Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

1 hour ago, CHⓇIS said:

Kai pos thn paleuete me tous proponhtes ths exedras k ta katse kato? 

Με καλή παρέα δεν σε ενοχλεί τπτ. Όσο για τους προπονητές της εξέδρας έχουν και αυτοί τη πλάκα τους εκτός από μερικές εξαιρέσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα ορθίων είναι τρέλα επίσης σχεδόν διπλασιάζουν τη χωριτικότητα στα πέταλα, τρελό αν συμβεί στη φιλαδέλφεια, οχι και με καρεκλάκια το πέταλο στα ντέρμπι δεν θα είναι χ2 ... τέσπα.

Για το Ελλ. ποδόσφαιρο των μαρινάκηδων οι 30.000 είναι υπέραρκετές

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

 

Για το Ελλ. ποδόσφαιρο των μαρινάκηδων οι 30.000 είναι υπέραρκετές

Καλά, με το ελληνικό ποδόσφαιρο των μαρινάκηδων δεν θα έπρεπε να ασχολούμαστε καθόλου, αλλά το κάνουμε. Ε αφού κάνουμε κάτι, κάνουμε και γήπεδο, ας το κάνουμε σωστά. Ας είμαστε οι πρώτοι που θα ξεφύγουμε από τα σκατά. Λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Η το «κάθεσαι στη θέση μου» 

Πριν από χρόνια, στον αγώνα ΑΕΚ Αθλετικ Μπιλμπάο στην ΝΦ, πρέπει να ήταν η πρώτη φορά, από όσο τουλάχιστον θυμάμαι, που είχε γεμίσει και η 21 με φανατικούς εκτός από την σκεπαστη, ίσως επειδή είχαν έρθει πολλά επαρχιακά κλαμπ, και γινόταν της πουτανας, δύο ώρες πριν την έναρξη, ενώ ήταν και εποχές που υπήρχε γνήσια καφρίλα. Οπότε είχαν μπει στην 21 και κάποιοι που νόμιζαν ότι.. θα κάθονταν. Με αποτέλεσμα να υπάρξουν σκηνές απείρου κάλλους, με διαλόγους όπως :"συγγνώμη κύριε, εδώ καθόμαστε εμείς" "βεβαίως, κύριε, καθίστε στα αρχιδια μας". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πριν από χρόνια, στον αγώνα ΑΕΚ Αθλετικ Μπιλμπάο στην ΝΦ, πρέπει να ήταν η πρώτη φορά, από όσο τουλάχιστον θυμάμαι, που είχε γεμίσει και η 21 με φανατικούς εκτός από την σκεπαστη, ίσως επειδή είχαν έρθει πολλά επαρχιακά κλαμπ, και γινόταν της πουτανας, δύο ώρες πριν την έναρξη, ενώ ήταν και εποχές που υπήρχε γνήσια καφρίλα. Οπότε είχαν μπει στην 21 και κάποιοι που νόμιζαν ότι.. θα κάθονταν. Με αποτέλεσμα να υπάρξουν σκηνές απείρου κάλλους, με διαλόγους όπως :"συγγνώμη κύριε, εδώ καθόμαστε εμείς" "βεβαίως, κύριε, καθίστε στα αρχιδια μας". 

Κλειστε τα σχολεια και ανοιξτε 10 club στην επαρχια!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πριν από χρόνια, στον αγώνα ΑΕΚ Αθλετικ Μπιλμπάο στην ΝΦ, πρέπει να ήταν η πρώτη φορά, από όσο τουλάχιστον θυμάμαι, που είχε γεμίσει και η 21 με φανατικούς εκτός από την σκεπαστη, ίσως επειδή είχαν έρθει πολλά επαρχιακά κλαμπ, και γινόταν της πουτανας, δύο ώρες πριν την έναρξη, ενώ ήταν και εποχές που υπήρχε γνήσια καφρίλα. Οπότε είχαν μπει στην 21 και κάποιοι που νόμιζαν ότι.. θα κάθονταν. Με αποτέλεσμα να υπάρξουν σκηνές απείρου κάλλους, με διαλόγους όπως :"συγγνώμη κύριε, εδώ καθόμαστε εμείς" "βεβαίως, κύριε, καθίστε στα αρχιδια μας". 

