Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

Εντάξει ότι ο μανταλος έχει κλείσει το κύκλο του στην ΑΕΚ και έχει γίνει αντιπαθείς, όπως και σε μένα,  στο περισσότερο κόσμο δεν αναιρει το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος παίκτης δεν είναι για πέταμα και πολλή πάνω από το μέσο όρο. Το ίδιο ίσχυε και για το Τάσο και είδαμε ότι πάει καλά στη νέα του ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Μανολο εισαι πιο ΑΕΚτζης απο ολους μας αν το κανεις αυτο. Αγαλμα στην ΝΦ χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Εντάξει ότι ο μανταλος έχει κλείσει το κύκλο του στην ΑΕΚ και έχει γίνει αντιπαθείς, όπως και σε μένα,  στο περισσότερο κόσμο δεν αναιρει το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος παίκτης δεν είναι για πέταμα και πολλή πάνω από το μέσο όρο. Το ίδιο ίσχυε και για το Τάσο και είδαμε ότι πάει καλά στη νέα του ομαδα

Επειδη χρειαζεται και βασει κανονισμων να εχεις καποιους Ελληνες,

ο Τασος, για πολλους λογους, ηταν απο αυτους που επρεπε να κρατησεις.

Το ιδιο ισχυει και για Γαλανοπουλο, που πιανει και σαν παικτης developed απο εσενα σε διοργανωσεις UEFA.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τασαρος είχε νοοτροπία ηγέτη και μαχητή. Με τον Ολυμπιακό στο 1-1 έκανε τα πάντα στο τελευταίο εικοσάλεπτο και πέτυχε και το γκόλ. Με τον ΠΑΟΚ ως ουσιαστικά 8αρι όργωνε με τη σουτάρα στο δοκάρι. Με τον Λεβαδειακό με δύο δικά του γκόλ, πέναλτι και ένα θαυμάσο σκροπ καθάρισε και μαθηματικά τον τίτλο κλπ.

Παίκτης που στη φυσική του θέση θα έδινε όντως πολλά. Για μένα μάλιστα θα μπορούσε κατ'ανάγκην αντί να μπαίνει ως Γιακουμάκης αλλαγή να παίζει ο Μπακασέτας και ως φορ! Έχει δυνατό κορμί, παίζει με πλάτη, καλό σούτ και κεφαλιά, ξέρει και μπάλα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος δεν χωρούσε στην ομάδα από τη στιγμή που θέλαμε το Λιβαγια (και δικαίως). Καλά έκανε κι έφυγε να βρει θέση σε βασική 11αδα, να δείξει τι μπορεί να κάνει. Λογικά θα επιστρέψει κάποια στιγμή, αγαπάει την ομάδα. Προσωπικά δε μου λείπει, δεν νομίζω ότι μπορεί να είναι βασικό γρανάζι. 

Από την άλλη, αν βρεθεί ο τρόπος να πάρουμε λεφτά για να δώσουμε κάπου, οπουδήποτε, αυτό το καρκίνωμα που έχει χριστεί αρχηγός, θα αγαλλιασει η ψυχή πολλών συνοπαδων. Ούτε να τον χειροκροτησω δε μου βγαίνει πλέον, θεωρώ ότι κοροϊδεύω τον εαυτό μου. Έχει ικανότητες αλλά έχει παρεξηγήσει το ρόλο του. Αν ήταν απλά ένα μέλος του ροτεισον, όλα θα ήταν καλύτερα. Τον βαρεθήκαμε. 

ΟΥΣΤ. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να φέρουν Μπάρκας και Μάνταλος ένα οχταρι μυρια σούμα να τα διαχειριστεί ένας σοβαρός άνθρωπος να πάμε παρακάτω. Λεφτά δεν βάζει όποτε οι πωλήσεις είναι αναγκαίες για να χτιστεί η ομάδα από την αρχή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ειλικρινή απορία σε ακατάλληλη ημέρα.

Είναι αποδεκτό απο μένα να μη θεωρεί κάποιος τον Μάνταλο καλό παίκτη, άξιο να παίζει στην ομάδα.  Ακόμη πιο αποδεκτό να πει κάποιος ότι δεν κάνει για αρχηγός της.  Αυτό με τα καρκινώματα, τις ρουφιανιές, το κουμάντο και όλα τα υπόλοιπα που ακούγονται προκύπτουν από κάπου? Δλδ απο δηλώσεις συμπαικτών δεν προκύπτουν, ίσα ίσα ο Σιμόες π.χ. τον ανέφερε ως έναν από τους λόγους που ανανέωσε, στο Λιβάγια κάνει μασάζ σε κάθε αγώνα, με τον Ολιβέιρα που κάποιος εδώ έγραψε ότι δε μιλάνε, βλέπεις στην παρακάμερα της παε να μπαίνουν μόνο δυο τους για ζέσταμα χαμογελαστοί. Μέχρι και για το Ντίντακ γράφτηκε, δλδ έλεος κάπου. 

