Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

1 minute ago, Araujo21 said:

Ξεχαστε τον. καποια στιγμη ειχαν γραψει οτι δεν ειναι εφικτο αυτο. Γιατι θελει χρονια εκπαιδευση και παρατησαν το σχεδιο 

Σιγά. Από το 2013, δεν θα προλάβαιναν να τον εκπαιδευσουν; Εκτός αν έγινε, αλλά τελικά πέθανε ή γέρασε ο αετός μετά από τόσα χρόνια, δεν ξέρω πόσο ζουν. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goku21 said:

αν είναι 12 μέτρα ατσάλι? δεν θα ναι πανάκριβο? πόσο θα στοιχίσει? 

Πολλά άλλα το αξίζει γιατί θα είναι μνημείο - τουριστική ατραξιόν όπως φαίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Πολλά άλλα το αξίζει γιατί θα είναι μνημείο - τουριστική ατραξιόν όπως φαίνεται. 

δεν αντιλέγω. αν το πληρώνει ο Μελ ας το κάνει. αν και αυτό έγινε με λεφτά της ΟΥΕΦΑ είπαμε. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goku21 said:

δεν αντιλέγω. αν το πληρώνει ο Μελ ας το κάνει. αν και αυτό έγινε με λεφτά της ΟΥΕΦΑ είπαμε. 

Πραγματικά είναι το τελευταίο που θα με πείραζε να πλήρωνε η ομάδα γιατί είναι προστιθέμενη αξία για το γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο μας εξωτερικα ειναι κιτς (και μεταξυ μας ελπιζω καποτε καποιος να το διαμορφωσει αλλιως-βασικα σιγουρα θα γινει) το αγαλμα ειναι μια χαρα (το αντιστοιχο της Γκρουπαμα Αρινα ειναι εξαιρετικο). Γενικα θα αρκουσε μονο το αγαλμα για να δινει στιγμα (εχω ξαναπει πως αρκει το εμβλημα μας και μονο), το υπολοιπο γηπεδο θα μπορουσε να ναι πιο μοντερνο. 

8662903_f930b41aa31e9bfe4a0e2ec267ae3a99_wm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει και εσωτερικά και εξωτερικά γιατί μου αρέσουν έτσι και αλλιώς τα θεματικά γήπεδα όπως αυτό που θέλει να φτιάξει η ρωμα η αλλά παρόμοια και δεν τα θεωρώ κιτς. Φυσικά είναι γνώμες αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Εμένα μου αρέσει και εσωτερικά και εξωτερικά γιατί μου αρέσουν έτσι και αλλιώς τα θεματικά γήπεδα όπως αυτό που θέλει να φτιάξει η ρωμα η αλλά παρόμοια και δεν τα θεωρώ κιτς. Φυσικά είναι γνώμες αυτά. 

Της Roma αν δεν σου που ονομα δεν μαντευεις project Coliseum-Summit-News-AS-Roma-new-stadium-July-2020.jpg.02a86687ac33a91c809d338db07e3e65.jpg

Οπως και να χει θεωρω πως εχει overdose "θεματος" το γηπεδο μας με λαθος τροπο. Θα προτιμουσα εξωτερικα κατι πιο συγχρονο.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AG21 said:

Πραγματικά είναι το τελευταίο που θα με πείραζε να πλήρωνε η ομάδα γιατί είναι προστιθέμενη αξία για το γήπεδο. 

και μένα μου αρέσει. είναι λίγο υπερβολικό αλλά ωραιο είναι. 

και συμφωνώ και το γήπεδο εξωτερικά ωραίο είναι. και το προτιμώ από το να ταν απλα ένα μοντέρνο σχεδιο. 

αλλά επειδή έχουμε ομάδα που χρειάζεται χρήματα πρέπει και να κοιτάμε να μην το παρακάνουμε με τα έξοδα....οπότε αν αυτό κοστίζει μερικά εκατομμύρια να μην γίνει. αν κοστίζει κάποιες χιλιάδες ευρώ ας γίνει. 

πραγματικά δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα και πιο πολλή υπερβολή και να το πήγαιναν μέχρι τέλος ( με χαλάει το ντεμι) δλδ να είναι κανονικό βυζαντινό τοίχος αντί εταλμποντ αλλά καταλαβαίνω ότι για λόγο οικονομίας αλλά και πρακτικό αερισμό ήταν απαραίτητο. 

