Jump to content

ΑΕΚ-Βαζέλα (23η αγ.): 09/02, 19:30, Novasports1HD


nikos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      5
    • Σιμάνσκι
      1
    • Κρστισιτς
      24
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      7
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Οικονόμου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      28
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Μάνταλος
      21
    • Βέρντε
      10
    • Λιβάγια
      3
    • Αραούχο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Οικονόμου
      0


Recommended Posts

Μην δούμε καμία ανατροπή με Κλωναρίδη να ξαναπώ και μας κάνει Κομανέτσι ο Ιταλος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Μην δούμε καμία ανατροπή με Κλωναρίδη να ξαναπώ και μας κάνει Κομανέτσι ο Ιταλος

Ο Κλωναριδης ειναι ο παιχτης που εχει αδικησει περισσοτερο απο τον καθενα τον εαυτο του τη τελευταια πενταετια.

Και ο μανταλος αλλα επαιξαν ρολο και οι δυο χιαστοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κλωναριδης εχει ψυχολογικα.

Ο Μανταλος ειναι τεμπελης.

Μπουλο αμφοτεροι μπας και σταματησουμε να ειμαστε ιδρυμα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο Κλωναριδης εχει ψυχολογικα.

Ο Μανταλος ειναι τεμπελης.

Μπουλο αμφοτεροι μπας και σταματησουμε να ειμαστε ιδρυμα.

Δεν διαφωνω

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ο Κλωναριδης έχει ψυχολογικά, η ΠΑΕ τι κάνει για να βοηθήσει τον παίχτη αυτόν κι οποίο άλλο αντιμετωπίζει τέτοιου είδους θέματα στην καθημερινότητα του, όντας περιουσιακό στοιχείο της; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Οκ, ο Κλωναριδης έχει ψυχολογικά, η ΠΑΕ τι κάνει για να βοηθήσει τον παίχτη αυτόν κι οποίο άλλο αντιμετωπίζει τέτοιου είδους θέματα στην καθημερινότητα του, όντας περιουσιακό στοιχείο της; 

Τι να κάνει? Να του στέλνει καμία Ρωσίδα στο ξενοδοχείο πριν από κάθε αγώνα για να τον ανεβάζει ψυχολογικά? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

Τι να κάνει? Να του στέλνει καμία Ρωσίδα στο ξενοδοχείο πριν από κάθε αγώνα για να τον ανεβάζει ψυχολογικά? 

Οι ομάδες του εξωτερικού έχουν ψυχολογους και εξειδικευμένο προσωπικό που ασχολείται με αυτά τα θέματα. Βέβαια στην Ελλάδα αυτά είναι ψιλά γράμματα και λόγος ειρωνείας προς τον πάσχοντα. Είχα απηυδήσει γενικά με τη μιρλα και τα γελάκια της εξέδρας παλιότερα, οπότε είχε τη μπάλα ο Βίκτωρας. Δεν τον βοηθήσαμε κι αυτό είναι άσχημο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mporat said:

Οκ, ο Κλωναριδης έχει ψυχολογικά, η ΠΑΕ τι κάνει για να βοηθήσει τον παίχτη αυτόν κι οποίο άλλο αντιμετωπίζει τέτοιου είδους θέματα στην καθημερινότητα του, όντας περιουσιακό στοιχείο της; 

Τους φερνει Κωστενογλου και αναλογα πως θα ξυπνησει εκει γυρω κατα τα τελη Μαϊου ισως αποφασισει να δωσει μια προπονητικη ευκαιρια στον... Μουτσοτριγκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε συ @AD21 που εισαι νεοτερος απο εμενα και εχεις αγαπημενο παιχτη τον.... Μαυρο, εχεις κανει 752 posts στο βουλγαροτοπικ οπου μας ελεγες οτι φοβασαι μην μας φτασει σε τιτλους η Βουλγαρα και σημερα στο τοπικ του αθηναϊκού ντερμπι ουτε μιση λεξη; 

Ρε μπας και εισαι "ΑΕΚτζης" με φιλοβουλγαρικα αισθηματα;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Οι ομάδες του εξωτερικού έχουν ψυχολογους και εξειδικευμένο προσωπικό που ασχολείται με αυτά τα θέματα. Βέβαια στην Ελλάδα αυτά είναι ψιλά γράμματα και λόγος ειρωνείας προς τον πάσχοντα. Είχα απηυδήσει γενικά με τη μιρλα και τα γελάκια της εξέδρας παλιότερα, οπότε είχε τη μπάλα ο Βίκτωρας. Δεν τον βοηθήσαμε κι αυτό είναι άσχημο. 

