Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Και του 2023, σύμφωνα με την wiki θα γίνει στο παγκρητιο, αλλά είχε γραφτεί ότι η ΕΠΟ είχε κάνει πίσω για αυτή την υποψηφιότητα, προς απογοήτευση του Αυγενακη που ήθελε να προωθήσει το Ηράκλειο. Τώρα αποφάσισε η ΕΠΟ, να εκδηλώσει το ενδιαφέρον της και πάλι για τον τελικό του 23 χωρίς να διευκρινίζεται σε ποιο γήπεδο. 

https://en.wikipedia.org/wiki/2023_UEFA_Europa_Conference_League_Final

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο «καλος φιλος» στο βίντεο γυρω στο 30 και κάτι τα υπολόγισε, μάλλον εκεί θα είναι η τελική χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το μαρτύριο της σταγόνας έχουν γίνει αυτά τα βιντεάκια . Εγώ απλά κάνω υπομονή και περιμένω πότε θα μπούμε μέσα και δεν ασχολούμαι . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AG21 said:

Το μαρτήριο της σταγόνας έχουν γίνει αυτά τα βιντεάκια . Εγώ απλά κάνω υπομονή και περιμένω πότε θα μπούμε μέσα και δεν ασχολούμε . 

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ τα βλέπω ολόκληρα, ειδικά αν έχουν πολλές εξηγήσεις. Προτιμώ να χαζεύω τα εβδομαδιαία, με drone. 

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικά όπως τα βλέπω και χωρίς να είμαι σχετικός και χωρίς να δούμε για καποιο λόγο να σταματάνε σε κάποια σημεία οι εργασίες όπως το έχουμε δει να συμβαίνει αρκετές φορές.

Τα καρεκλακια σύντομα θα τοποθετηθούν όλα και μετά ίσως γίνουν μικρόδιορθώσεις.Ενας πυλώνας έμεινε ουσιαστικά και όπως είδαμε με τους άλλους θέλει κάνα δίμηνο αντε λιγο παραπανω.Η υπογειοποιηση ακόμα και με αυτους τους ρυθμούς μετά τον χειμώνα δεν μπορεί θα είναι έτοιμη.Ο αγωνιστικός χώρος υποθέτω θα ξεκινήσει και αυτός στο επόμενο δίμηνο, δεν ξέρω πόσο χρειάζεται αλλά μεσα στο καλοκαίρι θα είναι ετοιμος και αυτός.Αυτα πάνω κάτω αν υποθέσουμε ότι θα προλάβουμε τον Σεπτέμβρη του '22 όπως αισιοδοξεί η ΠΑΕ, είναι εφικτά μέσα στο χρονοδιάγραμμα.

Από κει και πέρα δεν ξέρω πόσο θέλει σαν εργασίες ο τεχνολογικός εξοπλισμός αλλά αν δεν τρέξουν τα γραφειοκρατικα και δεν ξεκινήσουν μέχρι τον Δεκέμβριο δεν ξερω αν προλαβαίνουμε και δεν νομίζω κιόλας.Ομοιως και οι αναβαθμοι αλλά εκεί υπάρχει μια κινητικότητα.Δεν ξέρω βέβαια ποιο έργο από τα δύο είναι πιο χρονοβόρο, οι αναβαθμοι ή ο εξοπλισμός και τα ηλεκτρολογικα;

Εννοείται πως ξεχνάμε την μικρή υπογειοποιηση πριν παραδωθει το γηπεδο και ευτυχώς που δεν επηρεάζει την άδεια λειτουργίας.Ας μπούμε με το καλό και σε κάνα δυο χρόνια μπορεί και να έχει γίνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

https://www.patt.gov.gr/site/attachments/article/41059/2134Η ΑΠΟΦΑΣΗ 2021.pdf 5 εταιρείες απορρίφθηκαν από τον διαγωνισμό για τον τεχνολογικό εξοπλισμό, συνεχίζουν οι 2. Προχωράμε.

COSMOTE και Μάκης Αγγελόπουλος οι 2 που έμειναν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billy21 said:

https://www.patt.gov.gr/site/attachments/article/41059/2134Η ΑΠΟΦΑΣΗ 2021.pdf 5 εταιρείες απορρίφθηκαν από τον διαγωνισμό για τον τεχνολογικό εξοπλισμό, συνεχίζουν οι 2. Προχωράμε.

