Jump to content

σέξυ βαζέλα - Α.Ε.Κ. (10η αγ.): 10/11, 19:30, Novasports 1


MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      23
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      5
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Σβάρνας
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      15
    • Λιβάγια
      5
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      4
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

38 minutes ago, nikos said:

αυτο για το μετα τα εγκαινια που διαβαζω συχνα εγω δεν το εχω καταλαβει ακομα.

εννοεις οτι θα μαθει μπαλα ο τιγρης, οτι θα βαλει λεφτα(αχαχα), οτι θα βρει αγοραστη ή οτι θα εκτοξευτουν τα εσοδα?

 

Να θυμίσουμε ότι η θέση της χώρας αυτή τη στιγμή βγάζει 1 στο Τσάμπιονς Λιγκ (με 3 προκριματικούς), 0 (ΜΗΔΕΝ) στο γιουρόπα λιγκ και 3 στο γιουρόπα λιγκ 2. Για όσους περιμένουν ότι θα γίνει κανένα θαύμα και θα ξανάρθουν λεφτά από την ευρώπη ουρανοκατέβατα (ακόμα και τα "λίγα" 20Μ που πήραμε πέρυσι -το ακούσαμε κι αυτό ότι είναι λίγα).

Αλλά όπως είπε πολύ σωστά και ο Σπύρος, πρωτάθλημα θα ξαναπάρεις κάποια στιγμή, δεν υπάρχει όμως καμία βεβαιότητα ότι θα χτίσεις σε αυτό για να φτιάξεις κάτι καλό για αρκετά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

η ομάδα βγάζει μια απίστευτη μιζέρια, σε λιγότερο από 2 χρόνια από το τελευταίο της πρωτάθλημα.

αντί να έχουμε ως οδηγό την χρονιά εκείνη, αντί να χτίσουμε πάνω στην τότε ομάδα, τα γκρεμίσαμε όλα. σε μια νύχτα.

βιασμός της λογικής.

Link to comment
Share on other sites

οταν ενα λαμογιο πιανει πολλα λεφτα στο στοιχημα, την ψωνιζει ακομα χειροτερα και αρχιζει και πιστευει οτι ειναι πανεξυπνος και θα το ξαναπιανει συνεχεια.

αυτο εγινε το 2018.

 

γηπεδο και αγοραστη αμεσα λεμε. δεν "φτουραει" ο τυπος στα της ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ ο Σαρι βγαζει στην Γιουβεντους τον Ροναλντο στο 55 και δεν του μιλαει κανενας

εμεις εδω εχουμε τον Μανταλο να κανει οτι γουσταρει και να βριζει τον προπονητη της ομαδας οταν βαζει γκολ απο την θεση που τον εβαλε ο προπονητης που βριζει

τιμωρουμε τον Βρανιες επειδη εβριζε τον Ολυμπιακο ημιγυμνος αλλα τον Λιβαγια που εβριζε τον Ολυμπιακο ημιγυμνος δεν τον τιμωρουμε

αυτα με τα ποσταρισματα που δεν κατεβηκαν, συγγνωμη αλλα δεν αγοραζω

Link to comment
Share on other sites

και λιγο πιο ηρεμα σημερα για το αγωνιστικο.

 

ο βαζελος ειναι της πλακας. ψυχωμενα τα παληκαρια, αλλα της πλακας. για αυτο καθε επιθεση σου μυριζε γκολ.

μονο που εισαι κι εσυ της πλακας, αν και ποιοτικα καλυτερος τους. επομενως το ματς ηταν οσα φαμε και οσα ριξουμε.

 

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ετυχε στο πρωτο ημιχρον(Ι)ο το "οσα φαμε και οσα ριξουμε" να γινει 0-2 υπερ σου. εκατσαν οι φασεις ρε παιδι μου ετσι.

ΕΚΕΙ, αν ειχες ειτε προπονητη, ειτε παικτες με προσωπικοτητα και σοβαροτητα, γενικα αν ειχες ΟΜΑΔΑ το πηγαινες απο 0-2 εως 0-5. γιατι ο αντιπαλος εξακολουθουσε να κινδυνευει σε καθε επιθεση σου και γιατι δεν ειναι και καμια σοβαρη ομαδα να μην μπορεις να την κλεισεις.

