Jump to content

Τι θεωρείτε έστω ΑΝΕΚΤΟ για σας, να κάνει αγωνιστικά η ΑΕΚ στην 10ετία που φτιάχνει γήπεδο?


nikos
 Share

τι θεωρείτε έστω ΑΝΕΚΤΟ για σας από την ΑΕΚ, μέσα στη δεκαετία που φτιάχνει γήπεδο?  

35 members have voted

  1. 1. πρωταθλητισμός, διεκδίκηση πρωταθλήματος μέχρι τελευταίες αγωνιστικές

    • κάθε χρόνο ή σχεδόν κάθε χρόνο
    • > 70% των σεζόν
    • > 50% των σεζόν
    • δεν με πειράζει και λιγότερο από 50% από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)
  2. 2. πρωταθλήματα

    • πάνω από 5/10
    • πάνω από 3/10
    • πάνω από 1/10
    • μου αρκεί 1/10
      0
    • δεν θα με πείραζε και το 0/10 από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)
  3. 3. κύπελλα

    • πάνω από 5/10
    • πάνω από 3/10
    • πάνω από 1/10
    • μου αρκεί 1/10
      0
    • δεν με καίνε τα κύπελλα, αν δεν είναι σε νταμπλ
    • δεν θα με πείραζε και το 0/10 από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)


Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

01/02 εγώ σπαζομουν με 3 παίκτες. Φούλη, ενώ και τον Κων/δη τον θεωρούσα λίγο. Μετά πήρες και Ίβιτς βέβαια. Επισης ο Σαντος έβαζε Φερουζεμ σπάζοντας μας τα παπάρια.

02/03 δεν ειχες Γκαμαρα μεν, αλλά ειχες πλήρη ομάδα και σε παγκο. Διοικητικά και κλίμα με βάτραχο σε έφαγαν. Είχαν κσι οι άλλοι 2 καλές ομάδες βέβαια.

ο φερουζεμ μας στοιχισε τοσους βαθμους το 2001-02..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1989 generation said:

Αυτοί είχαν παίξει λίγες μέρες πριν με τον Άγιαξ και δε μπορούσαν να πάρουν τα πόδια τους από την κούραση. Είχαμε περισσότερο κόσμο στο γήπεδο από τους βάζελους!! Χάσαμε ένα άχαστο γκολ με τον Τσάρτα, αλλά η ομάδα έπαιζε ανεξήγητα νωθρά. Τεράστια αποτυχία, μεγαλύτερη και από την ήττα με 4-3 από το γάβρο επί Σάντος

Και στο τελος αλλαγή Βάιος αντί Τσιαρτα αν θυμαμαι καλά. ΉμΑΝΕ μέσα θυμαμαι κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στην 2 ειχες την αίσθηση ότι θα πέσει το  πανω διάζωμα, όταν χοροπηδαγε ο κόσμος. 

Εγώ ήμουν απέναντι, στην 32. Θυμάμαι το πώς φεύγαμε πιο πολύ. Αυτή η πορεία της επιστροφής η αμίλητη, με κάτω το κεφάλι, να προσπαθείς να καταλάβεις τί έχεις δει λίγο πριν..Δυστυχώς, την ξαναέζησα αρκετές φορές έκτοτε...Και Ντούσαν Ντούσαν στον τελικό με τον Απόλλωνα λίγο καιρό μετά....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

ο φερουζεμ μας στοιχισε τοσους βαθμους το 2001-02..

Αυτοκτονικός Σαντος, έδιωξε Δελλα κι άφηνε έξω Καψή-πάτερ για να παίζει αυτό το φρούτο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Την ίδια απορια έχω.

Νομίζω υπερεκτιμηθηκε ο τίγρης όταν ανελαβε, ότι με αυτόν θα τα σαρωναμε όλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Νομίζω υπερεκτιμηθηκε ο τίγρης, ότι με αυτόν θα τα σαρωναμε όλα. 

Ναι, αλλά ακόμα;

Επισης τι σημαινει δεν θέλει δλδ, βαριέται;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Εγώ ήμουν απέναντι, στην 32. Θυμάμαι το πώς φεύγαμε πιο πολύ. Αυτή η πορεία της επιστροφής η αμίλητη, με κάτω το κεφάλι, να προσπαθείς να καταλάβεις τί έχεις δει λίγο πριν..Δυστυχώς, την ξαναέζησα αρκετές φορές έκτοτε...Και Ντούσαν Ντούσαν στον τελικό με τον Απόλλωνα λίγο καιρό μετά....

