύκολα σου ακύρωνε και το δεύτερο. 

ΥΓ2: Μπακάκη βλάκα, α βλάκα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×