Jump to content

Α.Ε.Κ. - μποακ (5η αγ.): 29/09, 19:30, Nova sports 1


Giallonero
 Share

mvp-κόουτσινγκ- βραβείο Σοιλέδη  

35 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Μπακάκης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Λόπες
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Κρστίτσιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάια
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
    • Ντέλετιτς
    • Κλωναρίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ πάτερ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Σοιλέδης

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
    • Παουλίνιο
    • Λόπες
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κρστίτσιτς
    • Μάνταλος
    • Λιβάια
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Κλωναρίδης
      0


Recommended Posts

Τα έγραψα κσι χθες.

Πηρες 6 παίκτες για βασικούς το καλοκαίρι για να βελτιωθεις από το περσινό χαλι και χθες έπαιξαν οι 1,5. (Μισό βάζω τον Παουλίνιο που βγήκε).

Ε, πού πας δλδ; 

Και δεν λέω ότι όσοι δεν έπαιξαν είναι όλοι παιχταράδες, αλλά όταν βλέπεις να παιζει ρόστερ Λαρισας με Αλμπάνη, Γιακουμάκη, Κλωναρίδη, Μπακακη, Γαλανοπουλο, Ντελετιτς ε, κάπου λες τι γίνεται. Γιατί για ΑΕΛ είναι κανονικά αυτοί.

Επισης δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις για να καταλάβεις ότι ο Χουλτ σε τέτοια ματς είναι πιο safe επιλογή από τον Λοπες.

Για να πιάσουμε και λίγο τον τραχανά τον Κωστενογλου, γιατί σχεδον μας βγήκε κι από πάνω χθες ότι δικαιώθηκε που άλλαξε το σύστημα (για το ότι τον ξεφτίλισαν στο πρώτο μισάωρο ήταν αναγκαίο κακό μάλλον απο ότι φαίνεται).

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Stavros Kolkas είναι με τον Stavros Kolkas C.

4 λεπτά · 

Όλη η επικοινωνία τους για το περιβόητο ηθικό πλεονέκτημα είναι πάνω στην εικόνα του Ιβάν με το πιστόλι.

Μία εικόνα που είναι απλά εικόνα και τίποτα περισσότερο. Δεν το έβγαλε έτσι ώστε να φυτέψει κανά δύο, όμως αυτό αφήνουν να εννοηθεί.

Πάνω σε αυτή τη λογική - είχε πιστόλι, άρα το έβγαλε και έφαγε πέντε - έξι - έχει νομιμοποιηθεί στο μυαλό τους οποιαδήποτε παραβατική συμπεριφορά.

Θα κοπανάνε διαιτητές, θα απειλούν κόσμο, θα εκβιάζουν πολιτικούς, θα πληρώνουν δικαστές, γιατί ο Ιβάν είχε πιστόλι.

Και τα πρόβατά τους που νομίζουν πως επειδή ζούνε στη πρωτεύουσα είναι γαλαζοαίματοι, αφήνοντας στην άκρη τις περιπτύξεις με τα κατσικάκια στο χωριό το Πάσχα, θα χειροκροτάνε και θα συμβιβάζονται στην ιδέα πως ο εχθρός είναι ο ΠΑΟΚ.

Παρουσιάζοντας ένα μοτίβο μας που οι ίδιοι επέβαλαν μέσα από τις πολιτικές επιλογές της κεντρικής εξουσίας, μέσα από τις μόνιμες θέσεις των κρατικών ΜΜΕ, έτσι ώστε να φαινόμαστε γραφικοί.

Αυτή είναι μία κατάσταση δύσκολα διαχειρίσιμη. Εγώ έχω έναν μόνιμο εκνευρισμό που προέρχεται από το πόσο παιδικά είναι τα επιχειρήματά τους και το πόσο ηλίθιο είναι να παλεύεις να με πείσεις πως αυτό που βλέπουν τα μάτια μου είναι κάτι άλλο.

Ζούμε την παρακμή της ελληνικής κοινωνίας, κινούμαστε μέσα στον βούρκο, μέσα στα σκατά της.

Το συμπέρασμα είναι απλό. Γράψτε τους στα @@ σας, γιατί δεν αξίζουν τίποτα. Μιλάμε για μ@λάκες...

