Jump to content

σέξυ βαζέλα - Α.Ε.Κ. (10η αγ.): 10/11, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      23
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      5
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Σβάρνας
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      15
    • Λιβάγια
      5
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      4
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Οι βάζελοι είναι ομάδα που τρέχει. Δε νομίζω ότι ο Σιμάο μπορεί να κάνει κάτι, τουλάχιστον σε 90λεπτο. Ενδεχομένως να βοηθησει σαν αλλαγή για κάποιο διάστημα. Σιμόες-Γαλανόπουλος νομίζω είναι η μοναδική επιλογή. Στα μπακ, ο Σβάρνας είναι λίγος, αλλά ποιον να βάλει? Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι θα το πάρουμε το παιχνίδι, εύκολα ή δύσκολα αν και με αυτούς έχουμε να κερδίσουμε πολλά χρόνια εκτός έδρας.

Link to comment
Share on other sites

Για να σπάσεις το πρέσινγκ μιας ομάδας ψηλά θες παίχτες με αξιόπιστη μακρινή μπαλιά που να αλλάζουν γρήγορα πλευρά στο παιχνίδι. Κομμενο και ραμενο είναι το παιχνίδι για Σιμαο αλλά σε 4-3-3 γιατί ο ζελας βγάζει νεύρο στον άξονα. Πως να το παίξεις όμως που δεν το έχει δοκιμάσει ο πάτερ πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Galano dn paizei eipan. 

Simao sto teleutaio mats pou epaixe evgaze kati sarantares sthn allh pleura sto podi.. Galano kristisits simoes den. Exei tromerh katheth k kalo sthmeno. Ego thelo na ton do k allo g na ton krino

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμαο στα λιγα παιχνιδια που τον ειδα εμενα δεν μου αρεσε, αλλα συμφωνω οτι απο τη στιγμη που δεν εχουμε μεγαλο ροστερ δεν μας παιρνει να καιμε παικτες.

Το 4-3-3 ισως να ταιριαζει περισσοτερο στα χαφ που εχουμε αλλα δεν ταιριαζει καθολου στους Λιβαγια-Ολιβειρα. Γενικα εχουμε φουλ ανισσοροπο ροστερ και φετος.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο Σιμαο στα λιγα παιχνιδια που τον ειδα εμενα δεν μου αρεσε, αλλα συμφωνω οτι απο τη στιγμη που δεν εχουμε μεγαλο ροστερ δεν μας παιρνει να καιμε παικτες.

Το 4-3-3 ισως να ταιριαζει περισσοτερο στα χαφ που εχουμε αλλα δεν ταιριαζει καθολου στους Λιβαγια-Ολιβειρα. Γενικα εχουμε φουλ ανισσοροπο ροστερ και φετος.

Ούτε εμένα. Μου φάνηκε αργος και με μικρή συμμετοχή στο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Κρις έχει στοιχεία που θέλω να τα δω σε ένα ολόκληρο παιχνίδι για να κρίνω. Και στην τελική αφού δεν μας ταιριάζει το 4-3-3 παίξε ρομβο. Τι κόλλημα είναι αυτό; Η 4-2-3-1 η 3-5-2; Αλλά συστήματα δεν υπάρχουν;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες είναι Κρις, φτάσαμε στο σημείο να λένε κάποιοι βάλε τους άχρηστους που ξέρουμε γιατί δεν έχουμε υπομονή να δούμε αν οι καινούριοι θα δείξουν κάτι. Πλέον γενικά δεν έχει υπομονή ο κόσμος. Με έχει στοιχειώσει ένας τύπος στη Ριζουπολη που με το που πήρε πρώτη φορά μπάλα ο Βερντε έλεγε "Αντε κάνε κάτι". 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Thn tripla pou ekane o verde me atromhto pano sth gramh dn thn kanei kanenas. Oute thn tripla me to hlithio sout sto telos. Dn leo an einai kalos h kakos akoma. Alla thelo na ton do

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει πολλές φορές. Ο μεγάλος μακροχρόνιος στόχος του club θα έπρεπε να είναι να ξεπεράσει τον Παναθηναϊκό σε τίτλους. 

Ο Παναθηναϊκός δύσκολα θα σηκώσει κεφάλι. Έχει πολλά χρέη και έχει μείνει με ένα ιδιόκτητο γήπεδο 14.000 νοματαίων.

Εμείς είμαστε χωρίς χρέη και χτίζουμε γήπεδο. Έχουμε την ευκαιρία. 

Σήμερα ο αγώνας είναι κάτι παραπάνω από ένα παιχνίδι. Είναι μέσα στο πλάνο αυτό και πρέπει όλοι πλέον να έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν ότι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας είναι η ΑΕΚ.

Κοιτάζοντας τα μπακ μας βλέπω δύο γκολ από βάζελο στην κόντρα.

