Jump to content

ΑΕΚ-Άρης (Κύπελλο, Ημιτελικά- 1ο ματς): 04/03, 18:30, CosmoteSport2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      4
    • Κρστισίτς
      3
    • Σιμάνσκι
      13
    • Βέρντε
      3
    • Μάνταλος
      9
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      21
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      0
    • Λόπες
      7
    • Μπακάκης
      3
    • Σβάρνας
      11
    • Βράνιες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      11
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστόπουλος
      0


Recommended Posts

το πιο προκλητικο ηταν οτι δεν αφησε 2 φορες πλεονεκτημα, οταν βγαιναμε σε αντεπιθεση, ενω αντιθετα σε καποιες αλλες φασεις αφησε πλεονεκτημα υπερ του σκουλικαρη..

κατα τα αλλα, η ομαδα εχει συνεχομενη βελτιωση και δεν τη φοβαμαι την ρεβανς, αν ειμαστε σοβαροι θα προκριθουμε και με διπλο εκει μεσα..

ΑΕΚ και ΦΑΠΑ!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Με τα μάτια του δεν είδε τίποτα.

Ότι του είπαν.

Μάλλον θα χαΐδευε στο καμαράκι των διαιτητών τα αρχιδια του επόπτη, να του φύγει ο πόνος.

Τα είδε με τα μάτια της καρδιάς και του μυαλού, ρε συ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, Veria21 said:

Η έκθεση του παρατηρητή είναι πολύ λάιτ. Περίμενα χειρότερα. Το πολύ τιμωρία δύο αγωνιστικών να φάμε λέω.

Για αυτούς που κράζουν τι να πω. 20-80 σε έπαιζε μέσα στο γήπεδο σου. Το πέναλτι που έδωσε στην ΑΕΚ θα το έδινε; Εδώ δεν έδωσε το χέρι του Βελεθ. Άρα μονόδρομος ήταν η μπουκα αν ήθελε τελικό η ομάδα..

Δεν καταλαβαίνω την λογική αυτή. Να μπουκάρεις και να ρισκάρεις τα πάντα δηλαδή (αυτό ήθελαν για αυτό σε αντιμετώπισαν έτσι) και να αποσυντονίσεις την ομάδα όπου είχε πολύ καλό ρυθμό.
Εγώ προτιμώ να το παίξω "έξυπνα" και να κάνω ότι κάνω μετά το ματς από την στιγμή που δεν κατάφερα να το αποτρέψω.

Και 2-1 μόνο έληξε το ματς και τιμωρία θα φας. Χαμένος είσαι όπως και να το δεις

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για τη σφαλιάρα στον Καρυπιδη, αξίζει η τιμωρία που θα φάμε. Τσο και λο Θοδώρα. 

Link to comment
Share on other sites

καταδικαζω την βια αλλα καλα εκαναν και λιγα εκαναν γιατι στο 1ο ημιχρονο εφαγες χοντρο στησιμο 

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ενημερωσω τους πεφτοσυννεφακηδες οτι η τιμωρια για τα -7 και -12 ηταν απο χτες ετοιμη. ηξεραν τι ερχεται και ολο αυτο εγινε για να τιμωρηθεις εσυ  να μην πας τελικο και να μην παρεις 2η θεση . Ολα τα αλλα ειναι ιστοριες. Θελανε να σε συρουν στον βουρκο τους να μην εχεις το "ηθικο πλεονεκτημα" και να εξασφαλισουν τις θεσουλες τους. 

Και περιμενετε και χειροτερα στο λαου λαου 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, BillR21 said:

Κριμα που δεν του εδωσε τα αρχιδια να τα φαει. 

Η πιο σωστή τοποθέτηση. Εύγε Μπιλαρα. Με το καλό στην Αγία Σοφια θα τους υποδεχόμαστε με κωλοδαχτυλο. Να φοράνε σκληρά παπούτσια για να μην τσακίζουν όταν σηκώνονται στις μύτες την ώρα που θα ψηλαφίζουμε τον προστάτη τους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να του τα εσφιξε πολυ του αρχιδιου να το θυμαται μια ζωη

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το σκουληκι τωρα στο metropolis απαιτει να παρει η παε την εκθεση παρατηρητη και να ζητησει αποβολη της ΑΕΚ απο τον θεσμο.. ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για 4 αγωνιστικες κεκλεισμενων λενε.

Μαλιστα...θελω να δω το πως θα αντιδρασει ο κ.Δημητρης.

Επιβεβαιωνονται οσα συζητουσαμε σημερα το πρωι, δηλαδη οτι δεν προκειται να μας αφησουν να βγουμε 2οι.

Κοψ' τε το αλατι που ειπε και ο amd.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε δλδ τα εξης

ο διαιτητής ήταν στημένος από τον μπαοκ γιατί ήθελε στον τελικο τον Ρούλη, το πιάσιμο των όρχεων ήταν σωστό γιατί στο β´ ημίχρονο ξέχασε το στήσιμο και αρα αξίζει την πιθανή τιμωρία; Γιατί αυτό που έχει προτεραιότητα είναι το καλο της ομάδας πάντα.

