Jump to content

ΑΕΚ-Παναιτωλικός (Προημιτελικός Κυπέλλου- ρεβάνς): 19/02, 18:15, Cosmotesport 3


George_D
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

24 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      22
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      14
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      9
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      18
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      2
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      4
    • Αραούχο
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0


Recommended Posts

1 minute ago, Vargas21 said:

Θα σε εγκαλεσει το ΕΣ ..πολύ φοβάμαι με αυτά που δηλώνεις ?

Έχω το θάρρος της γνώμης. Ας με σταυρώσουν οι συγκεκριμένοι κύριοι  ?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

ξεκουραστη προκριση ξεμπουκωμα ολιβειρα 0 πισω με 0 φασεις στην ουσια και ολα καλα παμε παρακατω

Litos periektikos alla aballos... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Man Of Faith said:

Ο Χαβος τι φαση και δεν κανει δηλωσεις και στελνει συνεχεια τον βοηθο του;

Και ο πατερ το ίδιο έκανε, έστελνε τον Αλεξόπουλο  :)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vargas21 said:

Παραδέχομαι Κριςκρις με τον Ιταλό στον πάγκο. Θα καιγαμε τον παίκτη γιατί είχαμε μαέστρους στον πάγκο 

 

Αυτό βλέπω  κ εγώ. Άλλος παίκτης . Δικαίωση Κώστα από Αγγλία που το έλεγε κ γελαγα 

Link to comment
Share on other sites

δηλωσεις καρερα Για το ματς και την πρόκριση;

«Σίγουρα δεν ήταν η ατμόσφαιρα η σωστή που θα έπρεπε να έχει ένας αγώνας ποδοσφαίρου, γιατί το ποδόσφαιρο δημιουργείται από συναισθήματα. Όταν κάναμε το πρώτο γκολ νομίζαμε ότι είχαμε κερδίσει ήδη το ματς και οι παίκτες έκαναν αυτό που… ήθελαν και γι’ αυτό και δεν είμαι ευχαριστημένος».

Για την κλήρωση; «Εγω σκέφτομαι μόνο τη δική μου όχθη. Άρα δεν με νοιάζει με ποιον θα κληρωθούμε».

Για την επιστροφή Ολιβέιρα: «Εκανε ένα καλό παιχνίδι. Ηταν αρκετός ο καιρός που δεν έπαιζε. Δεν είναι ακόμη σε φόρμα, αλλά θα έρθει σιγά – σιγά».

Link to comment
Share on other sites

Ιταλος πάντως τα χώνει με τρόπο στους παίκτες του. Αντίθετα ο πάτερ γκόμενος θα μας έλεγε για ένα πολύ καλό ματς που έκαναν τα παιδιά. Και οτι η πχιοτητα κέρδισε 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nikos said:

Κρστιτσιτς σοκαριστική μεταμόρφωση.

Μπαλαρα δεν είδες, είδες ομως άνετη πρόκριση και μαλιστα με τεσσάρα και χωρίς (πάλι) να δεχτείς γκολ. Σε άδειο γήπεδο, για να μην το ξεχνάμε κι αυτό.

Εξακολουθουν να βγάζουν όλοι μια σοβαροτητα και μια εργατικότητα που δεν είχαν πριν τον Καρερα. Μερικοί είναι και βελτιωμένοι παικτικα. 

Παροτι για μένα η τριπλέτα μπροστά χωράει καλύτερα σε άλλο σύστημα, και πάλι βοήθησαν και οι 3 τους. Είναι 3 ποιοτικοί παίκτες που θυμίζουν τριπλετες αλλων εποχών, θα πρέπει το καλοκαίρι ειτε να μείνουν όλοι, είτε οποιος φύγει να αντικατασταθεί με αντίστοιχης ποιότητας αθλητή, έστω και άλλης θέσης, αν θελουμε να πούμε ότι ανεβαίνουμε ξανα επίπεδο.

Κρστιτσιτς

Καλο

Μπακακης (ποιος άλλος;)

Αυτός που όσο περνάει ο καιρος είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να φύγει το καλοκαίρι είναι ο Μάνταλος. Μέχρι και ο Λιβαγια φαίνεται να συμμορφώνεται. Το παιδί δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτό που παίζει ο Καρερα. Ας κρατήσουμε την τριπλέτα μπροστά λοιπόν και πίσω ας του πάρουμε άλλους 2 Κριστισιτς. 2 μεταγραφές αυτες, μια στοπεραρα και ένα δεξί μπάκ με μπάλες και πάμε να τους φάμε τα λαρύγγια. 

Link to comment
Share on other sites

Βρανιες, ο πιο βελτιωμένος ποδοσφαιριστής επί Καρερα.

