Jump to content

Τι θεωρείτε έστω ΑΝΕΚΤΟ για σας, να κάνει αγωνιστικά η ΑΕΚ στην 10ετία που φτιάχνει γήπεδο?


nikos
 Share

τι θεωρείτε έστω ΑΝΕΚΤΟ για σας από την ΑΕΚ, μέσα στη δεκαετία που φτιάχνει γήπεδο?  

35 members have voted

  1. 1. πρωταθλητισμός, διεκδίκηση πρωταθλήματος μέχρι τελευταίες αγωνιστικές

    • κάθε χρόνο ή σχεδόν κάθε χρόνο
    • > 70% των σεζόν
    • > 50% των σεζόν
    • δεν με πειράζει και λιγότερο από 50% από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)
  2. 2. πρωταθλήματα

    • πάνω από 5/10
    • πάνω από 3/10
    • πάνω από 1/10
    • μου αρκεί 1/10
      0
    • δεν θα με πείραζε και το 0/10 από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)
  3. 3. κύπελλα

    • πάνω από 5/10
    • πάνω από 3/10
    • πάνω από 1/10
    • μου αρκεί 1/10
      0
    • δεν με καίνε τα κύπελλα, αν δεν είναι σε νταμπλ
    • δεν θα με πείραζε και το 0/10 από την στιγμή που την συγεκριμένη δεκαετία γίνονται άλλα πράγματα (φτιάχνεις γήπεδο)


Recommended Posts

Just now, nikos said:

Δλδ κι ο βαζελος δεν απέχει έτη φωτός από την ΑΕΚ τα τελευταία 30 χρονια, αλλά παρόλα αυτά που περνάνε δεν νομιζω να μπουκετωνονται μεταξύ τους γιατί υπάρχουν τύποι που διαφωνούν αν γινανε ΠΑΟ για τις κούπες.

Καλά, αυτοί είναι χωρισμένοι σε Βαρδινογιαννικούς και αντιβαρδινογιαννικούς...Και θα σου πουν ότι γίνανε βάζελοι για την Ευρώπη, γιατί εκεί που έχουν πάει αυτοί δεν έχει πάει κανείς..Ξεπεσμένοι αριστοκράτες η φάση...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Για μένα διάλυση ομάδας δε σημαίνει μόνο ότι του έφυγαν παίκτες. Και στην ΑΕΚ των 3 τίτλων σερί είχαν φύγει παίκτες, πχ μετά το πρώτο πρωτάθλημα έφυγαν Μπατίστα, Σαββίδης. Το θέμα είναι με τί τους αντικατέστησες αυτούς που έφυγαν. Με 4 δανεικούς, χαμηλής ποιότητας......Είχες κόσμο μέσα στον ενθουσιασμό, μπήκες ομίλους cl και δεν έκανες τίποτα...Οκ, δε νομίζω ότι είναι τόσο μυρωδιάς που δεν καταλάβαινε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδιεκδικήσει τον τίτλο, ούτε θεωρώ ότι το έκανε για να γλυτώσει χρήματα και μόνο. Όσο για την κόντρα με το Σαββίδη, μην την έχεις και τόσο σίγουρη....

15 απο το σεντόνι για το γήπεδο και 6 για να κλείσει τρύπες για τις μαλκιες που κάνει κάθε τρεις και λιγο.

Απλα μαθηματικά τα λέω εγώ. Μερικές φορές συνεισφέρει κσι η αμπαλοσυνη βέβαια (πχ εμμονή σε Λυμπε που κι εκεί βοηθούσε ότι ήταν και  βολικος βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Καλά, αυτοί είναι χωρισμένοι σε Βαρδινογιαννικούς και αντιβαρδινογιαννικούς...Και θα σου πουν ότι γίνανε βάζελοι για την Ευρώπη, γιατί εκεί που έχουν πάει αυτοί δεν έχει πάει κανείς..Ξεπεσμένοι αριστοκράτες η φάση...

Άλλο αυτό κι άλλο να διαφωνείς για την ιστορία της ομάδας και τις απαιτήσεις της.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το 2004 άρχισαν αυτές οι μαλακιαρες. Γι'αυτό κι εγώ έκτοτε έχω υιοθετήσει τη στάση ότι "έγινα ΑΕΚ για τα πρωτάθλημα" που είναι και αληθές σε τελική ανάλυση.

Βγήκε και το είπε κι ο μαλακακος και άρεσε και σε πολλούς σαν ατάκα.

Παντως σοβαρά, επειδή το έχω σκεφτεί, καποιους γονείς εν μέρει τους καταλαβαινω πλέον. Μονο μην μας την λένε των υπολοίπων, εκεί συγχυζομαι.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 1989 generation said:

Εντωμεταξύ, τραυματίστηκε ο Μπάρκας με την εθνική. Κάταγμα στο δάχτυλο.

Μαιστα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Άλλο αυτό κι άλλο να διαφωνείς για την ιστορία της ομάδας και τις απαιτήσεις της.