Ειλικρινα δεν έχω απάντηση, απλά ρωτάω γιατί προσωπικά έχω αμφιβολλιες.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουνε ξεχασει, το ποιο παλιο γαυροκολπο ειναι το εξης: ερχεται στην εδρα σου με καμικαζι κορακα, σε εξοργιζει με τα σφυριγματα παιρνει το ματς γινονται επεισοδια απο την αδικημενη ομαδα, σε τυλιγει σε μια κολλα χαρτι, τρως τιμωρια.

Link to comment
Share on other sites

σαφεστατα και αξιζε το σφιξιμο των ορχεων αλλιως θα ησουν ακομα σε κατασταση χειρουργειου οχι θα καθομαστε να μας γαμησουνε και να πουμε και ευχαριστω κιολας

ρε γαμηστε τα μουνι να το θυμουνται μια ζωη επρεπε να του τα πιασει να σφιξει και να στριψει κιολας

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

σαφεστατα και αξιζε το σφιξιμο των ορχεων αλλιως θα ησουν ακομα σε κατασταση χειρουργειου οχι θα καθομαστε να μας γαμησουνε και να πουμε και ευχαριστω κιολας

ρε γαμηστε τα μουνι να το θυμουνται μια ζωη επρεπε να του τα πιασει να σφιξει και να στριψει κιολας

Πληροφοριες λένε ότι το έκανε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι υπαρχουν τροποι να προστατευσεις την ομαδα χωρις καουμποιλικια που μπορει να πληρωσεις ακριβα. 

Δεν την καταλαβαινω την λογικη του "καλα του εκανε".

Που βεβαιως καλα του εκανε, και συντασσομαι με το στριψιμο αρχιδιων, και γενικως εχω μια ανεκτικοτητα στη καφριλα, αλλα δε μπορει να κοστιζει στην ομαδα.

Αν βγαινει καποιο κερδος που δεν το χω καταλαβει, δεκτες οι εξηγησεις, πασο. Αλλιως ειναι μεγαλο λαθος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το εκανε σου εξηγω οτι ακομα θα σε χειρουργουσανε δεν θα ειχαν τελειωσει ακομα 

στο 1ο ημιχρονο δεν υπηρχε ουτε ενα σφυριγμα που να ειναι υπερ σου

 

τι να πιασω οτι στο 2 υπαρχει πεναλντι πριν το δοκαρι

οτι δεν υπαρχει πεναλντι στον λαρσον

οτι σου εχει κοψει 2 αντεπιθεσεις με πλεονεκτημα?

οτι πηρες καρτες χωρις καν να κανεις φαουλ

οτι δεν απεβαλε τον σασα του ρουλη με 2η κιτρινη?

δηλαδη εσεις ειδατε ιδια σφυριγματα στο 1ο με το 2ο? στο 2ο χωρις να ειναι νορμαλ διατησια τουλαχιστον δεν ειδαμε τα αισχη του 1ου

προσωπικα στο 1ο ημιχρονο πρωτη φορα στην ζωη μου ειχα την διαθεση να πεταξω μεσα οτι βρω μπροστα μου και αν ηταν το ματς σε κανα ριζουπολη θα ειχανε μπουκαρει μεσα ο κοσμος και με το δικιο του

Link to comment
Share on other sites

Ήταν τέτοια η εικόνα του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο που και τίποτα να μη γινόταν από αυτά, αν συνέχιζε η ομάδα στο ίδιο τέμπο θα είχαμε τρίμπαλο. Τώρα οκ αν ο άλλος έδινε άλλο ένα μουσαντεν πεναλ η καμια κόκκινη μαϊμού θα γινόταν ροντέο έτσι και αλλιώς. Πέσαμε στην παγίδα τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι τετοια ηταν η εικονα που θα επεφτε τριμπαλο αλλα με 11 vs 10 επεσε μονο διμπαλο και ειναι λογικο να πρεπει να παιξεις υπερμπαλαρα για να μην σου σφυραει φαουλ στην αντεπιθεση να μην σου κοβει το πλεονεκτημα σε οφσαιντ να βλεπει τα πεναλντι που γινονται κτλπ 

οτι και να κανανε στο ημιχρονο

 

ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ και ας φαω και 4 αγωνιστικες πραγματικα να αγιασει και 1000 μπραβο απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Guest Veria21

Ζω σε μια περιοχή που μας έχουν γαμησει στο δούλεμα για τα 3 συνεχόμενα χαμένα κύπελλα. Από τα οποία τα 2 ήταν καραστημενα διαιτητικά χωρίς να ντρέπονται καθόλου για αυτό. Μπηκε ο πρόεδρος τους με πιστόλι στο γήπεδο και δεν έπεσαν κατηγορία αλλά δεν ντρέπονται, δεν νοιάζονται γενικώς. Και κάποιοι ζειτε ακόμα στο ρομαντισμό;

Τίτλους θέλουμε και μας βάζουν εμπόδια. Ε ή θα τα υπερβούμε με οποιοδήποτε τρόπο ή θα τρώμε δούλεμα. Ο διαιτητής ήταν βαλτος και αποδείχθηκε αυτό από το πόσο καλά έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο που αναγκάστηκε να το μαζέψει....

