Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Ο,τι και να λεμε η έδρα της εθνικής είναι ένα δώρο στην ΠΑΕ που είναι πιο δυνατή στην ΕΠΟ κ εννοείται έχει ένα γήπεδο της προκοπής. Το ενοίκιο για προπόνηση και αγώνα είναι υψηλό και κάθε ιδιοκτήτης τα θέλει αυτά τα μπόνους.  Αν δεν έχει ενοίκιο η συμφωνία ΠΑΕ-ΕΠΟ όπως γινόταν παλιότερα .. και γίνει όπως με τη συμφωνία ΕΠΟ-γαύρου οπότε πάει ανά αγώνα τότε αυτό μπορεί να φθάσει τις 80.000 ευρώ . Και όμως  ναι οι γαυροι λάμβαναν 70-80χιλιάδες ευρώ ανά αγωνα της εθνικης στο γήπεδο τους. Σκεφθείτε πόσους αγώνες θα παίξει η εθνική στη Φιλαδέλφεια και δείτε πως για πλάκα έρχεται ο στόπερ των ονείρων μας.

 

 

 

Καλά, ο Μελισσανίδης για ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ λόγους μέχρι και στους Ιεχωβάδες έδωσε για ένα ΣΚ την παλιά ΝΦ για ομιλίες, βαφτίσια και τα ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

Τις ανησυχίες του Νονου τις συμμερίζομαι αλλά φαντάζομαι ότι  στο πρώτο παιχνίδι της εθνικής θα υπάρχουν φήμες ότι θα έρθουν γαυροι και θα καταλάβουν κάποια γωνιά του γηπέδου, λόγω των φημών το γκέτο και η Ορίτζιναλ ΝΦ θα βρίσκονται μπροστά στην παλιά σκεπαστη, τελικά μάλλον δεν θα γίνει τίποτα αλλά ίσως κάποιοι να γράψουν με κανένα μαρκαδόρο συνθήματα για την ΑΕΚ σε τίποτα καθισματα ή τουαλέτες. 

Βεβαια αυτό μπορεί να γίνει και σε επίσκεψη σχολείων στο μουσείο προσφυγικου ελληνισμού. Θα έρχεται το τάδε λύκειο Περιστερίου με 90% των μαθητών να είναι βαζελο γαυροι η ατρομητοι και θα σέβονται τον χώρο; 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ο,τι και να λεμε η έδρα της εθνικής είναι ένα δώρο στην ΠΑΕ που είναι πιο δυνατή στην ΕΠΟ κ εννοείται έχει ένα γήπεδο της προκοπής. Το ενοίκιο για προπόνηση και αγώνα είναι υψηλό και κάθε ιδιοκτήτης τα θέλει αυτά τα μπόνους. Αν δεν έχει ενοίκιο η συμφωνία ΠΑΕ-ΕΠΟ όπως γινόταν παλιότερα .. και γίνει όπως με τη συμφωνία ΕΠΟ-γαύρου οπότε πάει ανά αγώνα τότε αυτό μπορεί να φθάσει τις 80.000 ευρώ . Και όμως ναι οι γαυροι λάμβαναν 70-80χιλιάδες ευρώ ανά αγωνα της εθνικης στο γήπεδο τους. Σκεφθείτε πόσους αγώνες θα παίξει η εθνική στη Φιλαδέλφεια και δείτε πως για πλάκα έρχεται ο στόπερ των ονείρων μας.

 

 

 

Σαφως και τα θέλουμε τα ευρουλίνια της ΕΠΟ όπως και ότι μπορούμε να μαζέψουμε και πιστεύω ότι εκτός της εθνικής έχουν να γίνουν στο γήπεδο απο βαπτίσεις και γάμοι ( βολεύει και με την εκκλησία ) και άλλα κοινωνικά εμπορικά γεγονότα μέχρι και εκθέσεις στους διαδρόμους όπως παλιά στο ΣΕΦ και εκεί μπορεί να έχουμε γαυροβάζελους με μαρκαδόρους . τι να κάνουμε ? 