Ντούσαν γερά ποτέ στον Πειραιά, λες και θα συγκίνιοταν, φρίκη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ντούσαν γερά ποτέ στον Πειραιά, λες και θα συγκίνιοταν, φρίκη. 

Εδώ τον παρακαλάγανε άτομα σε αναπηρικά καροτσάκια να μείνει και τους έλεγε παπαριές ότι θα μείνει αν πάρουμε το κύπελλο, τί ψάχνεις να βρεις. Αλλά μετά όσοι δε θέλαμε ούτε να τον βλέπουμε βγήκαμε κακοί και αντιαεκτζήδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Ναι, αλλά ακόμα;

Επισης τι σημαινει δεν θέλει δλδ, βαριέται;

Την πρώτη ερώτηση πρέπει κανείς να την κάνει σε αυτούς που τον υπερεκτιμουν. 

Όσο για την δεύτερη, δεν νομίζω ότι δεν θέλει. Αν δεν ήθελε το πρωτάθλημα του 18 θα το άφηνε στον Ιβάν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Εδώ τον παρακαλάγανε άτομα σε αναπηρικά καροτσάκια να μείνει και τους έλεγε παπαριές ότι θα μείνει αν πάρουμε το κύπελλο, τί ψάχνεις να βρεις. Αλλά μετά όσοι δε θέλαμε ούτε να τον βλέπουμε βγήκαμε κακοί και αντιαεκτζήδες.

Με τον κόσμο εκεί ξεκίνησε η μλκια.

Τεσπα αν έχεις διοίκηση και επιτυχίες ξεχνιούνται ολα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ναι, αλλά ακόμα;

Επισης τι σημαινει δεν θέλει δλδ, βαριέται;

Κοίτα, προσωπική μου αίσθηση είναι ότι και έχει υπερεκτιμηθεί αλλά και ότι έχει κάνει συμφωνίες κάτω από το τραπέζι, ειδικά με ΠΑΟΚ. Δε θεωρώ τυχαίο ότι δεν αντιδρά σε τίποτα που προέρχεται από τον ΠΑΟΚ, ούτε ότι είπε ότι δεν υπολόγιζε να πάρουμε πρωτάθλημα, ούτε ότι ζήταγε να δει πρόπερσι ο Σαββίδης τον τελικό στο γήπεδο. Αλλά ούτε και τη διάλυση της ομάδας που πήρε το πρωτάθλημα. Και νομίζω ότι το πρωτάθλημα που πήραμε το πήραμε επειδή μπούκαρε ο άλλος μέσα και δε μπορούσε να το αφήσει άλλο, θα ήταν πλέον ξεφτίλα για τον ίδιο. Άλλωστε, μην ξεχνάμε ότι πήγαμε να παίξουμε Τούμπα με μια απόφαση σκάνδαλο και η επίσημη διοίκηση δεν έβγαλε άχνα...Αλλά αυτά είναι αίσθηση και δεν αποδεικνύεται κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά του Μελισσανίδη είναι τέτοια που σε κάνει να πιστεύεις είτε ότι στ' αρχιδια του το αγωνιστικό, είτε ότι δεν θέλει με τίποτα να πρωταγωνιστήσει η ΑΕΚ.

Δε μπορούμε να ξέρουμε γιατί. Αν πας να το εξηγήσεις, τότε αναγκαστικά θα καταφύγεις σε θεωρίες συνωμοσίας.

Παίχτες δεν παίρνει, η ομάδα είναι απροστατευτη, ε τι άλλο δηλαδή να συμπεράνουμε; Ότι καίγεται για το πρωτάθλημα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Κοίτα, προσωπική μου αίσθηση είναι ότι και έχει υπερεκτιμηθεί αλλά και ότι έχει κάνει συμφωνίες κάτω από το τραπέζι, ειδικά με ΠΑΟΚ. Δε θεωρώ τυχαίο ότι δεν αντιδρά σε τίποτα που προέρχεται από τον ΠΑΟΚ, ούτε ότι είπε ότι δεν υπολόγιζε να πάρουμε πρωτάθλημα, ούτε ότι ζήταγε να δει πρόπερσι ο Σαββίδης τον τελικό στο γήπεδο. Αλλά ούτε και τη διάλυση της ομάδας που πήρε το πρωτάθλημα. Και νομίζω ότι το πρωτάθλημα που πήραμε το πήραμε επειδή μπούκαρε ο άλλος μέσα και δε μπορούσε να το αφήσει άλλο, θα ήταν πλέον ξεφτίλα για τον ίδιο. Άλλωστε, μην ξεχνάμε ότι πήγαμε να παίξουμε Τούμπα με μια απόφαση σκάνδαλο και η επίσημη διοίκηση δεν έβγαλε άχνα...Αλλά αυτά είναι αίσθηση και δεν αποδεικνύεται κάτι.