Καλα οτι ειμαστε βλαχοκανιβαλοι ειναι γνωστό εδω ειχαμε κανει να κλαψει απο γιουχες σε αλλαγη τον μεγαλο Ζουλιο Σεζαρ τι να λεμε τωρα;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καλα οτι ειμαστε βλαχοκανιβαλοι ειναι γνωστό εδω ειχαμε κανει να κλαψει απο γιουχες σε αλλαγη τον μεγαλο Ζουλιο Σεζαρ τι να λεμε τωρα;

Ρε συ, έχω ακούσει τόσες φορές το "τόσα λεφτά παίρνουν, τι τους λείπει κι έχουν ψυχολογικά". ΟΚ, άσχετο λίγο το thread, αλλά νομίζω πως στο θέμα Κλωναριδη έχουμε κάνει λάθη και χάνουμε παίχτη που, αν τον είχαμε στηρίξει, θα ήταν μια καλή λύση από τον πάγκο. Τώρα αντε ψάξε αντικαταστατη το καλοκαίρι. Δε λέω ότι είναι ο παιχταρας, αλλά έχει κάποια στοιχεία που δεν έχουν άλλοι στο ροστερ. Τέλος πάντων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Ρε συ, έχω ακούσει τόσες φορές το "τόσα λεφτά παίρνουν, τι τους λείπει κι έχουν ψυχολογικά". ΟΚ, άσχετο λίγο το thread, αλλά νομίζω πως στο θέμα Κλωναριδη έχουμε κάνει λάθη και χάνουμε παίχτη που, αν τον είχαμε στηρίξει, θα ήταν μια καλή λύση από τον πάγκο. Τώρα αντε ψάξε αντικαταστατη το καλοκαίρι. Δε λέω ότι είναι ο παιχταρας, αλλά έχει κάποια στοιχεία που δεν έχουν άλλοι στο ροστερ. Τέλος πάντων. 

ειχες δυο χρονια λυμπεεεεε ΤΔ και δυο χρονια δεν εχεις προπονητη

Χρειαζεσαι εναν παιχτη φωτια στο τρανζιτιον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Ρε συ, έχω ακούσει τόσες φορές το "τόσα λεφτά παίρνουν, τι τους λείπει κι έχουν ψυχολογικά". ΟΚ, άσχετο λίγο το thread, αλλά νομίζω πως στο θέμα Κλωναριδη έχουμε κάνει λάθη και χάνουμε παίχτη που, αν τον είχαμε στηρίξει, θα ήταν μια καλή λύση από τον πάγκο. Τώρα αντε ψάξε αντικαταστατη το καλοκαίρι. Δε λέω ότι είναι ο παιχταρας, αλλά έχει κάποια στοιχεία που δεν έχουν άλλοι στο ροστερ. Τέλος πάντων. 

Καλα αυτη ειναι η λογικη του μεσου Ουγκανελληνα οτι οσο περισσοτερα βγαζεις τοσο πιο χαρουμενος εισαι. Αγνοει βεβαια πως οσο περισσοτερα σου δινουν τοσο περισσοτερες απαιτησεις υπαρχουν απο εσενα (ο Μανταλος ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα). Μου θυμιζει κατι τυπους που τρεμουν να τζογαρουν 10€ και οταν βλεπουν εκατομμυριουχους με αμαξαρες και μουναρες την μια ωρα που θα βγουν για ποτο και λενε "τι αναγκη εχουν αυτοι;" αγνοωντας την πουτσα που πιθανοτατα τρωνε στο ενδιαμεσο για να βγαλουν αυτα τα λςφτα. Αστο δεν βγαζεις ακρη..

