Jump to content

Recommended Posts

19 hours ago, Bukowski said:

Ο Καρερα μαλλον ξερει πως το καλοκαιρι καποιες απο τις ντιβες θα πωληθουν ουτως η αλλως οποτε ριχνει γκαζια τωρα για να μαθαινουν οι νεοτεροι. Καλα κανει.

Εγω παλι πιστευω οτι δεν ξερει τιποτα τετοιο και απλα ζμπουτσα του ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πουτσαρά Ιταλέ, κρίμα είναι να πας Ιταλία χωρίς να έχεις πάρει Πρωτάθλημα στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα κανουμε γερο φινις, αλλα οτι και να γινει απο εδω και περα θεωρω οτι ο Καρερα θα ειναι σημειο αναφορας και ο πηχης για οποιονδηποτε προπονητη ερθει στο μελλον.Αν γινει καμια στραβη και δεν μεινει θα μνημονευεται για χρονια παντου, ειδικα εδω στο ΚΜ.

Χαραχτηκε στην πετρα το ονομα του.

Link to comment
Share on other sites

Στρατηγικός στόχος να συνεχίσει η ΑΕΚ με σφραγίδα Καρέρα

Κκ365 

Κυβερνητικό ρεπορτάζ

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vargas21 said:

Στρατηγικός στόχος να συνεχίσει η ΑΕΚ με σφραγίδα Καρέρα

Κκ365 

Κυβερνητικό ρεπορτάζ

 

Με σφραγίδα Καρερα.

Οχι με Καρερα απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα βλεπεις φαντασματα παντου και κανεις κακο στον ευατο σου

 

"

Η ΑΕΚ έχει μπει σε εναν πολύ σωστό δρόμο. Πρέπει να μείνει σε αυτόν και επειδή είναι τόσο ξεκάθαρο πως η μεγάλη αλλαγή είναι ο προπονητής ώστε μόνο οι φανέλες πλέον να θυμίζουν την ΑΕΚ των Καρντόσο και Κωστένογλου, όχι μόνο σε αποτελέσματα αλλά σε όλα όσα κάνουν μια ποδοσφαιρική ομάδα… ΟΜΑΔΑ, είναι σίγουρο πως στο μυαλό όλων είναι να υπάρξει συνέχεια με σφραγίδα Καρέρα. Ιδανικά μέχρι την Αγιά Σοφιά αν και στο ποδόσφαιρο ποτέ οι προηγούμενες αποδόσεις δεν εγγυούνται τις μελλοντικές. Εδώ πρέπει να θυμηθούμε ότι υπάρχει ήδη υπογεγραμμένο συμβόλαιο του Ιταλού και για την επόμενη σεζόν. Δεν είναι έξι μήνες και βλέπουμε όπως ήταν με τον Πογιέτ, έναν επίσης πολύ καλό προπονητή που η ΑΕΚ ήθελε να τον κρατήσει, αλλά κανονικό συμβόλαιο με ρήτρα διακοπής του και για τις δύο πλευρές.

Επίσης ο Καρέρα φαίνεται πολύ πιο σταθερός ανθρωπος και βέβαια η ΑΕΚ έχει τώρα τον Ιβιτς και όχι τον Μιλοβάνοβιτς. Το σημαντικό είναι ο Ιταλός να συνεχίσει εδώ. Τον τρόπο τον γνωρίζουν αυτοί που έχουν την ευθύνη των αποφάσεων. Πιστεύω θα γίνει αυτό που πρέπει να γίνει."

 

αυτα λεει το κυβερνητικο ρεπορταζ και φωναζει με καθε τροπο οτι ο Ιταλος ειναι το μελλον

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι χαζός, αναρωτιέμαι γιατί να ειναι στόχος να συνεχίσει εδω ο Καρέρα; Αφού έχει συμβόλαιο. 

Ξέρω, ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Εγώ που είμαι χαζός, αναρωτιέμαι γιατί να ειναι στόχος να συνεχίσει εδω ο Καρέρα; Αφού έχει συμβόλαιο. 

Ξέρω, ξέρω. 