 

Γμτ το σπιτι σου βλακα . αχρηστε αρδακι μιζαδορε της τρουμπας. πουστοπαιδι 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panther-21- said:

Το χθεσινο δεν ειναι αντιπροσωπευτικο της ποιοτητας της ΑΕΚ. Η ομαδα στηθηκε λαθος και εχασε ενα ημιχρονο να το καταλαβει αυτο. Επισης, 4 απο τους ποιοτικοτερους σου παιχτες (Ζεραλδες, Ολιβειρα, Σιμαο & Βερντε) ηταν ειτε εξεδρα, ειτε παγκο. Για αυτα τα 2 δεν φταιει κανενας Μελισανιδης. Για το οτι φτασαμε στο σημειο ομως αυτος που κανει τις επιλογες (Πατερ) να βρισκεται στο σημειο να της κανει, φταιει ο Μελισανιδης.

Αυτο ειναι τρομερα προβληματικο και δεν γινεται να βγει η χρονια με τις μεταγγραφες σου εξεδρα ή παγκο γιατι τα παιδια (τα υπολοιπα) ξερουν απο ντερμπι. Εν ετη 2019 (και οχι 1974) αυτα ειναι αστεια επιχειρηματα.

Παρολα αυτα στο ελλειμα ποιοτητας που ειχες στον αγωνιστικο χωρο το καλυψες με ψυχη, κυριαρχησες απο το 45 μεχρι το 75 και αν δεν σου εκοβε την φορα αυτη η παπαρια με τα VAR, θα μπορουσαν να φυγουν με 4αρα στην πλατη απο εκει μεσα οι ξαδερφες. Και ναι, απο την αλλη απο το 1 εως το 30 μπορει να ησουν και 0-3 πισω και τελικα δεν ησουν.

Επειδη ανηκω στο 5% του φορουμ απο οτι αντιλαμβανομαι που δεν τα βλεπει ολα τοσο μαυρα οσο οι περισσοτεροι, διαφωνω με πολλα απο οσα γραφτηκαν εδω μεσα. Δεν εχει σημασια να αναφερθω σε αυτα που διαφωνω, αλλα σε αυτο που συμφωνουμε ολοι μας. Οτι η φετινη ΑΕΚ δυσκολα θα παρει πρωταθλημα. Δυσκολο δεν σημαινει ομως αδυνατο.

 

Το πρωτάθλημα θα παιχτεί στα play offs για πρώτη φορά.

Αν μπορέσεις να μείνεις κοντά στην βαθμολογία μέχρι τον Γενάρη, χρειάζονται 2-3 πολύ σοβαρές κινήσεις και ένας πολύ σοβαρός προπονητής από τον Ίβιτς για να παίξεις τον Μάιο στα ίσα και ό,τι βγει.

Και εκεί στα αλλεπάλληλα ντέρμπυ ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Το πρωτάθλημα θα παιχτεί στα play offs για πρώτη φορά.

Αν μπορέσεις να μείνεις κοντά στην βαθμολογία μέχρι τον Γενάρη, χρειάζονται 2-3 πολύ σοβαρές κινήσεις και ένας πολύ σοβαρός προπονητής από τον Ίβιτς για να παίξεις τον Μάιο στα ίσα και ό,τι βγει.

Και εκεί στα αλλεπάλληλα ντέρμπυ ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει. 

 

Δεν μας εχουν αποδειξει μεχρι τωρα οτι κανουν σωστες κινησεις τον γεναρη. Με Ιβιτς εχουμε μια ελπιδα. Αλλα αλλος πλερωνει και δειχνει οτι δεν θελει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Τα έγραψα κσι χθες.

Πηρες 6 παίκτες για βασικούς το καλοκαίρι για να βελτιωθεις από το περσινό χαλι και χθες έπαιξαν οι 1,5. (Μισό βάζω τον Παουλίνιο που βγήκε).

Ε, πού πας δλδ; 

Και δεν λέω ότι όσοι δεν έπαιξαν είναι όλοι παιχταράδες, αλλά όταν βλέπεις να παιζει ρόστερ Λαρισας με Αλμπάνη, Γιακουμάκη, Κλωναρίδη, Μπακακη, Γαλανοπουλο, Ντελετιτς ε, κάπου λες τι γίνεται. Γιατί για ΑΕΛ είναι κανονικά αυτοί.

Επισης δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις για να καταλάβεις ότι ο Χουλτ σε τέτοια ματς είναι πιο safe επιλογή από τον Λοπες.

