Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Αν ειναι να παρουν εξτρεμ ας παρουν αυτον τον Τανκοβιτς, οχι τον Ιταλο.

Αυτος θελει λεφτα για αγορα

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η μονη διαφορα με Λυμπε είναι στις 2 αποδεσμευσεις που έγιναν. 
 

Νωρις ακόμα αλλά διαβάζουμε για δανεικούς, για προτάσεις σε κάτι μέτριους που τις σκέφτονται, για παίκτες σε θέσεις που δεν επείγουν, για Τσιντωτα βασικό έτσι και πουληθεί ο Μπάρκας κλπ. Επισης προπονητη ακόμα δεν έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια φωτογραφία αυτού του Τσιτσιολίνι, πως τον λένε...Ο τύπος έχει στο λαιμό του τατουάζ μια κουκουβάγια....Καλά ρε μαλάκες εκεί στην ΠΑΕ, θα πάρετε παίχτη ένα και τίποτα με τα χέρια στην ανάταση και με τατουάζ κουκουβάγια????Face control να τον περνάγανε, κοβότανε σίγουρα...Και έχει ξεχάσει και από πότε έχει να παίξει ποδόσφαιρο σε αγώνα, εκτός από προπόνηση...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τον τσιτσιρελι, θα τον πάρουμε ως δανεικό; 

Δανεικο με οψιον τον Πιτσετι. Και θα διαλεξουμε γευση το καλοκαιρι ?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Μέχρι στιγμής η μονη διαφορα με Λυμπε είναι στις 2 αποδεσμευσεις που έγιναν. 
 

Νωρις ακόμα αλλά διαβάζουμε για δανεικούς, για προτάσεις σε κάτι μέτριους που τις σκέφτονται, για παίκτες σε θέσεις που δεν επείγουν, για Τσιντωτα βασικό έτσι και πουληθεί ο Μπάρκας κλπ. Επισης προπονητη ακόμα δεν έχουμε.

Ο ενας ειναι ο Μοραν, ποιος αλλος αποδεσμευτηκε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Ο ενας ειναι ο Μοραν, ποιος αλλος αποδεσμευτηκε;

Ο Τσόσιτς

Link to comment
Share on other sites

Μου προκαλει εντυπωση παντως που ειμαστε στην ουσια χωρις προπονητη και παραλληλα θελουμε να φερουμε παικτες...και εαν γινει ο,τι εγινε και το καλοκαιρι με οσους εφερε ο Καρντοσο και ο επομενος προπονητης δεν τους θελει; Τι θα κανουμε σε αυτην την περιπτωση;

Επειδη δεν θελω να πιστευω πως ειναι τοσο χαζος ο Ιβιτς, θεωρω οτι ειναι πολυ κοντα σε καποιον προπονητη ο οποιος εχει εγκρινει τον οποιο Τσιτσιρετι θελουμε να παρουμε.

Επισης πιστευω οτι ο Τσιτσιρετι δεν ειναι σε πρωτο πλανο, απλως εχουμε συμφωνησει μαζι του και τον εχουμε stand by, εχοντας δωσει προτεραιοτητα στον Τανκοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mporat said:

Πάντως κι ο Τσ-ιτσ-ιρετι έχει ιτσ στο όνομα του. 

Eχει και ωραία γκόμενα είδα σε μια σελίδα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Πάντως κι ο Τσ-ιτσ-ιρετι έχει ιτσ στο όνομα του. 

Είναι Ιταλοσερβος λένε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Μου προκαλει εντυπωση παντως που ειμαστε στην ουσια χωρις προπονητη και παραλληλα θελουμε να φερουμε παικτες...και εαν γινει ο,τι εγινε και το καλοκαιρι με οσους εφερε ο Καρντοσο και ο επομενος προπονητης δεν τους θελει; Τι θα κανουμε σε αυτην την περιπτωση;

Επειδη δεν θελω να πιστευω πως ειναι τοσο χαζος ο Ιβιτς, θεωρω οτι ειναι πολυ κοντα σε καποιον προπονητη ο οποιος εχει εγκρινει τον οποιο Τσιτσιρετι θελουμε να παρουμε.

Επισης πιστευω οτι ο Τσιτσιρετι δεν ειναι σε πρωτο πλανο, απλως εχουμε συμφωνησει μαζι του και τον εχουμε stand by, εχοντας δωσει προτεραιοτητα στον Τανκοβιτς.

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε αυτόν που έχουμε σε προτεραιότητα; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε αυτόν που έχουμε σε προτεραιότητα; 

Μα δεν εχουμε κανεναν σε προτεραιοτητα, οτι βρεξει ειμαστε . Συστημα οτι κατσει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε αυτόν που έχουμε σε προτεραιότητα; 

Καλα προφανως εαν ειχαμε Λυμπε οχι...τωρα  με Ιβιτς εχω λιγες ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οντως είμαστε ότι σύστημα κάτσει, αλλά θέλω να πω, αν υπάρχει κάποιος που θέλουμε περισσότερο, προφανώς θα ναι και ακριβότερος, οπότε πάντα θα καταλήγουμε στην τελευταία και φθηνότερη επιλογη, ανεξάρτητα από το ποιος είναι τεχνικός διευθυντής. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως γιατί έχετε οι περισσότεροι τέτοια εμπιστοσύνη στον Ίβιτς. Κι εγώ στην αρχή θεώρησα ότι είναι καλή λύση, αλλά για την ώρα το μόνο που βλέπω είναι ότι παρέλαβε ένα μπουρδέλο και επί των ημερών του αναβαθμίστηκε σε τριμπούρδελο....

