Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


Recommended Posts

1 hour ago, George_D said:

Μόνο μην πάμε τελικο και χάσουμε πάλι. Για 4η σερί φορα

Αυτό με τον τέταρτο τελικό σερί που λες το συζητούσα προχθές .. γάμησε τα.Θα μονάσω αν παιχτεί φέτος τετοιο σενάριο.

Γενικα προτιμούσα Τάνκοβιτς,γιαυτον μιλάνε με εξαιρετικά λόγια.Τσαμπουκάς, πολλά γκολ ,σουτ,μεσούλα.

Τσιτσιρέτι ο γνωστός μύστης μανατζερ μου γράφει δεν τρελενεται.Γενικα το κανάλι με τον συγκεκριμένο μανατζερ απο Ιταλία που εχει ο Ιβιτς μακάρι να βγεί χρυσό και να μη μας πασάρει σαπάκια που θέλουν να ξαναφτιαξουν την καριέρα τους υπο τις οδηγίες του πατρός Κωστένογλου.

Για Πραξιτέλη Βούρο χωρίς να τον εχω παρακολουθήσει στενά εσχάτως.. από τώρα το γράφω τον προτιμώ απο Σβάρνα, Τσιγκρινσκι, Οικονόμου.

Χωρίς πολλά λόγια.. Αν δε φθάνουν τα λεφτά φέρε μόνο Τάνκοβιτς, ένα καλο αξονικό χαφ και καλό προπονητή.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aussie said:

Εγω βλεπω και κατι αλλο θετικο πισω απο την συγκεκριμενη υποθεση.

1η μερα μαθευτηκε το ονομα

2η μερα εγινε προφορικη συμφωνια

3η μερα τελειωμενη υποθεση

Δεν ξερω εαν ετυχε, κατι που δεν το νομιζω, αλλα πιστευω οτι πρεπει να πιστωθει στον Ιβιτς. Δρασαμε επαγγελματικα και σε 3 μερες απο την στιγμη που βγηκε το ονομα εκλεισε ο παικτης. Μακαρι να συνεχισει ετσι ο Σερβος και να μην εχουμε αλλα σιριαλ, οπως συμβαινει τα τελευταια χρονια.

Ένας από τους λόγους που πολλοί παίχτες που φέραμε έχουν καεί είναι ΚΑΙ ότι γίνονται σίριαλ. Όταν πχ επί δύο μήνες παλεύεις να φέρεις τον Βέρντε, ε ο κόσμος κάπου αγανακτεί πριν καν τον δει αφού η υπομονή του έχει εξαντληθεί νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, George_D said:

O τσιτσιρετι είναι δεξί εξτρεμ. Σαν τον βερντε. 

Εγώ πιστεύω πως με την κίνηση αυτή κλείδωσε η πώληση Λιβάγια τον Γενάρη (ή το καλοκαίρι οπότε ανάλογα θα αποκτηθεί ή όχι ο δανεικός Ιταλός), οπότε ένας εκ των Βέρντε/Τσιτσιρέτι θα περάσει στον άξονα πίσω από τον Ολιβέιρα.

Μόνο έτσι έχει λογική η απόκτηση του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Και ο Μανταλος κύριε? Που θα πάίζει ο Μανταλος? Θες να σου ρίξει και σενα κανα μπινελικι και να το παρει πισω ο αρχηγος?

Προσωπική εκτίμηση πως του χρόνου ίσως φύγει και ο Μάνταλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγώ πιστεύω πως με την κίνηση αυτή κλείδωσε η πώληση Λιβάγια τον Γενάρη (ή το καλοκαίρι οπότε ανάλογα θα αποκτηθεί ή όχι ο δανεικός Ιταλός), οπότε ένας εκ των Βέρντε/Τσιτσιρέτι θα περάσει στον άξονα πίσω από τον Ολιβέιρα.

Μόνο έτσι έχει λογική η απόκτηση του.

Ναι και αυτο. Το ίδιο και με τον Τανκοβιτς που πιο πολύ πίσω από τον επιθετικό παίζει πάρα στα πλαγια

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

Ναι και αυτο. Το ίδιο και με τον Τανκοβιτς που πιο πολύ πίσω από τον επιθετικό παίζει πάρα στα πλαγια

Κοίτα ο Τάνκοβιτς είναι καλύτερος και από τους δύο Ιταλούς. 14 γκολ/8 ασίστς φέτος, 8 γκολ/6 ασίστς πέρσι και 13 γκολ/6 ασίστς πρόπερσι. Σε τρία χρόνια δηλαδή έχει πετύχει ως winger 35 γκολ και έχει μοιράσει 20 ασίστς. Αυτά τα νούμερα παίζει να μην τα πιάσει ο Μάνταλος σε ολόκληρη την καριέρα του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stylianopoulos said:

Αυτό με τον τέταρτο τελικό σερί που λες το συζητούσα προχθές .. γάμησε τα.Θα μονάσω αν παιχτεί φέτος τετοιο σενάριο.

