Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Recommended Posts

Kαλή περίπτωση ο Ινσούα.

Με Ίβιτς υπάρχει  μία κανονικότητα.

Ο Τσατάλης έγραφε πριν πολύ καιρό πως το καλοκαίρι του 2018 κάποιοι στην ΑΕΚ, προφανώς δεν εννοούσε Μελισσανίδη/Δημάτο, θεωρούσαν πως αξίζε  να πάρει ευκαιρίες ο Γιακουμάκης και δεν χρειάζετα να έρθει ο χ Πόνσε. Επίσης πως με Άλεφ, Γαλανόπουλο, Σιμόες η ΑΕΚ ήταν καλά στα χαφ.

 

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Σε ότι αφορά τις δηλώσεις του Σιμάνσκι ας αναλογιστούμε τι εντύπωση έκανε στα μεταγραφικά αποκτήματα στο παρελθόν η ποιότητα των υποδομών και ιδιαίτερα του προπονητικού κέντρου των Θρακομακεδόνων. Όπως αυτός έθεσε στόχο να πετύχει για να μείνει κάποιοι θα έθεταν στόχο να πάρουν τα λεφτά και να την κάνουν για κάπου καλύτερα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Βινισιους>Ντιας>>Βιτορ> φετινος Χουλτ

Οποτε δεν ειναι αξιολογο μετρο συγκρισης ο Σουηδος.

Σκοπος πρεπει να ειναι βασικο αριστερο μπακ και οχι καποιος για παγκο.

Γνωμη μου.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλός είναι ο Ινσουα 

Από εμένα είναι Ναι 

Επίσης για Σιμανσκι, πιστεύω αν δεν είχε παίξει ο κοβιντ θα είχαμε πληρώσει τη ρήτρα απλά 

Με το παρόν οικονομικό πλαίσιο είναι λογικό να γίνονται παζάρια 

Βλέπουμε ακόμα μια φορά πως με Ίβιτς υπάρχει μια νορμάλ κατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Συγγνωμη ρε παιδια, θεωρειτε upgrade τον Ινσουα που τρεχει με το κεφαλι μονιμως σκυμμενο;
Τελειως ατεχνος και αδιαφορος παικτης. Καθολου ποιοτητα.

Ποσο μαλλον να του δωσεις τα χρηματα που ζηταει (γυρω στα 450-500κ) δηλαδη.

Ουτε να το σκεφτονται. Του χρονου οι ανταγωνιστες σου θα ειναι με Τσιμικα-Γιαννουλη (αν δεν παιχτει πωληση, αλλα και παλι με τα λεφτα που θα παρουν ολο και καποιον θα φερουν) και εσυ θα εχεις τον Ινσουα εκει και απο την αλλη Παουλινιο/Μπακακη. 

o ινσουα είναι σαφώς καλύτερος απο τον γιαννουλη(όσα ματς παοκ έχω δει αδύναμος κρίκος είναι) . ο τσιμικας είναι καλύτερος αλλά θα πουληθεί. μακάρι να ρθει κάνει για βασικός εύκολα και ειδικά για ντέρμπι σκυλί θα ναι καλό δυδιμο με λοπες. 

Link to comment
Share on other sites

 στα συν

1. καταρχην ειναι γερο παλικαρι 

2. αργος δεν ειναι

3. μπροστα βγαινει καλα στον βαζελο τρια χρονια εχει 4 γκολ 3 ασιστ (o λοπες εχει 3/9 και ο χουλτ 0/3) 

4. ειναι καλος στο ψηλο παιχνιδι για μπακ εχει πολυ καλο υψος 1.82 και αλμα (ο λοπες ειναι 1.79 και ο χουλτ 1.73)

5. εχει γνωση της ελλαδας του πρωταθληματος της ΑΕΚ κτλπ κτλπ

6. ειναι ατραυματιστος 10 χρονια στην καριερα του λογω τραυματισμου εχει χασει 5 ματς συνολο

 