Link to comment
Share on other sites

μλκς που να εμφανιστεί αλλόθρησκος , έτσι όπως έχει γίνει η φάση στη νέα φιλαδέλφεια και στο άλσος. κηδεία κυριολεκτικά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω εμεις τα καραγκιοζιλικια των γαβρων δεν προκειται να τα κανουμε.

Απο κει και περα οποιος τον τρωει ο κωλος του ας ερθει...

Η εθνικη πρεπει να παιζει στο πιο ομορφο γηπεδο που να ειναι και εδρα απο μενα ειναι ναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλαδέλφεια πλέον πας για ποτό και αμα δεν είσαι γνωστή φάτσα, νιώθεις ότι σε κοζάρει κόσμος. Είναι αδιανόητο να εμφανιστεί εκεί ο οποιοσδήποτε, η φάση δε μοιάζει καθόλου με τη ΝΦ των πρώτων ετών χωρίς το γήπεδο, ούτε καν με τη ΝΦ των τελευταίων ετών του Ν. Γκούμας που κάποιες φορές ήταν η ερημιά η ίδια, ειδικά στα τελειώματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα το καλοκαίρι να καυλαντίσω το γήπεδο και είχα ξαναπεράσει ενα χρόνο πρίν . Είδα μεγάλη διαφορά στη πόλη και στην αύρα της σαν να ετοιμάζεται για το γήπεδο . καινούργια μαγαζιά έχουν ανοίξει τριγύρο απο το γήπεδο και όλοι και όλα φαίνονται να μετράνε αντίστροφα για την μεγάλη στιγμή .

Νομίζω ότι αυτή η αίγλη και η αναβάθμιση την Ν. Φιλαδέλφειας απο γειτονιά σε σημείο αναφοράς και κέντρο της περιοχής θα ενισχύθει και απο τη παρουσία της Εθνικής και φυσικά απο την φιλοξενία Ευρωπαικού τελικού ( εκτός όλων των άλλων όπως μουσεία και ότι άλλο γίνεται στο γήπεδο )  

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο μυημένοι στα του γηπέδου, έχετε κάποια εκτίμηση για την πορεία των έργων (υπογειοποίηση, εσωτερικές εργασίες κτλ); Όπως έχω ξαναγράψει, έχω αποφασίσει να μην δω βιντεακια μέχρι το γήπεδο να λάβει μια πιο ολοκληρωμένη μορφή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, agelos said:

Οι πιο μυημένοι στα του γηπέδου, έχετε κάποια εκτίμηση για την πορεία των έργων (υπογειοποίηση, εσωτερικές εργασίες κτλ); Όπως έχω ξαναγράψει, έχω αποφασίσει να μην δω βιντεακια μέχρι το γήπεδο να λάβει μια πιο ολοκληρωμένη μορφή.

Πιο ολοκληρωμενη μορφη μονο οταν μπουν τα πανελ αντε και τα καρεκλακια.Πλεον οσο και να βλεπεις μοιαζει στασιμο το εργο γιατι οι εργασιες ειναι εσωτερικες κυριως.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Εγώ πέρασα το καλοκαίρι να καυλαντίσω το γήπεδο και είχα ξαναπεράσει ενα χρόνο πρίν . Είδα μεγάλη διαφορά στη πόλη και στην αύρα της σαν να ετοιμάζεται για το γήπεδο . καινούργια μαγαζιά έχουν ανοίξει τριγύρο απο το γήπεδο και όλοι και όλα φαίνονται να μετράνε αντίστροφα για την μεγάλη στιγμή .

Νομίζω ότι αυτή η αίγλη και η αναβάθμιση την Ν. Φιλαδέλφειας απο γειτονιά σε σημείο αναφοράς και κέντρο της περιοχής θα ενισχύθει και απο τη παρουσία της Εθνικής και φυσικά απο την φιλοξενία Ευρωπαικού τελικού ( εκτός όλων των άλλων όπως μουσεία και ότι άλλο γίνεται στο γήπεδο )  

Μα δεν θελουν οι κατοικοι το γηπεδο αφου

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, stavros 9-11 said:

Φιλαδέλφεια πλέον πας για ποτό και αμα δεν είσαι γνωστή φάτσα, νιώθεις ότι σε κοζάρει κόσμος. 

