Jump to content

ΑΕΚ - Ατρόμητος (9η αγ.): 03/11, 19:30, Novasports 1


MVP-βραβειο Σοϊλέδη 2018-19  

27 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      27
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      12
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      0
    • Λόπες
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      24
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Βέρντε
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

Εγω να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει γιατι τιμωρησε τον Βρανιες και μαλιστα οχι με προστιμο αλλα με εξεδρα.Οχι οτι ηταν ο προπερσινος Βρανιες αλλα δεν ηταν και Οικονομου.

Αν εκανε την ομαδα ανω κατω ομως με την γενικοτερη συμπεριφορα του με καμωματα που ειναι ασχετα με τα γεγονοτα ολης της προηγουμενης εβδομαδας, καλως τον τιμωρησε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

νομιζω ο βρανιες τιμωρηθηκε για συνεχομενες ασχημες συμπεριφορας οχι για ενα πραγμα

Ναι, αλλά πολλοί πιστεύουμε ότι αν κέρδιζες δεν θα γινόταν τίποτα. Επισης αυτό ήταν δήθεν το κερασάκι στην τούρτα.

Δεν τον υπερασπίζομαι, κακώς τον ξαναέφεραν βασικα, απλά όταν έχεις Οικονόμου και Σβάρνα πίσω του, μπορεις να του δώσεις μια ευκαιρία ακόμα με ένα πρόστιμο. Πλην της φάσης με το πανο κατα τα λοιπά παρόμοια πραγματα με τον Λιβαγια φέρεται να έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθε ο Βρανιες, υποτίθεται του είπε ότι αν κάνει την παραμικρή μαλακία (σύμφωνα με την κλίμακα του τίγρη) θα τιμωρηθεί. Προφανώς θεωρήθηκε μαλακία αυτό με το ποστ και τιμωρήθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

@nikos και ο Κετσε για τον Ολιβειρα και τον Τασο γραφει στα σφηνακια.

Οτι και να λεμε σε κατι τετοια εχει καλη πενα.

Ικανότατος είναι. Άλλου είναι το θέμα του...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κρίμα, αν και μας βόλεψε, για τον μικρό τον Μανδά, έκανε τραγικό λάθος και είναι καλό ταλέντο. Τον έχω δει σε κάποια ματς, αν δουλευτεί θα αφήσει εποχή. Εννοείται με Σουιτσα που συνεχίζει να βγάζει γκολκίπερ κι εμάς μας χάλαγε. 

Φανταστείτε όμως να έκανε τα ίδια λάθη το τέρμα της Λαμίας, θα ούρλιαζαν κάποιοι. Τώρα το έκανε του ατρόμητου και δεν λένε τίποτα γιατί ξέρουν για κάποιο περίεργο λόγο ότι δεν είχε δόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι με Ουζουνίδη και Οικονόμου στην άμυνα, ενίοτε με τον Τσόσιτς που ήταν σαν παλαίμαχος, η ΑΕΚ είχε 8 τέρματα παθητικό σε 19 αγώνες. Επίσης στα χαφ ήταν πάλι λειψή.

Τώρα στους μισούς αγώνες έχει δεχθεί 12 τέρματα.

Άρα τι πήγε στραβά?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vagos21 said:

Μπορεί κάποιος να μου βρει τα στατιστικά του σημερινού αγώνα κ πόσες πασες πέρασε ο Κριστισιτς; Μπορεί να μην τις είδα εγώ πάνω στην ένταση του αγώνα κ να είμαι λάθος.

Συμφωνώ απόλυτα. Το γεγονός οτι ανέβασε υην απόδοση του για 25 λεπτά περίπου δεν γίνεται να του προσφέρει φανέλα βασικού στους αγώνες. Τα στατιστικά που ζήτησες όπου φαίνεται πόσο δίκιο έχεις. Σημειωτέον οπου πάσες, μετράνε μόνο οι προωθητικές πάσες (πάσες προς τα μπροστά, για ανάπτυξη του παιχνιδιού)

http://sportsdata.gr/football/national/season2019_20/game.asp?game=57

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι ο Κρστισιτς βοήθησε σε κάποιες στιγμές αλλά είχε και νεκρά διαστηματα. Μέτριος θα έλεγα με βάση αυτά που περιμένουμε. Ούτε καλός αλλά ούτε κι ο χειρότερος 

Link to comment
Share on other sites

Κριστιτσιτς παίζει να ήταν το πρώτο ματς στον ενα χρόνο στην ΑΕΚ που δε σε προκαλούσε να φωνάξεις απ'το 10λεπτο "βγάλε έξω το σφαχτό"...