 

επειδη ομως δεν ειχες τα παραπανω, καταφερες το ακατορθωτο. να μην μπορεις με τιποτα να σκοραρεις εσυ και να αρχισουν να σκοραρουν αυτοι. μεχρι που το πιστεψαν και το ανετρεψαν.

 

η ομαδα ειναι παρα πολυ κακη, ειναι συνεχεια του περσινου εκτρωματος και θα ηταν ντροπη για το ελληνικο ποδοσφαιρο να καταφερερνε οτιδηποτε φετος. η ομαδα ειναι εκτρωμα, δημιουργημα μιας τραγελαφικης διοικησης.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Δεν το πίστευα ποτέ, αλλά έχει αρχίσει και με αηδιάζει η ομάδα. Πέρασε η αδιαφορία και τώρα μου είναι πραγματικά αποκρουστική στα όλα της. Έτσι νοιώθω προς το παρόν.

Το ίδιο συναίσθημα βίωσα ξεκάθαρα χθες, είχε καιρό που το ένιωθα αλλά χθες το συνειδητοποίησα απολύτως. Σκέτη αηδία, κανένα θετικό συναίσθημα για την ομάδα. Αυτό είναι πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παροτι η συμπαθεια και το 365 για εμενα ειναι αντιθετα πραγματα, ο κεφτες χτες ειχε δικιο. Δεν γινεται ενας παιχτης ΟΠΟΙΟΣ και αν ειναι αυτος να κανει ετσι. Η λυση βεβαια ειναι σοβαρος προπονητης να του κοψει τη μαγκια (ή τελοσπαντων με οποιο τροπο) αλλα αυτο που καταλαβα εγω απο οσα ακουσα σημερα και χτες ειναι οτι η χρονια ειναι καμενη λογο προτζεκτ-καρντοζο-γιατι-γαμιεσται-με-λυμπε και δεν ενδιεφερε κανεναν η ομαδα. Οποιος ασχολειται με την ΑΕΚ και περιμενε με προπονητη  εναν γελοιο χριστιανοταλιμπαν να κυνηγησεις κατι ειναι εκτος τοπου και χρονου.

Link to comment
Share on other sites

εδω μιλαμε οτι στις αρχες του δευτερου ημιχρονου εβγαινες τετ α τετ οποτε ηθελες και δεν τους εκανες την μεγαλυτερη ηττα της ιστοριας τους

τι λεμε τωρα. το χθεσινο ειναι κατι πολυ περισσοτερο για μενα απο μια απλη ανατροπη. δειχνει πολλα. δυστυχως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι και παλια να μας νικαει ο βαζελος σε εναν τελικο κυπελλο μετα απο ανατροπες, οτι εφευγα και ειχα καυλωσει με την ομαδα

τωρα απλα βριζω και θελω να διαλυθουν ολα και να τα ξαναφτιαξουν απο την αρχη

τους βαρεθηκα

Link to comment
Share on other sites

εγω κυριοι δεν θελω να προσωποποιησω την ηττα στον Λιβαγια, οπως ο Κεφτες. αρα οχι δεν μας τα λεει καθολου καλα ο υπαλληλος.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΒΡΑΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ, καπου ελεος δλδ που πεσανε απο τα συννεφα μερικοι.

 

φυσικα ειναι τραγικο να διαμαρτυρεται ετσι προς τον παγκο, με σκορ 0-2 υπερ σου, για ποδοσφαιριστη που φαινεται να εχουν καλουτσικες σχεσεις και σε φαση που δεν ηταν ξεκαθαρο οτι αν του την εδινε θα ηταν καλυτερα.

 

ειναι μουρλος, ποιος εξεπλαγην ηθελα να ηξερα ομως? γιατι κανουμε σαν τις μυξοπαρθενες και με αυτον και με τον Βρανιες? γιατι τους εχουμε στο ροστερ? γιατι ηρθε πισω ο Βρανιες δανεικος χωρις οψιον μαλιστα? πρωταθλημα δεν πηραν αυτοι ή το πηραν οι Μπακακηδες?

