Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Recommended Posts

1 minute ago, AlexKR21 said:

Μα πρωτος ειπα οτι ο Νικολαΐδης απετυχε

Εγώ δεν νομίζω πως απέτυχε. Όσο ήταν ο Ντέμης στην ΠΑΕ μια χαρά ομάδες είχαμε και αν δεν είχε αυτοκτονήσει με Φερερ-Κωστενογλου-Δωνη θα πήγαινε και καλύτερα. Εκτός άμα φορτώσουμε και το φαλιμεντο που ήρθε 5 χρόνια μετά στον Ντεμη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγώ δεν νομίζω πως απέτυχε. Όσο ήταν ο Ντέμης στην ΠΑΕ μια χαρά ομάδες είχαμε και αν δεν είχε αυτοκτονήσει με Φερερ-Κωστενογλου-Δωνη θα πήγαινε και καλύτερα. Εκτός άμα φορτώσουμε και το φαλιμεντο που ήρθε 5 χρόνια μετά στον Ντεμη.

Ήσουνα μικρακι τότε και δε τα θυμάσαι.

Ο παπάς είχε πάει σε άλλα λεβελ τότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Λγιμπε γουσταρε παικτουρ;

και οχι μονοο καλαματιανος γνωστης της αγγλικης 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ήσουνα μικρακι τότε και δε τα θυμάσαι.

Ο παπάς είχε πάει σε άλλα λεβελ τότε.

Μια χαρά θυμάμαι και τα τεσσερα σε γαύρο και τις νίκες στο CL με νεότατη ομάδα και τους Σαντος, Φερέρ για προπονητές και σοβαρούς ποδοσφαιριστές. Δεν τα λες και αποτυχία αυτά σε 4 χρόνια. Επίσης θυμάμαι και την αντιπολίτευση τότε που σήμερα δεν υπάρχει ούτε για υποψία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μια χαρά θυμάμαι και τα τεσσερα σε γαύρο και τις νίκες στο CL με νεότατη ομάδα και τους Σαντος, Φερέρ για προπονητές και σοβαρούς ποδοσφαιριστές. Δεν τα λες και αποτυχία αυτά σε 4 χρόνια. Επίσης θυμάμαι και την αντιπολίτευση τότε που σήμερα δεν υπάρχει ούτε για υποψία.

δεν θυμασαι ματια μου 5 ειναι οι σεζον

2004-2005

2005-2006

2006-2007

2007-2008

και 2008-2009 εφυγε νοεμβρη αρα ειχε χειριστει την μεταγραφικη του καλοκαιριου

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ δεν νομίζω πως απέτυχε. Όσο ήταν ο Ντέμης στην ΠΑΕ μια χαρά ομάδες είχαμε και αν δεν είχε αυτοκτονήσει με Φερερ-Κωστενογλου-Δωνη θα πήγαινε και καλύτερα. Εκτός άμα φορτώσουμε και το φαλιμεντο που ήρθε 5 χρόνια μετά στον Ντεμη.

Γηπεδο δεν προχωρησε, προπονητικο δεν φτιαξαμε χαρη σε αυτον, οικονομικα δεν εξυγιανθηκαμε, τιτλο δεν πηρε, ευρωπη μια χρονια πηγαμε καλα, οποτε προφανως και απετυχε. Και εννοειται δεν του φορτωνω την πεσαδα.

Του δινω οτι βγηκε μπροστα, οταν αλλοι λεγανε για τρελους η λαμογια και ηταν ο μονος που παλεψε να αποφυγουμε την υπερτατη ξεφτιλα της διαλυσης. Αγωνιστικα, τουλαχιστον στην Ελλαδα ημασταν φουλ ανταγωνιστικοι, αλλα ασημικο δεν σηκωσαμε. Ειδικα το '08 φανηκε ξεκαθαρα οτι με αυτον προεδρο πρωταθλημα δεν θα σηκωναμε ποτε. Αρα δεν κανει, τελος. Συν οτι επι προεδριας του αρχισε το αστειο που οποιος εχει απαιτησεις απο την ΑΕΚ ειναι μουνοπανο, θεωρεια που επικρατησε και τα επομενα χρονια, μεχρι σημερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

δεν θυμασαι ματια μου 5 ειναι οι σεζον

2004-2005

2005-2006

2006-2007

2007-2008

και 2008-2009 εφυγε νοεμβρη αρα ειχε χειριστει την μεταγραφικη του καλοκαιριου

Μια χαρά τα θυμάμαι απλα μετράω τις φουλ σεζόν που εκατσε, όπως και στην περίπτωση του Μελισσανιδη μετράω τις σεζόν στην Α' ώστε να μην πω ότι σε 7 ολόκληρα χρόνια στην ομάδα μας κατεβάζει με Σβάρνα στα ντέρμπι με Ολυμπιακο.