Για να πιάσουμε και λίγο τον τραχανά τον Κωστενογλου, γιατί σχεδον μας βγήκε κι από πάνω χθες ότι δικαιώθηκε που άλλαξε το σύστημα (για το ότι τον ξεφτίλισαν στο πρώτο μισάωρο ήταν αναγκαίο κακό μάλλον απο ότι φαίνεται).

 

Χτύπησε ο Σιμόες και δεν είχες να κάνεις δίδυμο με τον Γαλανόπουλο για να παίξεις με δύο εξάρια.

Πολύ σοβαρή απώλεια και αυτός και ο Ολιβέιρα. Έβαλες δύο γκολ χωρίς αυτόν. Νομίζω άλλο ένα το είχες με δαύτον. Δεν είναι να λείπουν παίχτες σε εμάς. Δεν έχουμε και πάγκο δυστυχώς.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οσμίζομαι ότι ο Ιβιτς ανέλαβε εν λευκώ τις αγωνιστικές αποφάσεις (γι αυτό δέχτηκε), αλλά ο διαχειριστής κλασικά θα του είπε από λεφτα «ό,τι βγάζει το έσοδα-έξοδα».

Προφανως για αυτό δεν πήρε και προπονητη, γιατί έπρεπε να ψαχτεί για φθηνό αφού ούτε ο Πογετ δεν ερχόταν.

Οποτε μην περιμένουμε και πολλά. Γενικοτερα μιλώντας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Χτύπησε ο Σιμόες και δεν είχες να κάνεις δίδυμο με τον Γαλανόπουλο για να παίξεις με δύο εξάρια.

Πολύ σοβαρή απώλεια και αυτός και ο Ολιβέιρα. Έβαλες δύο γκολ χωρίς αυτόν. Νομίζω άλλο ένα το είχες με δαύτον. Δεν είναι να λείπουν παίχτες σε εμάς. Δεν έχουμε και πάγκο δυστυχώς.

 

 

Με ολιβέιρα θα νικούσες πιστεύω και σχετικά άνετα.Τουλάχιστον με όσα έχουμε δει από αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαν άλλον σοβαρό κίνδυνο οι Βου και είχαν πέσει πάνω στον Μάρκο. Με Ολιβέιρα θα έσπαγε η άμυνα και θα είχε πιο πολύ μπάλα στα πόδια και ο Λιβάγια.

Μιλάμε για άλλο παιχνίδι με Σιμόες και Ολιβέιρα. Τρομερές απώλειες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mobster21 said:

Το πρωτάθλημα θα παιχτεί στα play offs για πρώτη φορά.

Αν μπορέσεις να μείνεις κοντά στην βαθμολογία μέχρι τον Γενάρη, χρειάζονται 2-3 πολύ σοβαρές κινήσεις και ένας πολύ σοβαρός προπονητής από τον Ίβιτς για να παίξεις τον Μάιο στα ίσα και ό,τι βγει.

Και εκεί στα αλλεπάλληλα ντέρμπυ ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει. 

 

Ώρες ώρες γράφετε λες και δεν έχετε καταλάβει πόσο μουνόπανα είναι στην ΑΕΚ. Εγώ κόβω τ' αρχιδια μου ότι ο Μελισσανίδης προτιμάει να είμαστε εκτός στόχων το Γενάρη για να έχει μια δικαιολογία που δεν θα πάρει (κανονικούς) παίχτες

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 352 θέλει πολύ σοβαρά άκρα στους πέντε του κέντρου που ανεβοκατεβαίνουν συνεχώς. Ε ο Λόπεζ και ο Παουλίνιο δεν κάνουν για 352 με ταχύτερα αντίπαλα ακραία εξτρέμ.

Εγώ θα δοκίμαζα ένα 4141 για να έχω και έλεγχο στις κάθετες από τα χαφ των Βου. Και θα έδινα λίγο γήπεδο. Έχουν φάει τέσσερα γκολ σε δύο ντέρμπυ οι άλλοι εν τω μεταξύ. Και από εμάς έλειπε ο βασικός μας επιθετικός.