Link to comment
Share on other sites

και αμα ξοδευτει κιολας να στειλει κανα γεωργιανο στην πορτογαλια να του ξαναστριψει τα αρχιδια πιο δυνατα θα του πω και ακομα ενα μπραβο 

οπως μπραβο για την σφαλιαρα στον καρυπιδη και στον καθε καρυπιδη οχι θα τους εχω να σουλατσαρουν στην εδρα μου και να μου κανουν τους κονιορδους 

οπως επισης και κριμα που το παιδι της οριτζιναλ δεν κουτουλησε τον πουστη τον αριανο και απλα τον εσπρωξε κανονικα και μονο που επιασε στο στομα του ξηροκωστα επρεπε να τον περνανε τεμαχισμενο απο εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγώ το μόνο που μπορώ να πιστέψω είναι ότι οι Πορτογάλοι γουστάρουν αγοράκια και την καταβρήκαν με το πιάσιμο των αρχιδιών για αυτό και βγάλανε και την κόκκινη στο Β.
Βέβαια και στο Β σε σφάξανε μιας και υπάρχει πέναλτι και κόκκινη στον Αραούχο, αλλά εντάξει να είχαμε να λέμε.

Έπεσες στην παγίδα σαν ωραίο πρόβατο, ενώ μπορούσες να τους έσπαγες στο ξύλο πριν πετάξουν για Πορτογαλία έτσι ώστε να ξέρουν τι θα περιμένουν οι επόμενοι. Μέχρι στιγμής πάντως δεν σε φοβούνται όσα καραγκιοζιλίκια κι αν κάνουμε εντός γηπέδου

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η συστροφή του όρχεως;

Η συστροφή του όρχεως είναι μία επείγουσα κατάσταση που απαιτεί άμεση αντιμετώπιση. Ο όρχις πραγματοποιεί μία περιστροφή γύρω από τον εαυτό του πάνω από 180ο. Αυτό έχει ως συνέπεια να στρίβει και ο σπερματικός τόνος, ο οποίος είναι το κορδόνι από το οποίο κρέμεται ο όρχις. Από τον σπερματικό τόνο περνάνε οι αρτηρίες, οι φλέβες, τα νεύρα και τα λεμφαγγεία του όρχεως. Άρα, η συστροφή έχει ως συνέπεια τη διακοπή της παροχής αίματος προς τον όρχι, με αποτέλεσμα τη νέκρωση και ατροφία του, αν δεν αντιμετωπιστεί τις πρώτες 6 ώρες.

Πιο συχνά συμβαίνει στα βρέφη, κατά τον πρώτο χρόνο της ζωής, και σε αγόρια ηλικίας 12-18 ετών, αλλά σπανιότερα μπορεί να συμβεί και σε μεγαλύτερη ηλικία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikos said:

Πιστευετε δλδ τα εξης

ο διαιτητής ήταν στημένος από τον μπαοκ γιατί ήθελε στον τελικο τον Ρούλη, το πιάσιμο των όρχεων ήταν σωστό γιατί στο β´ ημίχρονο ξέχασε το στήσιμο και αρα αξίζει την πιθανή τιμωρία; Γιατί αυτό που έχει προτεραιότητα είναι το καλο της ομάδας πάντα.

Ειλικρινα δεν έχω απάντηση, απλά ρωτάω γιατί προσωπικά έχω αμφιβολλιες.

Εκανα αυτά τα ερωτήματα.

Στημένος διαιτητής χαλαει το ντηλ γιατί τον τραμπούκισες; Στημένος από τον μπαοκ να ευνοήσει τον αρη ακούγεται παρα πολύ πιθανο; Αξιζει η πιθανή τιμωρία δλδ να αποδυναμωθείς στα πλευ οφ που μπορεί να σου δώσουν 2η θέση για να περάσεις τον Ρούλη και να πας τελικο κυπέλλου;

Αν κάποιος στα παραπανω ερωτήματα απαντάει «ναι» και όχι «μπραβο  που τους δείραμε γιατί το φχαριστηθηκα» (μιλαμε για πραγματα που γίνονται και στα τοπικά), τοτε 100% δεκτή η απάντηση, εγώ απλά έχω αμφιβολλιες να απαντήσω. Αν παντως οι απαντήσεις δεν είναι «ναι» καπου το χάνω εγώ.

υγ. Εννοειται πως δεν μιλάει ο καθωσπρεπισμός, αλλά η λογική του καλού της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×