Επειδή υπάρχει Οψιόν και απο τις δύο πλευρές.

Η λογική ( ?? ) λέει θα μείνει εκτός αν έχει καλή πρόταση απο την Ιταλία. Δεν εχει κεφαλαιοποιήσει κάτι ακόμα για να την δέχθει εφόσον δεν του έκατυσε ως πρωταθλητής Ρωσίας.

Ας κάτσει του χρόνου να φέρει Τρέμπλ ( ? ) και ας πάει μετά

Link to comment
Share on other sites

Νικολακόπουλος κλείνει σήμερα την κριτική του ματς της Τουμπας έτσι 

 

Γενικά αποδείχθηκε για μία ακόμη φορά ότι άμα αποφύγει ο Ολυμπιακός τα προβλήματα στα κόρνερ και τα φάουλ, δεν είναι εύκολο να του κάνουν γκολ, ειδικά στην Ελλάδα. Κι όσο κρατάς το μηδέν, ένα γκολ θα το βάλεις που λέει κι ο…Καρέρα!

 

Α ρε Μασιμε όλοι σε αναγνωρίζουν. Εκτός από καποιους αρδ της ΑΕΚ , έτσι Καζαντζογλου;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συνταξίδευα για Ιταλία με Ιβιτς και εναν αλλο πρωην παικτη της ΑΕΚ που έχει περάσει απο παοκ, τον προηγούμενο Οκτωβριο.

Τότε έγινε κρουση στον Καρρερα και έκλεισε τον Δεκέμβριο. Νομιζω απο την αρχή ήταν πρωτος στόχος.

Ο "φόβος" δεν είναι αν η διοικηση θέλει να μείνει ο Καρρερα. Ο  "φόβος" ειναι οτι ο Καρρερα μπορει να φύγει για Ιταλική ομαδα. Δεν νομίζω οτι σχετίζεται με μπατζετ κτλ.

Δηλαδή, ο Γκατούζο ειναι καλύτερος; μην τρελαθούμε.....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και τα σχόλια άλλων, βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί, κλασικοί καναπεδακηδες (βλέπω τα ματς από το λαιβ του γκαζετα) που συνδέουν την παραμονή Καρέρα με το αν πάρουμε το κύπελλο κι αν κάνουμε πρωταθληματικη πορεία στα πλέι οφ. Είναι κάποιοι άνθρωποι που δε βάζουν ποτέ μυαλό και πάντα αναζητούν την ίντριγκα. Έτσι έμαθαν. Έτσι έκαναν κι οι γαυροι πέρσι με τον Μαρτινς, αλλά τον κράτησαν και να τα αποτελέσματα σε Ευρώπη και Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως βλέπω τον Καρέρα πάντως, μου κάνει φοβερή εντύπωση πως του γύρισε ο Λουτσέσκου εκείνο το παιχνίδι στη Τούμπα πέρσι από 0-2 σε 3-2. Ότι κάνανε οι άλλοι οι πουθενάδες πέρσι έπιανε...Λογικά ο Ιταλός θα μείνει. Στη διοίκηση δε νομίζω να μην τον θέλει κάποιος, ενώ και για προτάσεις από αλλού δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει. Μην ξεχνάμε ότι πριν έρθει σε εμάς δεν είχε ιδιαίτερη ζήτηση, ενώ ακόμα, αν και η βελτίωση της ομάδας είναι χειροπιαστή, δεν έχει κατί να επιδείξει από άποψη τίτλου για να προκαλέσει μεγάλο ενδιαφέρον. Οπότε, νομίζω ότι και του χρόνου εδώ θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

Έτσι όπως βλέπω τον Καρέρα πάντως, μου κάνει φοβερή εντύπωση πως του γύρισε ο Λουτσέσκου εκείνο το παιχνίδι στη Τούμπα πέρσι από 0-2 σε 3-2. Ότι κάνανε οι άλλοι οι πουθενάδες πέρσι έπιανε...Λογικά ο Ιταλός θα μείνει. Στη διοίκηση δε νομίζω να μην τον θέλει κάποιος, ενώ και για προτάσεις από αλλού δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει. Μην ξεχνάμε ότι πριν έρθει σε εμάς δεν είχε ιδιαίτερη ζήτηση, ενώ ακόμα, αν και η βελτίωση της ομάδας είναι χειροπιαστή, δεν έχει κατί να επιδείξει από άποψη τίτλου για να προκαλέσει μεγάλο ενδιαφέρον. Οπότε, νομίζω ότι και του χρόνου εδώ θα είναι.