Αν είναι να ξεκινάει να σκέφτεται τί σύστημα θα επιλέξει για να χωράει σε αυτό ο Μάνταλος στα αριστερά ας κάνει ο Ίβιτς από τώρα την κίνηση.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Ε τότε ρε αδερφέ τι μου λες "Επίσης αν η ΑΕΚ αρχίζει να θεωρεί θετικό ότι δεν έχασε από τον ΠΑΟΚ, σημαίνει ότι έχει πάρει τον κατήφορο". Εδώ παραδεχόμαστε τον κατήφορο και μου παρουσιάζεις την ΑΕΚ ως υποχρεωμένη να νικάει πάντα τον ΠΑΟΚ; Ως τι το λες; Ως μέγεθος; Πως θες εσύ η ομάδα να πατάει το κουμπί και να ισοπεδώνει τον αντίπαλο όταν την άλλη ώρα λες οτι ο διαχειριστής δεν έκανε αυτά που έπρεπε; Ε προφανώς δεν τα έκανε για αυτό έφερες Χ με τον ΠΑΟΚ και θα ξαναφέρει όσο είσαι στην ίδια νοοτροπία. Αυτό λοιπόν δεν δικαιολογεί την έπαρση στον σχολιασμό σου. Οταν είσαι εμφανως κατώτερος απο τον αντίπαλο (αυτό λες), τότε σε ένα ντέρμπι είναι αποτυχία το Χ; Δεν μπορεί να θεωρείς ταυτόχρονα και οτι είσαι χειρότερος αλλά να το παίζεις υπεράνω...Εγώ πχ δεν θεωρώ καμία επιτυχία το Χ όχι με τον ΠΑΟΚ αλλά ούτε με το γάυρο. ΠΑΝΤΑ η ΑΕΚ είναι υποχρεωμένη να κερδίζει οποιονδήποτε αντίπαλο. Ετσι μεγάλωσα, με αυτή τη νοοτροπία είτε έπαιζα με Αγορογιάννη είτε με Μπορμπόκη

 

Οσο για το κλεμμένο κύπελλο ή είσαι πολύ μικρός ή απο τα χρόνια της παράγκας ήσουν απο εκείνους που έλεγαν φτιάξτε ομάδα να νικάτε και τη διαιτησία...

Υ.Γ. Για τα κωλοτριψίματα του Μελ με τους Πόντιους είμαι 1000% μαζί σου. Εκνευριστικά αδιάφορη η ΠΑΕ στα όρια του εγκληματικού

Μα δεν κατηγορώ τους παίκτες ή τον προπονητή για το χ, ίσα ίσα έγραψα και χθες ότι αν για ένα πράγμα είμαι ικανοποιημένος είναι η προσπάθεια των παικτών που έδωσαν ό,τι μπορούσαν. Το θέμα είναι ότι η ομάδα μας είναι ποιοτικά κατώτερη από τον ΠΑΟΚ και γι' αυτό αποκλειστικά υπεύθυνο θεωρώ τον διαχειριστή και σε αυτόν τα χώνω. Ο ΠΑΟΚ μας έχει πάρει τον αέρα και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά, γιατί ο Σαββίδης ρίχνει περισσότερα λεφτά και ελέγχει περισσότερο το παρασκήνιο απ' τον δικό μας. Και όχι μόνο συμβαίνει αυτό, αλλά η ΠΑΕ μόνο ευχαριστώ δεν βγαίνει να πει. Ε κάπου κάπου όλο αυτό εγώ το θεωρώ ντροπή.

Όσο για τη διαιτησία, ποτέ δεν είπα να φτιάξουμε ομάδα να τη νικάμε (είναι unfair να μου φορτώνεις πράγματα που λεγανε οι τσουκαλάδες, αλλά anyway), αλλά να φροντίζει ο Μελισσανίδης να προστατεύει την ομάδα. Όπως έκανε στον τελικό του '16 που τράβηξε το πράγμα στα άκρα και δικαιώθηκε και σε κάθε ματς με τον γαύρο δεν τους δίνουν ούτε σπόρια και μας σφυρίζουν 50-50, έτσι απαιτώ να κάνει και στα υπόλοιπα. Δεν είναι 1 το στήσιμο, είναι 2 οι τελικοί που μας γαμήσανε εξωαγωνιστικά ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ και η αποτυχία (και γι' αυτό) χρεώνεται στον Μελισσανίδη. Αφού δεν βάζει λεφτά, τουλάχιστον ας προστατέψει την ομάδα, αλλιώς (στο αγωνιστικό πάντα) τι σκατά να τον κάνουμε; Αν ο Ρώσος τον γλεντάει στο παρασκήνιο θα τα ακούει και γι' αυτό πέρα απ' τα ποδοσφαιρικά του εγκλήματα. Άδικο έχω;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Όσον αφορά το 352 θέλει πολύ σοβαρά άκρα στους πέντε του κέντρου που ανεβοκατεβαίνουν συνεχώς. Ε ο Λόπεζ και ο Παουλίνιο δεν κάνουν για 352 με ταχύτερα αντίπαλα ακραία εξτρέμ.