Εγω που παρακολουθώ απο κοντά την ομάδα το ρόλο του τον βλέπω συχνά πυροσβεστικό και το μόνο εξωαγωνιστικό που του χρεώνω είναι η κακή συνύπαρξη με τον Πογέτ.  Εχουμε αρκετούς παίκτες που προκαλούν με τη συμπεριφορά τους, με νεύρα, αδιαφορία κλπ και σόρι αλλά ο Μάνταλος δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα. Αγωνιστικά δεν είναι ο παίκτης που ονειρεύομαι για την ομάδα, σίγουρα δεν είναι ηγέτης ούτε θα γίνει ποτέ.  Στο ρόστερ που υπάρχει όμως σίγουρα ο Μάνταλος δεν είναι πρόβλημα.  Αν πουληθεί και τα λεφτά πέσουν στην ομάδα εννοείται να πάει στο καλό και να ελπίσουμε σε καλές επιλογές.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος μέσα στην ομάδα δεν έχει αυτό που λέμε κολλητούς. Δεν είναι επικοινωνιακός σχεδόν καθόλου, περισσότερο απόμακρος και αυτό μεταφράζεται και ως τουπέ. Το ότι είναι ευνοούμενος του Μελισσανίδη προκύπτει από την συνέντευξη του τελευταίου που τον χαρακτήρισε αδυναμία του και ότι τον γουστάρει και δεν θέλει να τον πουλήσει...

Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικα δε θα τον κρίνω περαιτέρω,ειναι καλός για μια ΑΕΚ τρίτη και στη μιζερια να αναδεικνύεται με μια καλή τελική στην πλάτη του Λισγάρα και μια ποδιά απέναντι στον Ζησόπουλο.Για μένα δεν αξιζει τόσα χρόνια ναναι η σημαία της ΑΕΚ κ τέλος .

Για τα κουμάντα του ομως στα αποδυτήρια αν ερωτάς αυτο ναι προκύπτει απο συμπαίκτες του και παράγοντες της ΑΕΚ οτι ειναι αυτα που του καταλογιζονται. Εχει κοψει την καλημέρα σε κολλητό του συμπαίκτη κατοπιν εντολής . Ειναι αυτος στο ξενοδοχειο στο Μιλανο με τα γνωστά. Επισης Δε θα πω ποιον έβαλε να μας κανει ντα επειδη του ριξαμε 2 καντηλια εξω απτο ΟΑΚΑ γιατί με συγκεκριμενο προπονητή περπατούσε επιδεικτικά και έβριζε . Με Μάρκο πολλάκις ταχουν κάνει κωλο σε αποστολές και δε βγαινει τιποτε προς τα έξω γιατι απλά ειναι ο παίκτης που εκτιμά και εχει ερωτευτεί αγωνιστικά ο μεγάλος ,ειναι ο παίκτης που τον έχει σαν παιδι του,ειναι ξεκάθαρα ο άνθρωπος και το αυτί του Μελ στα αποδυτήρια και ο λόγος του στο αφεντικό εχει ιδιαιτερη βαρύτητα. Είναι ο μόνος επίσης που εχει το ελεύθερο να σηκώνει το τηλέφωνο ανα πασα ωρα και στιγμη και να μιλάει/ενημερωνει τον μεγάλο.

Είναι πολλά τα περιστατικά και όχι για δω.

Αυτά και αν θέλεις κράτα το.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, moukie said:

Έχω ειλικρινή απορία σε ακατάλληλη ημέρα.

Είναι αποδεκτό απο μένα να μη θεωρεί κάποιος τον Μάνταλο καλό παίκτη, άξιο να παίζει στην ομάδα.  Ακόμη πιο αποδεκτό να πει κάποιος ότι δεν κάνει για αρχηγός της.  Αυτό με τα καρκινώματα, τις ρουφιανιές, το κουμάντο και όλα τα υπόλοιπα που ακούγονται προκύπτουν από κάπου? Δλδ απο δηλώσεις συμπαικτών δεν προκύπτουν, ίσα ίσα ο Σιμόες π.χ. τον ανέφερε ως έναν από τους λόγους που ανανέωσε, στο Λιβάγια κάνει μασάζ σε κάθε αγώνα, με τον Ολιβέιρα που κάποιος εδώ έγραψε ότι δε μιλάνε, βλέπεις στην παρακάμερα της παε να μπαίνουν μόνο δυο τους για ζέσταμα χαμογελαστοί. Μέχρι και για το Ντίντακ γράφτηκε, δλδ έλεος κάπου. 