Η τριπλέτα μπροστά δε νομίζω ότι δένει. Ουσιαστικά ακυρώνεις τον Αραούχο, αφού καλείται να βοηθάει τον τουρμπο-Μπακακη.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά το πρωί στο Μετρόπολις έκοβαν τα αρχιδακια τους ότι δεν περνάει η ΑΕΚ σήμερα. Δεν έχουν πάρει χαμπάρι μάλλον τι εστί Μάσιμο Καρέρα (23cm και συνεχίζουμε)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agelos said:

 

Η τριπλέτα μπροστά δε νομίζω ότι δένει. Ουσιαστικά ακυρώνεις τον Αραούχο, αφού καλείται να βοηθάει τον τουρμπο-Μπακακη.

Θα δέσει, πρώτο παιχνίδι ήταν και με Σιμόες-Μπακάκη μέσα και κακό Μάνταλο.

Θα την βρει την άκρη ο Ιταλός.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επαγγελματιας προπονητης σε ενα πρωταθλημα που το 80% προσποουνται πως ειναι.

χτιζει νοοτροπια στην ομαδα, δεν λεει πολλα και οσοι ποδοσφαιριστες ανταπεξελθουν - ανταπεξηλθαν. 
Οι υπολοιποι παγκο.
 

Ο Μπακακης ειναι αμπαλος αλλα κανεις δεν μπορει να πει πως τρεχει η δεν ειναι συγκεντρωμενος πισω.

Ο μανταλος απο την αλλη ειναι ημι- παλαιμαχος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δούμε κάποια στιγμή κ το 4-3-1-2  με τρία χαφ πίσω, στο 1 ο Λιβαγια κ μπροστά Ούζο με Ολιβέιρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Πρέπει να δούμε κάποια στιγμή κ το 4-3-1-2  με τρία χαφ πίσω, στο 1 ο Λιβαγια κ μπροστά Ούζο με Ολιβέιρα.

@nikos and @Vargas21 like this 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι ακόμα και έτσι, οι 3 είχαν συμμετοχή σε ολα τα γκολ της ΑΕΚ.

Έτσι απλά το αναφέρω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κρστιτσιτς

Για την εξαιρετική περίοδο που διανύει;

«Ολη η ομάδα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Παίζουμε σαν ομάδα. 11 κάνουμε άμυνα, 11 κάνουμε επίθεση. Ο Μάσιμο μου έχει δείξει εμπιστοσύνη και θέλω να του το ανταποδώσω στο γήπεδο».

Link to comment
Share on other sites

Περασμένα μεγαλεία, διηγώντας τα να κλαίς.

Βάζω και παιχνίδι που είμασταν παραγωγικοί. 

Η μεταμόρφωση της ομάδας ειναι εκπληκτική

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MARILLION said:

Το γαύρο αύριο σε διπλό παιχνίδι, τη μπουγάτσα τελικό.

Πάλι την μπουγάτσα; Δεν τους θελω. Θα περάσουμε τον γαύρο και με ρουλη τελικό 

Link to comment
Share on other sites

Παρά το 2-0 με την ολοκλήρωση των πρώτων 45 λεπτών, ο Μάσιμο Καρέρα ήταν έντονα εκνευρισμένος με τους ποδοσφαιριστές του.

Ο Ιταλός τεχνικός ήταν απογοητευμένος από την εικόνα των παικτών του. Δεν του άρεσαν περιττές ενέργειες και τακουνάκια και τους ζήτησε να σιωπήσουν για να μιλήσει μόνο ο ίδιος.

 

Τους ζήτησε να μη βάζει κανένας τον εαυτό του πάνω από την ομάδα, να είναι πιο συγκεντωμένοι και να βγουν στο δεύτερο μισό για να παίξουν για την ΑΕΚ και όχι για τους ίδιους. Οι παρατηρήσεις του ήταν σε έντονο ύφος.

 

Ανάσα δεν θα παίρνουν λεμε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Μπαοκ στους 4 και τελικο με γαυρο

Και εγω αυτό θέλω 

Βου στους 4 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Παρά το 2-0 με την ολοκλήρωση των πρώτων 45 λεπτών, ο Μάσιμο Καρέρα ήταν έντονα εκνευρισμένος με τους ποδοσφαιριστές του.

Ο Ιταλός τεχνικός ήταν απογοητευμένος από την εικόνα των παικτών του. Δεν του άρεσαν περιττές ενέργειες και τακουνάκια και τους ζήτησε να σιωπήσουν για να μιλήσει μόνο ο ίδιος.

 

Τους ζήτησε να μη βάζει κανένας τον εαυτό του πάνω από την ομάδα, να είναι πιο συγκεντωμένοι και να βγουν στο δεύτερο μισό για να παίξουν για την ΑΕΚ και όχι για τους ίδιους. Οι παρατηρήσεις του ήταν σε έντονο ύφος.

 

Ανάσα δεν θα παίρνουν λεμε

Ωχ.. μυρίζει επαναστα 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×