 

Σε αυτά τα ματς με αντίπαλο με διπλάσιο μπατζετ παιζεις 5-3-2 με σωστή αμυνα.

5-3-2, όχι 3-5-2. 

Και -ανεξάρτητα τελος πάντων από το σύστημα- οι παίκτες προσεκτικά πίσω, όχι στην σέντρα να σε τρυπάνε στην πλάτη. Και όχι Λόπες, αλλά Χουλτ.

Το ότι χθες γύρισες το ματς με 4-2-3-1 οφείλεται στο ότι μαλακιστηκσν οι κομπλεξικοί αντίπαλοι σου και όχι στο ότι επέστρεψες στο σύστημα που έπαιζες συνήθως κι έχεις άπειρες αποτυχίες (και) με αυτο.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ώρες ώρες γράφετε λες και δεν έχετε καταλάβει πόσο μουνόπανα είναι στην ΑΕΚ. Εγώ κόβω τ' αρχιδια μου ότι ο Μελισσανίδης προτιμάει να είμαστε εκτός στόχων το Γενάρη για να έχει μια δικαιολογία που δεν θα πάρει (κανονικούς) παίχτες

Δεν μπορεί ρε, ο μαλάκας θα ξυπνήσει κάποια στιγμή. Ας είναι τον Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε ότι ο Μελισσανίδης ψάχνει στα ταμεία κανα 1,5 μυριο χασούρα από τις μαλακιες που έκανε το καλοκαίρι κι εσείς θέλετε και να ξυπνήσει. Οκκκ.

Λες και είναι θέμα ξυπνητηριού ή μουνοπανιασης που λέει ο Σταύρος.

Θεμα δεν έχω μαντήλι να κλάψω (ως διαχειριστής πάντα) είναι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Μιλάμε ότι ο Μελισσανίδης ψάχνει στα ταμεία κανα 1,5 μυριο χασούρα από τις μαλακιες που έκανε το καλοκαίρι κι εσείς θέλετε και να ξυπνήσει. Οκκκ.

Λες και είναι θέμα ξυπνητηριού ή μουνοπανιασης που λέει ο Σταύρος.

Θεμα δεν έχω μαντήλι να κλάψω (ως διαχειριστής πάντα) είναι.

Μην ξεχνας και το Europa που δεν μπηκε,

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Μην ξεχνας και το Europa που δεν μπηκε,

Ναι. Μπορεί και χειρότερα από αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexKR21 said:

Μα δεν κατηγορώ τους παίκτες ή τον προπονητή για το χ, ίσα ίσα έγραψα και χθες ότι αν για ένα πράγμα είμαι ικανοποιημένος είναι η προσπάθεια των παικτών που έδωσαν ό,τι μπορούσαν. Το θέμα είναι ότι η ομάδα μας είναι ποιοτικά κατώτερη από τον ΠΑΟΚ και γι' αυτό αποκλειστικά υπεύθυνο θεωρώ τον διαχειριστή και σε αυτόν τα χώνω. Ο ΠΑΟΚ μας έχει πάρει τον αέρα και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά, γιατί ο Σαββίδης ρίχνει περισσότερα λεφτά και ελέγχει περισσότερο το παρασκήνιο απ' τον δικό μας. Και όχι μόνο συμβαίνει αυτό, αλλά η ΠΑΕ μόνο ευχαριστώ δεν βγαίνει να πει. Ε κάπου κάπου όλο αυτό εγώ το θεωρώ ντροπή.

Όσο για τη διαιτησία, ποτέ δεν είπα να φτιάξουμε ομάδα να τη νικάμε (είναι unfair να μου φορτώνεις πράγματα που λεγανε οι τσουκαλάδες, αλλά anyway), αλλά να φροντίζει ο Μελισσανίδης να προστατεύει την ομάδα. Όπως έκανε στον τελικό του '16 που τράβηξε το πράγμα στα άκρα και δικαιώθηκε και σε κάθε ματς με τον γαύρο δεν τους δίνουν ούτε σπόρια και μας σφυρίζουν 50-50, έτσι απαιτώ να κάνει και στα υπόλοιπα. Δεν είναι 1 το στήσιμο, είναι 2 οι τελικοί που μας γαμήσανε εξωαγωνιστικά ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ και η αποτυχία (και γι' αυτό) χρεώνεται στον Μελισσανίδη. Αφού δεν βάζει λεφτά, τουλάχιστον ας προστατέψει την ομάδα, αλλιώς (στο αγωνιστικό πάντα) τι σκατά να τον κάνουμε; Αν ο Ρώσος τον γλεντάει στο παρασκήνιο θα τα ακούει και γι' αυτό πέρα απ' τα ποδοσφαιρικά του εγκλήματα. Άδικο έχω;