Αυτές που απορρίφθηκαν μπορούν να κάνουν ένσταση; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Αυτές που απορρίφθηκαν μπορούν να κάνουν ένσταση; 

Δεν είμαι ειδικός αλλά χωρίς κατάθεση καν εγγυητικής νομίζω δύσκολο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Man Of Faith said:

Χονδρικά όπως τα βλέπω και χωρίς να είμαι σχετικός και χωρίς να δούμε για καποιο λόγο να σταματάνε σε κάποια σημεία οι εργασίες όπως το έχουμε δει να συμβαίνει αρκετές φορές.

Τα καρεκλακια σύντομα θα τοποθετηθούν όλα και μετά ίσως γίνουν μικρόδιορθώσεις.Ενας πυλώνας έμεινε ουσιαστικά και όπως είδαμε με τους άλλους θέλει κάνα δίμηνο αντε λιγο παραπανω.Η υπογειοποιηση ακόμα και με αυτους τους ρυθμούς μετά τον χειμώνα δεν μπορεί θα είναι έτοιμη.Ο αγωνιστικός χώρος υποθέτω θα ξεκινήσει και αυτός στο επόμενο δίμηνο, δεν ξέρω πόσο χρειάζεται αλλά μεσα στο καλοκαίρι θα είναι ετοιμος και αυτός.Αυτα πάνω κάτω αν υποθέσουμε ότι θα προλάβουμε τον Σεπτέμβρη του '22 όπως αισιοδοξεί η ΠΑΕ, είναι εφικτά μέσα στο χρονοδιάγραμμα.

Από κει και πέρα δεν ξέρω πόσο θέλει σαν εργασίες ο τεχνολογικός εξοπλισμός αλλά αν δεν τρέξουν τα γραφειοκρατικα και δεν ξεκινήσουν μέχρι τον Δεκέμβριο δεν ξερω αν προλαβαίνουμε και δεν νομίζω κιόλας.Ομοιως και οι αναβαθμοι αλλά εκεί υπάρχει μια κινητικότητα.Δεν ξέρω βέβαια ποιο έργο από τα δύο είναι πιο χρονοβόρο, οι αναβαθμοι ή ο εξοπλισμός και τα ηλεκτρολογικα;

Εννοείται πως ξεχνάμε την μικρή υπογειοποιηση πριν παραδωθει το γηπεδο και ευτυχώς που δεν επηρεάζει την άδεια λειτουργίας.Ας μπούμε με το καλό και σε κάνα δυο χρόνια μπορεί και να έχει γίνει.

Η μικρή υπογειοποίηση δεν θα γίνει ποτέ, για τον απλούστατο λόγο ότι στην ουσία δεν είναι δημόσιο έργο, δεν εξυπηρετεί παρά μόνο την είσοδο και έξοδο οχημάτων από το γήπεδο, σε αντίθεση με την μεγάλη υπόγειοποιηση που εκτός από το γήπεδο θα χρησιμοποιείται και από οδηγούς που θα πηγαίνουν προς ή θα έρχονται από την Νέα Ιωνία. Η Περιφέρεια δεν πρόκειται να την χρηματοδοτησει,αλλωστε αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα είχε προκηρυχθεί ήδη διαγωνισμός. Είναι απλά ευσεβείς πόθοι του Μελισσανίδη, το πολύ όταν εγκαινιαστεί το γήπεδο να λέμε "στο μέλλον θα γίνει και αυτή" μέχρι να την ξεχάσουμε. Έτσι νομίζω, προβλέπω  ότι θα γίνει. 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Araujo21 said:

Αυτές που απορρίφθηκαν μπορούν να κάνουν ένσταση; 

Είναι πολύ χοντρό να μην έχουν εγγυητική και αρκετά παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν ήταν πακέτο να γίνει προσφορά δλδ κάποια εταιρεία να προσφέρει όλα μαζί αλλά υπήρχε δυνατότητα και για προσφορές σε επιμέρους μέρη. 

Μακάρι Μάκης. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η μικρή υπογειοποίηση δεν θα γίνει ποτέ, για τον απλούστατο λόγο ότι στην ουσία δεν είναι δημόσιο έργο, δεν εξυπηρετεί παρά μόνο την είσοδο και έξοδο οχημάτων από το γήπεδο, σε αντίθεση με την μεγάλη υπόγειοποιηση που εκτός από το γήπεδο θα χρησιμοποιείται και από οδηγούς που θα πηγαίνουν προς ή θα έρχονται από την Νέα Ιωνία. Η Περιφέρεια δεν πρόκειται να την χρηματοδοτησει,αλλωστε αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα είχε προκηρυχθεί ήδη διαγωνισμός. Είναι απλά ευσεβείς πόθοι του Μελισσανίδη, το πολύ όταν εγκαινιαστεί το γήπεδο να λέμε "στο μέλλον θα γίνει και αυτή" μέχρι να την ξεχάσουμε. Έτσι νομίζω, προβλέπω  ότι θα γίνει. 

