Jump to content

σέξυ βαζέλα - Α.Ε.Κ. (10η αγ.): 10/11, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      23
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      5
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Σβάρνας
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      15
    • Λιβάγια
      5
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      4
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

1 hour ago, blanco21 said:

28-17-23 τους έχουμε εντός και 31-24-11 μας έχουνε αυτοί.

15 νίκες διαφορά.

Αυριο πρεπει να γραφει 31-24-12

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nikos said:

Διορθώστε με αν κάνω λαθος, πρέπει να έχουμε να τους κερδίσουμε εκτός από το 2006 με σκόρερ Τραιανο Δελλα (1-2).

Ναι απο τοτε, υπερβολικα πολλα χρονια.Και στο μεταξυ αυτοι μας εχουνε κανει τουλαχιστον 3 διπλα, ετσι προχειρα που θυμαμαι.

Γι αυτο πιστευω οτι το περσινο Χ ηταν απαραδεκτο περα απ' οτι απο εκει ξεκινησε η κατρακυλα.Δεν λεω οτι εχουμε υπερομαδα αλλα και περυσι και φετος ηταν και ειναι ματς μονο για νικες με αυτους.Δηλαδη καπου παραπαει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και πρόπερσι ήσουν υποτίθεται το φαβορί και τελικά είπες ευχαριστώ με το χ όπως ήρθε.

Φετος πιστεύω ότι είσαι πιο υποψιασμένος, εξάλλου αυτοί παίζουν καλά με τους μεγάλους. Το θέμα είναι ότι με Σβάρνα και Κωστενογλου δεν μου βγαινει και μεγάλη αισιοδοξία.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikos said:

Διορθώστε με αν κάνω λαθος, πρέπει να έχουμε να τους κερδίσουμε εκτός από το 2006 με σκόρερ Τραιανο Δελλα (1-2).

Ναι,απο τοτε 6 ισοπαλιες και 4 ηττες.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ κάνει 3 φορές ανά εικοσαετία πρωταθλητισμό. Πιθανότερο να απειληθεί παρά να απειλήσει

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η ΑΕΚ κάνει 3 φορές ανά εικοσαετία πρωταθλητισμό. Πιθανότερο να απειληθεί παρά να απειλήσει

Απο το 1987-88 μεχρι το 2007-08 ζητημα 5 χρονιες να μην καναμε πρωταθλητισμο, νορμαλ πραγματα δηλαδη.Απο το 2008-09 μεχρι το 2018-19 μονο μια καναμε που το πηραμε.

Αν εννοεις οτι η τελευταια δεκαετια υπαρχει κινδυνος να γινει κανονικοτητα θα συμφωνησω.Οτι κανει 3 στην εικοσαετια ουτε σαν υπερβολη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωταθλημα του 59-60,

σε 60 χρονια εχεις 10 πρωταθληματα,

δηλαδη 1,66πρωταθληματα/10ετια,

υπολογιζοντας τις 16 φορες που εχεις βγει 2ος,

που δεν σημαινει απαραιτητα οτι εκανες πρωταθλητισμο(2005/2006 πχ,)

αλλα και αφηνοντας εξω τις 3ες θεσεις που δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν εκανες πρωταθλητισμο(2004/2005 πχ,)

το στατιστικο βγαινει 4.32χρονιες πρωταθλητισμου / δεκαετια.

 

Οκ ειναι πολυ γενικο στατιστικο και βαζει πολυ διαφορετικες εποχες στο ιδιο καζανι,

και διαφορετικες γενικοτερα, οχι μονο για την ΑΕΚ, αλλα και το ποδοσφαιρο, την χωρα κλπ.

Αλλα σιγουρα η κανονικοτητα της ΑΕΚ ειναι 2-3 χρονιες πρωταθλητισμου ανα δεκαετια τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:
Σύλλογος Σύνολο περιόδων
σε πρώτη τριάδα
Ολυμπιακός Πειραιώς 29 15 9 53
Παναθηναϊκός 17 19 14 50
ΑΕΚ 10 16 17 43
ΠΑΟΚ 3 6 9 18

σωστο,

διορθωσα το 19, που λογικα ειναι μαζι με τις δευτερες θεσεις προ 59-60

Link to comment
Share on other sites

πρωτοδεύτερος ο γαύρος

δευτεροπρώτος ο βάζελος

τριτοδεύτεροι εμείς

τεταρτοτρίτος ο βου

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω γράψει σε άλλο τοπικ. Αντιγραφω

 

Πιάνοντας και λίγο την ιστορία με την σειρά (επαγγελματικά χρονια) και βάζοντας και «πρωταθλητισμο» μεσα (σοβαρή διεκδίκηση ανεξάρτητα από την τελική θέση)

80/81 πρωταθλητισμος

82/83 πρωταθλητισμός + κυπελλο

84/85 πρωταθλητισμος

87/88 πρωταθλητισμος

88/89 πρωταθλημα

89/90 πρωταθλητισμος

91/92 πρωταθλημα

92/93 πρωταθλημα

93/94 πρωταθλημα

95/96 πρωταθλητισμός + κυπελλο

96/97 κυπελλο

99/00 κυπελλο

01/02 πρωταθλητισμός + κυπελλο

02/03 πρωταθλητισμος

04/05 πρωταθλητισμος

07/08 πρωταθλητισμος

10/11 κυπελλο

15/16 κυπελλο

17/18 πρωταθλημα

 

Υγ. Τις σεζόν 96/97, 98/99, 05/06, 06/07 ήρθαμε 2οι αλλά δεν φτάσαμε να το διεκδικούμε μέχρι τελευταίες αγωνιστικές, επομένως δεν έβαλα πρωταθλητισμο. Αν και ειδικά 96/97 ισως να το αξίζαμε κιόλας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το πρόβλημα στην ΑΕΚ είναι από το 2008 και μετά και δεν είναι μονο η πεσαδα...

