Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

27 minutes ago, MITSAKLAS said:

Έχουν ξεκινήσει εδώ και καμία βδομάδα τα εργα για την Εκκλησία και τα λοιπά, απέναντι από το σταθμό του Περισσού.

Παίζει σοβαρά αυτή τη στιγμή η περιοχή από το σταθμό μέχρι και το γήπεδο, να είναι το μεγαλύτερο εργοτάξιο της Ελλάδας.

Αν ξεκινήσουν και αυτά του κτιρίου  ανάμεσα στον περισσό και τον προμπονά θα λέμε, δικαιολογημένα πλέον : "τίγρη μου, τα εργοτάξια σου τελειωμό δεν έχουν "  :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν ξεκινήσουν και αυτά του κτιρίου  ανάμεσα στον περισσό και τον προμπονά θα λέμε, δικαιολογημένα πλέον : "τίγρη μου, τα εργοτάξια σου τελειωμό δεν έχουν "  :)

Εχουν ξεκινησει

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια παρατήρηση : στο παλιό σχέδιο πάνω στη ταράτσα του κτηρίου είχε μόνο το χαρακτηρισμό δώμα, στο καινούργιο έχει και το κυκλοφορία θεατων. Ο καλώς ο φιλος είπε ότι είναι λάθος μάλλον αλλά εγω δεν θεωρώ ότι γίνονται τέτοια λάθη απλά έχουν σκοπό να φτιάξουν κυλικείο ισως και με τραπεζάκια στη ταράτσα του κτηρίου. Άλλωστε οι πόρτες από τις σκάλες ( δεν φτάνει ασανσέρ) είναι παράδοξος μεγάλες για ένα δώμα.

Άλλη παρατήρηση είναι ότι η κουζίνα στο πανοραμικό είναι δεξιά όπως κοιτάμε από εξω και έτσι με τη μετατόπιση του εστιατορίου των vip πιο αριστερά (δεν έχει δικη του κουζίνα) και έτσι έρχονται πιο κοντά και φαίνεται λογικη η υπόθεση της μετατόπισης του εστιατορίου στο 1 να  εξυπηρετειτέ πιο εύκολα περοβρας το διάδρομο από το 2 και κατεβαινοντας τις βοηθητικές της σκάλες των vip. 

Link to comment
Share on other sites

Το καθιερωμένο πλέον κυριακάτικο βιντεακι με πανοραμικά πλάνα της αγιασοφιας, σε μια προσπάθεια να σας ρίξω στάχτη στα μάτια για την στασιμότητα στο μέτωπο των μεταγραφών. 

Η υπογειοποηση όντως πάει σφαίρα. Εγγύηση ο Σωκράτης. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, George_D said:

 

Έτσι ακριβώς έκανε η λάντζα που μας πήγαινε πιτσιρικάκια ήμασταν στην παραλία απέναντι , απτο λιμάνι στο Μαρτσέλο . Απίστευτο.. κλείνω τα μάτια και με ταξιδεύει ο διακριτικός αυτός ήχος της καινούριας εξέδρας μας στα μικράτα μου στην Πάρο και στα καταγάλανα νερά της .

Κε Μελισσανίδη ευχαριστώ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε γράψει έγκαιρα και έγκυρα ...

49345154_10157261231406264_4673573860052

PC280096.jpg

 

Αν -όπως έχω καταλάβει- η ανακλινόμενη θύρα θα είναι στην είσοδο - έξοδο των παικτών προς - από τον αγωνιστικό χώρο, αποκτά επιτέλους βάση το γνωστό σύνθημα "ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ???".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Τα έχουμε γράψει έγκαιρα και έγκυρα ...

49345154_10157261231406264_4673573860052

PC280096.jpg

 

Αν -όπως έχω καταλάβει- η ανακλινόμενη θύρα θα είναι στην είσοδο - έξοδο των παικτών προς - από τον αγωνιστικό χώρο, αποκτά επιτέλους βάση το γνωστό σύνθημα "ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ???".

Η είσοδος έξοδος των παικτών νομίζω ότι  θα ναι στην μέση του γηπέδου, κάτω από τους επίσημους. 