 

Άχρηστο έργο είναι η μικρή υπογειοποίηση.

Ας πεζοδρομήσουν τα τελευταία 100 μέτρα της Σμύρνης να γίνει προέκταση της πλατείας μπροστά από τα μουσεία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η μικρή υπογειοποίηση δεν θα γίνει ποτέ, για τον απλούστατο λόγο ότι στην ουσία δεν είναι δημόσιο έργο, δεν εξυπηρετεί παρά μόνο την είσοδο και έξοδο οχημάτων από το γήπεδο, σε αντίθεση με την μεγάλη υπόγειοποιηση που εκτός από το γήπεδο θα χρησιμοποιείται και από οδηγούς που θα πηγαίνουν προς ή θα έρχονται από την Νέα Ιωνία. Η Περιφέρεια δεν πρόκειται να την χρηματοδοτησει,αλλωστε αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα είχε προκηρυχθεί ήδη διαγωνισμός. Είναι απλά ευσεβείς πόθοι του Μελισσανίδη, το πολύ όταν εγκαινιαστεί το γήπεδο να λέμε "στο μέλλον θα γίνει και αυτή" μέχρι να την ξεχάσουμε. Έτσι νομίζω, προβλέπω  ότι θα γίνει. 

 

Στο μεταξύ έχει γίνει ολόκληρη υποδομή που σίγουρα πηγε πιο πίσω χρονικά την υπογειοποιηση για να γίνει η μικρή.

Ευελπιστώ να γίνει αλλά όπως έγραψες το πιο πιθανό θα είναι να την ξεχάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η μικρή υπογειοποίηση, θα δημιουργούσε πρόβλημα με την μπούκα της που θα έκλεινε μέρος της Χρυσοστόμου Σμύρνης, στην κίνηση των θεατών. Όπως είπε και ο Μήτσακλας καλύτερα αυτός ο δρόμος να είναι μόνο πεζόδρομος, συνέχεια της πλατείας που θα γίνει μπροστά στο γήπεδο. Αν πάρουμε κανένα πρωταθλημα να μπορούμε και να απλωθουμε, στην διάρκεια των πανηγυρισμων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Για πάνω από 32 χιλιάδες μιλάει το άρθρο. Το κρατάμε. 

https://sputniknews.gr/20210224/Ypsonetai-me-gorgous-rythmous-i-agia-sofia---autopsia-tou-Sputnik-sto-gipedo-tis-aek---fotografies-9728041.html

Καλά, δεν νομίζω να έκατσε το sputniknews να έκανε ρεπορτάζ για να δει πόσες θέσεις θα χει το γήπεδο. Το πιο πιθανό είναι απλά να πήρε από κάποιο άλλο, παλιό άρθρο τις πληροφορίες αυτές, μην πω το βιντεάκι της ΠΑΕ απ' το '13.

Link to comment
Share on other sites

Η Θύρα 21 και οι μνήμες της ελληνικής Μικράς Ασίας

Η είσοδος στο γήπεδο θα έχει μνήμες της ελληνικής Μικράς Ασίας. Κάθε θύρα θα φέρει και ένα τοπωνύμιο των αλησμόνητων πατρίδων (Σμύρνη, Πέργαμος, Αλικαρνασσός, Αϊβαλί). Μόνο μία θα φέρει αριθμό και θα είναι η Θύρα 21, προς τιμήν των οπαδών της ΑΕΚ.

-Πηρα διαρκειας για την Περγαμο 

-Εγω πηρα στο Αιβαλι , Εχω 44Κ θεση 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Καλά, δεν νομίζω να έκατσε το sputniknews να έκανε ρεπορτάζ για να δει πόσες θέσεις θα χει το γήπεδο. Το πιο πιθανό είναι απλά να πήρε από κάποιο άλλο, παλιό άρθρο τις πληροφορίες αυτές, μην πω το βιντεάκι της ΠΑΕ απ' το '13.

Αυτά λέει το είπε ο Μεταξάς που είναι κάτι στην Ερμωνασσα, οπότε έχει μια βάση.

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο βέβαια είναι από τον περσινό φλεβαρη, οπότε βασίζεται σε τότε εκτιμήσεις ή ευσεβείς ποθους. Μακάρι το πρώτο. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×