Jump to content

σέξυ βαζέλα - Α.Ε.Κ. (10η αγ.): 10/11, 19:30, Novasports 1


MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      23
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      5
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Σβάρνας
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      15
    • Λιβάγια
      5
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      4
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

29 minutes ago, SpiRos said:

Ε ναι, αλλά 0-3 δεν έγινε και το γύρισε ο βάζελος και τίποτα δεν είναι τυχαίο στη ζωή. 

Σπυρο εσυ οπως το εβλεπες το ματς τι ελεγες οτι ειναι πιο πιθανο να συμβει δηλαδη αν δεν κωλοβαραγαν στην επιθεση;

Τωρα αν μου πεις οτι εβλεπες πως αν τρωγαμε ενα το ματς θα γυριζε, ε αυτο το ελεγα κι εγω και το ειχα γραψει και καποια στιγμη κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Τι έφταιγε τελικά λέτε; Οι επιθετικοί; Ο Κωστενογλου;  
Για να έχουμε μια βάση συζήτησης.

Εγω λεω ολοι, παίκτες και προπονητης, άρα αυτος που τους μάζεψε και με τις συνθήκες που τους έχει αφήσει να «δουλεύουν».

Αλλη αποψη δεν έχω καταλάβει ποια είναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Σπυρο εσυ οπως το εβλεπες το ματς τι ελεγες οτι ειναι πιο πιθανο να συμβει δηλαδη αν δεν κωλοβαραγαν στην επιθεση;

Τωρα αν μου πεις οτι εβλεπες πως αν τρωγαμε ενα το ματς θα γυριζε, ε αυτο το ελεγα κι εγω και το ειχα γραψει και καποια στιγμη κιολας.

Το έβλεπα με τον φίλο μου τον Κυριάκο που έχει και νόβα και προβλέψαμε στο δεύτερο ημίχρονο καρέ καρέ τι θα γίνει. Είδαμε μια ομάδα άναρχη στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας ροντέο το ματς ενώ είναι 2-0 μπροστά. Λέω θα φάμε ένα και θα το κάνουμε ντέρμπι το ματς. Το τρώμε και συμφωνούμε ότι πάμε για 2-2 και ήρθε σε ένα λεπτό και τότε μου λέει ο Κυριάκος ότι θα χάσουμε, δεν είπα τίποτα γιατί δεν μπορούσα, ήξερα ότι είχε δίκιο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Τι έφταιγε τελικά λέτε; Οι επιθετικοί; Ο Κωστενογλου;  
Για να έχουμε μια βάση συζήτησης.

Εγω λεω ολοι, παίκτες και προπονητης, άρα αυτος που τους μάζεψε και με τις συνθήκες που τους έχει αφήσει να «δουλεύουν».

Αλλη αποψη δεν έχω καταλάβει ποια είναι.

Απλά απομωνώνουμε μερικές φορές τους συντελεστές και συζητάμε αποκλειστικά για τοον προπονητή ή τους παίχτες ή την διοίκηση. Γιατί φυσικά όλα από πάνω έρχονται, απλά λέμε 2 κουβέντες και για τις υπόλοιπες πτυχές.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Τι έφταιγε τελικά λέτε; Οι επιθετικοί; Ο Κωστενογλου;  
Για να έχουμε μια βάση συζήτησης.

Εγω λεω ολοι, παίκτες και προπονητης, άρα αυτος που τους μάζεψε και με τις συνθήκες που τους έχει αφήσει να «δουλεύουν».

Αλλη αποψη δεν έχω καταλάβει ποια είναι.

Ναι, οι επιθετικοι και ο Κωστενογλου φταινε για το προχθεσινο.

Ξεκαθαρα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Ναι, οι επιθετικοι και ο Κωστενογλου φταινε για το προχθεσινο.

Ξεκαθαρα

Ωραία, ξεκαθαρος. Πάμε παρακάτω:

1) Κωστενογλου. 
Ηταν λογική βάσει βιογραφικού του η παρουσία του τοσον καιρό στην ΑΕΚ; Ή μια αδιανόητη απόφαση της διοίκησης; 

2) Λιβαγια. Ο μαλαξ που κάνει τον προπονητη παραπανω (και που τον θεώρησε οκ προπονητη η διοίκηση)  τον έχει στο απυρόβλητο ο,τι και να κάνει;

3) Μάνταλος. Είναι μέχρι παρεξηγησης το αγαπημένο παιδί της διοίκησης ή όχι;

4) Αμυνα και αφήνοντας έξω τα παραπανω.  Με ποια ποδοσφαιρική λογική προκύπτει ότι αν η επίθεση κάνει ένα ματς 0-2, κι όχι 0-4  ειναι λίγο αυτό ώστε οι Σβαρνες, οι Σιμαο και οι Μπακακηδες πίσω να τρώνε 3 γκολ και να χάνουν από τους συγκεκριμένους αντιπαλους; Κα ποιος σε άφησε με Σβαρνες, Σιμαο και Μπακακηδες το καλοκαίρι;

Link to comment
Share on other sites

Νικο δικιο εχεις σε ολα δεν το συζητω αυτο.