Τίποτα δεν αποδεικνύεται, γνωμες λέμε.

απλά εν ταχει

Με τον Σαββιδη το παει πιο κουλ γιατί ξεκίνησαν μαζί εναντίον του χοντρού, το παίζουν δήθεν λογοτιμητες κλπ, αλλά η κόντρα συχνά φαίνεται. 

«Η διάλυση της ομάδας του πρωταθλήματος» είναι αστικός μύθος που αναπαράγεται συχνά κι εδώ μέσα. Ολοι εφυγαν για οικονομικούς λόγους ή τελος πάντων γιατί δεν μπορούσες να τους κρατησεις. ο Χιμένεθ, ο Αραουχο, ο Βρανιες, ο Λαζαρος.

Για τους ίδιους τελος πάντων λόγους που φεύγουν διάφοροι όλες τις χρονιές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Πιάνοντας και λίγο την ιστορία με την σειρά (επαγγελματικά χρονια) και βάζοντας και «πρωταθλητισμο» μεσα (σοβαρή διεκδίκηση ανεξάρτητα από την τελική θέση)

80/81 πρωταθλητισμος

82/83 πρωταθλητισμός + κυπελλο

84/85 πρωταθλητισμος

87/88 πρωταθλητισμος

88/89 πρωταθλημα

89/90 πρωταθλητισμος

91/92 πρωταθλημα

92/93 πρωταθλημα

93/94 πρωταθλημα

95/96 πρωταθλητισμός + κυπελλο

96/97 κυπελλο

99/00 κυπελλο

01/02 πρωταθλητισμός + κυπελλο

02/03 πρωταθλητισμος

04/05 πρωταθλητισμος

07/08 πρωταθλητισμος

10/11 κυπελλο

15/16 κυπελλο

17/18 πρωταθλημα

 

Υγ. Τις σεζόν 96/97, 98/99, 05/06, 06/07 ήρθαμε 2οι αλλά δεν φτάσαμε να το διεκδικούμε μέχρι τελευταίες αγωνιστικές, επομένως δεν έβαλα πρωταθλητισμο. Αν και ειδικά 96/97 ισως να το αξίζαμε κιόλας.

 

 

 

96-97 και 97-98 εγινε πρωταθλητισμος, αν θυμαμαι καλα ως τον Μαρτιο τουλαχιστον οποτε πρεπει να λογιζονται ως πρωταθλητισμος.Στο τελος μεγαλωσε η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η συμπεριφορά του Μελισσανίδη είναι τέτοια που σε κάνει να πιστεύεις είτε ότι στ' αρχιδια του το αγωνιστικό, είτε ότι δεν θέλει με τίποτα να πρωταγωνιστήσει η ΑΕΚ.

Δε μπορούμε να ξέρουμε γιατί. Αν πας να το εξηγήσεις, τότε αναγκαστικά θα καταφύγεις σε θεωρίες συνωμοσίας.

Παίχτες δεν παίρνει, η ομάδα είναι απροστατευτη, ε τι άλλο δηλαδή να συμπεράνουμε; Ότι καίγεται για το πρωτάθλημα;

Ότι με έσοδα-έξοδα + αμπαλοσυνη δεν γίνεται δουλειά, όταν οι άλλοι διοικούν σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπερβολικό ότι ο κόσμος της ΑΕΚ δεν ενδιαφέρεται για πρωταθλητισμο. 