Σύμφωνοι..Απλά, διαχρονικά, οι βάζελοι ήταν πιο ισχυροί παρασκηνιακά και δεν είχαν κανένα θέμα να πάρουν το πρωτάθλημα με κάθε τρόπο, απλά ο τρόπος να φαίνεται λίγο αριστοκρατικός, του τύπου σας πηδάω γιατί είμαι ο ανώτερος ηγεμόνας και εσείς οι υπήκοοι. Μην ξεχνάμε ότι αυτοί δημιούργησαν τις έννοιες παράρτημα και έλεγχος της ΕΠΟ. Οι γάβροι είχαν αυτό το πάμε να τους φάμε γιατί είμαστε οι μάγκες οι Πειραιώτες. Και αυτοί είχαν τη μιρλα μέσα τους και ακόμα την έχουν. Δυο χρόνια που δεν πήραν κάτι, μας έχουν σκοτίσει τα παπάρια με τη διαιτησία. Αλλά θέλουν κούπα με κάθε τρόπο και αν την πάρουν και με διαιτησία, γουστάρουν ακόμα περισσότερο. Εμείς είμαστε κάτι άλλο. Θέλουμε η ομάδα να παίζει μπάλα, να έχουμε παίκτες δεμένους με την ομάδα, δε πολυγουστάρουμε την αδικία. Αλλά δε νομίζω ότι δε θέλουμε και πρωταθλήματα, απλά δε τα γουστάρουμε με κάθε τρόπο, όπως ας πούμε το πρώτο που πήρε ο γάβρος επί Κόκκαλη. Ότι ειδικά μετά την περίοδο Ντέμη και εκείνα τα κολομπλουζάκια πριν τον αγώνα με τον Ιωνικό, έχουμε μαλακιστεί ως προς το θέμα πρωτάθλημα, είναι γεγονός πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Όσα δεν πιάνει η αλεπού. Λες και είχαμε την δύναμη να παίρνουμε πρωταθλήματα με την διαιτησία αλλά το απέτρεψε ο ηθικος κόσμος της ΑΕΚ. Απλά δεν μπορούσαμε και δημιούργησαμε, για εσωτερική κατανάλωση τον μύθο της πιο ηθικης ομάδας του ποκ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Όσα δεν πιάνει η αλεπού. Λες και είχαμε την δύναμη να παίρνουμε πρωταθλήματα με την διαιτησία αλλά το απέτρεψε ο ηθικος κόσμος της ΑΕΚ. Απλά δεν μπορούσαμε και δημιούργησαμε, για εσωτερική κατανάλωση τον μύθο της πιο ηθικης ομάδας του ποκ.

Μπορεί να είναι και έτσι. Πάντως, όσα πρωταθλήματα έχεις πάρει, ούτε η διαιτησία σε πήγαινε αγκαλιά, ούτε παραρτήματα είχες, και η ομάδα έπαιζε μπάλα μια σκάλα πάνω από τους άλλους. Έχεις σηκώσει πρωτάθλημα με Γενεράκη για παράδειγμα, που δε νομίζω κάποιος από τους άλλους δύο να μπορούσε να το κάνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και οι μπαογκ τετοια λεγανε παλιοτερα (σε πολυ πιο γραφικο βαθμο βεβαια γιατι ερχοντουσσν 7οι). Τωρα ολα καλα και μαλιστα εχουν και παλι "παραπονα" απο το ποκ γιατι δεν τους αρκει το 70-30 υπερ τους στα περισσοτερα ματς ξερω γω.

Επισης οταν μπηκε ο Μελ (θεωρωντας οτι ειναι κατι αλλο απο αυτο που τελικα ειναι) οι μισοι τουλαχιστον ζητουσαν πεναλτυ απο τη  σεντρα "για εκδικηση".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στην 2 ειχες την αίσθηση ότι θα πέσει το  πανω διάζωμα, όταν χοροπηδαγε ο κόσμος. 

Σα να μην περασε μια μέρα. Απλά τώρα έχεις την αίσθηση και χωρίς χοροπηδητό. :D 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν τα βάλουμε κάτω, από το 1989 που άρχισα να βλέπω ΑΕΚ είναι 30 χρόνια. Έχουμε πάρει 5 πρωταθλήματα κι 6 κυπελλα. Ο βαζελος 6 πρωταθλήματα και 8 κυπελλα. Δεν είναι και καμιά τρομερή διαφορά, περίπου στα ίδια είμαστε. Δεν ξέρω που θέλω να καταλήξω με αυτό, αλλά είπα να το καταθέσω. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mporat said:

Πάντως αν τα βάλουμε κάτω, από το 1989 που άρχισα να βλέπω ΑΕΚ είναι 30 χρόνια. Έχουμε πάρει 5 πρωταθλήματα κι 6 κυπελλα. Ο βαζελος 6 πρωταθλήματα και 8 κυπελλα. Δεν είναι και καμιά τρομερή διαφορά, περίπου στα ίδια είμαστε. Δεν ξέρω που θέλω να καταλήξω με αυτό, αλλά είπα να το καταθέσω. 

Απο τοτε οχι, η διαφορα ειναι μικρη και τα 30 χρονια ειναι πολλα και ικανο δειγμα πιστευω για την δυναμικη των δυο ομαδων σε βαθος χρονου.Επισης εχουμε περισσοτερους τελικους απο αυτους, αρα διεκδικησαμε περισσοτερα κυπελλα.

Η διαφορα μας ειναι σιγουρα στην πεσαδα και στην Ευρωπη που τα χρονια αυτα αυτοι κανανε παρα πολλα περισσοτερα πραγματα, οχι μονο απο εμας απο οποιονδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο είτε παίζει ο Μάρκο είτε... παίζω εγώ πρέπει να διεκδικούμε τα πάντα. Ώστε να επανέλθει, (όσο καλύτερα γίνεται), το dna του κάθε Ενωσίτη,  που μεταλλάχθηκε, από τότε που έπεσε το "Ν.Γκούμας" και το αποτελείωσε η όλη  χρονική περίοδος στο οακα, ως τη χρονιά του υποβιβασμού.

Για μένα λοιπόν κάθε χρόνο και πάνω από 5/10 για το καθένα από τα 2 τρόπαια.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×