Μα στα περισσότερα συμφωνούμε και κυριως στην αφωνία της επίσημης ΑΕΚ απέναντι στο Ρωσο. Ανεξήγητα, περίεργα πράγματα. Αλλά μην μου βάζεις μέσα το κλεμμένο για το Θεο, καταλαβαίνω την πίκρα σου (μας) αλλά μην περνάμε στο αντίθετο άκρο. Εγώ εκεί που διαφωνώ στη μεγάλη εικόνα είναι ότι αντιμετωπίζω την ΑΕΚ συνολικά, από ίδρυσης και δεν εστιάζω στα 2-3 τελευταία χρόνια μόνο. Ε δεν μπορεί να μου πάρει τον αέρα ο ΠΑΟΚ ποτε. Σε καμία πενηνταριά χρόνια ίσως. Με Σαββιδη δεν έχει ακόμα διπλό, πως θα το κάνουμε; Ναι έχει ρίξει λεφτά, ναι έχει πιο πολλούς ποιοτικούς παίχτες, ναι έχει καταφέρει να είναι ανταγωνιστικός απέναντι μας αλλά θέλει πολλά καρβελακια. Το ενοχλητικό είναι οι τρεις χαμένοι τελικοί και ότι οι 2 από τους 3 δεν παίχτηκαν στα ίσα. Εκεί είπαμε, δεν υπάρχει αντίλογος, τραγική αντίδραση διοίκησης. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Δεν μπορεί ρε, ο μαλάκας θα ξυπνήσει κάποια στιγμή. Ας είναι τον Γενάρη.

Εγώ δεν ελπίζω πλέον. Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ το κορμάκι μας απ' τον πουστη που πλέον δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να ελπίζει.

 

Αφήνοντας έξω τις χρονιές στα χωράφια, θυμάμαι να παίζουμε στην Ξάνθη 28/08 και να λέμε "μα η ομάδα πρέπει να πάρει ένα φορ. Δε γίνεται ο Μελισσανίδης να αφήσει την ομάδα χωρις φορ, να δείτε που αύριο θα ανακοινωθεί". Χρειάστηκε μιάμιση σεζόν για να έρθει στην ομάδα σέντερ φορ από τότε, ο δανεικός Αραούχο, ενώ στο μεταξύ διαβάζαμε για Κρισαντους σε φιλικά χωρίς τηλεοπτική μετάδοση που αν τα έδειχνε κάποιο κανάλι θα ερχόταν η Μπαρτσελόνα να τον πάρει με 600 δισ. Ευρώ.

Παλινωδίες με προπονητές και "προπονητές", προδοσία της πρωταθληματικης ομάδας το χειμώνα που φώναζε ότι χρειάζεται ενίσχυση, επιστροφή Λυμπεροπούλου, διάλυση της πρωταθληματικης ομάδας και ερχομός Ουζουνίδη, επιστροφή Χιμένεθ μόνο για 4 μήνες γιατί είναι το μουνοπανο που πήρε πρωτάθλημα, Καρντοζο, Κωστένογλου, μηδέν μεταγραφες παρά τα 25 του τσλ... Και θα προσπαθήσω να πείσω τον εαυτό μου ότι ο Μελισσανίδης θα γίνει άνθρωπος;