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποιο ειναι το αστειο ετσι; Ο Μελισσανιδης ψαχνεται εδω και χρονια να πουλησει Μπαρκα, Γαλανοπουλο και Λιβαγια. Θα τους πουλησει με Ιβιτς (οχι τιποτα τρελα ποσα αλλα 8-10m συνολικα παιζει να μαζεψεις) και οταν ερθει η ωρα για να επενδυθουν στην ομαδα τα χρηματα, κατι θα συμβει και θα σκουπιστει ο Ιλια (σαν να διαβαζω Καζαντζογλου να υπονοει πως ειναι... μιζαδορος και πως συνεβησαν... περιεργα πραγματα στις διαπραγματευσεις). Δεν υπαρχει σωτηρια. Λογικα μετα θα ερθει ο Λυμπεροπουλος.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 1989 generation said:

Δεν ξέρω πάντως γιατί έχετε οι περισσότεροι τέτοια εμπιστοσύνη στον Ίβιτς. Κι εγώ στην αρχή θεώρησα ότι είναι καλή λύση, αλλά για την ώρα το μόνο που βλέπω είναι ότι παρέλαβε ένα μπουρδέλο και επί των ημερών του αναβαθμίστηκε σε τριμπούρδελο....

Δεν διαφωνω ιδιαιτερα σε αυτο που λες, ομως θα ηθελα να του δωσω χρονο και τουλαχιστον 1 μεταγραφικη περιοδο για να δω πως μπορει να κινηθει και τι παικτες μπορει να φερει. Το να τον κρινουμε σε μια ''νεκρη'' για αυτον περιοδο, αφου η κυρια δουλεια του ειναι κυριως επανω στις προσθηκες, στα συμβολαια και στις αφαιρεσεις ποδοσφαιριστων. Ηδη καταφερε να λυσει το συμβολαιο του Μοραν που γκρινιαζαμε εδω και καιρο ολοι μας. Ας περιμενουμε μεχρι τον Γεναρη να δουμε τι θα καταφερει τοτε και το συζηταμε αργοτερα για το εαν μπορει να βοηθησει ουσιαστικα ή για το εαν ειναι επιπεδου Λυμπε. Ειναι νωρις ακομη και αδικο να τον κατηγορουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ας του δώσουνε 1-2 μήνες ακόμα να κριθεί σε πρώτη φάση, αλλά ανέλαβε και πραγματα στα οποία δεν έχει δοκιμαστεί ξανα, δλδ διοίκηση ποδοσφαιρικού τμήματος.

Κατα την γνώμη μου παντως τριμπουρδελο έγινες λόγω Κωστενογλου. Ο οποίος για να τα έχει καλά με τους Λιβαγιες τους Μανταλους και τους Βρανιες τους έκανε ολα τα χατήρια.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, οι άμεσα υπεύθυνοι του ποδοσφαιρικού τμήματος είναι αυτός και ο Κωστένογλου, τον οποίον μας τον παρουσίασε σαν επιλογή του αφού δεν μπορούσε να βρει κάποιον άλλον. Η ομάδα παρουσιάζει εικόνα αποσύνθεσης, πρωτόγνωρης σε όλα τα επίπεδα. Πήγε τις προάλλες να βάλει γκάζια στα Σπάτα και τον έγραψαν επειδικτικά δυο μέρες μετά στο πάρτι του Βράνιες. Τώρα πάλι προχθες πήγε στα Σπάτα και τους έλεγε αν δε θέλουν να φύγουν και λοιπές παπαριές καμαρωτές, όπως ότι είναι τυχεροί που δε φάγανε ξύλο. Γενικά, μου δείχνει ότι δεν πατάει καλά στα πόδια του, ενώ και αν οι μεταγραφές που θα κάνει είναι τύπου αυτού του μισοριξιά Ιταλού και οι προπονητές που ψάχνει είναι ο Μιλόγεβιτς και ο Γιοβάνοβιτς, μάλλον για Σέρβος Λύμπε μου δείχνει για την ώρα και όχι για κάτι εξαιρετικό. Και δυστυχώς, στην κατάσταση που είναι η ομάδα δε μπορείς να χάνεις χρόνο, γιατί παγιώνεται μια κατάσταση σαπίλας που δεν αλλάζει εύκολα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι έμπλεξε κι αυτος όπως όλοι οσοι ανακατευτηκαν με τον τζάμπα.

πχ μπορεί το μπατζετ για προπονητη να ειναι 200 χιλιάρικα και αναγκαστικά να έχει βρεθεί σε αδιέξοδο.

Ας πρόσεχε βέβαια. Απλά πρέπει να τα κάνει εντελως σκατα για να μην το θεωρήσω ως αναβάθμιση σε σχέση με τον  Λυμπε (και τον Μελισσανίδη που ΕΛΠΙΖΩ ότι αποσύρθηκε από ποδοσφαιρικές αποφάσεις).

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×