Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Κοροιδεύω προσωπικά το Σύστημα Μελισαννίδη που θα κατέβαινε στα αποδυτήρια να μιλήσει για πζυχή. 

Προφανώς η Ψυχή, το πάθος η ομοιογένεια της ομάδας και τόσα άλλα  τα εμπνέει κυρίως ο προπονητής και δεν έρχονται με μια ομιλία η με απειλές, αλλα απο δουλειά και τόσα άλλα πράγματα.

Μου άρεσε που είπε πως δεν βλέπει μεγάλο πρόβλημα στην ομάδα και ακουσα τόσες φορές τη λέξη νίκη

Δεν το λέω για σένα προσωπικά.Με αφορμή το ποστ σου το έγραψα γιατί εννοείται ότι χρειάζονται όλα για να κάνει μια πετυχημένη ομάδα. Και φυσικά όχι μόνο με φουστανέλα αλά τίγρης 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

οφείλω να ομολογήσω ότι το βιογραφικό του κοουτς δεν με ψήνει ιδιαίτερα.

ΑΛΛΑ, σήμερα άκουσα πράγματα πολύ ενδιαφέροντα:

- σκληρές προπονήσεις και βελτίωση αδυναμιών μέσω αυτών

- περιορισμός λαθών

- έμφαση στην άμυνα

- ευελιξία στον σχηματισμό

Πάμε κοουτς!

Bασικα ειπε κι αλλα, Οτι η ομαδα δεν τα παει και τοσο χαλια γιατι ειναι 3η, κι οτι πιστευει στο πρωταθλημα και στο οτι αυτος θελει το πρωταθλημα κι ας χασει τα ντερμπι. Λιγο εκτος τοπου και χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα πολλά λόγια είναι φτωχια.

Σωστα αυτά που λέει, αλλά να τα δούμε στο γήπεδο. Ο Χιμένεθ αυτό κατάφερε κυριως, το 100%.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sepultura21 said:

Bασικα ειπε κι αλλα, Οτι η ομαδα δεν τα παει και τοσο χαλια γιατι ειναι 3η, κι οτι πιστευει στο πρωταθλημα και στο οτι αυτος θελει το πρωταθλημα κι ας χασει τα ντερμπι. Λιγο εκτος τοπου και χρονου.

Σωστός για την 3η θέση. Για το πρωτάθλημα/ντέρμπι δεν είπε κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, agelos said:

Σωστός για την 3η θέση. Για το πρωτάθλημα/ντέρμπι δεν είπε κάτι λάθος.

Για το πρωταθλημα/ντερμπι δεν θα ηταν λαθος αν ηταν περυσι, πλεον με 10 ποντους πισω και τα πλει οφ που εχει ενα σωρο ντερμπι, ουσιαστικα τα ντερμπι δινουν πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ένας Ιταλός που δεν ξέρει από Ελ πρωταθλημα, χαμένος και λίγο στην μετάφραση. 
Για το 3ος πιθανως εννοούσε ότι οκ δεν είσαι και για πέταμα και για το πρωτάθλημα μπορεί να μιλάει και για του χρόνου αν μείνει.

Δεν είναι το πρόβλημα τι θα πει, για κανέναν δεν ήταν, πλην του Καρντοσο που πολλοί δαγκωθήκαμε εξ αρχής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το ευελιξία - ομάδα χαμαιλέοντας κρατάω εγώ. Και το "οπου ήμουν έπαιζα για τη νίκη"

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δε χάνουμε χρόνο, βρήκαμε και πάλι την ατάκα που θα μας χαλάσει και με αυτόν και θα γκρινιάζουμε. 

Εγώ πάλι κρατάω τη συνεχή επανάληψη της φράσης "παίζω για τη νίκη". Ούτε τι θα παρουσιάσουμε, πώς θα γίνεται η ανάπτυξη, πώς του αρέσει να κινούνται τα ακραία μπακ, τίποτα. Απλά η νίκη. Είμαι λάτρης της ιταλικής λογικής στο ποδόσφαιρο, η εθνική Ιταλίας είναι ίσως η αγαπημένη μου ομάδα και αυτά που είπε ο Καρέρα μου άρεσαν. Σκληρή προπόνηση. Νίκες. Δεν ξέρω αν οι συγκεκριμένοι παιχτες θα το υποστηρίξουν αυτό, αλλά η πρόθεση είναι αυτό που με φτιάχνει για την ώρα. 1 γκολ και κλείδωμα της ομάδας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Βλέπω ότι δε χάνουμε χρόνο, βρήκαμε και πάλι την ατάκα που θα μας χαλάσει και με αυτόν και θα γκρινιάζουμε. 

