Jump to content

Λάρισα-ΑΕΚ (6η αγ.): 05/10, 19:30, Novasports 2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

16 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Βράνιες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      6
    • Ολιβέιρα
      1
    • Ντέλετιτς
      0
    • Ζεράλδες
      0
    • Οικονόμου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      10
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μπακάκης
      6
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      8
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      1
    • Ντελέτιτς
      0
    • Ζεράλδες
      1
    • Οικονόμου
      0


Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

3 κήπερ γιατί παίρνει συνεχεια; 

Τσαχπινιά Κωστενογλου;

Απλά παίρνει όλους όσους υπολογίζει ρε. Και καλά για κλίμα ενότητας φαντάζομαι

Το μόνο κρίμα είναι πως φαίνεται να μην υπολογίζεται ο Σαμπανάζοβιτς

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexKR21 said:

Απλά παίρνει όλους όσους υπολογίζει ρε. Και καλά για κλίμα ενότητας φαντάζομαι

Το μόνο κρίμα είναι πως φαίνεται να μην υπολογίζεται ο Σαμπανάζοβιτς

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τον δωσανε καπου δανεικο, αφου σε μας δεν βλεπω να παιρνει χρονο.Υποτιθεται επενδυση ειναι, αλλα μονο για επενδυση δεν μοιαζει.Θα χασει κανα δυο χρονια και θα χασει και το τρενο ο παικτης.

Link to comment
Share on other sites

Σκορπια για το αγωνιστικό κομματι του ματς

-Διαβαζω ότι δουλεύουν με την σκέψη στον κακό αγωνιστικό χώρο, θέλουν να προσέξουν τα στημένα κλπ. Κάτι είναι κι αυτό. Σκεφτομαι οτι αν είχαμε ακόμα τον καθηγητή θα τους ζήταγε να παίξουν τοταλ φουτμπολ στο χωράφι.

- Ελπίζω σιγά-σιγά σε επανεργοποιηση των 3 παικτών που δεν παίζουν (Βερντε, Ζεραλδες, Σιμαο) έστω ως αλλαγών εφόσον χρειαστούν. Δεν έχουμε την πολυτέλεια να εξαφανιστεί κανένας τους.

- Είναι ένα θέμα αν οι 2 προερχόμενοι από τραυματισμό (Ολιβέιρα, Σιμοες) είναι έτοιμοι να μπουν στο χωράφι 

- Θα ξεκίναγα με 3-5-2 με Οικονόμου αντί Μπακακη και Χουλτ αντί Λόπες. Το τονίζω, ΟΧΙ άλλον Μπακακη. Και φυσικά βασικούς Σιμοες, Ολιβέιρα εφοσον είναι έτοιμοι. Ειδικά ο Ολιβέιρα δεν έχει και αντικατάσταση (στου Σιμοες υπάρχει τουλάχιστον ο σχετικά φορμαρισμένος Γαλανόπουλος).

Link to comment
Share on other sites

Με 352 πάντως σου έκανε πλακίτσα μέχρι και ο Λημνιός. Προσοχή στα άκρα γιατί η ομάδα που μας έκλεψε ένα πρωτάθλημα με τα καμένα λάστιχα στην Εθνική οδό θα μπει με το μαχαίρι στα δόντια και θα προσπαθήσει να χτυπήσει από εκεί. 

Είσαι πολύ ευάλωτος στα άκρα με Λόπεζ και Μπακάκη. Θα ισορροπούσα την ομάδα με ένα 4231. Θα ταίριαζε καλύτερα με τον Ολιβέιρα κορυφή και Λιβάγια πίσω του. Θα έβαζα Αλμπάνη και Βέρντε στα άκρα για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Όπως παίζει η Λάρισα με 3-5-2 και τους επιθετικούς ελεύθερους δεν ξέρω αν μας περνει να παίξουμε και εμείς 3-5-2 γιατί θα βγαίνουν από τα άκρα θα ανοίγουν τα στόπερ και θα έχουμε αεροδιαδρομους. Θα έλεγα καλύτερα και εγώ 4-4-2 και να προσπάθησε να τους ανοίγουμε εμείς φυλαγοντας καλά την άμυνα σε όλους τους χωρους με 4 πίσω και 2 μπροστά τους. 