Link to comment
Share on other sites

'97, '98 και '99 τις λογιζω ως πρωταθλητισμο, ενταξει δεν αντεξαμε ως το τελος αλλα τα 2/3 του πρωταθληματος τουλαχιστον ησουν κοντα.

Αδιανοητα πραγματα δηλαδη για την τελευταια δεκαετια

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο Σταύρος εννοούσε ότι έτσι όπως το πάμε θα γίνουμε έτσι, πραγμα που δυστυχως δεν δειχνει απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυσκολο να προβλεψεις τι θα γινει σε μια εικοσαετια με τετοιες ταχυτητες που υπαρχουν στην ζωη μας πλεον

κανεις δεν μπορουσε να φανταστει πεσαδα ΑΕΚ, κατρακυλα ΠΑΟ και νταμπλ ΠΑΟΚ πριν 20 χρονια

η μονη σταθερη ειναι ο γαυρος. ξερεις οτι οποιος και να φυγει, καποιος αλλος δυνατος παιχτης θα παρει την θεση του

ο βαζελος βλεπουμε τι κανει χωρις βαρδινογιαννη

εμεις δεν ξερουμε τι θα κανουμε χωρις Μελ

ξερουμε οτι ο ΠΑΟΚ θα βαρεσει διαλυση χωρις Σαββιδη

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Μάλλον ο Σταύρος εννοούσε ότι έτσι όπως το πάμε θα γίνουμε έτσι, πραγμα που δυστυχως δεν δειχνει απίθανο.

Γενικοτερα παρολο που καναμε πρωταθλητισμο και τοτε, υπαρχει μια κατασταση ωχαδερφισμου απο το 2004 και μετα.Ισως οχι τυχαιο και σε συνδυασμο με το ΟΑΚΑ, δεν ξερω.

Ηλπιζα οτι με τον ερχομο του Μελισσανιδη θα αλλαζε το κλιμα, αλλα μαλλον χειροτερεψε.Τελευταια μου ελπιδα το γηπεδο και αυτος ειναι ο λογος που σκαω και με την παραμικρη μερα καθυστερηση.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, George_D said:

δεν γινεται ειμαστε πισω 8 πρωταθληματα. Πρεπει να παρουμε 9 για να τους προσπερασουμε. Οσα πηραμε δηλ σε 50 χρονια.

Ερώτηση χωρίς να έχω κ εγω απάντηση. Μιας και περίπου τόσα είναι πίσω μας ο επόμενος  τι θεωρείτε πιο πιθανό? Να μας φτάσει ο παοκ ή να φτάσουμε τον παο?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rossi said:

Ερώτηση χωρίς να έχω κ εγω απάντηση. Μιας και περίπου τόσα είναι πίσω μας ο επόμενος  τι θεωρείτε πιο πιθανό? Να μας φτάσει ο παοκ ή να φτάσουμε τον παο?

Ειναι κι αυτο

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Rossi said:

Ερώτηση χωρίς να έχω κ εγω απάντηση. Μιας και περίπου τόσα είναι πίσω μας ο επόμενος  τι θεωρείτε πιο πιθανό? Να μας φτάσει ο παοκ ή να φτάσουμε τον παο?

Μονο με παράγκα σαν του Κόκκαλη μπορεί να αλλάξουν δραματικά οι συσχετισμοί για κάποια ομάδα. Διαφορετικά μεταξύ των 3 ομάδων οι διαφορές πιστεύω θα παραμείνουν πάνω κάτω ίδιες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rossi said:

Ερώτηση χωρίς να έχω κ εγω απάντηση. Μιας και περίπου τόσα είναι πίσω μας ο επόμενος  τι θεωρείτε πιο πιθανό? Να μας φτάσει ο παοκ ή να φτάσουμε τον παο?

Τιποτα απο τα 2 αν ειμαστε ρεαλιστες

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στα του αγώνα,σε καμία περίπτωση να μη δούμε άλλη μια νερόβραστη εμφάνιση σε ντέρμπι απο κατάκτηση πρωταθλήματος και μετά.Όχι άλλη ανιωσιά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rossi said:

Ερώτηση χωρίς να έχω κ εγω απάντηση. Μιας και περίπου τόσα είναι πίσω μας ο επόμενος  τι θεωρείτε πιο πιθανό? Να μας φτάσει ο παοκ ή να φτάσουμε τον παο?

 

2 hours ago, nedved21 said:

Τιποτα απο τα 2 αν ειμαστε ρεαλιστες

Στα ίδια θα είμαστε πάντα το πιθανότερο. Πάνω από παοκ και κάτω από βαζελο

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×