Γενικα προτιμούσα Τάνκοβιτς,γιαυτον μιλάνε με εξαιρετικά λόγια.Τσαμπουκάς, πολλά γκολ ,σουτ,μεσούλα.

Τσιτσιρέτι ο γνωστός μύστης μανατζερ μου γράφει δεν τρελενεται.Γενικα το κανάλι με τον συγκεκριμένο μανατζερ απο Ιταλία που εχει ο Ιβιτς μακάρι να βγεί χρυσό και να μη μας πασάρει σαπάκια που θέλουν να ξαναφτιαξουν την καριέρα τους υπο τις οδηγίες του πατρός Κωστένογλου.

Για Πραξιτέλη Βούρο χωρίς να τον εχω παρακολουθήσει στενά εσχάτως.. από τώρα το γράφω τον προτιμώ απο Σβάρνα, Τσιγκρινσκι, Οικονόμου.

Χωρίς πολλά λόγια.. Αν δε φθάνουν τα λεφτά φέρε μόνο Τάνκοβιτς, ένα καλο αξονικό χαφ και καλό προπονητή.

 

Πρωτα απ' ολα ας παμε τελικο.

Για Βουρο αν ειναι τζαμπα ας τον παρουνε, για τους παραπανω που γραφεις ο Λαμπροπουλος φετος θα ηταν καλυτερος και βασικουρα αλλα εφυγε χωρις να καταλαβουμε γιατι.

Δυστυχως τα λεφτα δεν ξερω αν φτανουν ουτε καν για Τανκοβιτς, χαφ και προπονητη ή μαλλον λεω οτι δεν φτανουν.Ισως με μια καλη πωληση κατι να γινει, αν περισσεψουν απ το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

«Οι άνθρωποι της ομάδας Λισαβόνας παρακολουθούν την εξέλιξη των δανεικών παικτών και ορισμένοι από αυτούς ενδέχεται να ενσωματωθούν και πάλι στο ρόστερ της ομάδας.

Συγκεκριμένα, ο κεντρικός αμυντικός Ιβανίλντο Φερνάντες (Τράμπζονσπορ), ο μέσος Φρανσίσκο Ζεράλδες (ΑΕΚ) και ο Ντάνιελ Μπραγκάντσκα (Εστορίλ) είναι παίκτες που ενδέχεται να γυρίσουν στην Σπόρτινγκ το προσεχές διάστημα».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Κωστας. 
Μπατζετ μηδέν και καθόμαστε και συζηταμε τι κάνει ο Ίβιτς. Λέμε από το πρωί ότι φέρνει νέο Βερντε, τον οποίο τον πήρες με 1 μυριο κι έναν μήνα παρακάλια το καλοκαίρι. Ποιον να φέρει δλδ;

Και με τον Βούρο πώς τον λένε ξενερωνω, αλλά το μπατζετ μάλλον δεν επιτρέπει περισσότερα.

Του έχει πει ο άλλος πουλα όποιον θες και φέρε όποιον θες, έτσι πρέπει να κινείται. Και βρήκε λίγο «χώρο» οικονομικά αφου έχει ήδη αδειάσει Τσοσιτς, Μοραν (πήρε αποζημειωση) και προφανως Ζεραλδες...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μεταγραφες είχε κάνει, απλά ο φρυδιας διαφωνούσε με το ότι σαν νοοτροπία έδωσαν με τον Πετρακη προτεραιότητα στο τς λ, κλπ, αλλιώς τα ήθελε αυτος...

 

Απο εκεί και περα ένας κανονικός τεχνικος διευθυντής είναι, που δούλεψε αξιοπρεπώς σε 3 ομάδες. Δεν είναι και ο νο1 εξπερ του ποδοσφαίρου. Είχε φέρει Σορεντινο, είχε φέρει και Μαλμπασα.

Αλλα όταν του ζητάς χωρίς μπατζετ Νοέμβριο μήνα να φτιάξει ομάδα, δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένουμε. Εκτός αν πιστεύει κανεις ότι έχει μπατζετ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ο μπαλμπασα είναι παικταράς σε σύγκριση με μπακακηδες

Καταρχήν πριν έρθει στην ΑΕΚ ήταν καλος παίκτης από ο,τι λένε.

Επισης δεν επαιξε βασικός τόσα χρονια σαν τον βλάκα τον Μπακακη. 

Αλλα τι ψάχνουμε. Πάλι καλά που δεν έχουμε αρχηγό τον Ανακογλου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×