Εγω που παρακολουθώ απο κοντά την ομάδα το ρόλο του τον βλέπω συχνά πυροσβεστικό και το μόνο εξωαγωνιστικό που του χρεώνω είναι η κακή συνύπαρξη με τον Πογέτ.  Εχουμε αρκετούς παίκτες που προκαλούν με τη συμπεριφορά τους, με νεύρα, αδιαφορία κλπ και σόρι αλλά ο Μάνταλος δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα. Αγωνιστικά δεν είναι ο παίκτης που ονειρεύομαι για την ομάδα, σίγουρα δεν είναι ηγέτης ούτε θα γίνει ποτέ.  Στο ρόστερ που υπάρχει όμως σίγουρα ο Μάνταλος δεν είναι πρόβλημα.  Αν πουληθεί και τα λεφτά πέσουν στην ομάδα εννοείται να πάει στο καλό και να ελπίσουμε σε καλές επιλογές.

Αυτα που είπε από πάνω ο Στυλ τα προσυπογράφω. Έχω μάθει πλαγίως πέρσι από παίχτη ότι Μανταλος με Λιβαγια είχαν κάνει κλίκα κ δεν μιλούσαν σε κανέναν, με την ανοχή του Μελ. Επίσης το υφακι του. Η προκλητική αδιαφορία του. Το ότι ποτέ δεν τον έχω δει να σκιζεται για την ομάδα.

Όχι και δεν έχει δώσει δείγματα. Πέτρο, εσυ; 

Link to comment
Share on other sites

Για τους λόγους που είπε ο στυλιανοπουλος πιο πάνω δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει με μεταγραφή ο Μανταλος επομενως

Link to comment
Share on other sites

Μάνταλος. Από τη Β εθνική μέχρι σήμερα, δεν έχει δείξει την παραμικρή βελτίωση. Εκπέμπει μια μιζέρια. Είναι ο αρχηγός ομάδας που έχασε 3 τελικούς, 2 μάλλον, από κάποιον ΠΑΟΚ και ήταν σε όλους ο χειρότερος παίκτης. Βάζει τα κλάματα, ενώ είναι αρχηγός. Τη χρονιά που έλλειψε, σηκώσαμε πρωτάθλημα. Ε, άντε στο καλό αγόρι μου, να δούμε κάτι άλλο στην τελική...Κούρασες...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, George_D said:

Για τους λόγους που είπε ο στυλιανοπουλος πιο πάνω δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει με μεταγραφή ο Μανταλος επομενως

Συγνώμη αλλά πως το κατάλαβες αυτό ρε συ; 

Υπάρχει περίπτωση αν ισχυει πάντα..η προταση των 7,5εκ ευρώ απο τον σεΐχη για ΑΕΚ και πάνω απο 1 εκ ευρω ετήσιο στον ίδιο..να πει ο Μελισσανίδης όχι; Γιατί να πει όχι,δε δικαιολογείται με κανένα σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stylianopoulos said:

Συγνώμη αλλά πως το κατάλαβες αυτό ρε συ; 

Υπάρχει περίπτωση αν ισχυει πάντα..η προταση των 7,5εκ ευρώ απο τον σεΐχη για ΑΕΚ και πάνω απο 1 εκ ευρω ετήσιο στον ίδιο..να πει ο Μελισσανίδης όχι; Γιατί να πει όχι,δε δικαιολογείται με κανένα σενάριο.

Αφού είναι ο αγαπημένος του Μελ που θα βρει αλλού καλύτερα? 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να αξιωθω μια μερα να συναντηθω με τον πατέρα Στυλ και να τον ρωτάω 100 πράγματα για την ομάδα και να μου λέει τα πέντε, να μορφωθω. 

Πατέρας για μας της ΛΦΣ, μπαμπάς όλων σας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stylianopoulos said:

Συγνώμη αλλά πως το κατάλαβες αυτό ρε συ; 

Υπάρχει περίπτωση αν ισχυει πάντα..η προταση των 7,5εκ ευρώ απο τον σεΐχη για ΑΕΚ και πάνω απο 1 εκ ευρω ετήσιο στον ίδιο..να πει ο Μελισσανίδης όχι; Γιατί να πει όχι,δε δικαιολογείται με κανένα σενάριο.

Ακουστηκε το ποσο οτι ειναι 7.5;Αν ισχυει δεν υπαρχει περιπτωση να μην τον δωσει.

Επισης στηριζω μεταγραφες Ιλια Ιβιτς, Μπαρμπα και Σκουλετιτς αν ερθουν, μονο και μονο γιατι τις κανει ο Ιλια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, George_D said:

Αφού είναι ο αγαπημένος του Μελ που θα βρει αλλού καλύτερα? 