Δεν έχετε καταλάβει ορισμένοι ότι η ΑΕΚ ζει από το 2004 μέσα στην απόλυτη ανωμαλία. Έχω ξαναγράψει ιστορία που είχα πάει σε ένα ΑΕΚ σοπ και κατέληξα να ανταλλάζω χριστοπαναγιες με μια πωλήτρια που έλεγε "καλύτερα 2οι, τα λεφτά είναι στο τσλ κι έτσι δεν αναγκαζόμαστε να αδικήσουμε τους άλλους για να βγούμε πρώτοι". Και δεν ήταν μια πωλήτρια, ήταν όλη η ΑΕΚ που έλεγε τέτοιες μαλακίες.

Βάλε μετά και τι ακολούθησε και έχεις την απάντηση. Ο κόσμος της ΑΕΚ όχι απλά δεν ενδιαφέρεται, εγώ θα πω ότι νιώθει και άβολα με τον πρωταθλητισμό. Τον βολεύει τον κόσμο μικρή ΑΕΚ. Το γιατί δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

96-97 και 97-98 εγινε πρωταθλητισμος αν θυμαμαι καλα ως τον Μαρτιο τουλαχιστον οποτε πρεπει να λογιζονται ως πρωταθλητισμος.Στο τελος μεγαλωσε η διαφορα.

Μπορεις να το πεις κι έτσι. Για αυτό πρόσθεσα το υστερόγραφο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δεν έχετε καταλάβει ορισμένοι ότι η ΑΕΚ ζει από το 2004 μέσα στην απόλυτη ανωμαλία. Έχω ξαναγράψει ιστορία που είχα πάει σε ένα ΑΕΚ σοπ και κατέληξα να ανταλλάζω χριστοπαναγιες με μια πωλήτρια που έλεγε "καλύτερα 2οι, τα λεφτά είναι στο τσλ κι έτσι δεν αναγκαζόμαστε να αδικήσουμε τους άλλους για να βγούμε πρώτοι". Και δεν ήταν μια πωλήτρια, ήταν όλη η ΑΕΚ που έλεγε τέτοιες μαλακίες.

Βάλε μετά και τι ακολούθησε και έχεις την απάντηση. Ο κόσμος της ΑΕΚ όχι απλά δεν ενδιαφέρεται, εγώ θα πω ότι νιώθει και άβολα με τον πρωταθλητισμό. Τον βολεύει τον κόσμο μικρή ΑΕΚ. Το γιατί δεν ξέρω

Υπάρχει μια γενιά που είτε η ίδια, είτε γονεις για να μεγαλώσουν τα παιδιά τους ως ΑΕΚοπουλα άρχισε τα «είμαστε η πιο τίμια ομάδα και δεν μας νοιάζουν τα πρωταθληματα». Στο τελος όλοι αυτοί μπολιαστηκαν με αυτές τις βλακείες.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κάποτε να πλακωνομαι στο ξύλο στο γήπεδο γιατί λέγαμε το σύνθημα "και το πρωτάθλημα θα πάρουμε" το οποίο είχε μετατραπεί "και το πρωτάθλημα στ' αρχιδια μας". Ήμουν κι εγώ φτιαγμένος βέβαια και αρχίζω να κάνω μπουλινγκ σε όσους το φώναζαν ότι δεν ξέρετε τι είναι ΑΕΚ κλπ και κατέληξα να ρίχνω και να τρώω μπουκέτα. Αφήνουμε το φαιδρο του πράγματος για να πιάσουμε το ουσιώδες. Θα έλεγαν ποτέ οι γαύροι τέτοιο σύνθημα; Όχι βέβαια γιατί θέλουν την πουστοομαδα τους μεγάλη. Εμείς ένα φεγγάρι ίσα που γουστάραμε ήττες για να το παίζουμε φεγγαρουληδες και πόσο αγαπάμε την ΑΕΚ κι όλα αυτά τα πουστικα. Έχει κάνει κι η εξέδρα μας εγκλήματα κατά της ομάδας, αλλά εμείς τα κάναμε επειδή είμαστε κουτοί, όχι από δόλο. Όπως είμαστε και τώρα που τολμα να γράψεις εκτός ΚΜ ότι ο Κωστένογλου παίζει και να μην είναι ο καλύτερος προπονητής στο σύμπαν και πάρε ποπ κορν να διαβάζεις τις καθυστερημένες αντιδράσεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δεν έχετε καταλάβει ορισμένοι ότι η ΑΕΚ ζει από το 2004 μέσα στην απόλυτη ανωμαλία. Έχω ξαναγράψει ιστορία που είχα πάει σε ένα ΑΕΚ σοπ και κατέληξα να ανταλλάζω χριστοπαναγιες με μια πωλήτρια που έλεγε "καλύτερα 2οι, τα λεφτά είναι στο τσλ κι έτσι δεν αναγκαζόμαστε να αδικήσουμε τους άλλους για να βγούμε πρώτοι". Και δεν ήταν μια πωλήτρια, ήταν όλη η ΑΕΚ που έλεγε τέτοιες μαλακίες.