Εγώ πάλι κρατάω τη συνεχή επανάληψη της φράσης "παίζω για τη νίκη". Ούτε τι θα παρουσιάσουμε, πώς θα γίνεται η ανάπτυξη, πώς του αρέσει να κινούνται τα ακραία μπακ, τίποτα. Απλά η νίκη. Είμαι λάτρης της ιταλικής λογικής στο ποδόσφαιρο, η εθνική Ιταλίας είναι ίσως η αγαπημένη μου ομάδα και αυτά που είπε ο Καρέρα μου άρεσαν. Σκληρή προπόνηση. Νίκες. Δεν ξέρω αν οι συγκεκριμένοι παιχτες θα το υποστηρίξουν αυτό, αλλά η πρόθεση είναι αυτό που με φτιάχνει για την ώρα. 1 γκολ και κλείδωμα της ομάδας. 

Εγω αν δεν παιζουμε μπαλαρα και επιθετικο ποδοσφαιρο δεν ειμαι ευχαριστημενος.Τι να τις κανω τις νικες με μισο μηδεν;Ελεος με τους πονοματους οταν οι αλλοι διδασκουν total football ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που είπε που μου φάνηκε το πιο σημαντικό ήταν εκει που λεει να δουλευουμε όλη την βδομάδα και αυτά που δουλεύουμε να τα βγάζουμε συο γήπεδο.

Ή καπως έτσι δεν την έχω μπροστά μου την συνέντευξη.

Σωστή νοοτροπία

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι κάνουμε σαν γκόμενες που μετά από πάρτυ σχολιάζουν τους άντρες που ήταν εκεί φάση "είπε κι εκείνο" "ναι αλλά το είπε γελώντας" "όταν πέρασες από μπροστά του κοίταξε τον κώλο σου" "κορίτσια με θέλει" κλπ.

Μια συνέντευξη τύπου ήταν, δεν θα βγουν συμπεράσματα από εκεί, κουλ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο Βρανιες εκανε κανενα Like στις κορες η ακομα;

O Vranjes den goustarei mikres

Link to comment
Share on other sites

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια κι εμένα μου αρέσει ότι και ο προπονητης και ο τεχνικος διευθυντής έχουν τέτοια νοοτροπία. Είναι περιττό να μιλας, αν δεν έχεις αποτέλεσμα. 
Απο εκεί και περα από προπονητες που αναλύουν ποιο σύστημα παίζουν τύπου Δωνη το 2008 ή που έρχονται να διδάξουν το ποδόσφαιρο από το μηδέν τύπου Καρντοσο, προτιμω άτομα που λενε απλά 2 τετριμμένα πραγματα και τελος. Μιλανε πιο ρεαλιστικά και πιο νορμαλ γενικά. 

Αυτη είναι η μονη κριτική που μπορώ να κάνω στην συνέντευξη τύπου που μόλις την είδα (προηγουμένως την είχα διαβάσει).

Ενα 2ο που μου έκανε αίσθηση είναι ότι ο διερμηνέας ήταν λίγο σόουμαν αλλά αυτό ζμπουτσαμας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

 

Ενα 2ο που μου έκανε αίσθηση είναι ότι ο διερμηνέας ήταν λίγο σόουμαν αλλά αυτό ζμπουτσαμας.

καπου διάβασα οτι και στην σπάρτακ ήταν κάπς ετσι ( ίδια ένταση και φωνή) με τη λογική της πιο ρεαλιστικής μεταφοράς οδηγιών αρα δεν είναι μάλλον τυχαίο 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

καπου διάβασα οτι και στην σπάρτακ ήταν κάπς ετσι ( ίδια ένταση και φωνή) με τη λογική της πιο ρεαλιστικής μεταφοράς οδηγιών αρα δεν είναι μάλλον τυχαίο 

Γιατί ο ιδιος ήταν; Έλληνας δεν ήταν ο αποψινός;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Γιατί ο ιδιος ήταν; Έλληνας δεν ήταν ο αποψινός;

προφανως  άλλος είναι άλλα λέω οτι ίσως το ψιλοέψαξαν τον μεταφραστή πιθανών ώστε να είναι εκδηλωτικός για να μεταφέρει έτσι τις εντολές  .και ο βοηθός πάντως ξέρει ελληνικά λόγο περάσματος απο μικρές κατηγορίες σαν πρώτος . 

Link to comment
Share on other sites

μαλακια ντυσιμο εκανε... το ασπρο πουκαμισο δε ταιριαζει με αυτο το σακακι. και το σακακι πολυ φαρδυ,, μπορει να ναι η τελευταια μοδα στο μιλανο.. δε ξερω.. το γυαλι ομως πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

"Ο Καρερα κάτι είδε ότι υπάρχει στο κεφάλι του Λιβαγια, που πρέπει να λυθει".

Κάλος;; 

Link to comment
Share on other sites


Απο συνέντευξη σε ρωσικό μμε

-Τι στόχους σας έθεσε η διοίκηση της ΑΕΚ;
«Τη συμμετοχή μας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις σε πρώτη φάση. Στην πορεία θα ξανασυζητήσουμε σχετικά τους στόχους μας».

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×