στα μειον

1. ειναι μανουρας και ψυχακιας μπορει να στο τιναξει στον αερα το ματς

2. παιρνει πολλες καρτες 

 

παμε τωρα στα λεφτα ο ινσουα επαιρνε στον βαζελο 300 χιλιαρικα και ζητησε 500 απο τον βαζελο και 600 απο την μπουγατσα και οι 2 του ειπαν οχι αυτα προκορονοιου μετα τον κορονοιο ζητησε 400 χιλιαρικα αλλα κανεις δεν εχει να τα δωσει ο βαζελος με τιποτα δεν μπορει να υπερβει τα 250 και η μπουγατσα οσο δεν φευγει ο γιαννουλης και εχει και βιερινια δεν εχει χωρο

συνεπως με μια προταση με 4 μπροστα οχι απλα τον υπογραφεις με 3ετες που θελει αλλα κανει και τουμπες ο ιδιος θελει να μεινει διακαως στην Ελλαδα 

Link to comment
Share on other sites

Ίδια περίπτωση με Χουλτ (όχι αγωνιστικά!), αλλά το όλο κόνσεπτ. Δοκιμασμένος στον Παναθηναϊκό, ξέρουμε τι θα πάρουμε, με τα καλά του και τα κακά του ο παίχτης, μία από τα ίδια. Και του χρόνου ανάλογα την φόρμα και τις συνθήκες θα εναλλάσονται με τον Λόπες ή οποιονδήποτε Λόπες. Τα ονόματα αλλάζουν μόνο.
Αν τώρα τα παραπάνω είναι καλά ή κακά το αφήνω στην κρίση του καθενός, υποκειμενικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποψη για ινσουα,εκτος του οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.Οχι απο εμενα μονο και μονο λογω βαζελου,μακρια απο τους αμπαλους.Αμα ειναι να δωσεις 4 καταστορικα φερε κανα ψαγμενο και αν δεν σου βγει εχεις λοπεζ.Με ινσουα μια η αλλη θα ειμαστε ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gybe21 said:

Πως έχω την εντύπωση πως κάποια στιγμή τον κοιτούσε κ ο γαύρος..

σωστα εχεις την εντυπωση αλλα δεν εχει φυγει ο τσιμικας οποτε δεν θα κανει κινηση και η μπουγατσα και ο γαυρος τον θελουν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ισχύει όντως για Ινσουα;

Τι πλΕροφοριες έχουν οι μεταγραφολογοι;

εγω δεν εχω ακουσει τιποτα ξερω οτι εχει λιστα ο ιβιτς με 4-5 αριστερους μπακ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω αθλητικούς ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ παίχτες, γιατί εφόσον η ποιότητα κοστίζει δεν λέει να ναι ΚΑΙ αμπαλοι ΚΑΙ φτερά στον άνεμο , λέω ναι για Ινσουα γενικα. Το μόνο που με χαλάει είναι που είναι ένας ακόμα βαζελος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό του Ινσουα για μένα είναι το ύψος-δύναμη του. Θέλω ψηλούς παίχτες στα άκρα του χρόνου. Κατά τα λοιπά μου είναι αδιάφορος. Θα ήθελα κάτι πολύ καλύτερο για βασικό. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απλά πιστεύω πως καλό θα ήταν να βρούμε έναν "Ινσουα" που να μην έχει παίξει Ελλαδα. Ο βαζελος δηλαδή πως τον βρηκε; Δεν χρειάζεται να χουν παίξει όλοι οι παίχτες μας στην μιζερη αλαφουζομπαναθα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Ο Ντίντακ έπαιρνε 350κ και ο Ινσουα θέλει 400κ;  νομίζω με 400 βρίσκεις καλυτερους 

Καλά ο Ντιντακ έπαιρνε 350 γτ ήρθε και ως σακατης..

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος πριν μια εβδομάδα είπε ότι στην Ελλάδα δε θα πήγαινε σε άλλη ομάδα πλην του λαγού 

Οκ show me the money προφανώς.. Από που προέκυψε ας πουν οι insiders 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×