Δεν θα γίνει άνθρωπος, έχει ξηγηθει πουστης 15 φορές μέχρι σήμερα, γιατί αύριο να αλλάξει;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Μα στα περισσότερα συμφωνούμε και κυριως στην αφωνία της επίσημης ΑΕΚ απέναντι στο Ρωσο. Ανεξήγητα, περίεργα πράγματα. Αλλά μην μου βάζεις μέσα το κλεμμένο για το Θεο, καταλαβαίνω την πίκρα σου (μας) αλλά μην περνάμε στο αντίθετο άκρο. Εγώ εκεί που διαφωνώ στη μεγάλη εικόνα είναι ότι αντιμετωπίζω την ΑΕΚ συνολικά, από ίδρυσης και δεν εστιάζω στα 2-3 τελευταία χρόνια μόνο. Ε δεν μπορεί να μου πάρει τον αέρα ο ΠΑΟΚ ποτε. Σε καμία πενηνταριά χρόνια ίσως. Με Σαββιδη δεν έχει ακόμα διπλό, πως θα το κάνουμε; Ναι έχει ρίξει λεφτά, ναι έχει πιο πολλούς ποιοτικούς παίχτες, ναι έχει καταφέρει να είναι ανταγωνιστικός απέναντι μας αλλά θέλει πολλά καρβελακια. Το ενοχλητικό είναι οι τρεις χαμένοι τελικοί και ότι οι 2 από τους 3 δεν παίχτηκαν στα ίσα. Εκεί είπαμε, δεν υπάρχει αντίλογος, τραγική αντίδραση διοίκησης. 

Τα (και όχι το) κλεμμένα τα βάζω και λόγω της κουβέντας ότι απέναντι στους Ρώσους ο δικός μας είναι στρατιωτάκι και ανύπαρκτος. Δυστυχώς στην Ελλάδα το παιχνίδι παίζεται και στο παρασκήνιο και ένας από τους λόγους που περιμέναμε πως και πως να γυρίσει ο Μελισσανίδης ήταν αυτός. Ότι θα προστατευόμαστε παρασκηνιακά. Γι' αυτό του τα χώνω. 

Τέλος πάντων κατάλαβες σε γενικές γραμμές τι θέλω να πω

Link to comment
Share on other sites

Ορμώμενος κυρίως από τον @panther-21- πραγματικά αυτό που έχει κάνει ο Κωστένογλου με συγκεκριμένους παίχτες πάει να εξελιχθεί σε εμπάθεια. Το ότι ο Ζεραλντες με το Σιμαο ήταν επιλογές του Πορτογάλου δεν σημαίνει ότι είναι κακοί παίχτες. Μέσα στην πρεμούρα του να κέρδισει παίχτες θα χάσει άλλους. Ποσο χειρότερος είναι ο Βερντε από Κλωναρίδη η Ντελετιτς; Να βοηθήσουμε τον Κριστισιτς αλλά δεν χρειάζεται να κάψουμε το Σιμαο. Ο Ζεραλντες δεν μπορεί να πάρει χρόνο; Τόσο κακός είναι στις προπονήσεις; Η 18αδα που κατεβάζει χτες δηλαδή είναι για τουφέκι και ανασκολοπισμό...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εγώ δεν ελπίζω πλέον. Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ το κορμάκι μας απ' τον πουστη που πλέον δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να ελπίζει.

 

Αφήνοντας έξω τις χρονιές στα χωράφια, θυμάμαι να παίζουμε στην Ξάνθη 28/08 και να λέμε "μα η ομάδα πρέπει να πάρει ένα φορ. Δε γίνεται ο Μελισσανίδης να αφήσει την ομάδα χωρις φορ, να δείτε που αύριο θα ανακοινωθεί". Χρειάστηκε μιάμιση σεζόν για να έρθει στην ομάδα σέντερ φορ από τότε, ο δανεικός Αραούχο, ενώ στο μεταξύ διαβάζαμε για Κρισαντους σε φιλικά χωρίς τηλεοπτική μετάδοση που αν τα έδειχνε κάποιο κανάλι θα ερχόταν η Μπαρτσελόνα να τον πάρει με 600 δισ. Ευρώ.

Παλινωδίες με προπονητές και "προπονητές", προδοσία της πρωταθληματικης ομάδας το χειμώνα που φώναζε ότι χρειάζεται ενίσχυση, επιστροφή Λυμπεροπούλου, διάλυση της πρωταθληματικης ομάδας και ερχομός Ουζουνίδη, επιστροφή Χιμένεθ μόνο για 4 μήνες γιατί είναι το μουνοπανο που πήρε πρωτάθλημα, Καρντοζο, Κωστένογλου, μηδέν μεταγραφες παρά τα 25 του τσλ... Και θα προσπαθήσω να πείσω τον εαυτό μου ότι ο Μελισσανίδης θα γίνει άνθρωπος;

Δεν θα γίνει άνθρωπος, έχει ξηγηθει πουστης 15 φορές μέχρι σήμερα, γιατί αύριο να αλλάξει;

Οι λιγοστές μου ελπίδες πλέον μόνο στον Σέρβο που τον θεωρώ σοβαρό.