Ενα ακομα παιχνιδι που η Σπαρτακ μπηκε δυνατα κανοντας το 2-0 νωρις. Ο Καρερα κανει τρομερά βαρια προετοιμασια και ισως επαιξε ρολο συν οι θερμοκρασιες στην Θεσσαλονικη εκεινες τις μερες που ηταν εξωφρενικές και εψησαν τους Ρωσους. Στην ρεβανς παντως τους ειχαν κρεμασει απ τα δοκαρια.

ΣΣ: Ηταν η τριτη του σεζον στην Σπαρτακ και ειχαν αρχισει ηδη θεματα με τα δυο αστερια της ομαδας που ηθελαν ανανέωση για μεγαλο διαστημα και αυτος διαφωνουσε. Γνκ την πετυχε σε περιεργη φαση την Σπαρτακ ο ΠΑΟΚ τοτε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ενα ακομα παιχνιδι που η Σπαρτακ μπηκε δυνατα κανοντας το 2-0 νωρις. Ο Καρερα κανει τρομερά βαρια προετοιμασια και ισως επαιξε ρολο συν οι θερμοκρασιες στην Θεσσαλονικη εκεινες τις μερες που ηταν εξωφρενικές και εψησαν τους Ρωσους. Στην ρεβανς παντως τους ειχαν κρεμασει απ τα δοκαρια.

ΣΣ: Ηταν η τριτη του σεζον στην Σπαρτακ και ειχαν αρχισει ηδη θεματα με τα δυο αστερια της ομαδας που ηθελαν ανανέωση για μεγαλο διαστημα και αυτος διαφωνουσε. Γνκ την πετυχε σε περιεργη φαση την Σπαρτακ ο ΠΑΟΚ τοτε.

Σίγουρα, αλλά οι άλλοι πέρσι πριν από κάθε παιχνίδι κοιμόντουσαν με παπά. Πέναλντι έβγαλε με τον κόλο ο Πασχαλάκης στο πρώτο παιχνίδι, στο δεύτερο παίζανε με παίκτη παραπάνω 80 λεπτά, αν και οι άλλοι τους κάνανε γιογιο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο 4.55 η φάπα στον Λιβαγια. Θυμίζει παιδάκι γυμνασίου που σκύβει το κεφάλι μπροστά στο γυμνασιάρχη του. 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει αυτη η σχεση Μαρκο Καρερα. Και στο περιστερι στην αποβολη του Κρστσιτς ειχε παλι κατι πονηρα γελακια και τετοια. Νομιζω υπαρχει αλληλοεκτιμηση. 

Link to comment
Share on other sites

η προθεση της ΑΕΚ ειναι να καθισουν στο τραπεζι για επεκταση της συνεργασιας και μετα τον Ιουνιο του 2021 απο τωρα 

και ο Ιταλος δειχνει θετικος 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό γιατί υπάρχει χημεία ομάδας προπονητή και δεν υπάρχει λόγος να χαλάσει και από τις δύο πλευρές. Μονο ισως αν έρθει μια ευκαιρία από Ιταλία μπορεί να μπει σε σκέψεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MITSAKLAS said:

Βάλε λίγο μέσα τον μικρό τον Σάμπα ρε μπαγλαμά Ιταλέ. 

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή "φτιάχνει " τη χημεία μεταξύ Λιόσπορου κ Σιμάνσκι, η οποία πιστεύω πως, πέραν της αγωνιστικής βελτίωσης, θα λειτουργήσει ως υπόβαθρο για βελτίωση Ανέλ αλλά και Γαλανό. Πάνε χρόνια πολλά που έχουμε να δούμε δύο πραγματικούς MC βασικούς, ούτε που θυμάμαι από πότε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×