 

γενικα ποσους θα βρουμε να κατηγουρησουμε κυριε Κεφτε καθε φορα για να μην κατηγορησουμε τον μοναδικο υπευθυνο ολων? δεν ξερω, ρωταω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι αστεια αντιδραση,

οκ ετσι το ειδε ο Ολιβειρα, ετσι το εκανε.

Δεν ηταν και τοσο κακη ενεργεια,

εχω δει τον Λιβαγια να κανει πολυ χειροτερες ατομικες ενεργειες,

με απολυτη αποτυχια και κανενας να μη του λεει κατι, και καλως.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα υπάρχει και μια πολύ σοβαρή παράμετρος που δεν βλέπω να συζητά κανένας. Τις επόμενες δύο αγωνιστικές παίζεις με τον επικίνδυνο Άρη στο άδειο ΟΑΚΑ και μετά κατεβαίνεις Γεντί Κουλέ για ματς φωτιά με τον πολύ καλό ΟΦΗ.

Το να μην πάρουμε ούτε έναν βαθμό στα δύο παιχνίδια δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται έχουμε χάσει την αγωνιστική πειθαρχία. Παίκτες που διαμαρτυρονται όλοι την ώρα, σε αντιπάλους, συμπαίκτες, παγκο και ο προπονητής να μην έχει το ειδικό βάρος να βάλει ταξη

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον προπονητη. γιατι δεν τον αλλαζει θα μας απαντησει καποιος καργιολης?

 

θαμπωθηκε απο την παρουσια του στην Δοξα Δραμας, θελει χρονο ο Ιβιτς ή δεν υπαρχει σαλιο? δεν δικαιουμεθα να ξερουμε? τα κραταει μυστικα ο ταμειας?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

εγω κυριοι δεν θελω να προσωποποιησω την ηττα στον Λιβαγια, οπως ο Κεφτες. αρα οχι δεν μας τα λεει καθολου καλα ο υπαλληλος.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΒΡΑΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ, καπου ελεος δλδ που πεσανε απο τα συννεφα μερικοι.

 

φυσικα ειναι τραγικο να διαμαρτυρεται ετσι προς τον παγκο, με σκορ 0-2 υπερ σου, για ποδοσφαιριστη που φαινεται να εχουν καλουτσικες σχεσεις και σε φαση που δεν ηταν ξεκαθαρο οτι αν του την εδινε θα ηταν καλυτερα.

 

ειναι μουρλος, ποιος εξεπλαγην ηθελα να ηξερα ομως? γιατι κανουμε σαν τις μυξοπαρυθενες και με αυτον και με τον Βρανιες? γιατι τους εχουμε στο ροστερ? γιατι ηρθε πισω ο Βρανιες? πρωταθλημα δεν πηραν αυτοι ή το πηραν οι Μπακακηδες?

 

γενικα ποσους θα βρουμε να κατηγουρησουμε καθε φορα για να μην κατηγορησουμε τον μοναδικο υπευθυνο ολων? δεν ξερω, ρωταω.

Φυσικα και δεν φταει ο Λιβαγια για την χτεσινη ηττα. Αυτο ειπα και εγω και νομιζω αυτα ελεγε και ο αλλος τωρα που τον ακουσα. Φταει ο προπονητης που του εχει παρει τον αερα μεχρι και η καθαριστρια στο οακα και φυσικα πανω απο ολα ο εισηγμενος. Αλλα αλλο αυτο και αλλο κανω της αλλαγες στην ΑΕΚ. Να μην πουληθει εννοειται αλλα να ερθεις καποιος που μπορει να τον διαχειριστει (αποδεδειγμενα καποιος μπορουσε αρα γινεται)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rossi said:

Φυσικα και δεν φταει ο Λιβαγια για την χτεσινη ηττα. Αυτο ειπα και εγω και νομιζω αυτα ελεγε και ο αλλος τωρα που τον ακουσα. Φταει ο προπονητης που του εχει παρει τον αερα μεχρι και η καθαριστρια στο οακα και φυσικα πανω απο ολα ο εισηγμενος. Αλλα αλλο αυτο και αλλο κανω της αλλαγες στην ΑΕΚ. Να μην πουληθει εννοειται αλλα να ερθεις καποιος που μπορει να τον διαχειριστει (αποδεδειγμενα καποιος μπορουσε αρα γινεται)

και εγραψα τωρα για τον προπονητη. ποιος τον εφερε και γιατι δεν τον αλλαζει?