επίσης να σημειωθεί το αδιανόητο να έχει παίξει 4-5 συνεχόμενα ματς ο Ντιμιτρός χωρίς να βγάλει θλάση...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mporat said:

Επίσης κρίμα, αν και μας βόλεψε, για τον μικρό τον Μανδά, έκανε τραγικό λάθος και είναι καλό ταλέντο. Τον έχω δει σε κάποια ματς, αν δουλευτεί θα αφήσει εποχή. Εννοείται με Σουιτσα που συνεχίζει να βγάζει γκολκίπερ κι εμάς μας χάλαγε. 

Φανταστείτε όμως να έκανε τα ίδια λάθη το τέρμα της Λαμίας, θα ούρλιαζαν κάποιοι. Τώρα το έκανε του ατρόμητου και δεν λένε τίποτα γιατί ξέρουν για κάποιο περίεργο λόγο ότι δεν είχε δόλο. 

Γαιτι ειναι γνωστο πιανου μαγαζακι ειναι ο ατρομητος. Επισης σε εχει νικησει 3 σερι χρονια τι να πουν οτι ηταν στημενος?

Και περα απο ολα αυτα ο πιτσιρικας κανει λαθος και η αντιδραση του ειναι τοσο πειστκη οτι δεν ειχε δολο.

Αν τα κανε ο κηπερ του οφη,  της λαμιας, του βολου,  της ξανθης κτλπ καποιας ομαδας που δεν σου κοβει βαθνους τρια αερι χρονια θα ακουγες τερατα

Link to comment
Share on other sites

Λέμε για καναν στοπερ αλλά δεν ξερεις τι θες να πρώτο παρεις.

 

Πραγματικα αυτή η αθλιότητα στους χαφ είναι απερίγραπτη. Ούτε έναν Κονε δεν έχεις. Παίζει υποφερτά ο Κρστιτσιτς και αποτελεί έκπληξη, τον δε Σιμαο ουτε που τον πολύ-βλέπουμε. Και ούτε και ανασταλτικα εχεις κανέναν που να σπερνει.

Πώς τα καταφέρνουν και φέρνουν παντού χειρότερους, απίστευτο πραγματικά.

Πλαγιους μπακ, γουινγκερς, αναπληρωματικό φορ, τι να πρώτο παρεις δεν ξέρω.

Μακαρι προπονητη και 2 καλούς παίκτες θα πω, αν και αυτά δύσκολα φαντάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μανταλος

«Οι μεγαλύτερες απαντήσεις δίνονται μέσα στις τέσσερις γραμμές. Αν πιστεύαμε ότι είχε τελειώσει το πρωτάθλημα για την ΑΕΚ, θα βλέπατε τελείως διαφορετική αντίδραση, όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ». 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Μανταλος

«Οι μεγαλύτερες απαντήσεις δίνονται μέσα στις τέσσερις γραμμές. Αν πιστεύαμε ότι είχε τελειώσει το πρωτάθλημα για την ΑΕΚ, θα βλέπατε τελείως διαφορετική αντίδραση, όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ». 

Δεν σε είδα να δίνεις καμιά απάντηση στο τηγάνι....

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

Δεν σε είδα να δίνεις καμιά απάντηση στο τηγάνι....

Με το ζορι να μας το κάνουν αρεστό . Εδωσε το χέρι στο αντίπαλο τέρμα και το κάνει ο άλλος πόστ .τι έπρεπε να κάνει κολοδάκτυλα? τι να πείς...

 

ScreenHunter 184.png

Link to comment
Share on other sites

Στα του ματς... Μη γαμιέστε με την ομάδα. :D

Δεν ήταν τόσο χάλια η εικόνα δεδομένου της κατάστασης και της ανυπαρξίας προπονητή. Ναι, ο πήχης είναι χαμηλά.
Θα ήταν αδικία να μην κερδίσουμε. Είδα αρκετές σχετικά καλές αποδόσεις, παραφωνία τεράστια ο Οικονόμου φυσικά.
Δεν έχουμε χαφ επιπέδου στο κέντρο, το ξέρουμε από τότε που έφυγε ο Γιόχανσον και αυτό μας δημιουργεί τεράστια προβλήματα σε άμυνα και επίθεση, επηρεάζει όλη την λειτουργία της ομάδας. Ο Σιμόες ξέρουμε τι μπορεί και τι δεν μπορεί, Ο Κρστιτιτς, παρόλο που είχε εκλάμψεις εχθές, περιφέρεται σαν την άδικα κατάρα στο γήπεδο και ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράει.
Ο Τσιντώτας ο καλύτερος πίσω από τον Ολιβέιρα, μου άρεσε και ο Λόπες που παίζει παντα με πάθος, Βέρντε, ακόμα και Ντέλετιτς βοήθησαν, ενώ ο Παουλίνιο συνεχίζει να είναι αξιόπιστος όταν παίζει. Με Ολιβέρια και Λιβάγια μπροστά έχουμε ποιότητα και ανεβάζουν τα παιχτάκια που έχουν γύρω τους.
Αυτή είναι η θετική ανάγνωση του χθεσινού, μην ξεχνώντας για τι Α.Ε.Κ. μιλάμε.
Έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά θα ήταν πολύ απλό και ρεαλιστικό, να φέρεις 2 παίχτες τον Χειμώνα κανονικούς. (πόσες φορές έχω γράψει το κανονικός παίχτης...) Ξεφορτώνεσαι μερικούς και κάνεις το ίδιο πράμα το καλοκαίρι συν 1-2 παίχτες ακόμα για το ροτέισον. Τίποτα το υπεραισιόδοξο, δεν ζητάω 7-8 παιχταράδες και τέτοια που δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν.
Αλλά δεν θα γίνουν ούτε αυτά. Πάμε στον επόμενο τελικό, στο ντέρμπι με τον βάζελο.   