Δεν έχω αλλά like Rayo! @Bukowski τι νέα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ban Viveur said:

Μην  βγάλει ακριβά διάρκειας και κάθονται όλοι στις θέσεις τους. 

Φίλος που επιχείρησε ντου σε ξένη θέση σε γήπεδο της αλλοδαπής κατάλαβε την διαφορά να είσαι Ελλανιος στον τόπο σου με πολιτισμένο περιβάλλον. Μετά τρέχαμε στο δωμάτιο που τον είχαν πάρει σηκωτό να εξηγούμε ότι ήταν αποτέλεσμα κρίσης πανικού. 

Καλά και σε  Γαλλία, Ισπανία, στα πέταλα των φανατικών όπου να ναι κάθονται, ή μάλλον δεν κάθονται. Στην Ελλάδα πάλι από όσο ξέρω, τουλάχιστον όσοι έχουν διαρκειας σε άλλες θύρες, στις θέσεις τους κάθονται συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν η κλίση των κερκιδων είναι μεγάλη όπως στο Αρένα του Αγιαξ, εγώ δε θα σηκωνομαι από το καρεκλάκι. Φοβάμαι λίγο, ίσως δένομαι κιόλας με το που μπαίνω στη θύρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Πάντως αν η κλίση των κερκιδων είναι μεγάλη όπως στο Αρένα του Αγιαξ, εγώ δε θα σηκωνομαι από το καρεκλάκι. Φοβάμαι λίγο, ίσως δένομαι κιόλας με το που μπαίνω στη θύρα. 

Μεγαλύτερη κλίση από το πάνω διάζωμα του μπερναμπεου, δεν έχω δει πουθενά, αλλά δεν εχω πάει στο Αρένα του Αγιαξ για να συγκρίνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μεγαλύτερη κλίση από το πάνω διάζωμα του μπερναμπεου, δεν έχω δει πουθενά, αλλά δεν εχω πάει στο Αρένα του Αγιαξ για να συγκρίνω. 

Είχαμε πάει πιο παλιά τουρ στο γήπεδο, το απίστευτο μουσείο τους, πήγαμε και στο πάνω διάζωμα όπου ανέβηκα και όταν αποφάσισα να κατέβω μετάνιωσα πικρά. Εκεί θα βλέπεις γκολ κι απλά θα χειροκροτας, αποφεύγονται τα έντονα συναισθήματα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Είχαμε πάει πιο παλιά τουρ στο γήπεδο, το απίστευτο μουσείο τους, πήγαμε και στο πάνω διάζωμα όπου ανέβηκα και όταν αποφάσισα να κατέβω μετάνιωσα πικρά. Εκεί θα βλέπεις γκολ κι απλά θα χειροκροτας, αποφεύγονται τα έντονα συναισθήματα. 

Σαν απότομη πλαγιά είναι τα πάνω διαζώματα του μπερναμπεου, έχουν βάλει και αυτά τα σίδερα, παρότι ο κόσμος κάθεται, για να μην φύγει κανένας προς τα κάτω διαζώματα σε κανένα γκολ :)

45670297.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σαν απότομη πλαγιά είναι τα πάνω διαζώματα του μπερναμπεου, έχουν βάλει και αυτά τα σίδερα, παρότι ο κόσμος κάθεται, για να μην φύγει κανένας προς τα κάτω διαζώματα σε κανένα γκολ :)

45670297.jpg

Τι αχανές γήπεδο είναι αυτό, χάος. 

Ήθελα κι εγώ να το δω, αλλά η σύντροφος είχε άλλα σχέδια για τη Μαδρίτη. Ας μην κακοχαρακτηριστω. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×