Καλά η ΝΦ πάντα έτσι ήταν ανεξάρτητα από το γιατί πήγαινες. Εκεί μεγάλωσα και ήταν σαν χωριό μέσα στην Αθήνα, όλοι ξέραν τα πάντα για τους πάντες, αν κυκλοφορουσε  καμιά άγνωστη φάτσα, δεν πέρναγε απαρατήρητη. Τις μέρες των αγώνων με χιλιάδες κόσμο  προφανώς αυτό άλλαζε. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο άλλος πηγε με φανέλα βαζελου (από μέσα) στο Φαληρο, συγνώμη αλλά πηγαινε γυρευοντας.Μηπως δεν είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο σε ματς ακαδημιών στο κλειστό του ιωνικου και τον βρήκαν δικοί μας με τα γνωστά επακόλουθα;Τώρα αν γράφουν με μαρκαδόρο στα καζανάκια ή αν θα φωτογραφίζονται με σώβρακο θρυλος μέσα στις τουαλέτες δεν έχει να λέει. Κάτι μαζικό αποκλείεται να γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Το γήπεδο στη ΝΦ δεν το ήθελαν όσοι δεν είχαν καμιά σχέση με το ποδόσφαιρο και ήθελαν την ησυχία τους και όλοι οι αλλόθρησκοι οι οποίοι αυξήθηκαν μετά τις επιπτώσεις του σεισμού με τις νέες πολυκατοικίες που έγιναν. 

Σε ότι αφορά την Εθνική πιστεύω ότι θα έχουμε ζημιές και στην πορεία θα αναθεωρήσουμε τη στάση μας.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fighter21 said:

Το γήπεδο στη ΝΦ δεν το ήθελαν όσοι δεν είχαν καμιά σχέση με το ποδόσφαιρο και ήθελαν την ησυχία τους και όλοι οι αλλόθρησκοι οι οποίοι αυξήθηκαν μετά τις επιπτώσεις του σεισμού με τις νέες πολυκατοικίες που έγιναν. 

Σε ότι αφορά την Εθνική πιστεύω ότι θα έχουμε ζημιές και στην πορεία θα αναθεωρήσουμε τη στάση μας.

Στην ΝΦ πολυκατοικίες με νέους, άσχετους με την περιοχή κατοίκους,  είχαν ήδη αρχίσει να παίρνουν την θέση των προσφυγικών από τα 70ς, μετά έγινε και ο επίσης μεγάλος σεισμός του 81 με πολλά προσφυγικά να γίνονται  ερείπια και μετά και αυτά πολυκατοικίες, οπότε ο πληθυσμός είχε ήδη αρχίσει να αλλοιώνεται. Αλλά ναι, μετά τον σεισμό του 99,  αυτό συνεχίστηκε. Ο Γρετζελιας, νομίζω τότε αποφάσισε να τα κάνει διατηρητέα, οπότε έπρεπε πλέον κάποιος είτε να το ανακαινίσει είτε αν ήταν για γκρέμισμα να φτιάξει καινούργιο σε παλιό στυλ, με επιχορήγηση, νομίζω για αυτό και η ΝΦ τώρα έχει και νεο-προσφυγικά, "αντιγραφή"  των παλιών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θέλω γιατί η εθνική μαζεύει άκυρο κόσμο και ειδικά γονεις με παιδιά . 

Είναι ευκαιρία τα παιδάκια να παίρνουν μια τζούρα ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπραβο στον @George_D τον άοκνο και αθόρυβο εργάτη της ΑΕΚ που μας κρατάει πάντα ενήμερους σχετικά με τα αγωνιστικά και τα γηπεδικα! Ευχαριστούμε Γιωργαρε!

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Ο Βεργης είπε ότι θα δημοπρατηθεί κι άλλο εργο, για το εντός και πάμε κι άλλο πίσω.

Λύθηκε μια ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΩΝ (αν θέλετε αναλύω τι εννοώ).

 

υγ. Μην περιμένετε να μπουμε το 21...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×