Βάλε μετά και τι ακολούθησε και έχεις την απάντηση. Ο κόσμος της ΑΕΚ όχι απλά δεν ενδιαφέρεται, εγώ θα πω ότι νιώθει και άβολα με τον πρωταθλητισμό. Τον βολεύει τον κόσμο μικρή ΑΕΚ. Το γιατί δεν ξέρω

Εμένα όλη αυτή η περιγραφή μου φαίνεται περισσότερο καρικατούρα του κόσμου της ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Τίποτα δεν αποδεικνύεται, γνωμες λέμε.

απλά εν ταχει

Με τον Σαββιδη το παει πιο κουλ γιατί ξεκίνησαν μαζί εναντίον του χοντρού, το παίζουν δήθεν λογοτιμητες κλπ, αλλά η κόντρα συχνά φαίνεται. 

«Η διάλυση της ομάδας του πρωταθλήματος» είναι αστικός μύθος που αναπαράγεται συχνά κι εδώ μέσα. Ολοι εφυγαν για οικονομικούς λόγους ή τελος πάντων γιατί δεν μπορούσες να τους κρατησεις. ο Χιμένεθ, ο Αραουχο, ο Βρανιες, ο Λαζαρος.

Για τους ίδιους τελος πάντων λόγους που φεύγουν διάφοροι όλες τις χρονιές.

Για μένα διάλυση ομάδας δε σημαίνει μόνο ότι του έφυγαν παίκτες. Και στην ΑΕΚ των 3 τίτλων σερί είχαν φύγει παίκτες, πχ μετά το πρώτο πρωτάθλημα έφυγαν Μπατίστα, Σαββίδης. Το θέμα είναι με τί τους αντικατέστησες αυτούς που έφυγαν. Με 4 δανεικούς, χαμηλής ποιότητας......Είχες κόσμο μέσα στον ενθουσιασμό, μπήκες ομίλους cl και δεν έκανες τίποτα...Οκ, δε νομίζω ότι είναι τόσο μυρωδιάς που δεν καταλάβαινε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδιεκδικήσει τον τίτλο, ούτε θεωρώ ότι το έκανε για να γλυτώσει χρήματα και μόνο. Όσο για την κόντρα με το Σαββίδη, μην την έχεις και τόσο σίγουρη....

Link to comment
Share on other sites

Ας μην έχεις απαιτήσεις γαύρου.

Αλλα από απαιτήσεις γαύρου μέχρι απαιτήσεις Πανιώνιος υπάρχει απόσταση.

Δλδ κι ο βαζελος δεν απέχει έτη φωτός από την ΑΕΚ τα τελευταία 30 χρονια, αλλά παρόλα αυτά που περνάνε δεν νομιζω να μπουκετωνονται μεταξύ τους γιατί υπάρχουν τύποι που διαφωνούν αν γινανε ΠΑΟ για τις κούπες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Υπάρχει μια γενιά που είτε η ίδια, είτε γονεις για να μεγαλώσουν τα παιδιά τους ως ΑΕΚοπουλα άρχισε τα «είμαστε η πιο τίμια ομάδα και δεν μας νοιάζουν τα πρωταθληματα». Στο τελος όλοι αυτοί μπολιαστηκαν με αυτές τις βλακείες.

Γνωμη μου.

Το 2004 άρχισαν αυτές οι μαλακιαρες. Γι'αυτό κι εγώ έκτοτε έχω υιοθετήσει τη στάση ότι "έγινα ΑΕΚ για τα πρωτάθλημα" που είναι και αληθές σε τελική ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν γουσταρει πρωταθληματα και πρωταθλητισμο δεν ειναι ΑΕΚ.

Γνωμη μου

Και ναι εχει δικαιωμα και ο Ιωνικος να μας κερδισει με 4 γκολ κιολας αν στο τελος παρουμε το πρωταθλημα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, τραυματίστηκε ο Μπάρκας με την εθνική. Κάταγμα στο δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×