Συμφωνω στα περι ψυχολογων, τα γραφαμε και το καλοκαιρι με τον Σπυρο, απλα ΟΚ ο συμπαθης κατα τ αλλα Βικτωρας που με τις γκολαρες του μας εβαλε και CL χρηματοδοτωντας το γηπεδο, εμενα με εχει ξενερωσει απο τοτε που πηγε στην βαζελα. Ακ οομα ενας βαζελοπαιχτης κοινως που δεν θα με στεναχωρησει αν φυγει (οπως ο επισης συμπαθης Χουλτ)  στα πλαισια της αποβαζελοποιησης της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Καλα ρε συ @AD21 που εισαι νεοτερος απο εμενα και εχεις αγαπημενο παιχτη τον.... Μαυρο, εχεις κανει 752 posts στο βουλγαροτοπικ οπου μας ελεγες οτι φοβασαι μην μας φτασει σε τιτλους η Βουλγαρα και σημερα στο τοπικ του αθηναϊκού ντερμπι ουτε μιση λεξη; 

Ρε μπας και εισαι "ΑΕΚτζης" με φιλοβουλγαρικα αισθηματα;

Διακρινω μια επιμονη εμπαθεια προς το προσωπο μου κυρ Μπουκοφσκι την οποια επελεξα να μην σχολιασω μεχρι τωρα σεβομενος το οτι γραφεις καιρο εδω σε αντιθεση με μενα... 1ον) τσεκαρα τις επολογες για mvp, κοουτσινγκ και Σοϊλεδη 2ον) πατησα λαικ σε οσα ποστ προλαβα να δω και συμφωνουσα, μποροσες να τα τσεκαρεις αν ηθελες 3ον) αληθεια διαστρεβλωνεις ή αγνοεις πραγματα που εγραψα στους γαυρους του βορρα, επειδη απο την πρωτη στιγμη σου κολλησε οτι ειμαι δηθεν μπαοκτζης που μπαινω στον κοπο να ψαξω το μπλογκ των αεκτζηδων, επιλεγω να εγγραφω τρεις μηνες πριν πρωτογραψω, με κανονικο ονομα, email και να γραφω σε αρκετα τοπικ και οχι μονο στου μπαογκ? Επισης, βρες μου ποτε ειπα οτι θα μας φτασει ο μπαοκ σε τροπαια. Θυμαμαι πως εκτιμησα πως η υποτιμηση προς τον μπαοκ απο την ιδια την ομαδα μας κοστισε συνεχομενους τελικους και δεν πρεπει να συνεχιστει αυτη η αντιμετωπιση, προκειμενου να μην συνεχιστουν οι απωλειες τιτλων, ουτε να συνεχισουμε να τους θεωρουμε απλα γραφικους γιατι ελεγχουν αυτη τη στιγμη ΕΠΟ και ΚΕΔ 4ον) ομολογουμενως δε θυμαμαι γιατι κατα την εγγραφη εβαλα ως αγαπημενο παικτη τον Μαυρο. Ειμαι του 98, ο αγαπημενος μου παικτης που εχω ζησει στην ΑΕΚ ειναι ο σκοκο, εχω την εντυπωση πως εβαλα τον Μαυρο ως την επιλογη μου για τον κορυφαιο ποδοσφαιριστη της ΑΕΚ ολων των εποχων. 

Δεν καταλαβαινω γτ να γινεσαι εμπαθης ενω μου εχεις απαντησει και σου εχω απαντησει σε διαφορα τοπικ εντος του μπλογκ 

Link to comment
Share on other sites

Στηριξη σε Καρερα, Μελισσανιδη τελειωνε γαμω την εθνικοτητα μου,

τελος οι Ελληνες παικτες, τελος οι Ελληνες προπονητες.

Το ειδωλο σου ο Ιουστινιανος επαιρνε ταλαντουχους ανθρωπους απο ολη την γη να δουλευουν για παρτη του,

ασε τα πατριωτιλικια στην μπαλα.

 

Λιβαγια ο χειροτερος, πολυ κακο ματς για αυτα που περιμενεις,

απο κοντα Μανταλος-Βερντε.

Μεγαλο ματς απο Κρστσιτς κυριως αλλα και Σιμανσκι.