Μιλαμε ομως οτι το ματς πηγαινε σβηστα για τεσσαρα.

Το 0-2 ειναι ευθραστο σκορ για εκτος εδρας ματς και ενα γκολ σε ξαναβαζει στο παιχνιδι ποσο μαλλον με την συγκεκριμενη ΑΕΚ που τρωει 2 σε καθε ματς με οποιαδηποτε συνθεση της φετινης αμυνας.

Βαλε 3 και 4 και αν το χανανε θα λεγαμε αλλα ειδικα απο εναν προπονητη που του γυρισανε καποτε 0-3 και ειχε και παικταραδες τοτε.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bukowski said:

Δεν ξερω αν το εχετε προσεξει αλλα μετα αμεσως απο το ματς με ΠΑΟ μπηκε στο καδρο σιγα σιγα και ο Μανταλος. Διαβαστε Κεφτε εκεινης της μερας. Μολις ομως βγηκε η δηλωση Σιμοες για παιχτες που ξαφνικα αρρωσταινουν (Κρστσιτς με ΠΑΟ) η τραυματιζονται (Μανταλος με Ολυμπιακο), ξαφνικα ο Πετρακης εξαφανιστηκε απο παντου (ουτε φωτο του σε αεκτσηδικα σαητς δεν βλεπουμε μην κανει καποιος την συνδεση με την δηλωση Σιμοες. Μιλαμε ειναι επικη η προσπαστια που εχει το μουνοπανο αυτο.

Ο Μανταλος μαλακα μου που μου καθεται σαν κωνος εξω απο την περιοχη του βαζελου και βρίζει τον Χουλτ που η πασα του δεν του ρθε στα πόδια.

Που του την λέει ένας μέτριος γυρολόγος στο μπάσκετ και κάθεται μετά με την ουρά στα σκέλια και κλαψομουνιζει, ο αρχηγος. Ανδρεικελο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως τα γκολ που χάθηκαν δεν ήταν τρομερές εκπλήξεις. Λιγο ότι κάποιοι κιότεψαν να τους ξεσκίσουν, λίγο ότι ήθελαν όλοι να σκοράρουν, έγινε το κακό. Μλκ τους αλλά όχι έκπληξη. Δλδ δεν περιμενα στην τελική να βάλουν κι αλλα οι συγκεκριμένοι (πχ ο Ολιβέιρα δεν φημίζεται για την ιδιαίτερη ευστοχία του, για τον Βερντε δεν το συζηταμε). Ήταν και λίγο ατυχία το δοκάρι. Ο δε Μάνταλος δεν το κάνει πρώτη φορά να μην έχει ανάσα και να σταματάει. Άρα αυτοί είναι, δεν είδα κάτι συνταρακτικό. 

Απο εκεί και περα είναι δυνατόν να τρως 3  πίσω; Και είναι αλλαγές αυτές που εκανε ο πανηλίθιος;

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα για το προχτεσινο φταιει 100% ο Κωστενογλου. Ουτε οι επιθετικοι, ουτε οι χαφ, ουτε οι αμυντικοι. Το σκορ ειναι 0-2 και εφαγε 3 σε μιση ωρα και εχασε. Μην μπαινουμε τωρα σε λογικες "α τον εφερε ο Μελ" γιατι τοτε ξερω γω και τον Μελ παρακαλετο τον εφεραν καποιοι οργανωμενοι και γενικα δεν βγαζει πουθενα αυτο.

Ο Μελ φταιει για την κακη οργανωση ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

Ο Κωστενογλου φταιει για το μπουρδελακι που παρουσιασε στο αγωνιστικο. Και ειναι τοσο γελοιος που ακομα να παραιτηθει.

Γενικα μην τα κανουμε ολα τουρλουμπουκι.

Μπορει σε ενα μαγαζι να γινει μια κακη επιλογη υπαλληλου αλλα αυτο δεν σημαινει πως ο υπαλληλος ειναι αθωος οτι και να κανει. Ε εδω το γαμησε και ψοφησε ο Πατερ.

Δεν γινεται να βγαζουμε ολους λαδι λογω Μελ.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Geologos said:

Ο Μανταλος μαλακα μου που μου καθεται σαν κωνος εξω απο την περιοχη του βαζελου και βρίζει τον Χουλτ που η πασα του δεν του ρθε στα πόδια.