 

την κολοκυθια θελει να παιξουμε ο Κεφτες? γιατι τα εχω ζησει αυτα, χροοοοονια στο κουρμπετι.

χτυπαμε το σαμαρι, σε σημειο αστειο πλεον. λιγη τσιπα δλδ καπου, δεν σε ακουνε/διαβαζουνε μονο ηλιθιοι ρε σουβλακοφαγε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

οσο για τον προπονητη. γιατι δεν τον αλλαζει θα μας απαντησει καποιος καργιολης?

 

θαμπωθηκε απο την παρουσια του στην Δοξα Δραμας, θελει χρονο ο Ιβιτς ή δεν υπαρχει σαλιο? δεν δικαιουμεθα να ξερουμε? τα κραταει μυστικα ο ταμειας?

Γιατι δεν τον ενδιαφερει η φετινη χρονια και δεν θελει να καψει (πληρωσει) αλλον πριν την επομενη.

Link to comment
Share on other sites

το καλό με την ήττα πάντως είναι ότι είναι καλά στην υγεία τους κάτι φίλοι βάζελοι που είχαν να μιλήσουν για χρόνια και χθες πήγαν στο γήπεδο χωρίς να τους ενοχλεί ο Αλαφούζος για τον οποίον δεν πήγαν στο ματς με τον γαύρο.

Α ρε τί κρυφομουνόπανα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rossi said:

Γιατι δεν τον ενδιαφερει η φετινη χρονια και δεν θελει να καψει (πληρωσει) αλλον πριν την επομενη.

εγω νομιζω οτι δεν τον ενδιαφερει καμια χρονια υπο την εννοια οτι εχει καταλαβει οτι δεν μπορει να ανταγωνιστει τους αλλους. επιθσης ως διαχειριστη ειναι και πρακτικα τα προβληματα του, αν στο ταμειο εχει μηδεν, μηδεν μπορει να δωσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

εγω νομιζω οτι δεν τον ενδιαφερει καμια χρονια υπο την εννοια οτι εχει καταλαβει οτι δεν μπορει να ανταγωνιστει τους αλλους.

εγω πιστευω απο το μπραφ στας αμερικας δεν τον ενδιαφερει καν η ΑΕΚ αλλα ειναι αισθηση μου αυτο. Μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι τα λεει γιατι τα πιστευει ο κεφτες αλλα πιστευω οτι το πιο σημαντικο προβλημα της ΑΕΚ ετσι οπως χανει (ή κερδιζει) δεν ειναι η αξια των παιχτων μονο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rossi said:

εγω πιστευω απο το μπραφ στας αμερικας δεν τον ενδιαφερει καν η ΑΕΚ αλλα ειναι αισθηση μου αυτο. Μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι τα λεει γιατι τα πιστευει ο κεφτες αλλα πιστευω οτι το πιο σημαντικο προβλημα της ΑΕΚ ετσι οπως χανει (ή κερδιζει) δεν ειναι η αξια των παιχτων μονο.

Χθες πχ δεν έφταιγε τόσο η αξία των παικτών.

 

Οταν λέμε για τον Μελισσανιδη δεν λέμε μονο για αξία παικτών. Ολα λαθος τα κάνει. Δεν το έχει. Δεν καίγεται κιόλας, κατασκευαστής είναι.

Link to comment
Share on other sites

και γενικα για να μην το κουραζουμε.

εγινε ο,τι εγινε.

 

εχεις διοικηση νορμαλ? δεν λεω πλουσια, δεν λεω καλη, λεω απλα νορμαλ διοικηση ΑΕΚ.

τα εχεις κανει εντελως  πουτανα, φταις και το ξερεις.

 

ξεκινα τον Ιανουαριο με 1) προπονητη, 2) στοπερ διαφορας, 3) κεντρικο χαφ διαφορας. και μετα βλεπουμε το καλοκαιρι.

 

μπορεις? οχι δεν μπορεις.

ε, λοιπον τι να συζηταμε...?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×