Αν παρεις ενα ακριβο χαφ(800κ) με Κρστσιτς-Σιμανσκι-Σιμοες-Γαλανο,

επιτελους φτιαχνεις πολυ δυνατο κεντρο.

Νομιζω οτι αν δεν ειχε τραυματιστει ο Τσιγκρινσκι, δεν θα παιζαμε τοσο αμυντικα.

Με ψηλα την αμυνα χωρις Τσιγκρινσκι-Βρανιες ειναι αυτοκτονια για το υπαρχον ροστερ,

και ευτυχως το ξερει ο νυν προπονητης και προσαρμοστηκε στην δυσκολια που του ηρθε 5 λεπτα πριν το ματς.

 

Σημερα ειχες σε κακη μερα και τους 3 μεσοεπιθετικους σου,

νικησες λογω ποιοτητας Αραουχο και αντιληψης Καρερα.

Link to comment
Share on other sites

Aν αγοραστεί ο Σιμάνσκι θεωρώ απίθανο να πάρουμε άλλο χαφ αφού θα έχουμε ήδη 5.

Πολωνός, κριστισιτς, σιμοες, γαλανό, ανελ

Εκτος αν πουληθεί ο γαλανοπουλος

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, George_D said:

Aν αγοραστεί ο Σιμάνσκι θεωρώ απίθανο να πάρουμε άλλο χαφ αφού θα έχουμε ήδη 5.

Πολωνός, κριστισιτς, σιμοες, γαλανό, ανελ

Εκτος αν πουληθεί ο γαλανοπουλος

Λαθος να πουληθει ο γαλανοπουλος για του χρονου 

Link to comment
Share on other sites

Στην υπέροχη εκδήλωση του «enwsi.gr» το βράδυ της περασμένης Παρασκευής στην πάντα φιλόξενη «Βυζαντινή Γωνιά», υπήρξαν πολλοί που ζητούσαν από τον Μάσιμο Καρέρα, νίκη με 3-0 επί του ΠΑΟ. Ο Ιταλός τους αγριοκοίταξε, τους έδειξε με τα χέρια του «1-0» και τους είπε: «Κι αυτό τρεις βαθμούς δίνει».

Το Σάββατο έμαθα και φυσικά δεν μπορούσα να το γράψω-αποκαλύψω, το πώς ήθελε ο Καρέρα να αντιμετωπίσουν οι παίκτες του, τον ΠΑΟ. «Δώστε τους την μπάλα, αφήστε τους να την έχουν, αλλά να μην μπουν στην περιοχή μας ΠΟΤΕ», ήταν η εντολή του στους παίκτες του κι αυτό ακριβώς συνέβη!
 
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήμουν στη θέση του Αραούχο κ έτρωγα φατούρο από το Μπακάκη μετά τη λήξη του παιχνιδιού , θα γύριζα κ θα του έριχνα μια στα δόντια που λέει κ μία ψυχή έτσι για το γαμώτο.

Που τολμά ο αμπαλος να κάνει μπουλινγκ στον Σέρχιο.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε μαλακες βαζελες, ακομα δεν καταλαβατε πως χασατε...

Και βεβαια, το κλασικο οτι ηταν αδιαφορο το ντερμπι και καλα, εν οψει του ματς με τους βουλγαρους....

Φατε κι εκει τωρα μια πιτσα Βιλγαριας να ισιωσετε, τελεμεδες...

26807578_1854.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα στην αδιαφορια ειναι οι βαζελοι οποτε παιζουν με εμας δεν τους ξερουμε τοσες δεκαετιες.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που ηρθε ο ιταλος και δεν απελασαμε τον κριστισιτς απο τοτε που εχει ερθει ο ιταλος ειναι το καλυτερο χαφ στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

ισως το θεμα με το σέρβο να ήταν και φυσικής κατάστασης και ρυθμού , τώρα που έχει σερί ματς και επιπλέων αντοχές και τρεξίματα να βγάζει τη ένταση και τη ποιοτητα του στο μεγαλυτερο διαστημα ή ακόμα στο 90λεπτο όπως εχθές και όχι σε 10επτα 20λεπτά που τον είχαμε συνηθίσει στις αρχές . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×