Ελα ρε Γιώργη τώρα.. είναι πολλά τα λεφτά και για μας και για τον Μάνταλο. Μακάρι να ισχύει λέω γω το ρεπορτάζ του αυγολέμονου για το 7μισάρι ώστε να τελειώσει και το γηπεδο μια ωρα αρχύτερα.

Link to comment
Share on other sites

To mandalo pote dn ton eida na prospathei na protrepsei tous paiktes mesa sto mats. O simoes to xei. 

O mantalos einai na peftei kato na pianei to gonato k na leei sto diaithth koita ti mou ekane

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Geologos said:

Μακάρι να αξιωθω μια μερα να συναντηθω με τον πατέρα Στυλ και να τον ρωτάω 100 πράγματα για την ομάδα και να μου λέει τα πέντε, να μορφωθω. 

 Σιγά μη μου γλυκοφιλήσεις και τα ευλογημένα χέρια . 

 Κόλακα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CHⓇIS said:

To mandalo pote dn ton eida na prospathei na protrepsei tous paiktes mesa sto mats. O simoes to xei. 

O mantalos einai na peftei kato na pianei to gonato k na leei sto diaithth koita ti mou ekane

Και να κάνει ψευτομαγκιές σε κανένα Τσιλιγγιρη αλλά να τρώει χλεπες αδιαμαρτύρητα από το Λετο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Σιγά μη μου γλυκοφιλήσεις και τα ευλογημένα χέρια . 

 Κόλακα.

Με οσα μας εχεις διδαξει και εκμυστηρευτει για την ομαδα τουτη που ολοι αγαπαμε, δεν απεχει μακρια αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ελα ρε Γιώργη τώρα.. είναι πολλά τα λεφτά και για μας και για τον Μάνταλο. Μακάρι να ισχύει λέω γω το ρεπορτάζ του αυγολέμονου για το 7μισάρι ώστε να τελειώσει και το γηπεδο μια ωρα αρχύτερα.

Μακάρι να είναι έτσι τοτε

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stylianopoulos said:

 

Δεν ξερεις ποσο δυσκολο ειναι για οσους μενουν μακρια απο την Αθηνα και θελουν να δουν την ομαδα σε οποιοδηποτε αθλημα. 

Τοση αγαπη και αφοσιωση μονο μπροστα απο μια οθονη.

Αν γινοταν πραγματικα θα ημουν σε καθε αγωνα εκει. Οχι μονο εγω αλλα και πολλα αλλα παιδια απο επαρχια πιστευω.

 

Χρονια πολλα σε ολους. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Μακάρι να αξιωθω μια μερα να συναντηθω με τον πατέρα Στυλ και να τον ρωτάω 100 πράγματα για την ομάδα και να μου λέει τα πέντε, να μορφωθω. 

Πατέρας για μας της ΛΦΣ, μπαμπάς όλων σας.

Το δέος θα είναι ανάλογο μιας συνάντησης με τον Μάο Τσε Τουνγκ.. ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Δεν ξερεις ποσο δυσκολο ειναι για οσους μενουν μακρια απο την Αθηνα και θελουν να δουν την ομαδα σε οποιοδηποτε αθλημα. 

Τοση αγαπη και αφοσιωση μονο μπροστα απο μια οθονη.

Αν γινοταν πραγματικα θα ημουν σε καθε αγωνα εκει. Οχι μονο εγω αλλα και πολλα αλλα παιδια απο επαρχια πιστευω.

 

Χρονια πολλα σε ολους. 

Μονο ΑΕΚ.

Φιλε και εγω ετσι σκεφτομουν,

και εφευγα ανηλικος απο Πατρα κρυφα απο γονεις για να δω ΑΕΚ-Εργοτελης στο ΟΑΚΑ,

και ετρωγα τοστακια για 10 μερες οταν ημουν φοιτητης για να παω Γιαννενα-Αθηνα να δω ΑΕΚ-Κερκυρα,

εζησα 2.5 χρονια Αθηνα, και δεν πηγα σε 1 ματς, ουτε σε 1.

Και οταν γυρισα Πατρα ξαναρχισα το γηπεδο.

 

Περαν του οτι ειναι πολυ πιο δυσκολη η Αθηνα στην μετακινηση,

δεν ξερω δεν μου εβγαζε την ιδια καυλα το να παω γηπεδο,

με το οσο μου εβγαζε οταν ημουν μακρυα.

Και το εχω συζητησει και με αλλους επαρχιωτες,

που ζησανε/ζουν Αθηνα και καπως ετσι ηταν και για αυτους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×