Γενικά δεν είναι ανάγκη όποιος χαλάει το αφήγημα του γαμηστεροτατου Τίγρη που τα χει κάνει όλα καλύτερα από τον "ποιος Ντεμακος τωρα" να ναι τρελος, μικρός η με αμνησία.

Μια χαρά τις θυμάμαι τις σεζόν του Ντεμη, πήγαινα και γηπεδο τότε που τώρα δεν παω. Αυτές του Μελισσανιδη χλωμό να θυμάμαι σε 10 χρόνια από τώρα πλην αυτής του πρωταθλήματος με την υπενθύμιση πως μετά διέλυσε την ομάδα για να φέρει όλο το βαζελολόι.

Προχωραμε..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Μια χαρά τα θυμάμαι απλα μετράω τις φουλ σεζόν που εκατσε, όπως και στην περίπτωση του Μελισσανιδη μετράω τις σεζόν στην Α' ώστε να μην πω ότι σε 7 ολόκληρα χρόνια στην ομάδα μας κατεβάζει με Σβάρνα στα ντέρμπι με Ολυμπιακο.

Γενικά δεν είναι ανάγκη όποιος χαλάει το αφήγημα του γαμηστεροτατου Τίγρη που τα χει κάνει όλα καλύτερα από τον "ποιος Ντεμακος τωρα" να ναι τρελος, μικρός η με αμνησία.

Μια χαρά τις θυμάμαι τις σεζόν του Ντεμη, πήγαινα και γηπεδο τότε που τώρα δεν παω. Αυτές του Μελισσανιδη χλωμό να θυμάμαι σε 10 χρόνια από τώρα πλην αυτής του πρωταθλήματος με την υπενθύμιση πως μετά διέλυσε την ομάδα για να φέρει όλο το βαζελολόι.

Προχωραμε..

μαλλον εσυ χαλας το αφηγημα που εχεις στο μυαλο κανενας αλλος 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Βασικά η ποδοσφαιρική σύγκριση Αλεξοπουλου-Σβαρνα, αντικατοπτρίζει πλήρως την αγωνιστική απόσταση των δύο περιοδων.

Ταγαροταγαρα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AlexKR21 said:

 Συν οτι επι προεδριας του αρχισε το αστειο που οποιος εχει απαιτησεις απο την ΑΕΚ ειναι μουνοπανο, θεωρεια που επικρατησε και τα επομενα χρονια, μεχρι σημερα.

Τεραστια κουβέντα αυτή, εύγε! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

μαλλον εσυ χαλας το αφηγημα που εχεις στο μυαλο κανενας αλλος 

Μιας και λέμε για αφηγήματα για πες μας μεθαύριο Τούμπα θα τα δώσουν όλα τα καμάρια μας η θα ναι παλι πιασμένα όπως υπονοείς πως είναι στις τελευταίες αγωνιστικές των po;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μιας και λέμε για αφηγήματα για πες μας μεθαύριο Τούμπα θα τα δώσουν όλα τα καμάρια μας η θα ναι παλι πιασμένα όπως υπονοείς πως είναι στις τελευταίες αγωνιστικές των po;

δεν ξερω μπορει να βγαλουν και νεες παρανυχιδες και να δηλωσουν κολλημα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Εγω εχω μπερδευτει 

Την Δευτερη θέση τη θέλουμε στη πράξη η μας ευνοεί-βολευει η τρίτη?

 

απο θεμα ημερομηνιων το τωρινο εισητηριο σου δινει ενα μηνα παραπανω χρονο 

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω μακάρι να βγούμε δεύτεροι φέτος για να τελειώσουν τα αφηγήματα περί πιασιμάτων όπως και την σεζον που πήραμε το Πρωτάθλημα που κάθε Κυριακή που κάναμε γκέλα το... χάριζε ο Μητσος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×