Που του την λέει ένας μέτριος γυρολόγος στο μπάσκετ και κάθεται μετά με την ουρά στα σκέλια και κλαψομουνιζει, ο αρχηγος. Ανδρεικελο

Ο πρώτος που θα καθάριζα θα ήταν αυτό το αρχίδι.

Link to comment
Share on other sites

Τον ηλιθιο ή τον άσχετο που προσλαμβάνεται δεν γίνεται να τον κρινεις.

Να φέρει και τον Παναγιωταρά πάλι να τον κρίνουμε ως προπονητη. 
Δεν θα φταίει ο Μελ, ο ίδιος ο ΔΕΗτζης θα φταίει.

 

Τεσπα. Εγω τα υπέρ ανέλυσα, σωστα λαθος αυτά που εγραψα πιστεύω, είναι επικίνδυνος και την έχει γαμησει χωρίς επιστροφή την ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάποτε γράφονταν στα σοβαρά ότι ο μεγάλος πιστεύει στον Γιώργη τον Γιακουμάκη και να μην πάρουμε επιθετικό για να πάρει ευκαιρίες ο συγκεκριμένος παίκτης. Τί να λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα κρίνουμε Γιακουμάκη που δεν το κάρφωσε.

Μωρε μπορεί να το έχει χάσει ο παππούς, αλλά ξέρει γενικά τι κάνει και πού τα κάνει. Γεννημένος λωποδύτης είναι. 1,5 χρόνο και κολυμπήθρα Σιλωαμ ολα μετά.  Δεν θέλει πολύ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Epitaph21 said:

Εδώ κάποτε γράφονταν στα σοβαρά ότι ο μεγάλος πιστεύει στον Γιώργη τον Γιακουμάκη και να μην πάρουμε επιθετικό για να πάρει ευκαιρίες ο συγκεκριμένος παίκτης. Τί να λέμε τώρα...

Εγω πιστευω οτι ο Γιακουμακης εχει παρει λιγες ευκαιριες, θελει κι αλλες συμμετοχες να βρει ρυθμο για βαλει και δευτερο γκολ στην καριερα του στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Εγω πιστευω οτι ο Γιακουμακης εχει παρει λιγες ευκαιριες, θελει κι αλλες συμμετοχες να βρει ρυθμο για βαλει και δευτερο γκολ στην καριερα του στην ΑΕΚ.

Έπρεπε να αλλάξει άθλημα αλά Βούλα Πατουλιδου αυτος εκείνη την Αγια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

γαμω το σπιτι σα και ο,τι εχετε αγαμητο....

ακομα να φυγει ο προπονητης που εκανε αλλαγη κατοπιν υποδειξης της βεντετας?

ακομα να παραιτηθει ο αρχηγος που οι συμπακτες του ειναι μια διαλυμενη διαδηλωση και κανει δηλωσεις για τις οποιες αργοτερα ζηταει συγνωμη?

ακομα ο  τεχνικος διευθυντης να καλεσει για εξηγησεις τον παικτη που δηλωσε οτι συμπαικτες του ειναι λιποψυχοι και προφασιζονται τραυματισμους?

ακομα ,καποιος συνδεσμος(παλαιμαχων,οπαδων δεν ξερω γω τι) να τοποθετηθει για την εικονα?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

γαμω το σπιτι σα και ο,τι εχετε αγαμητο....

ακομα να φυγει ο προπονητης που εκανε αλλαγη κατοπιν υποδειξης της βεντετας?

ακομα να παραιτηθει ο αρχηγος που οι συμπακτες του ειναι μια διαλυμενη διαδηλωση και κανει δηλωσεις για τις οποιες αργοτερα ζηταει συγνωμη?

ακομα ο  τεχνικος διευθυντης να καλεσει για εξηγησεις τον παικτη που δηλωσε οτι συμπαικτες του ειναι λιποψυχοι και προφασιζονται τραυματισμους?

ακομα ,καποιος συνδεσμος(παλαιμαχων,οπαδων δεν ξερω γω τι) να τοποθετηθει για την εικονα?

πήγαν οι οπαδοί στο πούλμαν και είπαν για δεν έπαιξαν με πσυχή όμως ......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι σχέσεις των ποδοσφαιριστών σε πολλά κομμάτια έχουν διαταρραχθεί. Ο Νίκος Κωστένογλου την Τρίτη στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων άνοιξε την κουβέντα για την ομάδα. Μετά από κάποια περιστατικά στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό (το θέμα της αλλαγής του Κρίστιτσιτς και μία αντίδραση του Λιβάια) έφεραν την κουβέντα αυτή. Ανάμεσα στους παίκτες και τον προπονητή. Για περίπου 1,5 ώρα (!), καθώς άνοιξε αρκετά η συζήτηση.