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που τρελάθηκα είναι μετά το 2-1 που φεύγει ένας ατρομηταίος από αριστερά, κλασσικά ο Λόπες ήταν απων, έκανε σέντρα και το έβγαλε ο Τσιντώτας εξ επαφής. Έδειχνες ότι δεν μπορούσες να το κρατήσεις. Τώρα δεν ξέρω τί θέμα είναι αυτό και αν είναι θέμα κόουτς. Νομίζω ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nestoridis21 said:

Εν τω μεταξει 5 ή 6 τεμαχια ο Ολιβειρα στο πρωταθλημα;

Έχει 4 ή 5 γκολ (ανάλογα πως μετράς το πρώτο εχθές) σε 6 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.
Είχα κάνει πρόβλεψη για 20 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις, αν μείνει μακριά απο τραυματισμούς πλέον, θα είναι κοντά.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skepastos said:

Συμφωνώ απόλυτα. Το γεγονός οτι ανέβασε υην απόδοση του για 25 λεπτά περίπου δεν γίνεται να του προσφέρει φανέλα βασικού στους αγώνες. Τα στατιστικά που ζήτησες όπου φαίνεται πόσο δίκιο έχεις. Σημειωτέον οπου πάσες, μετράνε μόνο οι προωθητικές πάσες (πάσες προς τα μπροστά, για ανάπτυξη του παιχνιδιού)

http://sportsdata.gr/football/national/season2019_20/game.asp?game=57

thanks για τα στοιχεία. ο τύπος ειναι το απόλυτα 0 και στα στατιστικά στον χώρο του κέντρου. Αν δίνουμε 500 - 600 σε αυτόν τον παίκτη υπάρχει σοβαρό θέμα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Με το ζορι να μας το κάνουν αρεστό . Εδωσε το χέρι στο αντίπαλο τέρμα και το κάνει ο άλλος πόστ .τι έπρεπε να κάνει κολοδάκτυλα? τι να πείς...

 

ScreenHunter 184.png

Εν τω μεταξύ η φάση είναι από το 1-1 που τον βρίσκει ο δικός μας.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως δεν είχαμε Καρντοσο και μπιλντ απ και νικουσαμε τη Ξάνθη τωρα θα βρισκομασταν μια ανασα απο την κορυφή. Εχουμε παιξει σε τηγάνι,Τριπολη,Λαρισα ..οι 2 γαυροι σπρώχνονται σε καθε αγωνιστικη..εσυ και φετος με σταυρο στο χέρι..με απολυθέντα από Δοξα Δράμας Κωστενογλου να ακουει τις εντολες Μανταλου και Λιβαγια και με μια αμυνα που μπάζει απο παντού..

Γενικα μια ομαδα στον αυτόματο αλλα ειμαστε μέσα στο κόλπο ακόμα.

Διπλό με βαζέλα χωρις αν και εφοσον .Μονο διπλό.

ΥΓ.Οικονόμου απογοητευση . Γύρνα βασικό τον Βράνιεζ Μελισσανίδη .Η ΑΕΚ μας νοιαζει οχι να μην κακοκαρδίσεις τον Βαγγέλα. Το βλέπει πλεον ο Μακέδος πως είσαι καλό παιδί με αξίες,ασε που ο Βόσνιος δεν ειχε άδεια απο εσένα να βρίσει τον γαυρο στο πάρτυ του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stylianopoulos said:

Αν πάντως δεν είχαμε Καρντοσο και μπιλντ απ και νικουσαμε τη Ξάνθη τωρα θα βρισκομασταν μια ανασα απο την κορυφή.

Πιθανότατα θα είχαμε χάσει βαθμούς αλλού. Γενικά μετά το διωγμό του είχαμε ένα DO OR DIE κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×