Δεν μου αρέσουν τα μοντέρνα καθόλου και το αγαπημένο μου είναι της Μονακό που όταν περνάς από έξω δεν καταλαβαίνεις αν είναι γήπεδο η ένα ακόμα μοντεγασκικο κτήριο. 

Γούστα είναι φυσικά όλα αυτά. 

ΥΓ της ρωμα λέγεται νέο κολοσεουμ και απέξω έχει το σχέδιο το κολοσεουμ 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Εμένα μου αρέσει αλλα όπως το κόβω θα γίνει εθνικιστικό πατριωτικό μνημείο. 

Πιστευω οτι αυτο δεν θα γινει ποτέ..

Εχω εμπιστοσύνη στους Ενωσιτες και δεν εννοω μονο την R , εννοω τη συντριπτικη πλειοψηφια η οποια θα το συνδεσει με το μεγαλειο της μεγαλυτερης Ελληνικης ομαδας.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Το γηπεδο μας εξωτερικα ειναι κιτς (και μεταξυ μας ελπιζω καποτε καποιος να το διαμορφωσει αλλιως-βασικα σιγουρα θα γινει) το αγαλμα ειναι μια χαρα (το αντιστοιχο της Γκρουπαμα Αρινα ειναι εξαιρετικο). Γενικα θα αρκουσε μονο το αγαλμα για να δινει στιγμα (εχω ξαναπει πως αρκει το εμβλημα μας και μονο), το υπολοιπο γηπεδο θα μπορουσε να ναι πιο μοντερνο. 

8662903_f930b41aa31e9bfe4a0e2ec267ae3a99_wm.jpg

Τρομακτικά κακό ελπίζω να μην φαίνεται έτσι και το δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

"Ένδοξο παρελθόν
αμβροσία σουβλάκι
'Αγαλμα με μαγιό
και τριγύρω γκαζόν
Εγώ, ήχος και φως
μπρος σε γκρουπ τουριστών
ντίσκο στη διαπασών
με φωνάζουν γκαρσόν" 

Είμαι της γνώμης ότι το κιτς πρέπει να τερματίζεται. Αν βάλεις ατσαλένιο δικέφαλο, βάλε και τον σούπερμαν δίπλα, ειδικά αν θες να κουβαλάς τα καπη από το πλοίο της αγάπης. Το γήπεδο θυμίζει σκηνικό της Σινετσιτα. Εκεί νομίζω ότι είχε γυριστεί το επικό έργο με τον  Ιάσωνα και το Γκοτζιλα, γιατί τους είχε μείνει από την ταινία με το Θησέα. Ερωτοδικιο με Αλέξη Κούγια, αν με πιάνετε θα έπρεπε να ήταν ο στόχος. 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πήραμε αυτήν την (Λαζαρο) ρότα, εγώ θέλω να το παμε όσο πάει. μέχρι και υπόγειο με μαρμαρωμένους Παλαιολόγους α λα Σταρκς θα γούσταρα, και Miley Cyrus να τραγουδαει wrecking ball πανω σε R21 βομβα.

δεν θέλω να εκμοντερνιστούμε σαν ομαδα και να γίνουμε ενα με όλους τους αλλους παγκοσμιως, να βγάλουμε όλη την καλτίλα μας και το κιτσαριο μας προς τα έξω θέλω, με όσο πιο σύγχρονο τροπο. Θεματικό πάρκο κανονικό, νερντουλες να ρχονται να παίζουν ντι εν ντι στις πολεμίστρες, Ντοθράκι στο μπαράκι δράκοι με φωτιές και υγρό πυρ στους αντιπαλους.

Απλά να βρούμε μαρκετινγκ σωστό και μερικούς νορμαλ δημοσιογράφους κια όλα θα είναι λίγο καλύτερα. όχι αυτο το πράγμα που μιλανε με τον ιδιο ενθουσιασμο για ενα καρεκλακι 43 εκατοστών και εναν Αετο 12 επι 12 μέτρων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ στα πέτρινα χρόνια της εδώ και 20 χρόνια πάνω-κατω, το μόνο που έχει να πουλήσει είναι γραφικότητα.