Κατά τ' άλλα συμφωνώ απολύτως

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Τα (και όχι το) κλεμμένα τα βάζω και λόγω της κουβέντας ότι απέναντι στους Ρώσους ο δικός μας είναι στρατιωτάκι και ανύπαρκτος. Δυστυχώς στην Ελλάδα το παιχνίδι παίζεται και στο παρασκήνιο και ένας από τους λόγους που περιμέναμε πως και πως να γυρίσει ο Μελισσανίδης ήταν αυτός. Ότι θα προστατευόμαστε παρασκηνιακά. Γι' αυτό του τα χώνω. 

Τέλος πάντων κατάλαβες σε γενικές γραμμές τι θέλω να πω

Ναι το κατάλαβα καλύτερα η αλήθεια είναι αλλά να στο πω και αλλιώς; Τον έχουμε θεοποιήσει κιόλας λίγο το Μελισσανίδη, ίσως συντηρήθηκε ενας μυθοσ από παλιά και ήταν κάτι σαν legend για την ομάδα αλλά αν εξετάσεις ακόμα και τότε την πορεία του δεν έχει αλλάξει ούτε στο παραμικρό. Ούτε τότε έριχνε χρήμα για μεταγραφές, έδιωχνε παίχτες γιατί δεν ανανέωναν με τα λεφτά που ήθελε και πάει λεγοντας...Η ομάδα είχε προστασία αλλά όσο και αν σου φανεί περίεργο παρασκηνιακά αυτός που στάθηκε καλύτερα απέναντι σε ισχυρο αντίπαλο μπορεί να ήταν και ο Μακαρος. Με Μελ είχες φάει και κάτι κουφά πιστόλια από Καπετάνιο. Κάτι τελικους κυπέλλου και τότε στους έκλεβαν. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο Μελισσανίδης τότε ήταν ένας μικρολαθρεμπορος πετρελαίου και απ' όσο έχουμε διαβάσει αριστερά και δεξιά πουλούσε τα σκουπίδια των βαρδινογιαννηδων. Δεν είναι να πεις ότι υπήρχε η απαίτηση να τους κοντραρει αυτός παρασκηνιακά.

Μετά από περίπου 10-15 χρόνια, ο τίγρης εμφανίζεται σε λίστες με πλούσιους, ηγείται μιας εταιρίας που καλπάζει και πουλάει βεντζινα στο στόλο των Αμερικανών, ανοιγει το στόμα του και λέει επαναστατικά πράγματα και γενικώς δημιουργεί προσδοκίες.

Όσο για τη δεκαετία του 90, κι εμείς θεοποίησαμε τα πρωτάθλημα "με Κούτουλα και Αγορογιαννη" χωρίς να μπορούμε να σκεφτούμε ότι αυτά γίνονται μια φορά στα 40 χρόνια (το να πάρεις πρωτάθλημα με Κούτουλα και Αγορογιαννη εννοώ).

Γενικά αν εξαιρέσουμε το γήπεδο, ο Μελισσανίδης είναι από τις μεγαλύτερες απάτες στην ιστορία της ΑΕΚ. Αλλά τι να πεις που σηκώνει γήπεδο; Τίποτα δεν θα πεις και ελπίζεις να ξεκουμπιστει όταν γίνει χωρίς η ομάδα να καταλήξει σε Αγγελιδηδες

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την περίοδο 93-94 είχαμε προστασία, την εποχη μελισσανιδη-καρρα, αλλά τίποτα το υπερβολικό, μερικά σφυρίγματα με μικρές ομάδες, ντέρμπι λόγω διαιτησίας δεν είχαμε πάρει. Το 92-93 πήραμε πρωτάθλημα έχοντας την διαιτησία κόντρα, και το 91-92 το πήραμε με γενερακη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μόνο την περίοδο 93-94 είχαμε προστασία, την εποχη μελισσανιδη-καρρα, αλλά τίποτα το υπερβολικό, μερικά σφυρίγματα με μικρές ομάδες, ντέρμπι λόγω διαιτησίας δεν είχαμε πάρει. Το 92-93 πήραμε πρωτάθλημα έχοντας την διαιτησία κόντρα, και το 91-92 το πήραμε με γενερακη. 

Έτσι. Πήραμε ένα πέναλτι μαϊμού με Μανωλά κάπου στην επαρχία και το κάνανε σημαία. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×