Είμαι λάτρης του 3-5-2 αλλά ο ντιμπινταη θα βρει ευκαιρία να μας ανακατέψει αμυντικά παίζοντας παντού και όπου βρει ξεφωτο. 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε χουλτ βρε απατεώνα. Μπορεί και να τραυματιστεί και να τον ανανεώσουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν επιμένω με το 3-5-2, απλά θεωρω ότι συνηθως παιζεις καλύτερα έτσι και αν δεν κάτσει αλλάζεις διάταξη αργότερα. Επισης στο ματς θες ύψος για τα στημένα και θα βόλευε να υπάρχει και ο Οικονόμου. Βέβαια σε πιθανή αλλαγή διάταξης (αν δεν σου κάτσει αυτή) δεν βολεύει ο Οικονόμου και θα πρέπει να βάλει πάλι τον ..ξανθό Γεωργέα μέσα. Τεσπα.

Με 4-2-3-1 θα πρέπει το Μάνταλο να παει αριστερά και κάποιος να παιξει δεξιά.    Ρίσκο ο παίχτης δεξιά αφού ο Αλμπάνης στα τελευταία ματς δεν, ο Βερντε και ο Ζεραλδες δεν παίζουν τελευταία, Ντελετιτς δεν νομιζω ότι είναι για να παίζει βασικος κλπ.  

Παντως -όπως και να έχει με το σύστημα- τα βασικα 4 που πρέπει να προσέξει ο πάτερ είναι 

-ψυχολογία με μαχαίρι στα δόντια και ψυχολογική προετοιμασία ότι το ματς είναι ζωής ή θανάτου και θα πέσει κλωτσια

-βάρος στα στημενα

-προσοχή στον βλάκα τον Ουαρντα

-να μην αδειάσει πάλι χωρίς λόγο τον παγκο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα ντελετιτς έτσι για το σπάσιμο και μόνο που έλεγε όλο το καλοκαίρι ότι θα πάει δανεικός στη Λαμία. Άλλωστε θα έχει και κίνητρο και ίσως βρίσκεται σε καλή κατάσταση και ψυχολογικά μετά το γκολ. 

Πάντως θα μπορούσε να βαλει και γαλανό σιμοες μαζί στο κέντρο  και το Σέρβο αλλαγή πχ. Ώστε να μπορούν να κινούνται πιο ελεύθερα τα ακραία χαφ ( μανταλος ντελε). Το γνωστό ουζουνιδικο 4-2-2-2. :P

Αλλαγή αλμπανη σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχομουν πάντως ένα τσαφ από βρανιες που θα κατέληγε σε γκολ με τον όρο ότι κατά τη διάρκεια του ματς θα κόψει τη μπάλα στον ουαρντα

Link to comment
Share on other sites

Να μπούνε μέσα και να παίξουν,μην περιμένουμε να φάμε γκολ για να αρχίσουμε τους ηρωισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ 11αδα γαμηστε τους το Χριστό και την Παναγία. Μακαρι 89% ΦΠΑ στο πετρέλαιο για τους αγρότες

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την δύσκολη απόφαση να μην το δω. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου πριν 1,5 χρόνο να μην με καίω και γίνομαι αντικοινωνικός για να μείνω μέσα ενώ έχω να κάνω κάτι άλλο, για να δω ΑΕΚ (αυτό που μου σερβίρουν για ΑΕΚ) μόνος στο σπίτι παρέα με το λάπτοπ.

Με τη νίκη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπής κοντή ενδεκάδα, σούπερ πάγκος (Σιμαο εξαφανισμένος παντως). 

Μπακακη κανόνισε να με εξοργίσεις πάλι α;

Νίκη ή θάνατος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δω ποιές ομάδες θα ήθελαν για βασικό τους Μάνταλο και Μπακάκη αν τους αφήνανε τον Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

Αγώνας πάντως που δεν έχει καμία σχέση με Παναιτωλικό των πέντε ηττών και τον Αστέρα των τεσσάρων σε πέντε αγωνιστικές.

 

Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω οτι θα χασουμε τον Τσιγκρινσκι σημερα για κανα διμηνο.

Φοβερη εμπνευση Κωστε να τον ξεκινησει σημερα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×