Με καλό Βράνιες πίσω θα είχαμε πλεονέκτημα. Αύριο θα έχουμε προβλήματα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Θα έχουμε και ντερμπυ πάγκων αυριο

 

73-FCCBE0-24-BD-41-C8-BA3-F-8-B6-D75112-

αφου δεν θα ειναι στον παγκο ο Δωνης..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mobster21 said:

Το έχω γράψει πολλές φορές. Ο μεγάλος μακροχρόνιος στόχος του club θα έπρεπε να είναι να ξεπεράσει τον Παναθηναϊκό σε τίτλους. 

Ο Παναθηναϊκός δύσκολα θα σηκώσει κεφάλι. Έχει πολλά χρέη και έχει μείνει με ένα ιδιόκτητο γήπεδο 14.000 νοματαίων.

Εμείς είμαστε χωρίς χρέη και χτίζουμε γήπεδο. Έχουμε την ευκαιρία. 

Σήμερα ο αγώνας είναι κάτι παραπάνω από ένα παιχνίδι. Είναι μέσα στο πλάνο αυτό και πρέπει όλοι πλέον να έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν ότι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας είναι η ΑΕΚ.

Κοιτάζοντας τα μπακ μας βλέπω δύο γκολ από βάζελο στην κόντρα.

Με καλό Βράνιες πίσω θα είχαμε πλεονέκτημα. Αύριο θα έχουμε προβλήματα.

 

δεν γινεται ειμαστε πισω 8 πρωταθληματα. Πρεπει να παρουμε 9 για να τους προσπερασουμε. Οσα πηραμε δηλ σε 50 χρονια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ξεπερασε τον καταρχην στα Κυπελλα και σπασε το διπολο στον εναν απο τους δυο θεσμους

με 4 τον ξεπερνας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

ξεπερασε τον καταρχην στα Κυπελλα και σπασε το διπολο στον εναν απο τους δυο θεσμους

με 4 τον ξεπερνας

αν ειχαμε παρει 2 απο τους 3 χαμενους τελευταιους τελικους... κριμα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

δεν γινεται ειμαστε πισω 8 πρωταθληματα. Πρεπει να παρουμε 9 για να τους προσπερασουμε. Οσα πηραμε δηλ σε 50 χρονια.

αν ξανακανεις μια εξαετια οπως εκεινη της περιοδου 1989-1994, φτανεις στα μισα.

μυαλο θελει και εχεις και το νεο γηπεδο μπροστα.

ειναι μεγαλο θεμα αυτη την στιγμη που ο αλλος ειναι στα κοκκινα κι εσυ χτιζεις νεο γηπεδο χωρις να εχεις αλλα χρεη, να καταφερεις να κερδισεις νεους οπαδους ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων

θεωρω πολυ δυσκολο τον αυριανο αγωνα

θεωρω οτι μπροστα εχεις ενα δυο γκολ

πισω με την αμυνα που κατεβαζεις εχουν κι αυτοι το ιδιο δικαιωμα για μενα

σημαντικο το ποιος θα παρει τον χωρο του κεντρου

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mobster21 said:

Το έχω γράψει πολλές φορές. Ο μεγάλος μακροχρόνιος στόχος του club θα έπρεπε να είναι να ξεπεράσει τον Παναθηναϊκό σε τίτλους. 

Ο Παναθηναϊκός δύσκολα θα σηκώσει κεφάλι. Έχει πολλά χρέη και έχει μείνει με ένα ιδιόκτητο γήπεδο 14.000 νοματαίων.

Εμείς είμαστε χωρίς χρέη και χτίζουμε γήπεδο. Έχουμε την ευκαιρία. 

Σήμερα ο αγώνας είναι κάτι παραπάνω από ένα παιχνίδι. Είναι μέσα στο πλάνο αυτό και πρέπει όλοι πλέον να έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν ότι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας είναι η ΑΕΚ.

Κοιτάζοντας τα μπακ μας βλέπω δύο γκολ από βάζελο στην κόντρα.

Με καλό Βράνιες πίσω θα είχαμε πλεονέκτημα. Αύριο θα έχουμε προβλήματα.

 

Συμφωνω απολυτα.

Και οχι μονο στους τιτλους αλλα και στις νικες στα μεταξυ μας παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Συμφωνω απολυτα.

Και οχι μονο στους τιτλους αλλα και στις νικες στα μεταξυ μας παιχνιδια.

28-17-23 τους έχουμε εντός και 31-24-11 μας έχουνε αυτοί.

15 νίκες διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, blanco21 said:

28-17-23 τους έχουμε εντός και 31-24-11 μας έχουνε αυτοί.

15 νίκες διαφορά.

Θα πρέπει να είναι η μεγαλύτερη διαφορά νικών-ηττών που έχουμε σε σχέση με τις αντίστοιχες απέναντι στις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες. Και τα λιγότερα 2πλα τα έχουμε κάνει απέναντί τους.

Link to comment
Share on other sites

Διορθώστε με αν κάνω λαθος, πρέπει να έχουμε να τους κερδίσουμε εκτός από το 2006 με σκόρερ Τραιανο Δελλα (1-2).

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×