Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Στην πρώτη μπούκα  στον διάδρομο λείπουν 2 καρεκλακια στη δεύτερη  μπούκα αριστερά στον διάδρομο λείπει ένα ενώ δεξιά έχει ένα περισσότερο.

Στο 4 κάτω λείπει άλλο ένα 

Μας έχετε κάνει τα νεύρα τσαταλια τελειώνετε.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tarasfw said:

Τα καρεκλακαι όλα κίτρινα θα είναι; Ή θα πηγαίνουν εναλλάξ και θα αλλάζουν χρώμα από θύρα σε θυρα;

Το πιο πιθανο ειναι να πηγαινουν περα δωθε ανακατεμενα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, tarasfw said:

Τα καρεκλακαι όλα κίτρινα θα είναι; Ή θα πηγαίνουν εναλλάξ και θα αλλάζουν χρώμα από θύρα σε θυρα;

Νομίζω ότι εκτός από αυτά που θα σχηματίζουν το ΑΕΚ, στο κάτω διάζωμα, όλα τα "κανονικά" θα ναι κίτρινα, και ότι αυτά των επισήμων θα ναι μαύρα. Τα δημοσιογραφικα στο πάνω διάζωμα, από την πλευρά των επισήμων δεν ξέρω τι χρώμα θα χουν. Πάντως παίζει να μας επιφυλάσσουν καμία έκπληξη, όπως το 1924 γύρω από τον Δικέφαλο  που δεν ήταν στα αρχικά σχέδια. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, CHⓇIS said:

Βλεπω τωρα γιουνγκ μποϊς γιουτιντι. 

Πανω κατω ετσι θα ειναι κ η φιλαδελφια. Ειναι σχεδον ιδια κ σε χωριτικοτητα. 32κ

Γηπεδαρα είναι της Γιουνγκ Μπόις 

 

 

The_Wankdorf_Stadium_before_a_Champions_League_Match_(2021).jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Φτιάχνονται τα νούμερα, διορθώνονται τα λάθη, ηρεμούν τα OCD μας. Ωραιο το 9

11.jpg

Το 9 έχει "θέμα" γιατι το 1 φαίνεται πιο παχύ παρόλο που είναι τα ίδια σε σειρές μαύρα καρεκλακια και στα δύο.Απλα το 1 είναι σε ευθεία ενώ το 9 λοξά.Παρολα αυτά εμένα μου αρέσει όπως και ο Δικέφαλος που τα σπάει πραγματικά.Επισης είναι σκεπασμένα οπότε δεν δείχνουν ακόμα όσο καλά θα δείξουν όταν τα ξεσκεπασουν.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, CHⓇIS said:

Βλεπω τωρα γιουνγκ μποϊς γιουτιντι. 

Πανω κατω ετσι θα ειναι κ η φιλαδελφια. Ειναι σχεδον ιδια κ σε χωριτικοτητα. 32κ

Σε μας θα ειναι πιο μεγαλο το κατω και πιο μικρο το πανω.

Αμα φαινεται ετσι απο την τηλεοραση μες τη καυλα θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tarasfw said:

Τα καρεκλακαι όλα κίτρινα θα είναι; Ή θα πηγαίνουν εναλλάξ και θα αλλάζουν χρώμα από θύρα σε θυρα;

 

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Νομίζω ότι εκτός από αυτά που θα σχηματίζουν το ΑΕΚ, στο κάτω διάζωμα, όλα τα "κανονικά" θα ναι κίτρινα, και ότι αυτά των επισήμων θα ναι μαύρα. Τα δημοσιογραφικα στο πάνω διάζωμα, από την πλευρά των επισήμων δεν ξέρω τι χρώμα θα χουν. Πάντως παίζει να μας επιφυλάσσουν καμία έκπληξη, όπως το 1924 γύρω από τον Δικέφαλο  που δεν ήταν στα αρχικά σχέδια. 

νομιζω ειχαν παραγγελθει και λευκα

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bukowski said:

Ρε συγκεντρωθειτε. Για να βγει εντελως αλφαδιασμενο θα πρεπει καποια καθισματα να ναι διχρωμα

Μαλάκα Μελισσανίδη, κάνε την υπέρβαση, ζμπρώξε χοντρό πακέτο και φέρε τον ... "Ευκλείδη" από την ερωτική πΌχει το Νόμπελ Αλφαδιάσματος Καρεκλακίων Γηπέδου με αυτή την ανυπέρβλητη ( ... φουτουριστική) "γεωμετρία" :

tuba.jpg&width=620&constrain=true

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, gybe21 said:

Γηπεδαρα είναι της Γιουνγκ Μπόις 

 

 

The_Wankdorf_Stadium_before_a_Champions_League_Match_(2021).jpg

H διαφορά είναι ότι το δικό μας όπως το κόβω το πάνω διάζωμα είναι πιο κοντά στο γήπεδο και καλύπτει μέρος της κάτω κερκίδας . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, enck1 said:

Επίσης, της YB το γήπεδο χωράει 32κ.. Το δικό μας με γυμνό μάτι φαίνεται μικρότερο, πως σκατά βγαίνουν 33κ ? 

οχι μόνο με γυμνό αλλα εμείς έχουμε κάτω 15 σειρές και πάνω 14 ενώ αυτή έχουν 20-21 κατω και άλλες τόσες πάνω ....

το καραιτάβλι έχει 30 σειρές και βγαίνει 33 εμάς έχει 29 σειρές . 

για τη YB φαίνεται ότι χάνουν αρκετές θέσεις στη μία κεντρικη

Rw-OuGOgOaDpDB4h77LZ5NNQM7jvNOUy1Hf7QrTJ

LSeAnrgkrhWHo6SYYsdcW6exhK5ApiYarBG9bJVM

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλά και εμείς στην ανατολική εξέδρα, των επισήμων, θα χουμε λιγότερες σειρές, τόσο στο κάτω  όσο και στο πάνω διάζωμα. Για την χωρητικότητα, πιστεύω ότι δεν θα βγει πάνω από 30 χιλιάδες οριακά.

Τέτοιες χωρητικότητες έχουν τα γήπεδα των μεγάλων ομάδων σε πρωταθλήματα όπως του Βελγίου, της Αυστρίας, της Τσεχίας. Η Πορτογαλία με παρόμοιο πληθυσμό με την Ελλάδα όπως και με το Βέλγιο, αλλά με σαφώς ποιοτικοτερο πρωτάθλημα αλλά και οπαδικη κουλτούρα, έχει φυσικά μεγαλύτερα και πολύ καλύτερα γήπεδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×