Η ομιλία Κωστένογλου

Ο προπονητής της Ενωσης άρχισε να μιλά για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ. Για τα όσα έγιναν και ήρθε η ανατροπή, για ότι δεν πήγε καλά. Και με τα… πολλά η κουβέντα πήγε στα πιο σημαντικά. Τα προβλήματα στο εσωτερικό της ομάδας, μέσα στο ποδοσφαιρικό τμήμα. «Θα πρέπει να βρούμε τι φταίει γι αυτή την εικόνα που δείχνουμε και να κάνουμε όλοι μαζί, σαν ομάδα, μια νέα αρχή. Και είναι κάτι που θα πρέπει να κουβεντιάσουμε όλοι μαζί. Δεν είμαστε όλοι μαζί. Δεν παίζουμε σαν ομάδα, δεν συμπεριφερόμαστε σαν ομάδα. Αυτό είναι το πρόβλημα και πρέπει να το λύσουμε. Πρέπει ο ένας να βοηθάει τον άλλον. Να τον παίρνει από το χέρι τον συμπαίκτη του, όταν έρχονται τα δύσκολα. Εκεί θέλω τους τοπ παίκτες, τους μεγάλους. Στα δύσκολα να κρατάνε την ομάδα ενωμένη».

Τι είπαν οι παίκτες της ΑΕΚ

Αμέσως μετά τον προπονητή, παρότι δεν ήταν προγραμματισμένο να γίνει group therapy, πήραν τον λόγο ποδοσφαιριστές. Και μίλησαν και τα βαριά χαρτιά της ομάδας, παρότι έλειπαν αρκετοί Ελληνες διεθνείς.

Μίλησαν μεταξύ άλλων Μάρκο Λιβάγια, ο Νέλσον Ολιβέιρα, ο Αντρέ Σιμόες, ο Παναγιώτης Τσιντώτας, ο Μάριος Οικονόμου κ.α. Σε πολλά συμφώνησαν, σε άλλα όχι. «Είναι θέμα αποδυτηρίων και πρέπει να το λύσουμε εδώ μέσα. Δεν παίζει ο ένας για τον άλλον και αυτό πρέπει να αλλάξει» ήταν μια από τις ατάκες «κιτρινόμαυρων», ενώ οι πιο παλιοί στην ομάδα τόνισαν στα αποδυτήρια «Δεν είμαστε μια γροθιά και μια οικογένεια, όπως την χρονιά που πήραμε το πρωτάθλημα. Και τότε είχαμε κάποια θέματα, αλλά όταν παίζαμε ήμασταν όλοι μαζί ενωμένοι. Και τότε ο καθένας είχε τους προσωπικούς του στόχους και τις φιλοδοξίες, αλλά είχαμε πρώτα την ομάδα και τον στόχο να κερδίσει. Τώρα δεν συμβαίνει αυτό και πρέπει να αλλάξει άμεσα».

Επίσης, έγινε αναφορά και στην επίσκεψη των οργανωμένων οπαδών στο ξενοδοχείο της ΑΕΚ μετά το 3-2 από τον ΠΑΟ. Και από τους περισσότερους αναφέρθηκε ότι «Ο κόσμος έχει δίκιο που ξέσπασε. Αυτό που έγινε την Κυριακή, θα πρέπει να μας παραδειγματίσει όλους».

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω αλλο "εγωισμο."

Αν κατσουμε να ψαξουμε την χρονια που επικαλουνται οι παικτες,

θα βρουμε απειρες φασεις των Λιβαγια, Αραουχο, Λαζαρου,

με πολυ χειροτερες ατομιστιες απο αυτη του Ολιβειρα.

Ο "εγωισμος" του Κλωναριδη σου στερησε νικη στο Τσ. Λ. περσι.

Βρηκαμε τωρα θεμα για να μη πουμε, οτι παιζαμε με 10 απο την αρχη του ματς,

οπως σε καθε ματς που ξεκιναει ο Μανταλος,

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος της ΑΕΚ κάποτε απαιτούσε να φύγει ο Τροχανάς, επί του οποίου είδαμε την καλύτερη ΑΕΚ όλων των εποχών.

Ο κόσμος της ΑΕΚ σήμερα, πιστεύει τόσο πολύ στην ομάδα του, ώστε να φοβάται μη φύγει ο Μελισσανίδης και η ομάδα πέσει κατηγορία. Επί Μελισσανίδη με εξαίρεση μιας χρονιάς, βλέπουμε από τις χειρότερες ΑΕΚ όλων των εποχών.

Είμαστε πολύ μικροί

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×