Εννοείται ότι θέλαμε στο νέο γήπεδο καμπαναριό και σε κάθε γκολ να γίνεται ανάσταση, εννοείται θέλαμε αναφορές σε Βυζάντιο, Μικρασιατική, Χαμένες Πατρίδες, Κοκκίνη Μηλιά, αλλά παντού. Μέχρι και στα κυλικεία του σταδίου.

Θέλουμε επίσης να πωλούνται μόνο μικρασιάτικα και πολίτικα εδέσματα στο κοινό, να παίζει μόνο Παντελής Θαλασσινός και Καζαντζίδης στα μεγάφωνα, εξυπακούεται ότι δεν θέλουμε θύρες με αριθμούς αλλά με ονόματα μικρασιατικών πόλεων και γενικά να γίνει τόσο κιτς που να καταντήσει ωραίο στο τέλος.

Τα ευρωπαϊκά δεν μας πάνε ρε παιδί μου, δεν είμαστε τέτοια ράτσα, δεν τα θέλουμε και δεν μας θέλουν.

Κυριακή μεσημέρι με Ιωνικό και ρουμπάμπας στα μεγάφωνα. Αυτό είναι η ΑΕΚ, αυτό θέλουμε, αυτό μάθαμε. Ευρωπαίοι ας γίνουν τα παιδιά μας.

 

https://youtu.be/CrwrXGXqF8g

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πριν χρόνια είχαν κυκλοφορήσει κάτι σκίτσα χιουμοριστικα, ότι μπαιναν αντίπαλοι παίκτες στους εσωτερικούς χώρους της Αγιασοφιας και αφού εντυπωσιαζοντουσαν από την χλιδα, τους έλεγε κάποιος να περάσουν και στο χαμάμ, όπου τους αναλάμβανε κάποιος... Αμπντουλ. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Κυριακή μεσημέρι με Ιωνικό και ρουμπάμπας στα μεγάφωνα. Αυτό είναι η ΑΕΚ, αυτό θέλουμε, αυτό μάθαμε. Ευρωπαίοι ας γίνουν τα παιδιά μας.

 

https://youtu.be/CrwrXGXqF8g

 

 

 

 

Για τον ρουμπάπα (και όχι ρουμπάΜΠα) τα είχαμε πει, γράψει, αναλύσει με γνώμονα τις Νικαιώτικες παραδόσεις και καταβολές από τότε που εκστομίστηκε.

Ουδεμία σχέση με τη ... σουίτα του Μανώλη Αγγελόπουλου.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Η ΑΕΚ στα πέτρινα χρόνια της εδώ και 20 χρόνια πάνω-κατω, το μόνο που έχει να πουλήσει είναι γραφικότητα.

Εννοείται ότι θέλαμε στο νέο γήπεδο καμπαναριό και σε κάθε γκολ να γίνεται ανάσταση, εννοείται θέλαμε αναφορές σε Βυζάντιο, Μικρασιατική, Χαμένες Πατρίδες, Κοκκίνη Μηλιά, αλλά παντού. Μέχρι και στα κυλικεία του σταδίου.

Θέλουμε επίσης να πωλούνται μόνο μικρασιάτικα και πολίτικα εδέσματα στο κοινό, να παίζει μόνο Παντελής Θαλασσινός και Καζαντζίδης στα μεγάφωνα, εξυπακούεται ότι δεν θέλουμε θύρες με αριθμούς αλλά με ονόματα μικρασιατικών πόλεων και γενικά να γίνει τόσο κιτς που να καταντήσει ωραίο στο τέλος.

Τα ευρωπαϊκά δεν μας πάνε ρε παιδί μου, δεν είμαστε τέτοια ράτσα, δεν τα θέλουμε και δεν μας θέλουν.

Κυριακή μεσημέρι με Ιωνικό και ρουμπάμπας στα μεγάφωνα. Αυτό είναι η ΑΕΚ, αυτό θέλουμε, αυτό μάθαμε. Ευρωπαίοι ας γίνουν τα παιδιά μας.

 

https://youtu.be/CrwrXGXqF8g

 

 

 

 

Είσαι αδελφός του κάθε ενωσιτη πιάνοντας τον παλμό του. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Μακάρι και υγρό πυρ από τις πολεμίστρες στους αλλόθρησκους 

Και αν πέσει κανα αλλο υγρο σε καμια τραγουδιάρα, να φέρουμε πίσω τον σκουπίστρα να το τακτοποιήσει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×