Όσο για τις φωτογραφίες, από εσένα εμπνεύστηκα και έγραψα για τους δεμένους στα καθισματα  θεατές :)

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο μπετατζής, είχε μόνο μια γαμημένη δουλειά, να μας βάλει το 2021 στο γήπεδο. Ούτε αυτό δε κατάφερε, ας το πάει το 2024 στη συμπλήρωση των 100. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φαίνεται περίεργη η ανύψωση λόγω της λήψης του βίντεο σε μη κατακόρυφη θέση. Αλλά μου δώσατε ωραία πάσα και θυμήθηκα ένα ανέκδοτο που δεν θυμάμαι ακριβώς πως πάει αλλά το νόημα του είναι οτι γδύνεται τύπος με μεγάλα προσόντα μπροστά σε γκόμενα για να προχωρήσουν στα περαιτέρω και η τύπισσα αρχίζει να γελάει για το γεγονός οτι το εργαλείο προ ανύψωσης μπάταρε στα πλάγια. Εν ολίγοις η απάντηση ήταν "στραβιά ψωλή, στον ουρανό μοιάζει λαμπάδα".

Πολύ ωραίο και ταιριαστό και το : "κάτσε να στον βάλω, να στον βγάλω και μετά πες οτι δεν σε πήδηξα"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξα καλα εβαλαν τις μπουκάλες στη μέση σχεδόν της κερκίδας κ πιτσικαρει από το βάρος προς τη μια πλευρά.

Σε τέτοιες κατασκευές ή τις  βάζεις εντελώς πίσω, ή μπροστά.

Η ακόμα καλύτερα τοποθετείς 4 μπουκάλες κ γίνεται κ πιο safe

 

 

Link to comment
Share on other sites

στο βίντεο το δοκιμάζουν αν κάτι είναι στραβο η λάθος θα το φτιάξουν οι άνθρωποι.

αυτό γιατί πρέπει  να ανοιγοκελινει? αφού δεν είναι εκεί που περνάνε οι ποδοσφαιριστές?γιατι δεν φτιάξανε κανονική εξέδρα? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

στο βίντεο το δοκιμάζουν αν κάτι είναι στραβο η λάθος θα το φτιάξουν οι άνθρωποι.

αυτό γιατί πρέπει  να ανοιγοκελινει? αφού δεν είναι εκεί που περνάνε οι ποδοσφαιριστές?γιατι δεν φτιάξανε κανονική εξέδρα? 

Οι ποδοσφαιριστΑΙ θα βγαίνουν από το κέντρο του γηπέδου, κάτω από τα επίσημα, όχι από εκείνη την γωνία.

Που σαι ρε κλειστοφοβική καταπακτή, μπροστά από την παλιά 21 που αναδυόντουσαν οι παίκτες στην αρένα σαν τους μονομάχους...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goku21 said:

στο βίντεο το δοκιμάζουν αν κάτι είναι στραβο η λάθος θα το φτιάξουν οι άνθρωποι.

αυτό γιατί πρέπει  να ανοιγοκελινει? αφού δεν είναι εκεί που περνάνε οι ποδοσφαιριστές?γιατι δεν φτιάξανε κανονική εξέδρα? 

Το γήπεδο βάση προδιαγραφών έπρεπε να είχε δύο εισοδους για οχήματα όπως όλα τα σύγχρονο γήπεδα. Στη νέα Φιλαδέλφεια η μία είσοδος δεξιά όπως κοιτάμε τους vip και θα έρχεται από το παρκιγκ θα είναι ανοικτή για το ασθενοφόρο η άλλο όχημα ενώ η άλλη που έκλεισαν είναι για τα βαριά οχήματα όπως αυτά που μπαίνουν όταν γίνονται εργασίες εντός γηπέδου ( επισκευές οροφής, συναυλίες κτλ) θα έρχεται κατευθείαν από το άλσος και δεν θα έχει σχεδόν ποτέ χρήση άρα θα είναι πάντα κερκίδες ( ειδικά στους αγώνες θα κυκλοφορεί κόσμος έξω) 

Εννοείται ότι θα βαφτεί κανονικά και δεν θα φαίνεται καμία διαφορά οπτικά από το υπόλοιπο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×